Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie sty 10, 2016 16:42 Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Czy ktos z Was moze dziala w tej organizacji. Maja tez profil na facebook´u.

Dzis niestety przeczytalam, o czym nie wiedzialam (tzn. o skali zjawiska!), ze mysliwi w Polsce masowo morduja koty zwabijac je w wymyslny sposob
plus dzielac sie np. wiedza co zrobic aby kot zlapany do np. zywolapki nie miauczal etc... :( Ludzie Przeciw Mysliwym na fb podaja linki do stron mysliwskich gdzie mozna dokladne poczytac wymiane ´wiedzy´ na ten temat miedzy mysliwymi... :(

Osobom bardzo wrazliwym nie polecam na wchodzenie na linki dotyczace kotow - sa drastyczne.

Moze warto by bylo wesprzec Ludzi Przeciw Mysliwym w zakresie kotow - oni co prawda zajmuja sie ochrona wszystkich zwierzat przeciw mysliwym. Jednak
na pewno wiedza ´kociarzy´ bylaby pomocna.

Pisze informacyjnie - plus, ciekawa jestem czy ktos tutaj zajmuje sie tym tematem tzn. wspolpraca z Ludzmi Przeciw Mysliwym.

ps. Jest to raczej propozycja dla osob o stalowych nerwach jezeli chodzi o krzywde kotow... :(

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Wto sty 12, 2016 14:13 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Zawsze byłam przeciw polowaniom i myśliwym. Nie wiedziałam, że oprócz dzikich zwierząt krzywdzą też koty, w dodatku nie strzelając tylko w wymyślny sposób. Na te strony nie wejdę bo i tak żle sypiam ostatnio ale jeżeli można wesprzeć działania tej organizacji to jestem "ZA". Jak można pomóc? Czy jest jakaś gotowa petycja do podpisu?
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Wto sty 12, 2016 19:55 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Tutaj jest caly watek, zalaczylam ponizej.

Ta organizacja generalnie podaje mysliwych do sadow, sprawdza ich fora, udaremnia polowania w sposob zgodny z prawdem etc.

Mozna pomagac na wiele roznych sposobow. Dziekuje, ze odpisalas!

ps. Tez, kiedys nie wiedzialam, ze mysliwi dodatkowo mecza koty (i inne zwierzeta w tym lisy, borsuki) uzywajac je do celow tzw. ´szkoleniowych´... :(

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 154277382s

Tamaqua

 
Posty: 250
Od: Wto gru 08, 2015 23:42

Post » Wto sty 12, 2016 20:33 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Prakseda pisze:Zawsze byłam przeciw polowaniom i myśliwym. Nie wiedziałam, że oprócz dzikich zwierząt krzywdzą też koty, w dodatku nie strzelając tylko w wymyślny sposób. Na te strony nie wejdę bo i tak żle sypiam ostatnio ale jeżeli można wesprzeć działania tej organizacji to jestem "ZA". Jak można pomóc? Czy jest jakaś gotowa petycja do podpisu?


To tak jak ja.
I tak mi się śnią po nocach te wszystkie kocie i psie nieszczęścia z forum. Ale chętnie się dołączę przeciw myśliwym :twisted:

Baltimoore

Avatar użytkownika
 
Posty: 5504
Od: Sob sty 03, 2015 18:44

Post » Wto sty 12, 2016 20:54 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Nie przeczytam, nie mogę, ale podpiszę petycję, jeśli takowa będzie.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Wto sty 12, 2016 20:56 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Masakra...nie doczytałam, nie dałam rady , to straszne i niewyobrażalne...
mordercy i sadyści, podpiszę się obiema rękami przeciwko tym psychopatom, tylko gdzie...nie przebrnę przez całość wątku, nie da rady
Kosmici są wśród nas !

agnieszka.mer

Avatar użytkownika
 
Posty: 2881
Od: Pt lut 25, 2011 18:54

Post » Wto sty 12, 2016 21:38 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

z grubsza wiem o co chodzi, szczegółów wolę nie wiedzieć
też ostatnio źle sypiam, na FB jest trochę akcji, między innymi "nie podaję ręki myśliwym"
"Człowiek nie jest apoteozą ewolucji, a jedynie ślepą uliczką pomniejszej, bocznej gałęzi jednej z mniej wykształconych podgrup ssaków." pamietnikpoldka.blogspot.com

Killatha

 
Posty: 9644
Od: Sob lis 17, 2007 12:04
Lokalizacja: Zabrze

Post » Wto sty 12, 2016 23:04 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Nawet nie zajrzę :cry: O myśliwych i tak nie mam dobrego zdania. Chętnie przyłączę się do ruchu, który legalnymi metodami walczy z zabijaniem dla rozrywki.

BTW, słyszałyście, że jest już projekt nowego prawa łowieckiego, które daje myśliwym jeszcze większe przywileje, a opłatami za wyrządzone przez nich szkody częściowo obciąża budżet państwa? W dodatku mają mieć pozwolenie na broń krótką :evil: Oczywiście udział dzieci w polowaniach też nie budzi zastrzeżeń pomysłodawców tych zmian - w końcu to taka piękna tradycja :evil: Jeśli znajdę artykuł na ten temat, to wkleję link.

Również chciałabym podpisać petycję w sprawie całego tego obrzydliwego procederu. Jeśli macie link, to poproszę.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Wto sty 12, 2016 23:38 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

.
Ostatnio edytowano Czw sie 30, 2018 7:15 przez madrugada, łącznie edytowano 1 raz
Aktualny wątek Noliny: viewtopic.php?f=46&t=216241

madrugada

Avatar użytkownika
 
Posty: 7450
Od: Pon maja 18, 2009 12:01
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto sty 12, 2016 23:48 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Ja tez chetnie podpisze petycje
Ronda 25.04.2014[*]
Cindy 21.08.2018[*]
Kota nie powinno sie kupowac, bo kot to przyjaciel.
Przyjaciol sie nie kupuje.
Bleise Pascal




Obrazek.

_________________
Obrazek.

Cindy

Avatar użytkownika
 
Posty: 4796
Od: Śro lut 11, 2009 13:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Śro sty 13, 2016 0:57 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Oczywiście że podpiszę i trzeba od strony prawnej się tym zająć.
Obrazek
Misia [*] u mnie 28.04.2017-14.06.2018

Meteorolog1

Avatar użytkownika
 
Posty: 3709
Od: Sob lis 23, 2013 0:42
Lokalizacja: Olesno (opolskie)

Post » Śro sty 13, 2016 8:27 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Nie zajrzę.
Ale podpisze.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Śro sty 13, 2016 9:15 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Ja napisałam o tej ew. petycji ale chyba takowej nie ma.
A w link boję się wejść.
Nie wiem jak nazwać ten cały proceder. Łapanie w klatki to nawet nie myślistwo ale kłusownictwo. Okrutne metody są łamaniem prawa. Mam nadzieję, że ta organizacja wygrywa sprawy sądowe. Ale pewnie większość takich procederów ma miejsce w ukryciu, trudno coś udowodnić jak zwykle.
Los bowiem synów ludzkich jest ten sam, co i los zwierząt; los ich jest jeden: jaka śmierć jednego, taka śmierć drugiego, i oddech życia ten sam. W niczym więc człowiek nie przewyższa zwierząt.
(Biblia, Księga Koheleta 3/19)

Prakseda

 
Posty: 8148
Od: Czw cze 16, 2005 10:35
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Śro sty 13, 2016 11:49 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

A o nowej modzie na tzw.polowania zagrodowe słyszeliście? Zgroza :evil:
Jeżeli są jakiekolwiek petycje to proszę o linki, podpiszę i mamówię znajomych.

ewar

 
Posty: 54905
Od: Wto lis 06, 2007 20:17
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post » Śro sty 13, 2016 11:55 Re: Ludzie Przeciw Mysliwym - pytanie

Wieczorem spróbuję poszukać na Petycjeonline.com
Jeśli znajdziecie lub napiszecie petycję, to proszę, podajcie link(i). Warto też zamieścić linki w swoich podpisach na forum, to będzie szansa, że więcej użytkowników dowie się o sprawie.
Meteorolog1, jeśli dobrze pamiętam, to Ty możesz pomóc w kwestiach prawnych. Daj znać co możemy zrobić.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], jacek1982 i 232 gości