Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Medaliony czy rozety? Chciałabym znać Waszą opinię. Co wolicie dostawać za BIVy i nominacje.

Ankieta wygasła Pon lis 21, 2016 22:53

Rozety
24
83%
Medale
5
17%
 
Liczba głosów : 29

Post » Pt sty 20, 2017 0:00 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Tak ale ty nie jesteś z kraju gdzie waluta jest EURO wiec w takiej Skandynawi czy innych krajach płacisz w Euro a nie PLN a to jest roznica.

Dam przykład:
Oczywiście ze np. w Austrii dla wszystkich obowiazuje jedna kwota w EURO np. 60 ( klasa 09,11, itd. )
Ale jest ona wyzsza niż za 2 dni wystawy w PL.

Wprawdzie spotkałam się z tym ze np. w Czechach na niektórych wystawach można zaplacic rownowartosc Euro w koronach, ale to tez jest wieksza kwota niż dla wystawcy z Czech.
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pt sty 20, 2017 0:30 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

W Polsce też są wystawy droższe i tańsze ;)
W dzisiejszych czasach nie powinno się przeliczać euro na pln ponieważ tam są inne zarobki..... dla nas to jest dużo a dla nich wystawa w Polsce będzie tańsza niż we własnym kraju
Obrazek

karolcia_nfo

Avatar użytkownika
 
Posty: 545
Od: Nie paź 10, 2010 20:33
Lokalizacja: Łódź

Post » Pt sty 20, 2017 0:51 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

karolcia_nfo oczywiście masz zupelna racje :)
Obrazek

CZANKRA

 
Posty: 2130
Od: Pt sty 13, 2006 0:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki k/Warszawy

Post » Pt sty 20, 2017 8:23 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

kfiatek 1983 pisze:Maria teoria sobie, a osobny cennik dla wystawców zagranicznych obowiązuje wszędzie. Jeśli ułatwi ci to życie załóżmy, że cennik złotówkowy obowiązuje członków FPL i polskich klubów WCF, w eur resztę. To już jest zgodne z prawem.

PS: firmy też wystawiają faktury w eur i wszyscy żyją ;)

To nie jest teoria a obowiązujące PL PRAWO.
A to rozwiązanie jakie, jak byłaś uprzejma napisać, ma mi ułatwić życie, niestety nie jest zgodne z prawem.
Rozwiązaniie jest proste, ale wówczas kluby nie zarobią na wystawcach zagranicznych.
Tak, firmy wystawiają faktury w EUR. W obrocie z kontrahentami mającymi siedzibę poza PL. Stosując przelicznik ceny w PLN na EUR wg kursu NBP na dzień zawarcia transakcji.

karolcia_nfo - może i nie powinno, takie takie jest prawo. Czy nam się podoba czy nie.
Cena wystawy w różnych klubach nie ma tu nic do rzeczy. To tak jakby argumentować w hotelu w Warszawie, że za ten sam standard w Pcimiu Dolnym zapłaciło się połowę taniej.
Ja wiem, że moje słowa padną w próżnię, ale choć nie piszcie, że klub robi łaskę wystawcy zagranicznemu wyrażając zgodę na płatność w PLN. I że płatność dla nich w EUR jest obowiązkowa. :roll:
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt sty 20, 2017 11:45 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Nie tylko. Firmy polskie w rozliczeniach z firmami polskimi też wystawiają faktury w EUR i je w EUR płacą. Co więcej w umowie wyrażają cenę w eur, a nie w zł przeliczonych na eur po kursie w danym dniu.

I czemu takie rozwiązanie miałoby nie być zgodne z prawem? Ceny ustala sprzedawca. Nie tylko dla danej grupy, ale i dla każdej pojedynczej osoby może mieć różne ceny. Co więcej często ma.

Ale to chyba niejako odbiega od tematu wystawy...

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Pt sty 20, 2017 11:47 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

MariaD pisze:
kfiatek 1983 pisze:Maria teoria sobie, a osobny cennik dla wystawców zagranicznych obowiązuje wszędzie. Jeśli ułatwi ci to życie załóżmy, że cennik złotówkowy obowiązuje członków FPL i polskich klubów WCF, w eur resztę. To już jest zgodne z prawem.

PS: firmy też wystawiają faktury w eur i wszyscy żyją ;)

To nie jest teoria a obowiązujące PL PRAWO.
A to rozwiązanie jakie, jak byłaś uprzejma napisać, ma mi ułatwić życie, niestety nie jest zgodne z prawem.
Rozwiązaniie jest proste, ale wówczas kluby nie zarobią na wystawcach zagranicznych.
Tak, firmy wystawiają faktury w EUR. W obrocie z kontrahentami mającymi siedzibę poza PL. Stosując przelicznik ceny w PLN na EUR wg kursu NBP na dzień zawarcia transakcji.

karolcia_nfo - może i nie powinno, takie takie jest prawo. Czy nam się podoba czy nie.
Cena wystawy w różnych klubach nie ma tu nic do rzeczy. To tak jakby argumentować w hotelu w Warszawie, że za ten sam standard w Pcimiu Dolnym zapłaciło się połowę taniej.
Ja wiem, że moje słowa padną w próżnię, ale choć nie piszcie, że klub robi łaskę wystawcy zagranicznemu wyrażając zgodę na płatność w PLN. I że płatność dla nich w EUR jest obowiązkowa. :roll:


Nie do końca tak jest, bo na terenie PL można wystawiać również faktury w EUR dla kontrahentów z PL tylko podatek VAT musi być wyrażony w złotych polskich :D a co do kursu do przeliczeń nie jest tak jak piszesz, bo inny kurs do przeliczenia VAT stosujemy wystawiając fakturę przed wykonaniem usługi bądź dostawy towaru a jeszcze inny, gdy fakturę wystawiamy po dokonaniu usługi bądź dostawy towaru.

Obecnie obowiązuje swoboda rozliczeń w walutach obcych między polskimi podmiotami, mówią o tym wszystkie przepisy podatkowe, prawo dewizowe, oraz ustawa o swobodzie prowadzenia działalności gospodarczej.

Jak dla mnie klub organizujący wystawę, określa zasady jej organizacji w tym ceny za udział, ma dowolność w ustaleniu kto ile i za co oraz w jakiej walucie płaci :D jest to swoisty rodzaj umowy zawarty między organizatorem wystawy a wystawcą, który zgłaszając kota na wystawę przyjmuje warunki organizacji i je spełnia. :D
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pt sty 20, 2017 11:49 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

kfiatek 1983 pisze:Nie tylko. Firmy polskie w rozliczeniach z firmami polskimi też wystawiają faktury w EUR i je w EUR płacą. Co więcej w umowie wyrażają cenę w eur, a nie w zł przeliczonych na eur po kursie w danym dniu.

I czemu takie rozwiązanie miałoby nie być zgodne z prawem? Ceny ustala sprzedawca. Nie tylko dla danej grupy, ale i dla każdej pojedynczej osoby może mieć różne ceny. Co więcej często ma.

Ale to chyba niejako odbiega od tematu wystawy...



:ok:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Sob sty 21, 2017 13:55 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Przejechałem z Danii do Polski na wystawę w Warszawie (21-22 stycznia) a za tydzień będę u was w Gdansku. W Warszawie kategorycznie odmówili mi zapłaty w PLN. Miałem przygotowane EUR więc nie było problemu. Rozumiem z postu kfiatka że u was również płace EUR. Gdzie mogę zobaczyć cennik dla wystawców z zagranicy?

padman

 
Posty: 12
Od: Śro mar 20, 2013 13:26

Post » Sob sty 21, 2017 14:12 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

karolcia_nfo pisze:Cennik w niektórych krajach jest taki sam dla wszystkich wystawców. Dotyczy to zwłaszcza krajów gdzie walutą jest Euro. Skandynawia chyba też ma wspólny cennik - ja zapłaciłam za kota jak każdy miejscowy wystawca.

Każdy klub ustala sam cennik. My jako wystawcy zgłaszając kota godzimy się z podaną ceną która jest podana czarno na białym.


W Danii ceny wystaw ustala Felis Danica ( odpowiednik Felis Polonia) i wszyscy, również zagraniczni wystawcy płacą tyle samo. Każdy może zapłacić w koronach duńskich (wymóg prawny). Inne waluty kluby mogą ale nie muszą akceptować.

padman

 
Posty: 12
Od: Śro mar 20, 2013 13:26

Post » Pon sty 23, 2017 12:28 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Czy ilość kotów jest już obliczona? Zostało kilka dni.
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Pon sty 23, 2017 15:12 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Enya pisze:Czy ilość kotów jest już obliczona? Zostało kilka dni.


Ten cennik dla zagranicznych też by się przydał.

padman

 
Posty: 12
Od: Śro mar 20, 2013 13:26

Post » Pon sty 23, 2017 15:18 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Wracam z wystawy w Warszawie - zainteresowani hodowcy i wystawcy pytają PILNIE o parking przy Technikum Łączności w Gdańsku - czy będzie dostępny i czy jest przy szkole ? :lol:

Więcej: pytają o parking szczególnie wystawcy ze stoiskami - dla nich to nader istotne !

No i jeszcze sakramentalne pytanie o ilość kotów z podziałem na rasy..... :201494

Mimusia

 
Posty: 21
Od: Nie maja 08, 2011 13:47

Post » Pon sty 23, 2017 20:16 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Co do parkingów - to centrum starego miasta. Przez ulicę jest parking na Targu Rybnym plus w uliczkach dookoła (sporo miejsc). Parkingi miejskie w soboty i niedziele są bezpłatne.

Jeszcze co do cen w eur:
1 dzień / 2 dni
Klasy 3,5,7,9 - 30eur / 40eur
Klasy 1,2,4,6,8,10, 11, 12 - 20eur / 30eur
Kot domowy/weteran - 15eur / 20eur
Miot - 50eur / 75eur
Indywidualna ocena kociaka ze zgłoszonego miotu - 10eur
Dopłata za podwójną klatkę - 20eur / 35eur
Ustalenie koloru - 5eur

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Śro sty 25, 2017 10:01 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

kfiatek 1983 pisze:Jak tylko skończymy wszystko prostować :D




Mamy środę :mrgreen: poprostowane? :roll: bo ilości nadal nie ma
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Śro sty 25, 2017 15:24 Re: Międzynarodowa Wystawa Kotów GDAŃSK 28-29.01.2017

Enya pisze:
kfiatek 1983 pisze:Jak tylko skończymy wszystko prostować :D




Mamy środę :mrgreen: poprostowane? :roll: bo ilości nadal nie ma


Pewno i katalog w druku, to może da się podzielić tą informacją

mulancat

Avatar użytkownika
 
Posty: 452
Od: Czw cze 24, 2010 13:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: edyta.nowak87 i 20 gości