Operacja ZABIEG

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon lut 29, 2016 22:15 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

Niestety nie można :evil: . Z całego serca zachęcam do przekazywania 1% na Koterię w Warszawie:

http://www.koteria.org.pl/pomoc/1-podatku.htm
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lut 29, 2016 22:22 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

luelka pisze:Niestety nie można :evil: . Z całego serca zachęcam do przekazywania 1% na Koterię w Warszawie:

http://www.koteria.org.pl/pomoc/1-podatku.htm


Tak się domyślałam, dlatego uznałam że warto doprecyzować tę kwestię.

Poza Koterią także Fundacja Kastor zajmuje się prawie wyłącznie sterylkami:

https://www.facebook.com/fundacjakastor/?fref=ts
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Sob mar 12, 2016 18:11 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

Wspomnieniowo:

2 kotki z Pogalewa Wielkiego od pani Agaty K, wolnożyhące. Po zabiegu zostały przetrzymane w lecznicy, a później jeszcze przez parę dni u pani Agaty, dopiero później wypuszczone - pani Agata znalazla domy dla wszystkich kociaków tych kotek :ok: .

Zabieg: 26.09.2015
Koszt - 2 x 100 zł.

Czarnulka:
Obrazek

Biało-szara:
Obrazek

Tak mi się przypomniało akurat, bo do pani Agaty ktoś znowu podrzucił cztery koty 8O . Przynajmniej w sterylizacji kotek spróbujemy pomóc.
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 12, 2016 18:37 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

A to jeszcze sierpniowa zguba:

Zabieg 19.08.2015, kotka ze Stanisławic k. Kłaja. Przygarnięta przez panią Sylwię, odkarmiła u niej kociaki i została wysterylizowana. Z domu, który sobie znalazła, nie musiała się już na szczęście wyprowadzać :-).

Zabieg kosztował dokładnie 119,88 zł.

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 12, 2016 19:48 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

I jeszcze dwie Kłajowe kocice od pani Justyny - bezdomne, pani Justyna szukała im domu.

Fragment maila:

"Pani ucząca fizyki w gimnazjum w Kłaju, przebywała w Jordanowie. Ona usłyszała płacz koteczek. I one nie wpadły do studni, bo była przykryta. Ktoś je tam wrzucił. Na szczęście studnia była bez wody. Pani Terenia zaalarmowała mieszkańców, jednak nikt nie chciał pomóc. Za pomocą żerdzi wyciągnęła kotki i nie mogła wziąć ich do domu bo mieszka w bloku, a i tak dokarmia wszystkie pobliskie koty".


2 x 119.88 zł.
Zabiegi z 26.10.2015

Ruda:

Obrazek

Tricolorka - dostała na imię Fifa.

Przed zabiegiem:

Obrazek

Po zabiegu:

Obrazek

Koteczki miały dużo szczęścia, że trafiły na te osoby, na które trafiły. My się tylko cieszymy, że mieliśmy w tym momencie środki, żeby pomóc w wysterylizowaniu koteczek.
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob mar 12, 2016 20:38 Re: Operacja ZABIEG - 598 sterylizacji!

I już ostatnie wspomnienie na dziś, oba zabiegi koordynowane przez niestrudzoną Fonję.

4.11.2015 - Ruda, śliczna koteczka, rodziła. Pani Ania prawie wywalczyła u jej opiekunów tę sterylkę, a jak już wszystko zostało dopięte... to kotka zwinęła się z domu i przez dobrych parę dni wydawało się, że już nie wróci. Jak tylko wróciła - pani Ania nie czekała na zastanawianie się, czy JUŻ jest znowu w ciąży.

Obrazek

Nie jest to mój ulubiony sceniariusz pracy z ludźmi, ale przynajmniej kotka nie będzie rodzić. Weterynarz za zabieg wziął 100 zł. Przynajmniej tyle dla kici mogliśmy zrobić.

18.11.2015 - czarna Musia, bezdomniak w DT u znajomej Fonji, zabieg 120 zł

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 13, 2016 23:04 Re: Operacja ZABIEG - 610 sterylizacji!

Koty od rozmnażaczki, nie chce mi się nawet komentować. Całe szczęście, że wet zareagował szybko i się z nami skontaktował. I tylko dobrze, że nie będą się tam więcej rodzić żadne zwierzaki. Brrrr.

Do zabiegów dopłaciliśmy po 100 zł, pozostałe kwoty dopłaciła osoba zajmująca się kotami.

Zabiegi z 17.09.2015.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 14, 2016 22:03 Re: Operacja ZABIEG - 610 sterylizacji!

Kolejny zabieg, z 14.12.2015.

W przeciągu miesiąca do pani Barbary pod balkon wprowadziły się dwie kotki z kociętami - widocznie wieść kocia niosła, że tam karmią i nie przeganiają. Zanim kotki oswoiły się na tyle, że udało się je złapać, została już tylko jedna... Za to tak pulchna, że mimo grudnia pani Barbara poprosiła o pomoc z dofinansowaniem zabiegu, bo bała się, że kocica jest znowu kotna.

Taka słodka buraska. Dobrze, że już po zabiegu. 119.88 zł.

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto mar 15, 2016 22:21 Re: Operacja ZABIEG - 621 sterylizacji!

Kotka Łatka z Głubczyc - VeganGirl maczała palce w tej sterylce :ok: :ok: :ok: . I całe szczęście dla Łatki :ok:

Zabieg z 21.10.2014, z maila od osoby dokarmiającej kotkę:

Kotka nazywana przez nas Łatką została bezdomna bo jej właściciele wyjechali na stałe do Holandii. W lecie radzi sobie prawie samodzielnie a zimą dokarmiam ją ja i inni sąsiedzi. Proszę o sterylizacje bo kotka przyprowadza odchowane kocięta ale bardzo dzikie które później nie mogą znaleźć domu.


Koszt: 110 złotych.

I taka piękność - to będzie wreszcie spokojna wiosna dla koteczki :ok:

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Śro mar 16, 2016 22:58 Re: Operacja ZABIEG - 621 sterylizacji!

Jeszcze trochę starych zdjęć:

Kotka Kiciula, zabieg z 3.04.2015 - kotka z Rybnika. Mam bardzo dużo do zarzucenia opiekunce kotki, która nieomalże doprowadziła do śmierci kotki - po wypadku. Okazało się, że po wypadku nie była w stanie urodzić. Nie wiem, jak można było dopuścić a) do nie usunięcia ciąży, b) tak długo zwlekać z wizytą u weteryarza. Nie wyborażam sobie tego. Brrr. Cena: 200 zł.

Obrazek

Kotka z Kłaja, poprosiła nas o pomoc pani Renata, z którą już sterylizowaliśmy parę kotów. Pośredniczyła w kontakcie ze starszą panią, która przygarnęła młodą kotkę, a ze względu na bardzo skromną emeryturę nie mogła sobie pozwolić na zabieg. Zapłaciliśmy za zabieg 119.88:


Obrazek


Zabieg z 31.03.2015 - dokarmiana kotka z opuszczonego domu z Kłaja, zabieg: 119.88

Obrazek
"Wykuj własny szlak przez kraj dziki i surowy..."

luelka

 
Posty: 4356
Od: Sob cze 30, 2007 8:14
Lokalizacja: Kraków

Post » Nie mar 20, 2016 15:16 Re: Operacja ZABIEG - 621 sterylizacji!

luelka pisze:Kotka Łatka z Głubczyc - VeganGirl maczała palce w tej sterylce :ok: :ok: :ok: . I całe szczęście dla Łatki :ok:

Zabieg z 21.10.2014, z maila od osoby dokarmiającej kotkę:

Kotka nazywana przez nas Łatką została bezdomna bo jej właściciele wyjechali na stałe do Holandii. W lecie radzi sobie prawie samodzielnie a zimą dokarmiam ją ja i inni sąsiedzi. Proszę o sterylizacje bo kotka przyprowadza odchowane kocięta ale bardzo dzikie które później nie mogą znaleźć domu.


Koszt: 110 złotych.

I taka piękność - to będzie wreszcie spokojna wiosna dla koteczki :ok:

Obrazek


:) wierzę na słowo, już nie pamiętam po takim czasie ;) ale cieszę się że się udało i koteczka prześliczna.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Wto kwi 26, 2016 10:50 Re: Operacja ZABIEG - 628 sterylizacji!

ObrazekObrazek

Romi85

Avatar użytkownika
 
Posty: 1808
Od: Wto lut 18, 2014 12:29
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob kwi 30, 2016 12:03 Re: Operacja ZABIEG - 628 sterylizacji!

Romi85 pisze:PILNE!!
hej, mozecie pomoc?
viewtopic.php?f=1&t=174617&p=11471605#p11471605


Napisałam pw od razu jak mnie poinformowałas, zaproponowałam zabieg na swój koszt bo czas goni, kto może polecić gabinet, podalam maila i telefon do siebie, niestety cisza.
chętni na kota
-
Pozytywne myślenie wszystko odmieni - ja wierzę w świat bez bezdomnych, cierpiących psów i kotów jeszcze przed 40.
---
Poszukuję osoby która może pomóc w sterylizacji kotów bezdomnych w Polanowie oraz Nowym Miasteczku oraz osoby która odwiezie wiejską kotkę na zabieg pod Kielcami. Proszę o info na pw. Dziękuję :-)

VeganGirl85

Avatar użytkownika
 
Posty: 16929
Od: Śro gru 29, 2004 9:09
Lokalizacja: Warszawa Grochów

Post » Śro lip 31, 2019 17:24 Re: Operacja ZABIEG

Mam pytanie- czy nadal działacie na zasadach tej akcji, bo temat stary...

Paulusek

 
Posty: 426
Od: Pt wrz 02, 2011 9:45
Lokalizacja: powiat Poznański :)

Post » Czw sie 01, 2019 8:57 Re: Operacja ZABIEG

Fundacja została wykreślona z KRS 19 maja 2018 r.
Zapomniała poinformować forumowiczów i zamknąć ten wątek.

Fredziolina

Avatar użytkownika
 
Posty: 11915
Od: Śro kwi 13, 2005 19:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, skaz i 211 gości