preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt mar 04, 2016 0:38 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Od razu napiszę, że u kotki problemów z kamieniem raczej nie mam, na PO zdecydowałam się ze względu na kocura, który zęby miał żółte (ostatnie nawet bardziej niż żółte...), jeśli jest poprawa teraz to bardzo niewielka.
Algi do barfa używałam praktycznie cały czas w mniejszych bądź większych ilościach (koty na barfie od 2 lat). Kotka cały czas ma takie same żeby - z przodu bielutkie, ostatnie zęby z kamieniem.

Z tego co czytałam to producent PO gwarantuje, że jego produkt działa, czego nie może powiedzieć o innych. Ale wiadomo to może być tylko taki chwyt marketingowy. Mój obecny wet podchodzi raczej sceptycznie do tego typu preparatów, zalecił dodatkowo szczotkować zęby 2x w tygodniu. Ja przecieram zęby takim "paluchem" z mikrofibry z jonami srebra (chociaż raz w tygodniu się staram).

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt mar 04, 2016 1:02 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

A moi polecali, Kalcia przestała mieć problemy z działami po wprowadzeniu.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt mar 04, 2016 9:13 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

A ja właśnie kiedyś pisałam,że od wetki słyszałam,że działają.
Akurat wetka, jest (ogólnie) sceptycznie nastawiona na wszelakie suplementy. Mówi,że była zaskoczona, bo przychodzi jakaś tam pani,ze swoim "zakamienionym" zwierzem, własnie po PO ( bo tylko ten preparat tam mają) . Pani "zjadła" jedno opakowanie i ponoć efekty były, więc od razu zamówiła kolejne.
Wiadome, co organizm, to organizm, może nie u każdego w takim samym czasie, zeby się oczyszczą.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie mar 06, 2016 18:51 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Mam starszą suczkę yorka (w czerwcu skończy 14 lat). Ma olbrzymi problem z kamieniem nazębnym. Jak była młodsza, to minimum raz w roku usuwaliśmy kamień, czasem starałam się to przeciągnąć. Różne preparaty raczej nie skutkują. Zębów nie dam rady jej wyczyścić, niestety nie przyzwyczajałam jej do tego od małego, potem było to już mocno problematyczne. Wet kiedyś polecił nam Plaquee off, ale ona nie chciała jeść. W ogóle jest dość kapryśna.

Casica - usunięcie zębów brzmi w pierwszej chwili nieco okrutnie, ale bardzo żałuję, że mi ktoś tego wcześniej nie doradził. Teraz zęby są całe w kamieniu, weci rozkładają ręce (polecają, że można wyczyścić pod narkozą "na własne ryzyko"). Suka ma od urodzenia lekką arytmię. Niedługo i tak będę z drugim psem, to może zapytam o to. Chyba, że ktoś poleci dobrego weta, fachowca, najlepiej nie zdzierającego, w Poznaniu lub okolicach.

Teraz ma coraz gorszy apetyt, ciągle muszę cudować, zmieniać, karmić z ręki. Poza tym jak nie zje jednego posiłku, to ok, potem jak drugiego, to często wymiotuje żółcią. Źle widzi i słyszy.

Azazella

 
Posty: 74
Od: Śro cze 05, 2013 11:15
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie mar 06, 2016 19:32 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Azazella pisze:Mam starszą suczkę yorka (w czerwcu skończy 14 lat). Ma olbrzymi problem z kamieniem nazębnym. Jak była młodsza, to minimum raz w roku usuwaliśmy kamień, czasem starałam się to przeciągnąć. Różne preparaty raczej nie skutkują. Zębów nie dam rady jej wyczyścić, niestety nie przyzwyczajałam jej do tego od małego, potem było to już mocno problematyczne. Wet kiedyś polecił nam Plaquee off, ale ona nie chciała jeść. W ogóle jest dość kapryśna.

