Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radioakt

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 15, 2015 22:27 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Nie wiem czemu moja poprzednia odpowiedż zniknęła. To napiszę jeszcze raz.
Rudy też ma podwyższone próby wątrobowe AIAT 288 przy normie 107. Ma na to brać Hepatiale Forte weterynaryjne.
Lekarz mówi, że jak tarczyca wróci do normy to spadną też parametry wątrobowe. Tym bym się raczej nie martwiła.
Kocka- jak będziesz robić USG tarczycy to warto zrobić brzuszek żeby wykluczyć zapalenie jelit IBD. Bo wtedy trzeba podawać encortolon.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 15, 2015 23:13 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

taki jest plan wlasnie , tyle ze dopiero w poniedzialek

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 16, 2015 22:53 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

wreszcie skubnal troche gurmeta,wolowinki i i plasterek zywieckiej , hura zawsze cos ,jutro moze bedzie wiecej

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Śro gru 16, 2015 23:21 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Całkiem niezle jak na początek.
Dzięki , że napisałaś bo czekałam już na tę wiadomość.
Dobrej nocki .

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Czw gru 17, 2015 16:12 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

dzisiaj z rana calkiem niezle lyzeczka wolowiny i plasterek zywieckiej , po kroplowce wyjadl z miski Kminka wolowiny , ale na tym koniec ,przed wyjsciem do pracy jeszcze naszykowalam mu porcje ale tylko nosem pomieszal , tak spi na chlebek , to mnie martwi ,tak smutno wyglada a moze tylko tak spi? nie wiem , czekam na poniedzialek ,

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw gru 17, 2015 21:29 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Nic się nie martw z Rudym było tak samo. Bardzo wolno dochodził do siebie . Tak jak twój Kropek najpierw skubnął troszkę na drugi dzień skubnął troszkę więcej i tak każdego dnia. Był smutny, potem troszkę bardziej ożywiony a po 2 tygodniach już całkiem normalny rozrabiak.

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Sob gru 19, 2015 15:09 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

po dwoch dniach lepszych znow sie pogorszylo , czekam na to usg ,moze cos podpowie ,dzis tez mial badania powtorzone, :(

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 21, 2015 13:35 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

dzis uspilam Kropka, tarczyca okazala sie byc sprawa wtorna , guz blokujacy przewod pokarmowy , placze bardzo nad chudzinka moja ,ale moze za TM bedzie wreszcie mogl sie najesc ulubionej kielbaski

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon gru 21, 2015 13:53 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

:placz: [*]
Kocka, serdecznie współczuję.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Pon gru 21, 2015 15:48 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

To bardzo smutna wiadomość.
Tak mi przykro....

gosiczek

 
Posty: 59
Od: Czw lis 05, 2015 15:23

Post » Wto gru 22, 2015 20:26 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

o cholera!
..kocka, przytulam mocno.
u nas za tarczycą ukrył się guz mózgu....też nas wytrzewiła śmierć naszej Misiooo. :(
trzymaj się kocka!

Kropek, a dla Ciebie wór kiełbasy i flaszka ode mnie na nowe życie po życiu! Biegaj mały....
Obrazek Obrazek
PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.

Rakea

Avatar użytkownika
 
Posty: 4915
Od: Śro lis 14, 2007 23:56
Lokalizacja: Praga nad Wisłą

Post » Śro gru 23, 2015 1:06 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Właśnie dzisiaj u mojego kocurka weterynarze wykryli podejrzane zmiany w jelitach, uciskające prawdopodobnie również pęcherz. Wygląda na to, że tarczyca zamaskowała coś znacznie poważniejszego :cry: Będziemy się umawiać na konsultację na UP we Wrocławiu.
Proszę, trzymajcie kciuki za moje maleństwo.
Obrazek Obrazek
Sprawdź, czy kupujesz produkty firm prowadzących testy na zwierzętach: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=8&t=156138
http://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600483

alata

 
Posty: 1989
Od: Pt lis 19, 2010 1:25
Lokalizacja: Gliwice

Post » Śro sty 20, 2016 18:11 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

Zaczne od początku: kotka Bestia, prawie 10 lat, od marca 2015 leczona na nadczynność tarczycy która została zdiagnozowana na podstawie podwyższonego t4 i utraty wagi(prawie 1kg). Głównym składnikiem diety jest surowy kurczak i sucha karma. Kot jest bardzo nie współpracujący jeśli chodzi o badanie krwi. Zaczęliśmy leczenie metizolem ale nie przynosi ono spodziewanych rezultatów i wygląda to tak: na początku mała dawka i brak reakcji, później zwiększenie dawki i t4 lekko spada, więc znowu zwiększamy dawkę i znowu lekko spada ale cały czas powyżej normy. Znowu zwiększamy dawkę i wpadamy w niedoczynność. Zmniejszamy dawkę i jesteśmy w idealnie pośrodku normy. Przez miesiąc, do następnego badania. t4 znowu rośnie i jesteśmy w górnej granicy normy, znowu ciut zwiększamy dawkę i znowu rośnie. Zwiększamy dawkę bardziej i dalej wynik na tym samym poziomie co poprzednio.

Cały czas kontrolujemy wagę która się nieco wacha w wyniku eksperymentów z dietą ale jest w miarę ok, robimy kontrolne badania nerek i wątroby, wykluczamy nowotwory, guzy, nerki i inne choroby. Próbujemy y/d ale kot jest mega wybredny i klops.

Miesiąc temu odstawiliśmy kurczaka i przeszliśmy tylko na suchą karmę (y/d i rc fibre), również zaczęliśmy podawać tabletkę w kapsułce a nie w kabanosie jak do tej pory. Po miesiącu takiej diety i dawce jak wcześniej, wpadliśmy ponownie w niedoczynność.
I tu pytania:
1. czy ma ktoś z forumowiczów podobne doświadczenia? jak ustabilizować takiego kota?
2. czy duże ilości surowego kurczaka (raczej duża zawartość jodu w kurczaku) może dawać objawy nadczynności mimo że tarczyca jest zdrowa lub chora ale nie tak bardzo jak myślimy że jest?
3. jak wygląda sprowadzanie leku Vidalta z zagranicy? Faktycznie jest skuteczniejszy od metizolu?

Rozważamy też terapię jodem więc jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to bardzo proszę o kontakt. Jak mówiłam kot jest wyjątkowo niewspółpracujący a w zeszłym roku robiliśmy badania 7 razy! dlatego razem z vetem szukamy innych sposobów.

sylwia5544

 
Posty: 1
Od: Śro sty 20, 2016 17:40

Post » Śro sty 20, 2016 22:21 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

duzo nie podpowiem ale w sprawie leku kilka postow wczesniej pisza jak sprowadzic lek ,podany jest tez link do apteki w UK z ktorej mozna sprowadzic lek , moj Kropek nie zdazyl go brac ale z rozmow wynikalo ze roznie koty reaguja w sensie na niektore dziala i jest super a na niektore nie,

kocka

Avatar użytkownika
 
Posty: 4807
Od: Pt lut 27, 2015 22:02
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon sty 25, 2016 20:48 Re: Nadczynność tarczycy - szukam info o terapii jodem radio

sylwia5544 pisze:Zaczne od początku: kotka Bestia, prawie 10 lat, od marca 2015 leczona na nadczynność tarczycy która została zdiagnozowana na podstawie podwyższonego t4 i utraty wagi(prawie 1kg). Głównym składnikiem diety jest surowy kurczak i sucha karma. Kot jest bardzo nie współpracujący jeśli chodzi o badanie krwi. Zaczęliśmy leczenie metizolem ale nie przynosi ono spodziewanych rezultatów i wygląda to tak: na początku mała dawka i brak reakcji, później zwiększenie dawki i t4 lekko spada, więc znowu zwiększamy dawkę i znowu lekko spada ale cały czas powyżej normy. Znowu zwiększamy dawkę i wpadamy w niedoczynność. Zmniejszamy dawkę i jesteśmy w idealnie pośrodku normy. Przez miesiąc, do następnego badania. t4 znowu rośnie i jesteśmy w górnej granicy normy, znowu ciut zwiększamy dawkę i znowu rośnie. Zwiększamy dawkę bardziej i dalej wynik na tym samym poziomie co poprzednio.

Cały czas kontrolujemy wagę która się nieco wacha w wyniku eksperymentów z dietą ale jest w miarę ok, robimy kontrolne badania nerek i wątroby, wykluczamy nowotwory, guzy, nerki i inne choroby. Próbujemy y/d ale kot jest mega wybredny i klops.

Miesiąc temu odstawiliśmy kurczaka i przeszliśmy tylko na suchą karmę (y/d i rc fibre), również zaczęliśmy podawać tabletkę w kapsułce a nie w kabanosie jak do tej pory. Po miesiącu takiej diety i dawce jak wcześniej, wpadliśmy ponownie w niedoczynność.
I tu pytania:
1. czy ma ktoś z forumowiczów podobne doświadczenia? jak ustabilizować takiego kota?
2. czy duże ilości surowego kurczaka (raczej duża zawartość jodu w kurczaku) może dawać objawy nadczynności mimo że tarczyca jest zdrowa lub chora ale nie tak bardzo jak myślimy że jest?
3. jak wygląda sprowadzanie leku Vidalta z zagranicy? Faktycznie jest skuteczniejszy od metizolu?

Rozważamy też terapię jodem więc jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to bardzo proszę o kontakt. Jak mówiłam kot jest wyjątkowo niewspółpracujący a w zeszłym roku robiliśmy badania 7 razy! dlatego razem z vetem szukamy innych sposobów.

Może wystarczyła by dama dieta y/d?
Tak jest leczony nasz (w zasadzie mojej mamy, ale trochę także mój) kot, z dużym powodzeniem.
Obrazek

ryśka

Avatar użytkownika
 
Posty: 33138
Od: Sob wrz 07, 2002 11:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, Google [Bot] i 218 gości