Chyba zabilam swojego kota?od str8

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 09, 2017 10:50 Re: czy uciąć kotce ogon?

To też wiąże się ze stresem. Ale jeśli masz jakąś zaufaną osobę, która by się zgodziła, to możesz dać do niej na 2 tygodnie kotkę i sprawdzić, czy zachowanie zniknie, jeśli w pobliżu nie ma innych kotów.

Meve

 
Posty: 29
Od: Wto paź 18, 2016 14:30

Post » Pt cze 09, 2017 18:02 Re: czy uciąć kotce ogon?

2tyg. to za krótko ,2mce to miałoby sens

tabo10

 
Posty: 8086
Od: Nie lip 31, 2011 14:24

Post » Pon cze 12, 2017 14:16 Re: czy uciąć kotce ogon?

Meve pisze:To też wiąże się ze stresem. Ale jeśli masz jakąś zaufaną osobę, która by się zgodziła, to możesz dać do niej na 2 tygodnie kotkę i sprawdzić, czy zachowanie zniknie, jeśli w pobliżu nie ma innych kotów.

Przerzucanie z domu do domu jak rzecz/ co ten kot pomysli? na razie ma obróżkę efektu nie widac

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon cze 19, 2017 9:19 Re: czy uciąć kotce ogon?

kurczę wydaje mi się że kotka zaczęła mniej interesować sie ogonkiem , zarasta ładnie :) widac obróżka pomogła :)


Mam taki mały inny problem : kumpela straciła pracę a ma 2 duże psy które jedzą 10kg karmy miesięcznie.
Obiecałam jej kupić karme , ale sama nie mogę dać wiele kasy.
Patrzyłam więc na 2 karmy i znalazłam takie:
Butchers sucha 10kg 50zl
Versele Laga oke duo croc 10kg 50zł

czy one są choć ciut lepsze od chappi 10 kg 50zł?
i pedigree 8 kg 50 zł?
widziałam jeszcze chrupki bellosan z lidla za 23 zl 10 kg ale one chyba są jeszcze gorsze, ktora karma to mniejsze zło? :oops:

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon cze 19, 2017 9:36 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Dobre karmy będą bezzbożowe - głównie mięso, do tego trochę warzyw. A może bardziej opłacałoby się kupić mięso gorszego gatunku, do tego podroby, posiekać/zmielić, poporcjować i zamrozić, ew. przegotować i razem z wodą (rosołem) z gotowania przechować w lodówce popakowane np. w pudełka po lodach?

Wasylisa

 
Posty: 990
Od: Sob lis 02, 2013 14:43

Post » Pon cze 19, 2017 9:54 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Nie dam rady dać więcej niż 50 zł , czy kumpela kupi mięsa za 50 zł na cały miesiąc dla 2 psów? wątpię :(

Alice83

 
Posty: 197
Od: Pon maja 02, 2016 16:33

Post » Pon cze 19, 2017 10:46 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

może BOSH np taki http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ult/575076, albo taki http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ult/574776 /dla duzych ras
albo inny smak

albo BRIT Premium dla dużych psów http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ium/474063

15 kg kosztuje 90 zł w zoo-plusie,
na pewno lepsze od chappi czy pedigree, i bardzo mozliwe że psy mniej zjedzą brita/boszha niż chappi
nie wychodzą drożej - 7 i pół kilograma za 45 zł,
tylko trzeba od razu kupić duży worek, bo mniejszy worek drożej wyjdzie

można poszukać, może w innym sklepie internetowym będzie taniej

na mięso dla dwóch duzych psów to mało pieniędzy, a jeszcze suplemety czasem potrzebne,

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 10:58 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Alice83 pisze:ersele Laga oke duo croc 10kg 50zł

ale to chyba cena jedzenia dla szynszyli

bo jak wpisuje szynszele -to jest taka cena karmy
a przy karmie psiej jest drożej
np.http://www.telekarma.pl/p11856-versele. ... gLImvD_BwE
115 zł za 7 i pół kg

albo 15 kg 110 zł ,ale skład marny http://www.telekarma.pl/p11272-versele. ... 15.kg.html
Składniki karmy Versele-Laga Happy Life Adult Chicken
Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego ( 12% kurczaka ), zboża ( 4% kukurydzy, 4% ryżu ), produkty pochodzenia zwierzęcego, warzywa ( 4% groszek, 0,5% marchewka, 0,5% pomidor ), oleje i tłuszcze ( 0,5% oleju z łososia ), nasiona, minerały, drożdże, owoce ( 0,5% jabłka )



BUtchers tez kiepski bardzo np Butchers
BUTCHERS COMPLETE • WOŁOWINA •
Sucha karma dla dorosłych psów, na bazie wołowiny.http://www.telekarma.pl/p7375-butchers. ... .3.kg.html
Składniki
Zboża, mięso i pochodne mięsa (22% mięsa w tym wołowina 4%), pulpa buraczana (3%), produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze (tłuszcz drobiowy 3%), minerały


przy takiej kasie do dyspozycji i dwóch dużych psach ja wzięłabym Brita premium albo Bosha w 15 kg worku/ za 90 zł. Możliwe ze starczy na dwa miesiące, skoro starczało 20 kg gorszej karmy.

A co wcześniej psy jadły?
Ostatnio edytowano Pon cze 19, 2017 11:07 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 11:07 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Jeszcze karma Fitmin For Life. Może też Arion.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pon cze 19, 2017 11:13 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Funghi pisze:Jeszcze karma Fitmin For Life


dziwnie ma skład opisany (mnie się nie podoba) np http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... ife/440453
Fitmin Dog for Life Adult
Skład:
mięso (świeże mięso /drobiowe, wieprzowe, wołowe/ 20%, suszone mięso drobiowe 22%, hydrolizowana wątróbka drobiowa 3%), pszenica, otręby pszenne, tłuszcz drobiowy, mąka pszenna, ryż, drożdże piwne, olej z łososia (1%), wysłodki buraczane suszone (z buraków

nie wiadomo jakie mięso jest w końcu w karmie, wszystkie?
no i świeże mięso jest na pierwszym miejscu, czyli suszone na pewno nie będzie na pierwszym

BOSH/ w tej samej cenie za 15 kg/ ma na pierwszym mięso drobiowe sproszkowane, czyli suche mięso na pierwszym miejscu
Skład:
sproszkowane mięso drobiowe, jęczmień, kukurydza, mąka pszenna, pszenica, tłuszcz zwierzęcy, sproszkowane mięso, śruta pszenna, ryż, hydrolizat mięsa, sproszkowana ryba, pulpa buraczana (bez cukru), gluten kukurydziany, drożdże (suszone, zawierają 0,1% mannanooligosacharydów i 0,06% beta glukanów), groch, szpinak (suszony), chlorek sodu, marchew (suszona), sproszkowane małże (0,1%), por (suszony), zioła (suszone), chlorek potasu, cykoria (suszona)

Brit ma 40 procent mięsa drobiowego w karmie
Mięso kurczaka (40%), ryż, kukurydza, pszenica, tłuszcz z kurczaka, olej z łososia, drożdże piwne, aromaty naturalne, ekstrakty z ziół i owoców (300 mg/kg), chlorowodorek glukozaminy (260 mg/kg), siarczan chondroityny (160 mg/kg), suszone jabłka, minerały, oligosacharydy manozowe, (150 mg/kg), fruktooligosacharydy(100 mg/kg), ekstrakt z jukki schidigera (80 mg/kg), Bio miedź, Bio cynk, Bio selen.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 11:21 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Faktycznie. Ja popatrzyłam tylko na ten skład i tutaj ryż na pierwszym miejscu http://www.zookrak.com/pl,produkty,poka ... rice-15-kg. Karmy podałam jako alternatywę w tej cenie. Wolałabym postawić jednak na coś lepszego. Urozmaicić psiakom trzeba tą dietę. Mięso, ryż, warzywa. Jak we dwójkę zjadają 10 kg to wcale nie aż tak dużo. Jakiej są wielkości?

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pon cze 19, 2017 11:23 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Funghi pisze: Może też Arion.


drogi/ jak na przewidzianą kasę 13 kg za 106 zł i skład gorszy
przykładowo
https://www.dogsbox.pl/produkt/arion-or ... gJDCPD_BwE
ARION ORIGINAL 12kg + 1kg GRATIS ADULT MEDIUM Lamb & Rice
Skład:
Ryż (50%),
jagnięcina (w postaci dehydratyzowanej 26%), kurczak, tłuszcze zwierzęce, pulpa z buraka cukrowego, hydrolizat z białka zwierzęcego, włókno oczyszczone, groszek zielony, sól kuchenna, drożdże browarniane, fruktooligosacharydy (FOS), mannoolisacharydy (MOS), ziarna winogron, ekstrakt z rozmarynu.. Nie zawiera barwników.

właśnie ryż na pierwszym miejscu i 50 procent

ryz jest całkiem psom zbędny
nie warto gotować ryzu dla psów, to tylko balast
Ostatnio edytowano Pon cze 19, 2017 11:31 przez Patmol, łącznie edytowano 1 raz

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 11:28 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

nie wiem czy to dobry pomysł mieszać psom w diecie suchą karmę, gotowany ryż, mięso (surowe?) i warzywa.

Lepiej chyba kupić od razu lepszą suchą karmę, i dokupić dobrej mokrej karmy
albo całkiem przejść na surowe mięso (z suplementami)



przy 40 kg psa wychodzi ok 80 -100 dag surowego mięsa dziennie, czyli do 1 kg.Wliczając w to surowe kości.
Przy karmieniu psów samym mięsem.
To znaczy nie daje się chrupek ani mokrej karmy ani ryżu.

to by dawało, przy kasie 50 zł miesięcznie, 2 zł dziennie na dwa duże psy - nie wiem ile ważą razem, ale to byłoby za mało za mięso.

Żeby to było realne trzeba to by przynajmniej założyć te 10 zł dziennie (bardzo skromnie przy dwóch dużych psach) czyli 300 miesięcznie i kombinować z mięsem, żeby było róznorodznie, przy takiej małej kasie dziennie.
Ostatnio edytowano Pon cze 19, 2017 11:43 przez Patmol, łącznie edytowano 2 razy

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Pon cze 19, 2017 11:40 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Też bym wybrała surowe o ile psy na karmie Chappi będą go chciały. Jeżeli nie to gotowałabym im. I tak, w tej sytuacji czyli ograniczony mocno budżet dodałabym do mięsa jakiegoś wypełniacza. Ale odnoszę wrażenie, że autorce wątku bardziej się chce niż właścicielowi psiaków, a w takim przypadku to ciężko kogoś przekonać o tym, że się racji nie ma. Sama karmiłam swojego pekińczyka britem care i polecam tą karmę. Później udało mi się kupić TOTW w atrakcyjnej cenie i tez smakowało. Tylko już te karmy cenowo się nie łapią.

Funghi

Avatar użytkownika
 
Posty: 404
Od: Czw maja 19, 2016 9:37

Post » Pon cze 19, 2017 11:48 Re: czy uciąć kotce ogon? lepiej, prosze o porade w sprawie

Czasem sytuacja jest jaka jest i nie ma sie kasy. Rozumiem to.
Bez kasy nie da się przestawiać psów na surowe mięso, gdy na dobre mięso i tak nie stać właściciela.A trochę jest strat przy przestawianiu.I potem tez nie wystarczy kupić tego co najtańsze. Trzeba i indyka i wołowinę dać, nie samego kurczaka, i suplementy i jajko itd. I psy obserwować i może być vet potrzebny, niektóre psy trudno się przestawia.

Wtedy lepiej wybrać najlepszą karmę dostępną za posiadana kasę.

Moje psy tez kiedyś jadły, na początku brita, bosha, totw, jeden był zachwycony każdą z tych karm, drugi nie lubił chrup i dojadał na codziennych spacerach surowizną (myszy, krety, koniki polne).

Taniej wychodzi bez wypełniaczy, i bez gotowania, po prostu surowe mięso -ale poniżej pewnej kwoty i tak nie da się zejść, chyba że na bardzo krótki okres czasu.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 168 gości