Kocie dziecko błaga o dom - ADOPTOWANA!!!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie lip 30, 2017 17:30 Kocie dziecko błaga o dom - ADOPTOWANA!!!

Jaka grzeczna kicia - zachwycali się wszyscy w poczekalni u weterynarza. Maleńka, bura koteczka z białym krawacikiem i skarpetkami leżała spokojnie na kolanach, patrząc na ludzi wielkimi, złotymi oczami, z pyszczkiem wtulonym w rękę opiekuna. Okazało się, że poprzedniego dnia wieczorem pan usłyszał cichutkie miauczenie. Kiedy się obejrzał, zobaczył wychudzone kocię, ciągnące za sobą tylne łapki i błagające o ratunek. Znaleziona została na zamkniętym, osiatkowanym osiedlu, więc prawdopodobnie uszkodziła nóżkę, gdy ktoś przerzucił ją przez siatkę..
Bo jest to ewidentnie domowa kotka, czyściutka mimo kilkudniowej zapewne tułaczki, Zabrana do domu, rzuciła się na jedzenie, a potem skorzystała z prowizorycznej kuwety i ułożyła się do snu.

Obrazek

Następnego dnia trafiła do weterynarza. Po 3 prześwietleniach diagnoza brzmiała: " Niestabilność stawu kolanowego , możliwe naderwanie lub zerwanie
wiązadeł krzyżowych stawu kolanowego ". Rokowanie: "Duża szansa samoistnego powrotu do zdrowia". Jej wiek oceniono na ok.6 miesięcy, a stan zdrowia - jako bardzo dobry, poza zwichniętą łapką. Została odpchlona i odrobaczona. Już tego samego dnia zaczęła - mimo chorej nóżki - biegać, bawić się i wspinać. Mam filmik z jej zabaw, ale nie wiem, jak go wstawić.
Ale tu sielanka się kończy. Pan, który ją uratował, nie może kotki zatrzymać. Co gorsze, za kilka dni wyjeżdża na długo. Na rozwieszone w okolicy ogłoszenia nikt nie zareagował, także znajomi nie podejmują się opieki nad malutką Czajką - bo tak nazwał ją tymczasowy opiekun. W tej sytuacji wkrótce zostanie odwieziona do schroniska, gdzie dołączy do ponad 280 kotów, czekających od miesięcy na dom.
Chyba, że ktoś zlituje się nad tym kocim dzieckiem - grzecznym, radosnym i kochającym ludzi.

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon lip 31, 2017 10:14 przez Bungo, łącznie edytowano 1 raz

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 17:47 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Popytam w Zakopanem znajomych może ktoś się zdecyduje na przygarniecie koteczki.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Nie lip 30, 2017 17:53 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Dzięki - jak zwykle jesteś niezawodny :1luvu:
Ale dom powinien być niewychodzący, bo nóżka malej może pozostać nie całkiem sprawna...

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 17:58 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Co za kotek :1luvu:
Trzymam mocno kciuki.

bea3

 
Posty: 4143
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie lip 30, 2017 18:04 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Czajka na żywo jest znacznie ładniejsza niż na zdjęciach. Przede wszystkim ma cudowne, złociste oczyska.
Obrazek

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 18:49 Re: Kocie dziecko błaga o dom

A czy wiadomo może jak reaguje na inne koty?

Menora14

 
Posty: 16
Od: Sob lip 29, 2017 15:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 18:50 Re: Kocie dziecko błaga o dom

https://youtu.be/dmLN43FpZIs
Nie umiem wstawić, ale tu link do filmu na youtube

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 21:39 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Menora14 pisze:A czy wiadomo może jak reaguje na inne koty?

Trudno powiedzieć, bo w aktualnym schronieniu nie ma innych kotów. Ale w poczekalni u weterynarza nie bała się ich, a poza tym jest tak radośnie nastawiona do świata, że raczej nie będzie miała nic przeciwko kocim towarzyszom.
Obrazek

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 22:27 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Jeszcze gwoli wyjaśnienia - dlaczego sama jej nie wezmę, przynajmniej na tymczas?
Otóż w moim maleńkim mieszkaniu żyją już trzy przygarnięte biedy, a dość często dołącza do nich kot mojego syna - również uratowany przybłęda. Stosunki między kotami są dość napięte - kotki się nie lubią, choć tolerują, za to nie cierpią synowego kota, którego mój senior toleruje, ale bez entuzjazmu. Kolejny kot, którego nie mam gdzie izolować, zburzyłby do reszty i tak bardzo chwiejną równowagę. Gdyby nie to, kotka już byłaby u mnie, bo jest stworzeniem niezwykle uroczym, przyjaznym i łapiącym za serce. Ale w schronisku, w tłumie kotów, mało kto zauważy jej urok i cudowny charakter :cry:

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 22:59 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Śliczna koteczka i bardzo rozrywkowa :wink: :P
Na filmiku rozrabia przeuroczo, a ta łapka zapewne niebawem wróci do formy. Tylko ostatni łajdak mógł ją przerzucić przez siatkę osiedla.
Ona taka cętkowana bardziej jest, tak? A skarpetki ma jak mój Obiś :P
Teraz ktoś się musi zakochać w niej. Halo? Halo?
:1luvu: :ok:
Obrazek

czitka

Avatar użytkownika
 
Posty: 17831
Od: Sob lut 12, 2005 10:03
Lokalizacja: wrocław

Post » Nie lip 30, 2017 23:01 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Ano centkowana. Na zdjęciach tego nie widać, ale brzuszek jest cały w centkach :)

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie lip 30, 2017 23:14 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Bungo, możemy przejść na priv?

Menora14

 
Posty: 16
Od: Sob lip 29, 2017 15:09
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 31, 2017 6:12 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Urocza koteczka :1luvu: . Ta prawa tylna łapka faktycznie troszkę "zawodzi" w pewnych momentach.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon lip 31, 2017 8:59 Re: Kocie dziecko błaga o dom

Kochani - właśnie dostałam od pana maila, że kotka ma już dom, w którym będzie rozpieszczaną jedynaczką. To znajomi tego pana z Dębicy. Tak więc alarm odwołany, ale chyba się przydał, bo tyle dobrych fluidów, jakie płynęły z miau i fb, musiało zadziałać :ok:
Dziękuję wszystkim, którzy podnosili wątek, udostępniali wydarzenie na fb i na poważnie myśleli o przygarnięciu Czajki.

Bungo

 
Posty: 12069
Od: Pt lut 16, 2007 0:52
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lip 31, 2017 12:24 Re: Kocie dziecko błaga o dom - ADOPTOWANA!!!

Bardzo się cieszę. Wszystkiego najlepszego dla koteczki.

Bruna

Avatar użytkownika
 
Posty: 539
Od: Czw mar 09, 2017 19:10

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Rafaelblich i 234 gości