preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów?

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 04, 2015 21:09 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Gatiko tam są tylko algi ascophyllum nodosum (jakaś "specjalna" odmiana, testowana na kamień) i w wersji dla kotów 10% dodatku drożdży piwnych.
Producent po porstu gwarantuje, że jego algi działają, bo były robione badania, czego nie może powiedzieć o algach kupowanych z innych źródeł.

Też czytałam różne fora, opinie, recenzje i są na prawdę bardzo dobre. Też chciałam to zakupić. Jedyny problem mam taki, że jest to suplement jodu i musiałabym robić większe kalkulacje przy barfie, żeby go nie przedawkować.
Na razie sprawdzę czy te "zwykłe" algi co mam, czy działają, jeśli nie będzie jakiejś spektakularnej poprawy to pewnie się zdecyduję na PO i przetestuję na swoich.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt gru 04, 2015 21:10 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

gatiko pisze:Ojej, biedna bardzo :(
A jak teraz się czuje, jak po narkozie - wiesz, wyniki i buźka jak się goi ?

Dzisiaj jest 3 dzień po usunięciu, po narkozie była do wieczora przybita, orzywiła się jak mogła już jeść.
Wczoraj byłam u wet. na razie goi się ok.
Po przeciwbólowych w zastrzyku jadła super,po tabletkach słabiej ale je.Zostawione ma kły i te malutkie chyba siekacze się nazywają.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 04, 2015 21:31 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Satirra pisze:Gatiko tam są tylko algi ascophyllum nodosum (jakaś "specjalna" odmiana, testowana na kamień) i w wersji dla kotów 10% dodatku drożdży piwnych.
Producent po porstu gwarantuje, że jego algi działają, bo były robione badania, czego nie może powiedzieć o algach kupowanych z innych źródeł.

Też czytałam różne fora, opinie, recenzje i są na prawdę bardzo dobre. Też chciałam to zakupić. Jedyny problem mam taki, że jest to suplement jodu i musiałabym robić większe kalkulacje przy barfie, żeby go nie przedawkować.
Na razie sprawdzę czy te "zwykłe" algi co mam, czy działają, jeśli nie będzie jakiejś spektakularnej poprawy to pewnie się zdecyduję na PO i przetestuję na swoich.

O widzisz, dzięki. Ja nie mogłam jakoś ogarnąć składu, zwyczajnie go nie widziałam. 8O Czytałam to, co pisze producent. Fora , nocą przeleciałam 8)
Kurcze, tylko właśnie sie zastanawiam ... o tym, o czym już bylo pisane. Pewnie ząbki wyczyszczone u weta,a potem jako profilaktyka algi, to by było ok. Moje mają kamień, niestety... Kicia większy. Boję sie okropnie narkozy. Przemawia do mnie ten PO. Fajna alternatywa. Może jednak rozpuści to,co jest ? 8O
Ty podajesz jakieś suple z jodem ? ( Algi pewnie ).
A słuchaj, zwykłe algi..ja sprawdzałam i tak sie zastanawiam, jaka jest różnica między tymi dla zwierzaków ,a tymi dla ludzia ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 21:33 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai pisze:
gatiko pisze:Ojej, biedna bardzo :(
A jak teraz się czuje, jak po narkozie - wiesz, wyniki i buźka jak się goi ?

Dzisiaj jest 3 dzień po usunięciu, po narkozie była do wieczora przybita, orzywiła się jak mogła już jeść.
Wczoraj byłam u wet. na razie goi się ok.
Po przeciwbólowych w zastrzyku jadła super,po tabletkach słabiej ale je.Zostawione ma kły i te malutkie chyba siekacze się nazywają.

Króciutko...
Aż mnie boli, na sama myśl. Biedne te kotki nasze. Ciągle coś... :(
A badania krewki będziesz robić ? Jaką narkozę miała kicia ? Wycałuj pysio :201461

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 21:37 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Jak mają kamien a są zdrowe i nie ma przeciwwskazań to ściągaj, to nie jest bardzo inwazyjne zabieg można podać mniejszą dawkę leków. Moja Kali ma 13,5 roku i narkozie zniosła dobrze, ale jest zdrowa.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 04, 2015 21:39 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Po wyrwaniu się robi badania krwi? myślałam ze tylko przed, nic mi nie mówili.
Normalna w zastrzyku, jak będę w domu to napiszę nazwę lęku bo nie pamiętam.
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 04, 2015 21:42 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie wiem ... mam złe doświadczenia , za kilka dni będzie 2 lata, jak odeszła moja śp. Fredzia. :( W tym okresie czasu , mój lęk jest jeszcze większy.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 21:43 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai pisze:Po wyrwaniu się robi badania krwi? myślałam ze tylko przed, nic mi nie mówili.
Normalna w zastrzyku, jak będę w domu to napiszę nazwę lęku bo nie pamiętam.

Słuchaj, z tego co mi wiadomo, to tak..żeby zobaczyć czy narkoza nie odbiła się na organiźmie. Ale może ja mam złe informacje ...

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 21:45 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie wiem o jakich konkretnie algach mówisz. Te dla ludzi się nadają też dla zwierząt, ale te algi (z PO) to jest głównie suplement jodu, więc powinna być znana jego zawartość.
Wcześniej używałam Easy barfa, który też jest bogaty w jod, więc przy nim PO na pewno u mnie odpada. Jeśli koty nie będą wybrzydzały na naturalne suplementy i zostanę przy nich na dłużej, to pewnie PO prędzej czy później wypróbuję,
bo uważam, że jest to świetna alternatywa warta sprawdzenia przed narkozą i czyszczeniem u weta, na pewno tańsza alternatywa (tutaj PO kosztuje jakieś 10 funtów za pół roczną kurację, za czyszczenie zębów pewnie zapłacę z 200 jak nie lepiej...).
Algi działają od środka, sprawiają, że kamień robi się porowaty i łatwiej odpada.
Moja poprzednia wetka kocurowi odłamała kawały kamienia z tylnych zębów paznokciem... był wtedy tylko 2 miesiące na gotowanym mięsie i puszkach Miamor. Wcześniej jego zęby nie były w aż tak tragicznym stanie jak po tych 2 miesiącach na puszkach. Barf jednak coś tam daje jeśli chodzi o powstawanie kamienia.

Swoją drogą to jest też wersja PO dla ludzi, ale to chyba już w tabletkach sprzedają.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt gru 04, 2015 21:48 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie wiedziałam, spytam jak będę na kontroli, co się stało Fredzi (')?
Ale mnie nastraszyłas, będę się jeszcze bardziej martwic:(
Obrazek

Kalai

Avatar użytkownika
 
Posty: 1253
Od: Wto cze 30, 2015 1:21
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pt gru 04, 2015 21:53 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Satirra pisze:Nie wiem o jakich konkretnie algach mówisz. Te dla ludzi się nadają też dla zwierząt, ale te algi (z PO) to jest głównie suplement jodu, więc powinna być znana jego zawartość.
Wcześniej używałam Easy barfa, który też jest bogaty w jod, więc przy nim PO na pewno u mnie odpada. Jeśli koty nie będą wybrzydzały na naturalne suplementy i zostanę przy nich na dłużej, to pewnie PO prędzej czy później wypróbuję,
bo uważam, że jest to świetna alternatywa warta sprawdzenia przed narkozą i czyszczeniem u weta, na pewno tańsza alternatywa (tutaj PO kosztuje jakieś 10 funtów za pół roczną kurację, za czyszczenie zębów pewnie zapłacę z 200 jak nie lepiej...).
Algi działają od środka, sprawiają, że kamień robi się porowaty i łatwiej odpada.
Moja poprzednia wetka kocurowi odłamała kawały kamienia z tylnych zębów paznokciem... był wtedy tylko 2 miesiące na gotowanym mięsie i puszkach Miamor. Wcześniej jego zęby nie były w aż tak tragicznym stanie jak po tych 2 miesiącach na puszkach. Barf jednak coś tam daje jeśli chodzi o powstawanie kamienia.

Swoją drogą to jest też wersja PO dla ludzi, ale to chyba już w tabletkach sprzedają.

Chlorella , ja mam w domu "ludzkie" algi. http://chlorella.pl/wlasciwosci i wydaje mi się,że nie ma różnicy pomiędzy tymi,a tymi, co podawałam wczoraj u siebie w linku ? Ty jestes bardziej w zwierzęcych suplach obeznana. Znaczy o algach "normalnych"pisalam - pod kątem tego,że wspominałaś że w Barf'ie masz już jod ( więc pomyślałam właśnie, o tym,że suplementujesz mięsko algami :) nie wiem czy jasno ? :roll:
Oczywiście,że PO wydaje mi się super alternatywą i już nawet nie o samą kasę idzie. Stres, narkoza... masa rzeczy odpada. Hmm... dieta i na pewno też organizm . Każdy jest inny. Jedni mają tendencje inni nie... Znaczy ja pod ludzia podjeżdzam, a może u kociaków jest inaczej ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 21:55 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Kalai pisze:Nie wiedziałam, spytam jak będę na kontroli, co się stało Fredzi (')?
Ale mnie nastraszyłas, będę się jeszcze bardziej martwic:(

Pfff... przepraszam Cię najmocniej.
Nie chcialam ... To zly czas dla mnie, brakuje mi jej bardzo :(
Nie martw się , na pewno będzie dobrze. Przecież jest dobrze. :201461 Glowa do góry. :ok:
Satirra, wiadomo Ci coś na temat badań krewki po zabiegach ?

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

Post » Pt gru 04, 2015 22:12 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Nie wiem czy chlorella dla kotów się nadaje. Ona dla ludzi ma "odtruwać" organizm niby. Nie wiem jaki jest jej dokładny skład.
Algi, te same co w PO, to algi brunatne, są bardzo bogate w jod i dlatego się je podaje. Są algi bardziej bogate w wapń, a są takie bogate w magnez (spirulina).
Jest jeszcze masa innych alg, ale bez dokładnego składu poszczególnych minerałów trochę bym się bała kotom podawać, żeby im czegoś przypadkiem nie przedawkować i nie zaszkodzić niechcący. Ludzie mają chyba większą tolerancję na pokarmy niż koty, które w naturze jednak mają mało urozmaicony pokarm.

Odnośnie narkozy, to ona zawsze jest obciążeniem dla nerek w mniejszym lub większym stopniu. Robi się badania przed, bo jeśli przed wyjdą np. chore nerki to narkoza jest bardziej ryzykowna.
Wziewna jest najbezpieczniejsza dla nerek, najgorsza jest domięśniowa. Dożylna z propofolem też ponoć jest jeszcze w miarę bezpieczna. Najważniejsze jest nawodnienie przed i w trakcie zabiegu.
Ja nigdy nie robiłam badań typowo "po", kotka była sterylizowana w hodowli, więc ja za to nie odpowiadałam. Kocur miał narkozę 3 razy i zawsze prosiłam o badania "przy okazji", nie były niepokojące, ale kocur też młody był wtedy.
Kroplówki w trakcie zabiegu były, używali propofolu, więc jakoś nie panikowałam.

Satirra

 
Posty: 767
Od: Nie lut 23, 2014 10:33
Lokalizacja: Londyn

Post » Pt gru 04, 2015 22:35 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

no ja wychodzę z założenia, bo i tak kotek ciężko znosi grzebanie w paszczy, że zamiast szorować pastami i szczoteczką, może lepiej przetrzeć wacikiem nasączonym w occie kilka razy w tygodniu, i może efekt będzie nie dość że skuteczniejszy to i w krótszym czasie ?
smarowanie dziąseł wodą utlenioną czy sacholem - w przypadku stanu zapalnego - tez nie należy do przyjemności.

no i jednak skaling w narkozie to dość poważne obciążenie i mnóstwo stresu.
kot też człowiek...
04.06.2018 Myszunia [*]
13.08.2013 Lesio [*]

color1

Avatar użytkownika
 
Posty: 1592
Od: Czw cze 27, 2013 11:52
Lokalizacja: wawa

Post » Pt gru 04, 2015 22:36 Re: preparat zapobiegający powst. kamienia nazębnego u kotów

Satirra pisze:Nie wiem czy chlorella dla kotów się nadaje.

No właśnie ja czytałam kiedyś,że jak najbardziej. Przecież to same mierały i witaminy. Jak w tej "zwierzęcej". Spirulinę, jaką podajesz ? "Zwierzęcą", czy "ludzką" ? To dwie podobne bardzo algi. Spirulina ma wiecej magnezu.

gatiko

Avatar użytkownika
 
Posty: 7141
Od: Pt paź 03, 2014 10:24

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Blue, RobertstorE, Zeeni i 209 gości