Eryk+ Rudy - problemy behawioralne

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt cze 03, 2016 16:53 Eryk+ Rudy - problemy behawioralne

Ponieważ wątek Macieja się zakończył, Eryk został sam. I tak sobie pomyślałam, że muszę o niego bardziej zadbać, stąd pomysł wątku. Wiem, że muszę się nim zając bardziej, przez ostatnie lata to Maciek był na pierwszym miejscu i dopiero teraz widzę, że jednak trochę Eryka zaniedbaliśmy :(
Dlatego postanowiłam, że przed dokoceniem musimy wyjść na prostą i muszę najpierw dopilnować rezydenta :)

Problem polega na tym, że trwających lata problemach z Maćkiem to ja już nie wiem, co się robi ze zdrowym kotem :D I zaczynam mieć trochę wyrzutów sumienia ;)

W najbliższym czasie są oczywiście badania krwi (ostatnie były w porządku), zastanawiam się nad ewentualnym profilaktycznym badaniem usg brzucha, czy robicie swoim zdrowym kotom?
A inne profilaktyczne badania typu echo serca czy rtg kręgosłupa?
A profilaktyczne mycie/smarowanie ząbków?
Muszę też zmienić Erykowi karmę na mokrą, a tu będzie ciężka walka, więc życzcie nam szczęścia :D

I boję się, że wpadnę w paranoję zdrowotną ;)

Obrazek
Ostatnio edytowano Pon kwi 10, 2017 11:27 przez Yagutka, łącznie edytowano 4 razy

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt cze 03, 2016 19:10 Re: Samotny Eryk

Ależ piękny Eryk! :1luvu:
Trzymam za Was kciuki...

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Sob cze 04, 2016 12:34 Re: Samotny Eryk

Ale on ma super oczy! i futerko takie błyszczące <3

Agatq

 
Posty: 10
Od: Pt kwi 22, 2016 9:13

Post » Sob cze 04, 2016 14:33 Re: Samotny Eryk

Zamelduję się.
Śledziłam Twoją historie i walkę o Maćka (**)(**)(**).

Yagutka pisze:Problem polega na tym, że trwających lata problemach z Maćkiem to ja już nie wiem, co się robi ze zdrowym kotem :D I zaczynam mieć trochę wyrzutów sumienia ;)



A może nic? Może po prostu delektuj sie tym, spędzaj z nim czas, siedź w fotelu z kotem na kolanach i tylko go głaszcz... ITP. ITD.
Dobrze wiesz, ze nigdy nie wiadomo kiedy coś wyskoczy :roll: TFUUUUU oczywiście, przez lewe ramię.
Więc po prostu , żyj jak sporo ludzi mających bezproblemowe koty. :wink: :ok:

Ja robię badania krwi, moczu i usg jamy brzusznej.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Sob cze 04, 2016 16:47 Re: Samotny Eryk

siem zameldujemy i łapki czymamy, bo czarne koty najpjenkniejsze som Tuliś :mrgreen:


Niedawno także pożegnaliśmy Maciusia [*] przegrał z PNN...

alessandra

Avatar użytkownika
 
Posty: 26436
Od: Pon maja 07, 2007 13:04
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob cze 04, 2016 18:35 Re: Samotny Eryk

Eryk przepiekny :)

Ja swoim robie badania co roku i tyle. Wiem, trudno sie pozbyc paranoi :( Warto reagowac jak jest na co, to na pewno.

Duzp zdrowia zycze wszystkim.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Sob cze 04, 2016 20:05 Re: Samotny Eryk

bea3 pisze:Ależ piękny Eryk! :1luvu:
Trzymam za Was kciuki...


Dzięki :ok:

Agatq pisze:Ale on ma super oczy! i futerko takie błyszczące <3


Dzięki :D
No, na niektórych zdjęciach super wychodzi, to fakt.

Marzenia11 pisze:Zamelduję się.
Śledziłam Twoją historie i walkę o Maćka (**)(**)(**).

Yagutka pisze:Problem polega na tym, że trwających lata problemach z Maćkiem to ja już nie wiem, co się robi ze zdrowym kotem :D I zaczynam mieć trochę wyrzutów sumienia ;)



A może nic? Może po prostu delektuj sie tym, spędzaj z nim czas, siedź w fotelu z kotem na kolanach i tylko go głaszcz... ITP. ITD.
Dobrze wiesz, ze nigdy nie wiadomo kiedy coś wyskoczy :roll: TFUUUUU oczywiście, przez lewe ramię.
Więc po prostu , żyj jak sporo ludzi mających bezproblemowe koty. :wink: :ok:

Ja robię badania krwi, moczu i usg jamy brzusznej.


No właśnie, siadam i głaszczę, to fakt :D
Ale już zaczynam się zastanawiać, czy pije odpowiednią ilość, czy może jakieś suplementy, a jak jego zęby itp. Za tydzień, dwa idziemy na przegląd kota, to pełne badania będzie mieć.

A usg jamy robisz po prostu co rok profilaktycznie?

alessandra pisze:siem zameldujemy i łapki czymamy, bo czarne koty najpjenkniejsze som Tuliś :mrgreen:


Niedawno także pożegnaliśmy Maciusia [*] przegrał z PNN...


Witamy! :kotek:

I wspólczuję bardzo, trzymaj się ciepło :)

zuza pisze:Eryk przepiekny :)

Ja swoim robie badania co roku i tyle. Wiem, trudno sie pozbyc paranoi :( Warto reagowac jak jest na co, to na pewno.

Duzp zdrowia zycze wszystkim.


Tylko z tym reagowaniem też nie można przesadzić. Niestety mam czasem skłonności do własnej hipochondrii, co niestety nie jest dobre ;)

A dziś mija kolejny dzień, w którym usiłuję przekonać Eryka do mokrego. Dodaję znikome ilości mokrej karmy do suchej, ale skubany wyjada na okolo chrupki, mokre zostawia. I mam wrażenie, że mało je, ale może jest trochę zestresowany brakiem Maćka? :roll:

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob cze 04, 2016 20:38 Re: Samotny Eryk

Mam 5 kotów, w tymm nerkową Mikunię a stałej pracy nie mam, więc wiesz jak jest. Moje dwie dziesięciolatki to jedna miała usg u Marcińskiego, a druga u zwykłego weta, dwie siedmiolatki miały usg w tamtym rokku, nic sie nie dzieje na razie przynajniej, więc nie będe robić w tym, no a Mika to ma usg wtedy gdy wet zaleca.
Czyli nie robię co roku, wręcz zaczęlam jako profilaktykę usg robić w zeszłym roku.
ObrazekObrazekObrazek
"Nigdy nie wiemy, kiedy widzimy kogoś PO RAZ OSTATNI..."
"Kiedy się kogoś kocha to ten drugi ktoś nigdy nie znika"
Moja Rodzina w Niebie:Tata(*),Mika(*),Mama(*),DeeDee(*), Adas(*), Lapcio(*),Kosiniak(*),Milenka(*), Nusia (*)..Nie wierzę...

Marzenia11

 
Posty: 35338
Od: Sob lut 28, 2009 21:24

Post » Nie cze 05, 2016 15:27 Re: Samotny Eryk

Witam sie na watku...

Eryk.. piekny kot... ma cos w oczach takiego....
Czarne koty sa wyjatkowe... mam do nich slabosc ... :)

Profilaktyka jest ok :) Ale nalezy byc dobrej mysli :)
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Nie cze 05, 2016 17:33 Re: Samotny Eryk

Same dobre myśli dla Was :ok: :kotek:

bea3

 
Posty: 4144
Od: Śro cze 26, 2013 12:23
Lokalizacja: opolskie

Post » Nie cze 05, 2016 18:56 Re: Samotny Eryk

Yagutka pisze:
Tylko z tym reagowaniem też nie można przesadzić. Niestety mam czasem skłonności do własnej hipochondrii, co niestety nie jest dobre ;)

A dziś mija kolejny dzień, w którym usiłuję przekonać Eryka do mokrego. Dodaję znikome ilości mokrej karmy do suchej, ale skubany wyjada na okolo chrupki, mokre zostawia. I mam wrażenie, że mało je, ale może jest trochę zestresowany brakiem Maćka? :roll:


Moze jest goraco? ;)

Wiem, ze nie mozna przesadzac z reagowaniem, wiem ;) Moje lekarki tez cos wiedza na ten temat...

Ciesz sie obecnoscia pieknego pantera :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto cze 07, 2016 13:19 Re: Samotny Eryk

Eryk jest piękny :1luvu: Ta czerń w połączeniu z miodowymi oczami... A czarnym kotom tak trudno zrobić ładne zdjęcia.
Co do badań - dzisiaj zafundowałam mojej aktualnie najstarszej kocicy (11 lat) badania krwi, moczu i ciśnienia. Czy coś jeszcze - to zależy od wyników badań.
"Akceptacja śmierci i protest przeciw niej: dwie nieusuwalne strony naszego życia." (L.Kołakowski)

fili

 
Posty: 3143
Od: Pon paź 10, 2005 10:14
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto cze 07, 2016 13:47 Re: Samotny Eryk

Marzenia11 pisze:Mam 5 kotów, w tymm nerkową Mikunię a stałej pracy nie mam, więc wiesz jak jest. Moje dwie dziesięciolatki to jedna miała usg u Marcińskiego, a druga u zwykłego weta, dwie siedmiolatki miały usg w tamtym rokku, nic sie nie dzieje na razie przynajniej, więc nie będe robić w tym, no a Mika to ma usg wtedy gdy wet zaleca.
Czyli nie robię co roku, wręcz zaczęlam jako profilaktykę usg robić w zeszłym roku.


Dzięki za info :)

PixieDixie pisze:Witam sie na watku...

Eryk.. piekny kot... ma cos w oczach takiego....
Czarne koty sa wyjatkowe... mam do nich slabosc ... :)

Profilaktyka jest ok :) Ale nalezy byc dobrej mysli :)


Witamy :kotek:

Oczywiście, że jestem dobrej myśli, ale momentami włącza mi się ta paranoja, niestety ;)

bea3 pisze:Same dobre myśli dla Was :ok: :kotek:


Dzięki :D :kotek:

zuza pisze:
Moze jest goraco? ;)

Wiem, ze nie mozna przesadzac z reagowaniem, wiem ;) Moje lekarki tez cos wiedza na ten temat...

Ciesz sie obecnoscia pieknego pantera :)


Jemu chyba nigdy nie jest gorąco ;) Potrafi w upały leżeć pod kocem ;)

fili pisze:Eryk jest piękny :1luvu: Ta czerń w połączeniu z miodowymi oczami... A czarnym kotom tak trudno zrobić ładne zdjęcia.
Co do badań - dzisiaj zafundowałam mojej aktualnie najstarszej kocicy (11 lat) badania krwi, moczu i ciśnienia. Czy coś jeszcze - to zależy od wyników badań.


Co do zdjęć, masz rację, mam mnóstwo zdjęć Eryka, na których jest czarna kulka z oczami. Albo bez oczu ;) Z kolei z lampą nie raz wychodzi fatalnie, bo za bardzo rozjaśnia. Z trzeciej strony Eryk na widok aparatu (generalnie na widok wszystkiego) zwiewa na swój drapak i się boi, więc sesje zdjęciowe mam utrudnione. Ale w sumie powinnam się zabrać za jakieś nowe foty :D
Dzięki za info o badaniach, planowałam właśnie to, co piszesz plus ewentualnie usg.

Zastanawiam się tylko, jak mu złapię mocz, bo on sika w nocy ;) Ale może mu pobierze z pęcherza, jak się uda.

I zastanawiam się, czy może dawać mu jakieś suplementy? Skoro już jest seniorem? Macie jakieś doświadczenie?

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto cze 07, 2016 14:25 Re: Samotny Eryk - jakie suplementy?

Ja swoim seniorkom nie daje, chyba ze lekarz zaleci.
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84848
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw cze 09, 2016 16:02 Re: Samotny Eryk - jakie suplementy?

zuza pisze:Ja swoim seniorkom nie daje, chyba ze lekarz zaleci.


Dzięki za info :)

No właśnie się zastanawiam, czy czekać na zalecenia weta, czy może coś samodzielnie. Zwłaszcza że w róznych wątkach widziałam czy to omega 3, czy jakieś inne preparaty.

A w bonusie Eryk na drapaczku :)

Obrazek

Yagutka

 
Posty: 1849
Od: Nie paź 01, 2006 17:27
Lokalizacja: Kraków

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 138 gości