Casica - usunięcie zębów brzmi w pierwszej chwili nieco okrutnie, ale bardzo żałuję, że mi ktoś tego wcześniej nie doradził. Teraz zęby są całe w kamieniu, weci rozkładają ręce (polecają, że można wyczyścić pod narkozą "na własne ryzyko"). Suka ma od urodzenia lekką arytmię. Niedługo i tak będę z drugim psem, to może zapytam o to. Chyba, że ktoś poleci dobrego weta, fachowca, najlepiej nie zdzierającego, w Poznaniu lub okolicach.

Teraz ma coraz gorszy apetyt, ciągle muszę cudować, zmieniać, karmić z ręki. Poza tym jak nie zje jednego posiłku, to ok, potem jak drugiego, to często wymiotuje żółcią. Źle widzi i słyszy.

Teraz to i ja jestem mądra po szkodzie :(
Bardzo Ci współczuję, pamiętam to błędne koło u Dracula [']
A w tym wieku i z arytmią, faktycznie trudna decyzja
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie kwi 24, 2016 19:06 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Po prawie 2 miesiącach stosowanie PO stwierdzam, że jakieś efekty u kocura są, chociaż dalej jest sporo kamienia. Nie zawsze czyszczę mechanicznie, bo zwyczajnie o tym zapominam :-(
Mam jeszcze ponad połowę opakowania PO, mam nadzieję, że przy końcu opakowania efekty będą jeszcze lepsze.
Kotka ma zęby prawie bez zarzutu, ostatnie wydają się być trochę lepsze, ale daleko im do ideału.

Na pewno PO jest warte w stosowaniu jako środek zapobiegawczy, po czyszczeniu u weta. I raczej algi stosowane w barfie się pod tym względem nie sprawdzą.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt maja 13, 2016 13:11 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

I jakie efekty u kociaczków, jakieś opinie ? :)

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Wto mar 05, 2019 12:51 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Zaznaczam :roll:
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto mar 05, 2019 16:37 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

I jak warto kupić ten PO? Ktoś jeszcze stosował?

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Sob mar 16, 2019 10:23 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Ponawiam pytanie

mogli

 
Posty: 171
Od: Śro lut 10, 2016 21:54

Post » Sob mar 16, 2019 15:43 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Ja od tygodnia profilaktycznie stosuję u kota polecony przez weta PLAQUE CONTROL Vetfood. Dosypuję kotu maleńką ilość do karmy. Kot ewidentnie za tym nie przepada.
Co do skuteczności preparatu się nie wypowiem - jak pisałam, stosuję dopiero od tygodnia.
Myję też kotu zęby specjalną szczoteczką i pastą Beaphar. Początki były trudne, teraz kot protestuje znacznie mniej.

W ubiegłą sobotę wet z Bydgoszczy doradził mi, żebym w ramach profilaktyki uzębienia jednak bazowała u kota na karmie suchej. Dość dokładnie tłumaczył mi dlaczego. Zgodnie z informacją o gabinecie, gabinet ten specjalizuje się również w stomatologii zwierząt. W moim przypadku bazowanie na karmie suchej nie wchodzi w grę. Wet doradził również dodawanie do wody dla kota specjalnych płynów w ramach higieny jamy ustnej zwierzaka. Nie zdecydowałam się na ich zakup, ponieważ w moim mniemaniu to kolejna chemia, którą miałabym futrować Bila.

Chcę zaznaczyć, że podawanie Bilowi proszku i mycie zębów stosuję profilaktycznie. Bil na razie (kontrola była w ubiegłą sobotę) nie ma problemów z uzębieniem. Ale jest to ok. 3-letni kot, więc jeszcze wszystko może się zdarzyć.
BIL
Obrazek
Kochamy z Bilem wełniankowo u Tulinka https://www.etsy.com/shop/Catluckydog?r ... hDc65H7SOY

Bestol

Avatar użytkownika
 
Posty: 1795
Od: Sob sty 14, 2017 18:20

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: skaz i 198 gości