Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzebne!

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lis 30, 2016 10:25 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Lemoniada pisze:Zrobię dziś Ogonkowi kilka zdjęć w lecznicy, żebyście go wreszcie zobaczyli w całej okazałości :)
Za wsparcie z Funduszu Pokrzywkowego z całego serca dziękujemy! :1luvu: Myślę, że Prakseda najlepiej rozdysponuje pieniądze :)


Czyli wysyłam do Praksedy? Proszę o potwierdzenie, zaraz zrobię przelew.

Ciesze się że się Ogonkowi udało z domkiem :ok:
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Śro lis 30, 2016 11:17 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Ja-Ba pisze:
Lemoniada pisze:Zrobię dziś Ogonkowi kilka zdjęć w lecznicy, żebyście go wreszcie zobaczyli w całej okazałości :)
Za wsparcie z Funduszu Pokrzywkowego z całego serca dziękujemy! :1luvu: Myślę, że Prakseda najlepiej rozdysponuje pieniądze :)


Czyli wysyłam do Praksedy? Proszę o potwierdzenie, zaraz zrobię przelew.

Ciesze się że się Ogonkowi udało z domkiem :ok:


Dziękujemy bardzo :1luvu:

Jak do tej pory:
Koszt analizy krwi - 60 zł
Dzisiejsze usg - 100 zł

Natomiast doktor zrobił kotu remont paszczy i ogólny przegląd ( czyszczenie uszu, środek insektobójczy). Obecnie nawadnia go.
Nie podał mi kwoty za te usługi. Powiedział, że z przyszłorocznych talonów się rozliczymy. To taki wspaniały człowiek, w ogóle pozbawiony pędu za kasą. Myślę jednak, że wypada mu chociaż 100 zł w gotówce zostawić.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro lis 30, 2016 22:44 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Przelew poszedł :)
Obrazek

Wolność, kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem.(Chłopcy z Placu Broni)

MISIA- 1.06.2002 - 13.12.2012. Skarbie, gadułeczko moja. Bardzo mi Ciebie brak.
MIKITKA - 03.2002 - 13.07.2015. Tak bardzo mi żal.
FELUTEK - 03.2002 - 11.10.2015. Najcudowniejszy kot terapeutyczny.
OKRUNIA - 09.2002 - 16.08.2018. Śpij, skarbie kochany.
GACEK - 03.2014 - 22.06.2019. Wierny i mądry Przyjaciel.
TYGRYNIA - 05.2002 - 16.12.2020 .Maleńki koto-piesek.

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1&t=153652 sprawdź zanim oddasz kota!

Ja-Ba

 
Posty: 9574
Od: Pt lis 07, 2008 23:23

Post » Śro lis 30, 2016 23:22 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Melduję, że już po wszystkim :)
Ogonek u weta zachowywał się wręcz wzorowo! W życiu bym się nie spodziewała takiej łagodności po kocie wolnożyjącym. Dziś dał się poznać jako taki duży, nieporadny miś, pozwolił się obejrzeć, przebadać i wymiętosić, nie uciekał przy tym, trochę tylko poprotestował ;) USG wykazało chore nerki, wątrobę i miedniczki nerkowe, ale to już Prakseda jutro dokładnie napisze. Chłoniaka w każdym razie nie stwierdzono. Zalecono za to codzienne nawadnianie kota kroplówkami i podawanie leków, tak więc to nie koniec wizyt lekarskich.
Ogonek prawdopodobnie ma ok. 5 lat.

Miałam trochę inne wyobrażenie o tych zdjęciach :twisted: :wink: Ale są takie na jakie warunki pozwoliły.

Wcale nie chcę zdjęć...
Obrazek

Obrazek

:1luvu:
Obrazek

Za dotychczasowy pobyt Ogonka w szpitaliku, kroplówki oraz badanie Prakseda zapłaciła 100zł.
Za dzisiejszą wizytę i USG - 100zł. Jutro wkleję zdjęcie paragonu.

Wydatki te zostały pokryte za wsparcie od Funduszu Pokrzywkowego oraz deklarację od Forumowego Darczyńcy - bardzo dziękujemy w imieniu swoim i Ogonka! :1luvu:

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Czw gru 01, 2016 7:42 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Jaki on ma śliczny pyszczek, taki z niego misio :1luvu:

ewar

 
Posty: 54903
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Czw gru 01, 2016 10:42 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

ale fajny kot :1luvu: cudo

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27100
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Czw gru 01, 2016 10:46 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Ogonek jest już w dt. Będzie dalej leczony przez wetów współpracujących z dt. Nadal potrzebne leczenie - kroplówki na "zbicie" mocznika, karma renal, może Ornipural jak będzie dostępny. Ma dziąsła w strasznym stanie. Dostaje antybiotyk.
Wyniki krwi i usg są w posiadaniu obecnej opiekunki. Postaramy się wkleić.

Wczoraj u wetów Ogonek miał asystę trzech kobiet. Lemoniada, dt i ja. Dawał się głaskać, przy usg nie ruszał się i mruczał.
Nowemu domkowi serdecznie dziękujemy. Pomoc spadła z chyba prosto z niebios. Nie dość, że dt doświadczony i odpowiedzoalny to jeszcze pojawił się w samą porę. Sciskamy mocno. :1luvu:
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Czw gru 01, 2016 11:06 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Mam wieści z nowego DT :)

Po pierwsze - Ogonek został przemianowany na Misia, podobno o wiele bardziej do niego pasuje ;)
Po drugie - aklimatyzacja przebiega póki co bez większych problemów. Miś zjadł sporo, chodzi po mieszkaniu i zwiedza. Siedział już na kanapie ;) Inne koty interesują się nowym kolegą, ale to bardziej ciekawość niż niechęć. Oby tak zostało :)

Misia czekają teraz kroplówki, antybiotyki. Na pewno będzie miał ponownie robione porządki w pysiu, bo cały czas źle to wygląda.
Wkleję wyniki badań jak tylko dostanę je od DT :)

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Czw gru 01, 2016 21:06 Re: Kot wolnożyjący, chory - potrzebne wsparcie!

Misiu,trzymam kciuki :201461

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Pt gru 02, 2016 9:51 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

Wklejam linki do wyników krwi Misia oraz do opisu USG:
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/531/67982 ... iMisia.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/531/67982 ... Misia2.png
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/531/6798504_USGMisia.png

A tu zdjęcie paragonu za wizytę z USG:
http://zmniejszacz.pl/zdjecie/531/6798290_paragon.png

Misio odwiedził wczoraj lecznicę, w której będzie już docelowo leczony :) Dostał kroplówki, antybiotyk oraz Oridermyl do uszu, bo okazało się, że ma strasznego świerzba. Dziąsła są jednak ok, ale za to zęby paskudne, prawdopodobnie trzeba będzie usunąć jeszcze kilka.

Relacje z kocimi rezydentami są w jak najlepszym porządku :D Wczoraj była obustronna ciekawość, dziś już są za pan brat. Czyli Misio bez problemu dołączył do stada, co jest świetną wiadomością :)

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

Post » Pt gru 02, 2016 13:33 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

No i mam informację z ostatniej chwili, że testy na wirusówki ujemne. :ok: :D
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt gru 02, 2016 15:33 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

Dobrze, że to nie chłoniak.
Kota ['] 12.12.2015 | Krzyś ['] 21.10.2019 | Niunia ['] 24.01.2022 | Chrapek ['] 3.02.2022 | Kokosz ['] 17.02.2023

Zarejestruj się na FaniMani, rób zakupy i wspomagaj przy okazji fundacje!

leki dla <3 sercowców <3 do oddania

Katia K.

Avatar użytkownika
 
Posty: 12373
Od: Wto kwi 18, 2006 19:17
Lokalizacja: Lublin

Post » Pt gru 02, 2016 16:53 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

:ok: :ok: :ok: :ok: :ok:
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Pt gru 02, 2016 19:16 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

Wyniki nie najtragiczniejsze, myślę, że miał na nie wpływ i uraz (urwanie ogonka :cry: ),i gojenie bez opatrunku i antybiotyku, i niedożywienie :(
Trzymam kciuki, żeby teraz pod dobrą opieką nerki wróciły do formy :ok:
Fajnie, że jest taki prokoci :1luvu:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Nie gru 04, 2016 22:52 Re: Wolnożyjący Miś w DT :) Badany, leczony, kciuki potrzeb

Są nowe wieści z DT :)

Po pierwsze i najważniejsze - stan zdrowia Misia ulega stałej poprawie :ok: Wynik testów na FelV i FIV wyszedł ujemny :D Parametry cukrzycowe spadły, widocznie ten wysoki poziom na początku był wynikiem stresu. Został pobrany mocz do badań i też nie jest źle - jutro wrzucę wyniki :) Miś miał robione kroplówki i ma mieć powtórzoną morfologię, ale tak "na oko" zaczyna się czuć zdecydowanie coraz lepiej - ma apetyt, korzysta z kuwety, nie zaobserwowano za to wymiotów czy nadmiernego pragnienia - czyli istnieje szansa, że i pozostałe parametry może się udać zbić :D

Po drugie - relacje Misia z kotami i funkcjonowanie w mieszkaniu. Wkleję kilka bezpośrednich cytatów z wypowiedzi:

Miś właśnie odwiedził sypialnię i łóżko 8O :lol: Doszedł jednak do wniosku, że to za szybko na taką integrację - za dużo kotów na łóżku chyba w ocenie Misia było :mrgreen: :lol: I coby nie było - żadne z moich futer na wizytę Misia w łóżku nie zareagowało :kotek:


Miś okazał się egoistą straszliwym 8O :ryk: Jak wróciliśmy z lecznicy to dałam kotom mokre. Miś jako pierwszy dopadł pierwszej pełnej miski i nikogo do niej nie dopuścił :lol: Moje koty były w szoku, bo normalnie to dwa albo nawet trzy z jednej michy jedzą - a tu taki zonk 8) Moje futra zniosły to jednak z godnością - poczekały na kolejne pełne miski. A Miś zjadł baaaaardzo dużo :ok:

Miś bez problemu korzysta z kuwety - na własne oczy widziałam 8)

Miś najbardziej lubi być sam - nie bardzo odpowiada mu kocie towarzystwo, ale jak towarzystwo się pojawia Miś zachowuje stoicki spokój :wink: Na razie mnie również Miś dyplomatycznie omija, jednak mizianie oraz czesanie bardzo lubi - ale to jestem inicjatorem, Miś na razie się nie upomina ... Ale przecież znamy się dopiero od pięciu dni :lol:


Jakoś wychodzi mi na to, że Miś musiał być kiedyś domowy ...
Nie dość, że bez problemu znajduje kuwety, wie do czego służy kanapa i fotel - np. do leżenia lub drapania :lol: Spokojnie śpi przy normalnych odgłosach domu - typu pralka, nawet jak śpi pół metra od niej (i było to pierwszego dnia u mnie kiedy wybrał kuchnię), nie boi się mnie przechodzącej obok niego ... To jeszcze uwielbia czesanie 8O Dotychczas czesałam tylko Misia z góry - dzisiaj wywalił brzuch i ten brzuch wywalił z radosnym mruczeniem 8O Najpierw była wywalona lewa strona brzusia, a potem prawa - nie uwierzę, że kot, który domu nie zaznał tak się zachowa ...
Miś też wie do czego służy drapak, chociaż zdecydowanie bardziej kanapa mu odpowiada :smokin:

Może zatem poszukamy Misiowi domu stałego :?: Oczywiście jak Miś będzie już zdrowy tak na 100% :wink:

Lemoniada

Avatar użytkownika
 
Posty: 12923
Od: Pon maja 29, 2006 18:56
Lokalizacja: Białystok /Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości