Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

O wszystkich stworzeniach poza kotami

Moderator: Moderatorzy

Post » Pon mar 30, 2015 12:01 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Mam takie pytanie, czy ktoś tworzył własną petycję z Care2 Petitions, której celem było udzielenie pomocy zwierzętom lub wpłynięcie na decyzje podejmowane przez rząd danego kraju.
Obrazek

sonata

 
Posty: 717
Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Czw sie 20, 2015 9:57 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Znajoma, która jest adwokatem, mówiła mi, jak w praktyce traktuje się przestępstwa wobec zwierząt. Z reguły, jako niską szkodliwość mimo nagany dla oskarżonego. Mało które przestępstwo w ogóle trafia na wokandę, jeśli już, często karą jest grzywna, 200, 300 złotych.

tomilawa84

 
Posty: 9
Od: Czw cze 25, 2015 11:01

Post » Nie paź 04, 2015 15:07 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Przejrzałam sobie Wasze wpisy, bo jestem tu nowa i staram się zapoznać z interesującymi mnie tematami. I macie absolutną rację, że prawo w Polsce dalekie jest od ideału, a do tego jego praktyczne zastosowanie przez odpowiednie jednostki (tj. policja, straż miejska itp.) pozostaje kwestią mocno dyskusyjną.

Zapewne wiele osób pamięta dość głośną sprawę człowieka, który latem tego roku zbił szybę w samochodzie na parkingu pod hipermarketem, aby ratować uwięzionego tam psa. W efekcie jego interwencji to jemu została założona sprawa za zniszczenie mienia, a właścicielka psa nie dostała nawet pouczenia.

Dlaczego tak się stało? Zapewne, gdyby nie dość głupie stwierdzenie policjantki, która przybyła na miejsce zdarzenia, że "pies to nie dziecko i może sobie posiedzieć", to i kwestia zniszczenia mienia wyglądałaby zupełnie inaczej.

I to nie jest tak, że człowiek wybrał się na spacer po sklepowym parkingu w poszukiwaniu uwięzionych istnień i baaach, wywalił szybę w odruchu dobroci. Tam ludzi było więcej i przez dłuższy czas starano się odnaleźć właścicieli zamkniętego samochodu. Ta bezduszna właścicielka nie zareagowała nawet na komunikaty w głośnikach!

Nie wiem jak cała sprawa się zakończyła, bo media nagle ucichły. Faktem jest jednak, że nawet w sytuacji, gdy prawo teoretycznie stoi po stronie zwierząt, to i tak w praktyce musi być jakiś człowiek, który zapłaci za ratunek. Zwykle płaci ratujący, a nie oprawca.

Żanka85

 
Posty: 4
Od: Nie paź 04, 2015 13:04

Post » Pon cze 06, 2016 16:17 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Polskie przepisy są mało wymagające w porównaniu do np. praw zwierząt w Szwecji... Jak czytam, że na Węgrzech od tego roku jest CAŁKOWITY zakaz trzymania psów na łańcuchu, bo inaczej mandat, albo, że w Wielkiej Brytanii teraz wprowadzili urlopy dla właścicieli zwierząt jak ktoś przygarnia psa czy kota bo to nowy członek rodziny to mi się łezka w oku kręci... a u nas? u nas nic...
Jaki materac dla dziecka kupić? - blog z poradami dla szukających materaców dla dzieci i dorosłych :)

sweetyT

 
Posty: 30
Od: Śro lis 28, 2012 14:19

Post » Śro cze 22, 2016 7:38 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

na stronie www.polskitarg.pl jest petycja w sprawie męczeństwa zwierząt na polskich targach. Ile takich petycji już było, w takich i innych sprawach a cierpienia zwierząt i okrucieństwa wobec nich w Polsce przybywa lawinowo.
Obrazek

sonata

 
Posty: 717
Od: Czw wrz 23, 2010 13:00

Post » Śro cze 29, 2016 13:10 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Dlatego popieram wszelkie organizacje działające na rzecz praw zwierząt (jak np. Otoz animals i inne) – mając środki mogą podjąć działania, nagłośnić sprawę w mediach. Może jak będzie więcej takich działań i petycji to może w końcu coś się zmieni..

wenika

 
Posty: 1
Od: Śro cze 29, 2016 13:04

Post » Pt lip 22, 2016 7:09 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Zgadzam się. Sprawę trzeba nagłaśniać, bo to co się dzieje ostatnimi czasy to jakaś masakra. Na szczęście z roku na rok media nagłaśniają coraz więcej a sądy zaczynają wreszcie sądzić

Tuna

 
Posty: 3
Od: Czw lip 21, 2016 14:30

Post » Pt lip 29, 2016 22:45 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

tyle, że nadal kara jest za niska

luiza089

 
Posty: 1
Od: Pt lip 29, 2016 22:42

Post » Czw wrz 15, 2016 18:53 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

popieram

krzysiek1975

 
Posty: 6
Od: Pon maja 09, 2016 16:58

Post » Pt sty 12, 2018 22:07 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Fakt, kara jest nieadekwatna do popełnionego czynu.

ewalyczko

 
Posty: 26
Od: Pt sty 12, 2018 14:18

Post » Pon kwi 02, 2018 17:18 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Popieram w 100 procentach

rafaelbodokoks

 
Posty: 2
Od: Sob mar 31, 2018 23:06

Post » Pt maja 18, 2018 11:54 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Żanka85 pisze:Zapewne wiele osób pamięta dość głośną sprawę człowieka, który latem tego roku zbił szybę w samochodzie na parkingu pod hipermarketem, aby ratować uwięzionego tam psa. W efekcie jego interwencji to jemu została założona sprawa za zniszczenie mienia, a właścicielka psa nie dostała nawet pouczenia.


8O Jeśli taka sytuacja miała faktycznie miejsce, to mam nadzieję, że ostatni taki przypadek miał miejsce właśnie te 3 lata temu. Przecież za każdym razem, gdy zaczyna się sezon letni, jakiś rzecznik policji podkreśla, że mamy obowiązek zbicia szyby w aucie, niezależnie czy znajduje się w nim dziecko czy pies! I sankcje mogą nam grozić wtedy kiedy zaniechamy tego czynu! Przecież to tylko głupia szyba.

Moim zdaniem prawa nie mamy najgłupszego, kuleje za to jego egzekwowanie, mam nadzieję, że będzie się to zmieniać.

Marcepanowe

 
Posty: 23
Od: Śro maja 16, 2018 15:56
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt maja 18, 2018 12:36 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

Marcepanowe pisze:
Żanka85 pisze:Zapewne wiele osób pamięta dość głośną sprawę człowieka, który latem tego roku zbił szybę w samochodzie na parkingu pod hipermarketem, aby ratować uwięzionego tam psa. W efekcie jego interwencji to jemu została założona sprawa za zniszczenie mienia, a właścicielka psa nie dostała nawet pouczenia.


8O Jeśli taka sytuacja miała faktycznie miejsce, to mam nadzieję, że ostatni taki przypadek miał miejsce właśnie te 3 lata temu. Przecież za każdym razem, gdy zaczyna się sezon letni, jakiś rzecznik policji podkreśla, że mamy obowiązek zbicia szyby w aucie, niezależnie czy znajduje się w nim dziecko czy pies! I sankcje mogą nam grozić wtedy kiedy zaniechamy tego czynu! Przecież to tylko głupia szyba.

Moim zdaniem prawa nie mamy najgłupszego, kuleje za to jego egzekwowanie, mam nadzieję, że będzie się to zmieniać.


No właśnie. Może trzeba by wyedukować sędziów by nie bali się nakładać kar przewidzianych w kodeksie. I to nie tych najniższych. Wszak normalnych ludzi (czytaj zwierzolubnych) jest chyba tyle samo co nienormalnych (czytaj zwierzofobów). Zawsze będzie ktoś zgorszony i ktoś zachwycony wysoką karą. Tak pół na pół? Myślę - optymistycznie - że nas, zwierzolubów jest jednak więcej.
Edukować też służby miejskie, policję. Tam też pracuję ludzie.
Uroda moja nie sięga szczytu szczytów, ale mój pies patrzy na mnie oczami pełnymi zachwytu
L. J. Kern
1 - Trudne początki kota Dropsa
2 - Drops + reszta (trudne życie)
3 - Drops + koty
Amorka i Mumiś

Obrazek

ewkkrem

Avatar użytkownika
 
Posty: 7950
Od: Czw lip 27, 2017 15:20
Lokalizacja: Włocławek

Post » Pon lip 09, 2018 16:53 Re: Pomożemy zwierzętom zmieniając prawo

ewalyczko pisze:Fakt, kara jest nieadekwatna do popełnionego czynu.

zgadzam się w 100%

dron

 
Posty: 2
Od: Pon lip 09, 2018 16:50

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości