Pokaz Kotów w Sopocie - 26.06.2016 r.

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Wto cze 07, 2016 21:38 Re: Pokaz Kotów w Sopocie - 26.06.2016 r.

kfiatek 1983 pisze:Dobo w założeniu chodzi o to by ludzie nie zarejestrowani w związkach, a mający nakolankowce mogli się ciut wciągnąć w ten światek.
Masz rację - na miejscu sprawdzić się nic nie da, ale już na podstawie zgłoszeń przed pokazem coś tam się da.



I tu też :D
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Śro cze 08, 2016 6:47 Re: Pokaz Kotów w Sopocie - 26.06.2016 r.

Enya pisze:Nie bardzo rozumiem, w jaki światek mają się wciągać właściele nakolankowców. Raczej z pełną świadomością stali się właścicielami kotów do kochania, pokazy i wystawy to raczej nie dla nich. Na pokaz wybierze się raczej właścicel kota z rodowodem WCC, który ma w tym zupełnie inny cel, bo możliwe że już się "wciągnął" w rozmnażanie kotów w psie czy kocie :mrgreen: A tak wogóle czy HODOWCA może być niezrzeszony?



To nie tak do końca. Ja namówiłam wiele osób żeby pojechały na wystawę ze swoim kotem - kastratem czy dachowcem. Szczególnie dla osób z domuskami to fajne, móc poczuć atmosferę wystawy, spotkać się z hodowcami. Kilka z tych osób, które namówiłam na wystawienie dachowca kupiło potem kota z zarejestrowanej hodowli, bo poznali rasy i zakochali się w konkretnej. Bo poznali zasady związane z rasowością, z przepisami, z całą tą otoczką, o którą walczymy.
Ja sama nie jestem hodowcą, ale jeżdżę dużo na wystawy - i z rasowym, i z dachowcem.
Taki pokaz jest często okazją sprawdzenia, czy taki kot z założenia niehodowlany (ale fajny w typie kastrat) czy domusek poradzi sobie na wystawie. Na pokazie nie ma ocen i stresu związanego z noszeniem kota do sędziego.

Zgadzam się jednak - takie postawienie sprawy (niezrzeszeni) może być zaproszeniem dla pseudo niestety.
Zawsze można myśląc o takich osobach, o których napisałam wyżej postawić np warunek kastracji kota niezrzeszonego (skoro zakładamy, ze to opcja dla osób z kotami nakolankowymi)
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Śro cze 08, 2016 7:52 Re: Pokaz Kotów w Sopocie - 26.06.2016 r.

CCAmber jest stowarzyszeniem - członkiem FPL, czyli FIFe.
Wszystkie wystawy, pokazy, seminaria etc. organizowanie przez Amber muszą posiadać logo FIFe i jego patronat - patrz Statut klubu, FPL, FIFe. Przepisy FIFe pozostają w mocy.
Zatem nie ma opcji, aby w evencie pod patronatem FIFe brał udział "hodowca niezrzeszony"... cokolwiek to miałoby znaczyć.
Proponuję zwrócić się o wykładnię do zarządu FPL, a jeśli tam również nikt nie będzie widział problemu, napisać oficjalną skargę do FIFe.
Proste!

EverGreen

 
Posty: 157
Od: Pon sty 30, 2006 21:56
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości