wątek likaoński czyli dwa psy, Sudety i inne futrzaki

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob sie 12, 2017 16:14 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Zamrażarka dobra rzecz.
Możesz też mrozić dania na święta, przygotowane z wyprzedzeniem, robić domowe lody, mrożone sorbety.
Ja mam dwie: jedna wielka w spiżarni i druga wraz z chłodziarką u góry w kuchni kupowana z uwagi na jak największą pojemność zamrażarki właśnie.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Nie sie 13, 2017 15:33 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Pewnie, ze dobra. Szczególnie jak jest na nią miejsce. U mnie miejsca za mało 8)

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 15:48 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Zastanawiam się nad kupieniem takiej mini zamrażarki:
https://www.emag.pl/zamrazarka-hyundai- ... D00RQYBBM/
tylko na kocie mięso. Mrozi na 3 gwiazdki, czyli do minus 18.
Może taka Ci się gdzieś zmieści?
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie sie 13, 2017 19:37 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ale to chyba podstawa taka sama, tylko nizsze?
My mamy dziwne mieszkanie. Takie przerobione ze strychu. Albo może z poddaszs, bo nad nami jest jeszcze strych. Mój mąż dostał juz takie przerobione 60 metrow i 20 metrow nieprzerobione, ale to jest razem. Moze kiedyz jeszcze te 20 metrow przerobimy. Na razie jest tam swiatlo, okno, rowery., pranie. ,spiżarnia.
Uklad jest dziwny, bo okna sa dziwnie położone i głównie dachowe. Wchodzi sie do kychni od razu z zewnatrz/ z kotytarza kamienicy, a z kuchni do lazienki i 2 pokoi, w kuchni jest 4 drzwi, więc stawianie czegos w kuchni jest skomplikowane. W kuchni jest tez belka taka strychowa, podtrzymujaca ,piec do ogrzewania, czyli do kaloryferow, normalny stol i 4 krzesla. I kuchnia nie ma ksztaltu prostokatu. Są półki i drapaj dla kotów. I wszystkie koty nahczesciej siedzą w kuchni, bo to doskonaly punkt obserwacyjny. I fotel jest. I juz lodowka z tym swoim buczeniem czasem nie jest fajna. Mam lodowke z zamrażarka - 2 szuflady, wiec cos tam sie miesci. 8 -10 kg miesa wejdzie. I troche ziół i ewntualnie lody.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 20:29 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Łaaadne to mieszkanie! :D
A lody są najlepsze z zamrożonych bananów - więc zamrażarka jest konieczna, ale mała wystarczy.
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 22906
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie sie 13, 2017 21:04 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ja staram sie nie jesc owocow nietutejszych, przywiezionych z daleka, wiec bardzo rzadko kupuje banany.
Kupuje n a targu polskie owoce, i nie w folii.

Mlody sie smieje ze niedlugo sama bede wszystko uprawiac. I tylko swoje jesc

Lodów wcale nie jem/ raz zjadlam w te wakacje. Myślałem o robieniu sorbetow, ale takie owoce normalne tez są pyszne - a mniej robory, wystarczy umyc przed zjedzeniem
Ostatnio edytowano Nie sie 13, 2017 21:06 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 21:06 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Patmol pisze:Ale to chyba podstawa taka sama, tylko nizsze?

Nie. Ona jest mniejsza na każdym wymiarze.
wys-szer-gł: 51x44x49, taka nablatówka.
Może się zmieści pod skosem?

Lodówka buczy?
Ile ma lat?
Bo jeśli jest wiekowa, pewnie żre prąd.
Bardzo się opłaca wymienić takową na nowszą: cichą i energooszczędną.
Oszczędność jest szokująca.
Ostatnio edytowano Nie sie 13, 2017 21:09 przez ana, łącznie edytowano 1 raz
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Nie sie 13, 2017 21:07 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Dziękuję za namiar. Pojde do sklepu pooglądać.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 21:12 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Ja duzo siedze w kuchni. I ona sie czasem wlaxza. Nie czesto, ale nie lubie tego dxwieku. Ona jest energooszcedna i ma z dwa/ trzy lata. Poprzednią mielismy prawie 20, wiec ta jest nowka w wlasciwie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie sie 13, 2017 21:28 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Dzisiaj na kolację byl bialy serek. Tlusty. Moj mąż zachwycony. I ja tez. Psy miski wylizaly. Kolty miny robily, nie bylo zadowolone. Jutro ide po mieso. Bo wtorek swieto to i w srode w miesnym juz nic ciekawego nie będzie.
Trzeba sie przygotowac.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon sie 14, 2017 17:03 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Patmol pisze:Ja staram sie nie jesc owocow nietutejszych, przywiezionych z daleka, wiec bardzo rzadko kupuje banany.
Kupuje n a targu polskie owoce, i nie w folii.

Mlody sie smieje ze niedlugo sama bede wszystko uprawiac. I tylko swoje jesc

Lodów wcale nie jem/ raz zjadlam w te wakacje. Myślałem o robieniu sorbetow, ale takie owoce normalne tez są pyszne - a mniej robory, wystarczy umyc przed zjedzeniem


Ja kupnych lodów praktycznie nie jem (no poza tymi na Krupówkach w Zakopcu, mniam, pyszne mają).
Robię sama lody ze śmietanki 36% Łaciatej plus owoce.
Bananowe lody są pycha, dodaję do samorobnych lodów odrobinę alkoholu, żeby zanadto się nie mroziły.
Faktycznie powinnaś się rozejrzeć za jakimś kawałkiem ziemi do upraw.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pon sie 14, 2017 17:27 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Peaceful cuisine robi fantastyczne lody:
https://www.youtube.com/results?search_ ... ice+cream+

A własne mini uprawy wciągają jak narkotyk. :oops:
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23733
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Pon sie 14, 2017 19:19 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Musze sie rozglądać za jakims odpowiednim terenem i ziola moglabym miec i psy spokojnie puscic na części terenu.
U nas jest cieplej niz w reszcie Polski i zimy lżejsze naprawde moznaby cos takie przemyslec na poważnie.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto sie 15, 2017 10:05 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Patmol pisze:Ale to chyba podstawa taka sama, tylko nizsze?
My mamy dziwne mieszkanie. Takie przerobione ze strychu. Albo może z poddaszs, bo nad nami jest jeszcze strych. Mój mąż dostał juz takie przerobione 60 metrow i 20 metrow nieprzerobione, ale to jest razem. Moze kiedyz jeszcze te 20 metrow przerobimy. Na razie jest tam swiatlo, okno, rowery., pranie. ,spiżarnia.
Uklad jest dziwny, bo okna sa dziwnie położone i głównie dachowe. Wchodzi sie do kychni od razu z zewnatrz/ z kotytarza kamienicy, a z kuchni do lazienki i 2 pokoi, w kuchni jest 4 drzwi, więc stawianie czegos w kuchni jest skomplikowane. W kuchni jest tez belka taka strychowa, podtrzymujaca ,piec do ogrzewania, czyli do kaloryferow, normalny stol i 4 krzesla. I kuchnia nie ma ksztaltu prostokatu. Są półki i drapaj dla kotów. I wszystkie koty nahczesciej siedzą w kuchni, bo to doskonaly punkt obserwacyjny. I fotel jest. I juz lodowka z tym swoim buczeniem czasem nie jest fajna. Mam lodowke z zamrażarka - 2 szuflady, wiec cos tam sie miesci. 8 -10 kg miesa wejdzie. I troche ziół i ewntualnie lody.

Fajne masz mieszkanie. Z potencjałem.
A jak z wysokością? W wysokich mieszkaniach na poddaszach można jeszcze antresolę zrobić.

Zamrażarki w tych nieprzerobionych 20 metrach nie dasz rady upchnąć?

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto sie 15, 2017 21:11 Re: Akademia Patmola poleca-czarny kot orientalny PUMBO od 1

Mieszkanie jest niskie, to znaczy normalnr, jak mieszkania w bloku.

Na strychu zimą temperatura spada do 0 i nizej, wiec raczej nie nadaje sie do urzadzen elektrycznych. No i nie mam tam zadnego kontaktu

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 205 gości