Toluś/Toru w swoim DS.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sie 16, 2017 22:17 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

ewar pisze:A to łobuz :evil: Czy on tylko tak się zachowuje w stosunku do Seleny? U mnie żadnego kota nie atakował, był naprawdę w porządku.A co behawiorystka na to mówi?

Tu odpowiadam, żeby nie zaśmiecać wątku Jimiego.
Toluś tak "atakuje" wszystkie koty. Tylko poza Seleną nikt się tym nie przejmuje, najwyżej fukną, pacną łapą i sprawa załatwiona. A Selena reaguje paniką, ucieczką, chowaniem się i ogólną traumą. Te "ataki" to nie agresja z zamiarem zrobienia krzywdy, tylko tak dla rozrywki - Toluś rozpędza się w kierunku wybranego kota, kot odruchowo ucieka, Toluś go goni i jest zabawa. Im gwałtowniejsza reakcja, tym weselej. Behawiorystka mówi, że to typowy bullying. Selenka weszła w rolę ofiary i będzie trudno to przełamać. :(
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Czw sie 17, 2017 7:07 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

:cry: Mam nadzieję, że behawiorystka sobie z tym poradzi.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sie 25, 2017 6:13 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

No i co się dzieje? Jest lepiej?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pt sie 25, 2017 13:20 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Selenka odizolowana ani razu nie załatwiła się poza kuwetą. Ma tam do dyspozycji nową kuwetę wielkości wanny kąpielowej, w której z upodobaniem grzebie. Na razie mam ją dalej izolować. Za radą behawiorystki jutro będę montować drzwi z siatką do jej pokoju, żeby mogła obserwować, co się dzieje poza jej pokojem i wąchać. Powinnam się sklonować, żeby być w obu częściach mieszkania jednocześnie. Jak jestem u Selenki, Tamu żałośnie drze japkę i drapie w drzwi. W obu strefach muszę dostarczać kotom rozrywek i mizianek. A czasu niewiele, bo pracuję. Selenka humory ma zmienne, raz się boi i chowa, raz mizia jak szalona, nie wiadomo, od czego to zależy. Łatwo nie jest...
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Pon sie 28, 2017 12:53 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

I jak po weekendzie?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Pon sie 28, 2017 23:14 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Porażka... :evil: Drzwi nie zmontowałam, bo w doręczonym pakiecie nie było wszystkich części :evil:
Selence udało się wymknąć z izolatki, a Toluś tylko na to czekał. Od razu ją pogonił. Rezultat - kupa na szafce wiszącej w kuchni i to taka sraczkowa, półpłynna o zabójczym zapachu. Chyba część spłynęła za szafkę, bo śmierdziało długo jeszcze po tym, jak posprzątałam, odkaziłam, spsikałam.
Napisałam reklamację w sprawie drzwi, umieściłam Selenkę z powrotem w izolatce i poszłam do kina, żeby uspokoić skołatane nerwy. Na "Kedi", film o kotach w Istambule. :lol:
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Wto sie 29, 2017 6:41 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

:(

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro wrz 06, 2017 6:58 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Są jakieś dobre wieści?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw wrz 07, 2017 11:26 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

U nas bez zmian. Selenka osobno i pozostała czwórka osobno... Zaczynam się obawiać, że tak już będzie musiało pozostać. Czasem wpuszczam do niej Neri, bo to najgrzeczniejsza kicia jest. Selenka bawić się nie chce, klikać nie chce, tylko miziać. Ale wystarczy mój jakiś nieostrożny ruch podczas miziania i zostaję obsyczana. Selenka nie wchodzi teraz wcale na duży drapak, na którym kiedyś spędzała całe dnie. Jakby problemów było mało, ma ostatnio nawrót alergii i rozdrapała sobie głowę do krwi. Bez wizyty u weta i dawki sterydu chyba się nie obejdzie. Nie wiem już, na co ta alergia. Na pewno tak reaguje na suche, ale teraz nie ma do niego dostępu, więc musi być coś jeszcze.
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Czw wrz 07, 2017 14:06 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Myślę, że Selenie coś dolega.Ostatnio oglądałam program Jacksona Galaxy o trikolorce, która cierpiała na autoagresję.Padła jakaś fachowa nazwa tej dolegliwości, ale nie zapamiętałam.Trochę to przypominało zachowanie Selenki.

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Sob wrz 23, 2017 13:39 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Żyjecie?

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie paź 01, 2017 15:16 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Żyjemy... i byliśmy wczoraj z Toru u weta na przeglądzie i szczepieniu. Toru zachowywał się wzorowo i nawet pozwolił sobie usunąć kamień z ząbków! 8O Pod kamieniem ząbki były białe i piękne. Toru jest zdrowy i waży 6.6 kg... :oops: W przyszłą sobotę czeka mnie przeprawa z Tamu, on u weta dostaje ataku histerii, już truchleję na samą myśl. :strach: Uprzedziłam wetkę, co ją czeka.
Sytuacja z Selenką bez zmian, biedaczka nadal siedzi w osobnym pokoju. Ranka się jej zagoiła, ma apetyt, ładnie wygląda, tylko te schizy...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Pon paź 02, 2017 9:32 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Oj, sinusoida nastrojów.Koty zdrowe, super, ale dlaczego Selena tak się zachowuje? :(

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Nie mar 04, 2018 23:04 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Obrazek
"One cat just leads to another." - Ernest Hemingway

pirulasińska

Avatar użytkownika
 
Posty: 425
Od: Pon mar 19, 2012 15:08

Post » Pon mar 05, 2018 6:57 Re: Toluś/Toru w swoim DS.

Jak miło :1luvu:

ewar

 
Posty: 54904
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Lifter, Nul, Silverblue i 81 gości