preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie gru 20, 2015 20:36 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Oo, cena dobra, ciekawe czy w zooplus.pl jest.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 20, 2015 20:39 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Właśnie nie ma. Ostatnio szukałam, a ciekawości.
Dzisiaj szukałam info o tych algach i natrafiłam przypadkiem też na ten preparat, który podałam w linku.
U nas , na pl jest tylko to : http://www.zooplus.pl/shop/psy/gryzaki_ ... sze/319866

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 20, 2015 20:44 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Odnośnie tego preparatu PO, czytałam z niemieckich stron opinie, na forum. Ludzie zachwalali ,że działa.
Testowali na fretkach ,z super skutkiem . na psach i kociakach też.
Szukam pełnego opisu, co do zastosowania tych alg, ale jakoś nie mogę znaleźć. To algi brunatne,ale ... czy są różne rodzaje alg brunatnych ? Chodzi mi o zastosowanie i właściwości. :roll:

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 20, 2015 21:21 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Co do PO, który to preparat polecałam i który stosuję. Bardzo dobrze mi się sprawdza. Podobno sklad (gdzieś kiedys miałam artykuł na ten temat, ale teraz nie mogę znaleźć) jest taki jak dla ludzi. Podobno w skandynawii preparat ten jest bardzo popularny i nagminnie stosowany przez ludzi i u zwierzat.
obecnie stosuję go u moich trzech kotów (Rysia nie dostaje bo nie ma ząbków), kamień nie narasta.

Moje koty jedzą mięso (ale nie BARFuję, co specjalnie zaznaczam), szczęśliwie nie mają nic przeciwko dodatkowi PO.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 20, 2015 21:25 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Czytałam jakieś opracowania. Pisało,że robili badania krwi, czy coś się zmienia po zastosowaniu preparatu, ale wszystko jest super.
Odnośnie ludzkiego, tak, znalazłam preparat dla ludzi, na jakiejś ( chyba skandynawskiej) stronie ;)
Serio, nasłuchałam się samych pozytywów odnośnie stosowania tych alg , na zwierzakowe ząbki. Ponoć nawet zadziałał, jak już kamien był na ząbkach. PO sobie poradzil. To realnie słyszałam. A czytać, czytałam na str niemieckich i polskich, w samych superlatywach.
Moje kociaczki mają kamień, Kicia większy...

casica, a zanim zaczęłaś stosować, to kociaczkom ząbki wyczyściłaś i weta, czy jak to u Was było ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Nie gru 20, 2015 21:31 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Ja jestem załamana niecałe 3 tym po usunięciu zębów Kali ( zostały kły)
znów ma zapalenie dziąseł.
Tylko jej sie dobrze leki wypłukały, idziemy jutro do weta.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 20, 2015 21:32 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Narastanie kamienia, tzn szybkość to chyba kwestia osobnicza. Druidowi narastał juz od kocięcia, ale uchwyciliśmy to na wczesnym etapie, więc PO pomogł i nie było potrzeby czyszczenia mechanicznego. Zawieszka w ogóle nie ma tendencji, minimalne w każdym razie, Dżygit zaś od kocięcia był do tego specyfiku przyzwyczajany. Rysia nie ma ząbków więc nie ma problemu. W każdym razie u żadnego z moich kotów obecnie problem z kamieniem nie występuje.
Badania krwi robię im regularnie, nie ma w wynikach nic niepokojacego. A PO stosuję od chyba 4 lat? Musiałabym dokładnie sprawdzić.
Kalai pisze:Ja jestem załamana niecałe 3 tym po usunięciu zębów Kali ( zostały kły)
znów ma zapalenie dziąseł.
Tylko jej sie dobrze leki wypłukały, idziemy jutro do weta.

A u Twojej kotki to nie jest plazmocytarne zapalenie dziąseł?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Nie gru 20, 2015 21:33 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

O masakra :(
Daj znać, co i jak z koteczką, po wizycie.
A ten preparat, nie chroniłby też dziąseł ? Skoro działa bakteriobójczo i takie tam... Ja bym podawała. Przeciez algi nie działają tylko i wylącznie na usuwanie kamienia.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon gru 21, 2015 0:01 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Tak casica taka była diagnoza dlatego zęby zostały usunięte pomimo że były wszystkie zdrowe; ( miałysmy z pania doktor nadzieje ze usuniecie zebow wystarczy.

Kupie po nowym roku, młodym tez się przyda narazie dostają paste orazme i nawet ładnie jedzą.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 21, 2015 0:57 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai, to niestety nie zawsze pomaga :( Mojej Rysi pomogło, ale wetka ostrzegala mmnie, że wcale nie musi.
A wetka ma jakiś pomysł na dalsze postepowanie z kicią?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 21, 2015 1:37 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Mam takie pytanie do stosujących algi, kupiłam PO i teraz :czy to koniecznie trzeba dawać razem z jedzeniem, czy można osobno, chwilę przed, lub chwilę po, raz dziennie, czy przy każdym posiłku ?
Moje w jedzeniu nie ruszą, ale jak porcję zmieszam z odrobiną masła, to traktują jak przysmak. Można tak to dawać ? Są po czyszczeniu zębów i nie chcę już drugi raz tego przechodzić.
Obrazek



Mico (*)

wilber

Avatar użytkownika
 
Posty: 1270
Od: Pt lis 05, 2010 22:47

Post » Pon gru 21, 2015 6:26 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

wilber pisze:Mam takie pytanie do stosujących algi, kupiłam PO i teraz :czy to koniecznie trzeba dawać razem z jedzeniem, czy można osobno, chwilę przed, lub chwilę po, raz dziennie, czy przy każdym posiłku ?
Moje w jedzeniu nie ruszą, ale jak porcję zmieszam z odrobiną masła, to traktują jak przysmak. Można tak to dawać ? Są po czyszczeniu zębów i nie chcę już drugi raz tego przechodzić.

Z tego co wiem, podaje się 1 x dziennie , przy posiłku. Tez się zastanawiałam, czy np można podać z czymś w strzykawce,ale ... nie znalazłam info.
Możesz podać łyżeczkę sosiku i tam wsypać algi. Wymieszaj delikatnie , tylko niemetalową łyzką, czymś plastikowym, albo drewnianym, szklanym...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pon gru 21, 2015 11:01 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai pisze:Tak casica taka była diagnoza dlatego zęby zostały usunięte pomimo że były wszystkie zdrowe; ( miałysmy z pania doktor nadzieje ze usuniecie zebow wystarczy.

Kupie po nowym roku, młodym tez się przyda narazie dostają paste orazme i nawet ładnie jedzą.

A był pobierany wycinek na histopatologię?
wilber pisze:Mam takie pytanie do stosujących algi, kupiłam PO i teraz :czy to koniecznie trzeba dawać razem z jedzeniem, czy można osobno, chwilę przed, lub chwilę po, raz dziennie, czy przy każdym posiłku ?
Moje w jedzeniu nie ruszą, ale jak porcję zmieszam z odrobiną masła, to traktują jak przysmak. Można tak to dawać ? Są po czyszczeniu zębów i nie chcę już drugi raz tego przechodzić.

Myślę, że to dobry pomysł skoro w takiej formie chcą jeść
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 21, 2015 17:35 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

:( Też mnie o strzegała ze to może nie wystarczyc:( Ale miałam wielką nadzieję ze wystarczy.
Wycinek nie był pobierany.
Jestem już po wizycie jest stan zapalny spowodowany najprawdopodobniej nićmi rozpuszczalnymi i zbierającym się na nich jedzeniu:( Dostała antybiotyk i steryd.
Jutro kontrola jak nie będzie poprawy to trzeba będzie nici usunąć pod narkoza.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 21, 2015 18:13 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Jeśli już się stanie i będzie potrzebna narkoza, to poproś wetkę o pobranie wycinka.
To ważne, żeby dokladnie wiedzieć co to. może się bowiem okazać, że kotka ma przeciwwskazania co do szczepień i innych działań zahaczających o immunologię.

Ale nie martw się na zapas. Może jak się zagoi będzie dobrze
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: jolabuk5, Silverblue, skaz i 213 gości