Gwiazdka i Kminek [']

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon kwi 10, 2017 0:16 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Jeśli kot ma nadwagę, to bardzo obciąża wątrobę. Przebiałkowanie ma wpływ na kondycje nerek i wątroby, tak u zwierza, jak i u ludzi i prowadzi do poważnych konsekwencji. Możesz kotu podawać hepatil na regenerację, ale przede wszystkim trzeba zbić białko. Mój kot chyba dostawał 1/2 tabletki przez kilka miesięcy. Po stwierdzeniu problemu - a był w bardzo ciężkim stanie, wątroba nie daje widocznych oznak spadku formy dopóki nie jest z nią gorzej - żył sobie spokojnie kolejnych 10 lat, więc to nie jest wyrok, ale nie powinien jadać już surowego mięsa. Zazwyczaj chora wątroba odchudza kota, bo ten juz nie moze jeść jak wcześniej, ale .. inaczej bywa w przypadku przebiałkowania. Nasz stracił na masie 1,5kg , a u koleżanki było odwrotnie - musieli go bardzo pilnować, bo zaczął się zachowywać jak na wielkim głodzie :?
Świetnie,jeśli jada suchą, bo przy takim żywieniu łatwej zapanować nad apetytem. Mój kot żadnej specjalistycznej nie tknął, kot koleżanki owszem, ale wypróbowali 3 różne i po badaniach wychodziło,że nic się po kilkunastu tygodniach nie zmienia. Nasza weterynarz powiedziała im,żeby przeszli na najzwyklejsza karmę suchą, tylko mieszali różne, a ona tylko obliczyła ile kot może spożyć na dobę. Juz po miesiącu zaczęły się zmieniać wyniki. Nie mam pojęcia, co jest w jakiej karmie, ale chyba jedyne na czym można bazowac to na częstych badaniach krwi przy ograniczeniu jedzenia i duzej dawce ruchu zwierzęcia. Jej kot przeżył przy tych ograniczeniach 6 lat, a to świetny wynik :)
Życzę zdrowia kotusiowi z charrrakterem :mrgreen: i mądrego weterynarza, który będzie się nim dobrze opiekował :ok:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon kwi 10, 2017 11:19 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

dzieki Atta za wpis , a zbic bialko to masz na mysli zbic ilosc w karmie?
zamowie specjalistyczna karme male opakowanie i zobacze , a jak nie bedzie chcial jesc to jakas inna o mniejszej zawartosci bialka niz to co jadl do tej pory.Kminek nie jest juz grubym kotem , moze tez przez ta watrobe , moze przez drugiego kota ale schudl i wazy niecale 6 kilo , a jest duzym kotem , no moze nie jest super szczuply ale widac juz mu talie :wink: Kminek wie ze lubisz go bardzo i na te okolicznosc dzis rano pozwolil sobie zdrowo pogonic Gwiazdke po domu a mnie przy okazji z łóżka :strach:

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 10, 2017 16:36 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Tak, karma powinna być niskobiałkowa, ale gdy kot obniży swoją wagę białko też powinno schodzić. Skoro Kminek jest lżejszy ....hmmm..to jedzenie ma za dobre :wink: Wiem,że u koleżanki kot zmniejszył się o ok. 2 kg,chociaż to żmudne przy wyszukiwaniu mokrego żarełka. Wyboru nie było, po tym jak poszczególne karmy jej lekarze proponowali, a kot miał gorsze wyniki. Ale pytałam jej dziś i mówiła,że lekarze skupili się na karmach typowo na wątrobę, a nie na obniżenie białka. Gdy pojawiła się u Ilony to juz trzeba było podawać kotu kroplówkę i zastrzyki,bo był większy problem z nerkami. Później przyjeżdzała regularnie na badania co 3-6miesiecy i nic złego się nie działo. Najlepiej gdybyś dostała próbki takich karm, bo jej kot po jednej wymiotował. Nigdy tez nie skusił się na mokrą w saszetkach , a to było dobre na podreperowanie jego stanu.

Uważam,że największy sukces jest wtedy, gdy trafimy na dobrego weterynarza. Pamiętam, gdy mnie pierwszy lekarz powiedział,że kot ma tylko problem z dziąsłami, a 2 dni później Ilona stwierdza,że z kotem jest źle , miał już żółtaczkę. Potem zrozumiałam ,że bardziej kwalifikował sie do uśpienia niż leczenia. Ona twierdzi do tej pory,że to był jej najcięższy uratowany przypadek, bardziej przez moje zaangażowanie, niz jej fachowe działania, podawane leki itd. A ja myślę,że bez jej wsparcia i szczególnego podejścia nie wierzyłabym,że sie może udać. Taka transakcja wiązana :)

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon kwi 10, 2017 16:37 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

kocka pisze: Kminek wie ze lubisz go bardzo i na te okolicznosc dzis rano pozwolil sobie zdrowo pogonic Gwiazdke po domu a mnie przy okazji z łóżka :strach:

Bez przesady :P Teraz będziecie wszystko na mnie zwalać??! Coś podobnego :?

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pon kwi 10, 2017 22:27 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

no i wlasnie z ta karma klopot co wybrac , czy typowa dla watrobowcow , ma bialka 26-28 % czy zwykla ale na przyklad granatapet ma 30 % , a to co je teraz Kmin podchodzi pod 40, mozesz jakas nazwe podpowiedziec , niskobialkowa z cdvet ,ma 25% ale kilo to prawie 80 zł 8O

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon kwi 10, 2017 23:45 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Eee no chyba nie ma takiego przebiałkowania żeby schodzić az do 25% karmy. Skoro teraz ma taką na 40% to spróbuj przez kilka tygodni tego granatapetu. Chyba Kminkowi nie trzeba zmniejszac samej ilości pożywienia tylko zawartego w nim białka :)
Koleżanka dawała karmę na nerki,bo oprócz początkowego białka, coś tam jeszcze się pojawiło. No ale kot dostawał szału,bo to była drastyczna zmiana. Ostatecznie miał mix ze zwykłą, nieleczniczą i mu się psychika uspokoiła ;) Skoro nerki zaczęły źle pracować to się nie dziwię,że ta wpychana im na wątrobę nie sprawdzała się, bo brakowało w niej innych ważnych składników.
A porównywałaś wcześniejsze wyniki Kminka z obecnymi? To chyba nie są znaczące różnice? Z tego co pisałaś to lekarz zasugerował jedynie obniżenie poziomu białka, więc skup się na tym. Masz łatwiej, bo on nie jada karmy mokrej to nie będziesz musiała wszystkiego podliczać, mnożyć, dzielić :ok: Ciesz sie,ze nie musi dostawac leków, kroplówek. Na razie eksperymentujcie z żarełkiem. No i pogoń go częściej po domu , niech czuje, że żyje we właściwy miejscu :ryk:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto kwi 11, 2017 19:04 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

teraz jak balkon chodzi to on juz sam lata po domu , nieraz mam wrazenie ze doslownie :wink: , zamowilam w koncu bozite bo ma 30% a granatapet wiecej , na josere za duzy mial apetyt , no zobaczymy, no i mieska tylko na smak

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Sob kwi 15, 2017 20:09 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Zdrowia i pyszzznej zabawy :mrgreen: a ogólnie.. Spokojnych świąt :201461

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

Post » Sob kwi 15, 2017 20:40 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Obrazek
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41979
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Nie kwi 16, 2017 12:34 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Obrazek
no życzenia som w śirodku-co se wrzucicie, tak siem stanie- Tuliś ma moc :ok:

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26430
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw kwi 20, 2017 11:27 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

i juz po swietach , czekam na Kminkowe leki , narazie je mniej bialkowa karme , poki co smakuje mu chociaz kupa srednia po tym , mam nadzieje ze po jakims czasie przywyknie i bedzie ok , no i jest bardziej glodny na tej karmie , Gwiazdka totalnie zbuntowala sie na nowe chrupki i zaraz musialam zamowic dawne zeby cokolwiek jadla , na szczescie jakos juz rozdzielily swe miski i nie ma wyjadania , ale oczywiscie musi byc pod kontrola ,
Kmienk bywa znow, ze jest agresywny mocno i napada na Gwiazdke ,przewraca ja na plecy i tak przytrzymuje lapami zeby nie mogla sie ruszyc ,czasem tez chce ja gryzc ,tyle ze ma tylko 1 zab , nie codziennie ale ma takie dni ze nie moge go uspokoic , nie wiem czy jest glodny ,czy moze ta watroba ma wplyw na zachowanie ,albo moze wlasnie stres dziala na watrobe , mam nadzieje ze po lekach bedzie mu lepiej

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 20, 2017 14:00 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Przepraszam, ze tak ni z gruszki ni z pietruszki piszę - ale co z tą tarczyca Kminkową. Może przy kolejnym badaniu krwi warto oznaczyć T4? Podniesione parametry wątrobowe, nadpobudliwość, chudnięcie - może się u niego zaczyna nadczynność tarczycy?
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Czw kwi 20, 2017 17:01 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Myślę, że agresja Kminka to efekt głodu. U mnie jest tak samo z Bazylkiem. Jak tylko zgłodnieje i nie dostanie natychmiast jeść, maltretuje Tinusia z wielką zawziętością.

Boszka

 
Posty: 235
Od: Śro lis 02, 2016 15:02

Post » Czw kwi 20, 2017 20:09 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

jak wybierze porcje lekow na watrobe to mam powtorzyc badania to poprosze o T4 , ma juz swoje lata wiec moze warto sprawdzic , choc mialam kota z nadczynnoscia i byl nadpobudliwy ale zupelnie inaczej , kazda sugestia mile widziana wiec dziekuje za zainteresowanie :D ,na pewno napisze jak cos wyjdzie nie tak

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4806
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw kwi 20, 2017 22:53 Re: Gwiazdka i Kminek wątrobowy wyniki

Poważniejsze uszkodzenia wątroby dają odwrotne objawy. Wątroba mniej lub więcej powiększa się, daje uczucie rozpierania, wolniej oczyszcza sie organizm i trudniej trawi, wiec jesteśmy zmęczeni. Mój kot praktycznie wtedy spał, spał, a do kuwety chodził jakby był na prochach i od razu spać. Kminek będąc tak aktywnym nie może mieć dużych problemów. Ale wiadomo,że wysokie białko jest szkodliwe.
Wspominałam Ci,że po przejściu na taką karmę moze sie zachowywać, jak na głodzie. W sumie to tak jest. Widziałam jak kot znajomej świrował :mrgreen: Poza tym przecież Kminek ma takowy temperament, wiec nei ma się co dziwić,że teraz będac na głodzie kompensuje sobie to na Gwiazdce. Przynajmniej jest aktywny. Szkoda tylko,że kociczka nie potrafi utemperować jego zapędów :roll:

Atta

Avatar użytkownika
 
Posty: 10795
Od: Śro lip 09, 2014 17:41
Lokalizacja: Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot], włóczka i 209 gości