Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wymiot

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt kwi 21, 2017 10:56 Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wymiot

Witam, kotek rodziców Fabio ma 11 lat. Miesiąc temu nagle przestał jeść, bardzo szybko spadła mu waga z 4kg na 3300g. Zapadły mu się dosłownie boki i można było policzyć wszystkie kosci. Po morfologii okazało się, że ma chorą wątrobę - dostał jakieś leki (nie znam niestety nazwy ale są to małe kapsulki brązowe w ksztalcie jakby rybki ktore wlewa się do pyszczka lub na jedzenie), karma dla kotow z chorą watrobą i było coraz lepiej. Kot przytyl co prawda 100g w 1,5 tyg więc bardzo mało ale zaczal jesc normalnie i chętnie przyjmował lekarstwo. Dzisiaj rano zadzwoniła moja mama z płaczem, że Fabio chyba umiera.. Okazało się, że od wczoraj się nie załatwił, wymiotuje co pół minuty gęstą, bialą pianią i dostał niedowladu tylnych łapek. Bardzo miauczał prawdopodobnie z bólu. Szybko do weta - temperatura 35,5 bardzo słabo... dostał dwa zastrzyki i kroplówkę. Do odbioru będzie za 7h ponieważ badają co mu jest. Krew pobrana, czekamy na wyniki. Pani Wet podejrzewa, że to może być nowotwór wątroby. Ale zapytała też o trujące rośliny w domu. Owszem - Fabio jest namiętnym podgryzaczem roślin, a staruszkom nie idzie przetłumaczyć ze w gaszczu ich 100 roslin mają storczyka, fiolka alpejskiego, fikusa, jukę itp. Wywalić ich nie chcą. A Fabio podgryza regularnie Jukę... Boję się, że to czas pozegnania z Fabiem :-( mieliście podobne przejścia z kićkiem?

effcia0901

 
Posty: 5
Od: Pt kwi 21, 2017 10:44

Post » Pt kwi 21, 2017 12:18 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

To może być zakrzepica. Te łapki tylne zimne czy ciepłe?
NA PILNE LECZENIE KOTÓW Z CMENTARZA- KONTO
https://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=157308

mziel52

 
Posty: 14605
Od: Czw gru 27, 2007 20:51
Lokalizacja: W-wa Śródmiescie

Post » Pt kwi 21, 2017 15:50 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

Raczej ciepłe, może bez szału ale zimne nie są na pewno. Mimo, że nie może się podnieść i stanąć na nich to zastrzyk w tyłek poczuł bo miauknął i zasyczal na panią Wet.

effcia0901

 
Posty: 5
Od: Pt kwi 21, 2017 10:44

Post » Pt kwi 21, 2017 17:25 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

Fabio odszedł godzinę temu

effcia0901

 
Posty: 5
Od: Pt kwi 21, 2017 10:44

Post » Sob kwi 22, 2017 8:08 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

Trochę na chlodno już dzisiaj choć przeplakalam całą noc za moim kochanym Milusińskim...
Wet oddał pieniążki za morfologię więc nie dowiemy się już co było przyczyną śmierci Fabia ;( ale podejrzenia były dwa - nowotwór lub silne zatrucie rośliną domową (Fabiuszek był kotkiem niewychodzącym z domu więc zatrute myszy itp. odpadły w przedbiegach).
Walczylam kilka lat z rodzicami żeby usunęli kwiaty z domu - te zagrażające Kotu. Ale bezskutecznie. Wet zasugerował wczoraj, że mogło to byc zatrucie Juką, którą Fabio "namiętnie" podgryzał.
Jest mi tak cholernie przykro i żal cierpienia Fabia. Ja przy moich dwóch kociakach w domu nie mam nic poza różą doniczkową do której nie mają dostępu - wolę nie mieć kwiatów niż płakać po stracie Ukochanego Przyjaciela.
To tak tylko w ramach przypomnienia, że w naszych domach mamy wiele rzeczy, które z pozoru niegroźne zagrazają zyciu naszych Zwierzaków.
Życzę zdrówka dla Waszych kocich i nie tylko kocich pociech...

effcia0901

 
Posty: 5
Od: Pt kwi 21, 2017 10:44

Post » Sob kwi 22, 2017 8:53 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

[*] :cry:
Bardzo współczuję

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Sob kwi 22, 2017 11:36 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

:cry:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pon kwi 24, 2017 21:00 Re: Fabio - chora wątroba, nagły niedowład tylnych łapek, wy

Miałam zamknąć wątek ale dzisiaj okazało się, że przyszły wyniki z odwolanej morfologii Fabia... Wysiadła mu wątroba i nerki. Niestety reszty nie umiem zinterpretować ale może przyda się to komuś kiedyś... Pani Wet powiedziała, że było to zatrucieObrazek
Obrazek

effcia0901

 
Posty: 5
Od: Pt kwi 21, 2017 10:44




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], jukatlu i 185 gości