Nietypowi przyjaciele

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Nie sie 06, 2017 14:01 Re: Nietypowi przyjaciele

a.m pisze:
Koniczynka47 pisze:A tak na marginesie: założycielu wątku znajdź sobie inne źródło zarobkowania niż rozmnażanie

Na tych wszystkich rozmnażaczy różnych gatunków miałabym jedną metodę: Urząd Skarbowy.

Ostatni wpis autora tego wątku jest ze stycznia ...2010 roku.
greenwich123 rozbudziła dyskusję na nowo.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Nie sie 06, 2017 15:48 Re: Nietypowi przyjaciele

ASK@ pisze:
a.m pisze:
Koniczynka47 pisze:A tak na marginesie: założycielu wątku znajdź sobie inne źródło zarobkowania niż rozmnażanie

Na tych wszystkich rozmnażaczy różnych gatunków miałabym jedną metodę: Urząd Skarbowy.

Ostatni wpis autora tego wątku jest ze stycznia ...2010 roku.
greenwich123 rozbudziła dyskusję na nowo.

Wiem, zauważyłam. Strony też już nie działają :D
To była ogólna konkluzja :oops:

a.m

Avatar użytkownika
 
Posty: 547
Od: Czw lis 03, 2016 11:20

Post » Nie sie 06, 2017 19:09 Re: Nietypowi przyjaciele

Ale temat wciąż aktualny niezależnie od tego, czy autor wątku zwinął swój interes, czy nie.
Ciekawe tylko jak pozbył się zalegającego towaru.
Zapewne szopki biegają po lesie,

Zawsze pojawią się następni chętni albo na hodowanie, albo kupowanie dzikich zwierząt.


Bez przesady z tym US, większość hodowców płaci podatki bo i one są śmiesznie małe, handel też jest dozwolony.
Ostatnio widziałam nawet ogłoszenie na OLX o szczeniętach lisa za - bagatela - 3 tysie.
No bo przecież wiadomo, że pies jest już demodé .
Spacer z lisem to jest dopiero coś.
Ludzie lubią się wyróżniać, przyszpanować.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Pt sie 11, 2017 21:52 Re: Nietypowi przyjaciele

Ale lis przecież nie jest zbyt piękny.
W przeciwieństwie do psów przypominających lisy (jest powstająca rasa, specjalnie nie wklejam linka), pięknych i intensywnie rudych, lisy są buro-rude, trochę wyliniałe. Lisa oglądałam z fascynacją (w naturze) ale tego psa z podziwem.
Obrazek*Obrazek*Obrazek*

Stomachari

 
Posty: 10637
Od: Sob kwi 16, 2016 21:29
Lokalizacja: Nieopodal Sochaczewa.

Post » Pon sie 14, 2017 21:19 Re: Nietypowi przyjaciele

Myślałam kiedy zobaczę małpki na ulicach i "wła la" :

http://allegro.pl/sprzedam-malpe-saimir ... 77194.html

Na dodatek wysyłka paczkomatem.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sie 15, 2017 9:53 Re: Nietypowi przyjaciele

Małpa w paczkomacie, dobre.
22 tysie...to tak szybko się nie zobaczy na ulicach :wink:


Chociaż...widziałam ogłoszenia sprzedaży małpek po cztery (widocznie komuś zalazły za skórę, że tak tanio :lol: ).
Ludzie nie zdają sobie sprawy jakie to są upierdliwe stworzenia.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Wto sie 15, 2017 19:16 Re: Nietypowi przyjaciele

No to niech mi teraz ktoś wytłumaczy po co mieć zwierzę o, które nie będzie potrafiło się odpowiednio zadbać żywieniowo, zdrowotnie czy behawioralnie ? no, bo jeśli chodzi tylko o lans przez ziomkami to można gratulować braku mózgu.

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Wto sie 15, 2017 21:38 Re: Nietypowi przyjaciele

Aby móc sobie z czegoś zdawać sprawę, to najpierw trzeba mieć pojęcie.
A ludzie żyją w świecie Disney'a.
Ot, słodka małpeczka, wystarczy ją kochać, znaczy miziać :wink: , a jak coś zrobi źle to powiedzieć - głośno i wyraźnie :lol: - nie wolno! I małpiak na pewno zrozumie o co chodzi.
A jak nie zrozumie, to oznacza tylko jedno: trafili na wrednego złośliwca.

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Śro sie 16, 2017 19:21 Re: Nietypowi przyjaciele

No ja wiem, szopa nigdy nie miałam, żółwia czerwonolicego też nigdy nie miałam (ale to marzenie ściętej głowy), lisa też i małpy też nie więc kiepsko u mnie z wiedzą dotyczącą wspólnego pożycia. Czyli w sumie oprócz kilku gryzoni, rybek, psa i kotów nic nie miałam :(, ale zwierzolubna jestem to i pojąć tego nie mogę.
Chciałabym żyć w świecie Disneya :(

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw sie 17, 2017 7:40 Re: Nietypowi przyjaciele

Aby zdobyć wiedzę o specyfice, potrzebach, etiologii dzikich zwierząt, wcale nie trzeba ich mieć w domu. Jest mnóstwo źródeł. przede wszystkim nalezy skupić się na tych naukowych i nie czerpać informacji z hamerykańskich bżdziawych gniotów typu "Filozof i wilk", tudzież filmów.
No ale naukowe opracowania są takie nuuudne, naszpikowane dziwnymi słowami i nie można się wzruszyć.

Tymczasem ludzie nabywają zwierzęta jak batonik, pod wpływem impulsu, a potem jak coś idzie nie tak to pada sakramentalna kwestia: " A skąd ja mogłem/łam wiedzieć" (jak coś takiego słyszę to mam ochotę lać po mordzie).

I potem są takie kwiatki, że na zachodzie Europy trwa inwazja papug (głównie Aleksandretty obrożnej), u rolnika na polu znaleziono anakondę (chyba nikt nie wierzy, że ona tam z Ameryki Południowej przybyła bo zapragnęła spróbować polskiego ziemniaka), w lesie biega puma (to nie była kaczka dziennikarska, myśliwi ją musieli zastrzelić bo najprawdopodobniej zwiała z czeskiej hodowli tudzież biznesmen miał jej dosyć i wypuścił).

Koniczynka47

 
Posty: 2746
Od: Wto lut 23, 2016 9:21

Post » Sob sie 19, 2017 10:56 Re: Nietypowi przyjaciele

Wiem :) ja mam większe doświadczenie w zwierzynie łownej, a nie takich małych stworkach. Taka wiedza nie była mi też potrzebna do pracy, bo po co mi wiedzieć jak się zachować przy spotkaniu szopa czy małpy skoro moim zadaniem było przepłoszenie leśnego stada ? (ależ adrenalina !). Bardziej musiałam wiedzieć jak spierdzielać przed łosiem i psa skutecznie odwołać :)

Co do inwazji to brrr... dwa lata temu miałam inwazję biedronek azjatyckich na osiedlu, którzy nasi mądrzy naukowcy sprowadzili aby wybili meszki i stonki, ale nie wzieli pod uwagę jednego- że te małe ścierwa składają masowo jaja i pożerają nasze biedronki. Jakby ktoś potrzebował pomocy w ich masowym mordzie- służę radą :)

Chikita

 
Posty: 6317
Od: Śro cze 28, 2017 18:05
Lokalizacja: Białystok /Suwałki

Post » Czw wrz 21, 2017 9:38 Re: Nietypowi przyjaciele

Moja znajoma mi opowioadała o takich inwazja beidronek. Podobno wtedy się ma całe okna w stworzonkach

natalkaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3
Od: Pon maja 08, 2017 11:28

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości