Wątek dla nerkowców - IX

rozmowy o cukrzycy i niewydolności nerek u kotów

Moderator: Moderatorzy

Regulamin działu
Uwaga! Porady na temat leczenia udzielane są na podstawie pk.13 regulaminu forum.

Post » Czw cze 01, 2017 9:00 Re: Wątek dla nerkowców - IX

ratunku - to są wyniki mojego byłego adoptusia
Obrazek
Obrazek

Feluś jest po 2 tygodniach płukania
mocznik początkowy prawie 500
co na tą anemię?
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw cze 01, 2017 20:38 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Trudno powiedzieć, na ile to wina płukania (i w sumie rozcieńczenia krwi), a na ile sprawa układu krwiotwórczego. Maciuś praktycznie kwalifikuje się do transfuzji. Czyli:
1) Uwaga na dalsze płukania
2) Podać krew i krwiotwórczy Aranesp albo inne EPO oraz żelazo, witaminy B12, kwas foliowy i wit C Transfuzja pomoże od zaraz i da Aranespowi czas na zadziałanie
3) Bardzo wysoki poziom fosforu: koniecznie do karmy lub w okolicach karmienia podawać wyłapywacze fosforu. Kot nerkowy powinien mieć fosfór nie tylko w normie, ale wręcz w dolnej połowie normy
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Sob cze 03, 2017 21:03 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Obrazek

Dziewczyny czy tydzień kroplówek mu pomoże?
Czy włączać Ipakitynę?

Obawiam się, że samą dietą już mu nie zejdę do ładnych wyników.
Już dobre 3 lata jak żyjemy bez leków i teraz to pogorszenie. :placz: :placz: :placz:

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie cze 04, 2017 18:11 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Dyktatura, tu kroplówki są potrzebne z powodu odwodnienia. Nie wiem, czy tydzień pomoże, raczej może rzadziej a długi czas i mniejsze porcje?
Brak mi badań moczu, może z tego dałoby się coś przeczytać. Ipakitine raczej niepotrzebna, fosfor w normie nerkowcowej, a wapń wysoki, więc preparaty wapnia niezbyt wskazane, a pożytek z wyłapywacza mało istotny.
Są tam jakieś nietypowości ze składem białych krwinek. Badałaś hormony tarczycy w kierunku nadczynnności? Rozchwianie mocznika też może być od nadczynności. Kot nie schudł ostatnio?
"Koty trzeba chwalić, robia się od tego bardziej puchate"

taizu

Avatar użytkownika
 
Posty: 16113
Od: Śro gru 30, 2009 23:05
Lokalizacja: Mazury

Post » Nie cze 04, 2017 19:43 Re: Wątek dla nerkowców - IX

taizu pisze:Dyktatura, tu kroplówki są potrzebne z powodu odwodnienia. Nie wiem, czy tydzień pomoże, raczej może rzadziej a długi czas i mniejsze porcje?
Brak mi badań moczu, może z tego dałoby się coś przeczytać. Ipakitine raczej niepotrzebna, fosfor w normie nerkowcowej, a wapń wysoki, więc preparaty wapnia niezbyt wskazane, a pożytek z wyłapywacza mało istotny.
Są tam jakieś nietypowości ze składem białych krwinek. Badałaś hormony tarczycy w kierunku nadczynnności? Rozchwianie mocznika też może być od nadczynności. Kot nie schudł ostatnio?

No właśnie troszkę schudł. Niewiele.
Ponawadniamy go ten tydzień i zrobimy badania żeby porównać czy coś ruszyło do przodu.
Przy okazji (dobrze, że wspomniałaś) zbadamy też krew na tarczycę.

Dyktatura

 
Posty: 11911
Od: Pon paź 12, 2009 8:40
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon cze 12, 2017 21:12 Re: Wątek dla nerkowców - IX

USG wykazało, że nerki się zmniejszają, co to oznacza?
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto cze 13, 2017 8:19 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Mój 20 letni kotek, oprócz zwyrodnienia kręgosłupa i stawów teraz zachorował na PNN. Czy ktoś ma doświadczenie leczenia nerek przy tak wiekowym koteczku? Czytałam wątki nerkowe, chciałam zapytać na co ewentualnie uważać, co zmodyfikować przy takim wieku kota.

Gattka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 12, 2017 21:03

Post » Wto cze 13, 2017 10:00 Re: Wątek dla nerkowców - IX

ostatnie wyniki Felusia
Obrazek
na jutro jest umówiony do Specvetu
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto cze 13, 2017 11:43 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Gattka pisze:Mój 20 letni kotek, oprócz zwyrodnienia kręgosłupa i stawów teraz zachorował na PNN. Czy ktoś ma doświadczenie leczenia nerek przy tak wiekowym koteczku? Czytałam wątki nerkowe, chciałam zapytać na co ewentualnie uważać, co zmodyfikować przy takim wieku kota.


Mam 20-letnią nerkową kotkę. Na początek poczytaj te uwagi: viewtopic.php?f=36&t=158590
"Prawdziwa moralna próba ludzkości, najbardziej podstawowa [...] polega na jego stosunku do tych, którzy są wydani na jego łaskę i niełaskę: do zwierząt."
Milan Kundera, Nieznośna lekkość bytu

Feliska97

 
Posty: 703
Od: Pon lis 17, 2014 20:55
Lokalizacja: Mazowsze

Post » Wto cze 13, 2017 12:53 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Dziękuję bardzo ;)

Gattka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon cze 12, 2017 21:03

Post » Pon cze 19, 2017 11:46 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Może już kiedyś o tym pisałam, ale nie zaszkodzi znowu. Polecam do karmienia kota strzykawkę po leku dla krów o nazwie metricure. Jest świetna, bo wystarczy np. rozgnieść karmę bozita i wszystko przechodzi. Nie trzeba tak rozdrabniać pokarmu. Jednorazowo strzykawka zmieści około 30 g karmy. Saszetka 100g to 3 strzykawki. Zostaje jeszcze łyżeczka karmy, która się nie zmieściła. Strzykawka jest z mocnego plastiku, jest bardzo trwała. Polecam ją, bo sama używam od wielu lat. Może być problem z zamówieniem tego leku w mieście, ale mój wet to zrobił i mam następną w zapasie.

Zakocona

 
Posty: 6992
Od: Czw lut 03, 2005 22:19
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto cze 20, 2017 10:00 Re: Wątek dla nerkowców - IX

dziękuję wszystkim za pomoc
poczytałam i przekazałam porady opiekunom
Feluś jest już po konsultacji w SpecVecie
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Czw cze 22, 2017 12:30 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Cześć,

mam nietypowe pytanie o wielkość nerek kocich. Czytałam, że prawidłowe to: "Ocenia się, że prawidłowy wymiar podłużny nerek u zdrowego kota wynosi około 3,2–4,4 cm, zaś poprzeczny 2,2–2,8 cm". Ciekawi mnie jednak czy obie nerki muszą być takiej samej wielkości. Robiłam kotu usg ostatnio i wyszło:
"nerka lewa wielkości około 3,4x2,4cm i prawa wielkości około 4,2x2,4cm, stosunek korowordzeniowy zachowany, miedniczki nieposzerzone"
zastanawiam się czy to ok? Lekarz nie mówił, że to coś złego.

miau1313

 
Posty: 142
Od: Czw lut 04, 2016 22:38

Post » Sob wrz 15, 2018 11:23 Re: Wątek dla nerkowców - IX

witam koleżanka z pracy wzięła pod opiekę nasze 2 bardzo chore koty z pracy, Białaska z nowotworem i Tygrysię z przewlekłą niewydolnością. Stąd moje pytanie czy ktoś ma do sprzedania taniej lub oddania lek o nazwie Renalvet 60 kapsułek oraz Immunodol Cat?? oraz czy ktoś może się zamienić na karmę 5 puszek Integra Protect z indykiem po 200 g oraz 1200 gram suchej Integra Protect na paszteciki tej samej firmy z indykiem po 100 gram???? Będę wdzięczna za odpowiedź! Pozdrawiam wszystkich!!!
ObrazekObrazek
Obrazek

Kocia Lady

 
Posty: 8082
Od: Wto sie 18, 2009 22:11
Lokalizacja: Białystok

Post » Sob wrz 15, 2018 18:10 Re: Wątek dla nerkowców - IX

Mam 27 kapsułek Renalvetu ważnych do końca listopada tego roku.Jeśli chcesz , żebym Ci je wysłała ( oczywiście bezpłatnie ) poproszę na pw adres do wysyłki.
Obrazek

MAU

 
Posty: 2621
Od: Śro paź 24, 2012 11:45

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości