SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lip 18, 2014 14:02 SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Czwarta część

Trzecia część

elianka pisze:Z pewną dozą nieśmiałości, ale czas już na trzecią część jednego z najbardziej merytorycznych wątków na forum :)

Pierwsza część
Druga część

Cytuj:
MOKRE

Słabe:

Odpowiednik zupek chińskich i parówek z Biedronki. Niby można na tym przeżyć, ale co to za życie?
Karmy te składają się głównie z odpadów każdego możliwego przemysłu: mięsnego, owocowo-warzywnego, zbożowego, mleczarskiego. Niewiele w nich wartości odżywczych, ale dzięki sztucznym aromatom cieszą się powodzeniem.

Whiskas
Kitikat
Simba
Gourmet
Sheba
Felix
Catessy
Dr. Clauder's
VERSELE-LAGA Lara Fitness
Jollycat
Tomi
Vitakraft
Festi
Princess Maintenance
Animonda Brocconis
[wycofana?] Animonda Country Dinner
[wstaw dowolną nazwę sieci sklepów]
(lista w żadnym razie nie jest zamknięta, bo tego szajsu jest od groma, a wypisanie wszystkiego zajęłoby lata i wymagało o wiele większej ilości postów, niż ten jeden)

Średnie:

Odpowiednich kupnych dań gotowych. Zwolennicy zdrowego żywienia pewnie by umarli, gdyby się dowiedzieli, co w nich siedzi, ale dla życia i samopoczucia zdrowego osobnika zupełnie wystarczą.
To w sumie najbardziej różnorodna grupa, w której skład wchodzą zarówno karmy leżące na granicy ze słabymi [takie jak Hills, IAMS, RC, w skład których z niewiadomych przyczyn wchodzą zboża i soja czy Butcher's Classic, którego producent otwarcie przyznaje, że tylko 80% składników jest świeże (a reszta pewnie na etapie zakładania cywilizacji :lol: )], jak i zupełnie nieokreślone (Bozita czy Leonardo, w których nie sposób stwierdzić, jakie składniki zostały użyte do produkcji) oraz takie, którym niewiele brakuje do bycia dobrymi (np. Animonda Carny, która cierpi przede wszystkim ze względu na zbyt duży udział podrobów w stosunku do mięsa). Wspólnym mianownikiem jest to, że podstawę stanowią produkty mięsne, karmy te mają też zazwyczaj pewne dodatki witaminowe i taurynę, ale w niezadowalających ilościach. Zbilansowane średnio na jeża.

Bozita
Smilla
Stuzzy
Animonda Carny, Exotic, Vom Feinsten, Rafine
Leonardo
Shmusy Nature's Menu, Vollwert Flakes
Princess Nature's Power
Miamor Ragout Royle, Vital Balance, Pastete
Royal Canin
Hills
IAMS
Feline Porta Holistic Cat
Amora
Yarrah Bio
Defu Bio
Butcher's Classic
Specific
Husse
Natures Menu
Evangers

Dobre:

Odpowiednik jedzenia w ekologicznych restauracjach. Niby dalej nie wiesz, co tam jest, ale masz poczucie wyższości i całe mnóstwo gwarancji zdrowotnych. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...
Karmy te aspirują do miana zbilansowanych, składają się z mięsa i wymienionych z nazwy podrobów uzupełnionych niezbędnymi witaminami, minerałami i tauryną. Efekty są różne, ale przynajmniej się starają.

GranataPet
Grau
Catz Finefood
Power of Nature
Moonlight Dinner (No. 21-26)
Miamor Milde Mahlzeit/Delikatna Przekąska
Terra Faelis
Feringa
Herrmann's Bio
ZiwiPeak

Uzupełniające:

Znasz kogoś, kto nie lubi pizzy? Ja też nie. A znasz kogoś, kto jadłby wyłącznie pizzę i dobrze na tym wyszedł? Ja też nie.
Karmy te składają się z ładnego, czystego mięska (zwykle ryby lub kurczaka) + wody/galaretki + ryżu lub innego niczego nie wnoszącego dodatku. Pachną i wyglądają ładnie, są smaczne i chętnie jedzone, ale kompletnie niezbilansowane i podawanie ich na dłuższą metę może nie być najlepszym pomysłem.
W dodatku są drogie jak psy :roll:

Princess Premium
Applaws
Animonda Carny Ocean
Feline Porta 21
Almo Nature
Cosma
Miamor Feine Filets
Gimpet Shiny Cat
Schesir
Sheba Filety
Brit Care
Lunderland
Moonlight Dinner (No. 1-8)
Sushicat
Thrive

Nie jestem pewna, jak się ma sprawa z następującymi karmami, część z nich pewnie została wycofana, bo nigdzie nie mogę znaleźć:
SavannaPet
Nature's Harvest
GreenFish
Blue Buffalo
Le Chat
Gdyby ktoś miał jakieś informacje, chętnie wysłucham.

SUCHE

Tutaj ograniczę się do wypisania karm polecanych, gdyż tych gorszych jest na tyle dużo, że zebranie ich do kupy stanowiłoby naprawdę syzyfową pracę, a różnice między słabymi a średnimi są zbyt mętne i nie podejmuję się wykreślenia definitywnej granicy.

Kolejność mniej więcej (mocno mniej więcej) od najlepszej do akceptowalnej:
ZiwiPeak
WildCat
Power of Nature Natural Cat
Applaws
Orijen
Taste of The Wild
Feline Porta - Feline Finest Sensible - Grain Free
Acana
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9372
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 18, 2014 16:15 SPIS KARM DLA KOTA cz. 5

Niebieska Mafia zgłasza się :ok:
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Pt lip 18, 2014 17:12 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Ja też się zapisuję :)
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek Obrazek

makrejsza

 
Posty: 2032
Od: Czw lis 22, 2007 20:41
Lokalizacja: Chocianów

Post » Pt lip 18, 2014 18:06 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

I ja się odmeldowuję :201492
ObrazekObrazekObrazek

Salem 11

Avatar użytkownika
 
Posty: 2810
Od: Czw paź 24, 2013 20:05

Post » Pt lip 18, 2014 21:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

zaznaczę :wink:
Obrazek
Maciuś ['], Kubuś ['], Filemon ['], Pimpuś ['], Maksiu ['], Nikitka ['], Tosia ['], Filip ['] :( kiedyś się spotkamy
To i owo na dług u weta - viewtopic.php?f=20&t=216152

ametyst55

 
Posty: 21519
Od: Pon sie 16, 2010 14:04
Lokalizacja: niedaleko Kraków

Post » Pt lip 18, 2014 23:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

i ja :)

asim

Avatar użytkownika
 
Posty: 973
Od: Wto paź 02, 2012 18:50
Lokalizacja: Żory

Post » Sob lip 19, 2014 9:21 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Znalazłam taka nowość w zooplusie.
Nie jestem pewna czy w poprzednim wątku ktoś o nią nie pytał.

O´Canis to doskonała karma premium dla kotów, ponad 80% zawartości mięsa, bez dodatku zbóż, ze świeżych i regionalnych składników, bez barwników i konserwantów, z tauryną, zbilansowana receptura
Skład:
Kurczak, łosoś, olej szafranowy:
Kurczak (83,9%), łosoś (1%), minerały, olej szafranowy (0,1%).
Indyk, przepiórka, olej z łososia:
Indyk (83,9%), przepiórka (15%), minerały, olej z łososia(0,1%).
Gęś, kurczak, olej szafranowy:
Kurczak (83,9%), gęś (1%), minerały, olej szafranowy (0,1%).

Dodatki:
witamina D3 (203 j.m./kg), witamina E [octan rac-alfa-tokoferolu] (30 mg/kg), cynk [jako jednowodny tlenek cynku] (15 mg/kg), mangan [jako jednowodny siarczan manganu II] (3 mg/kg), jod [jako bezwodny jodek wapnia] (0,75 mg/kg), selen [jako selenit sodu] (0,03 mg/kg), tauryna (1.500 mg/kg), guma kasja(1.000 mg/kg).

Co o niej sądzicie?
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Sob lip 19, 2014 9:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Wygląda nawet dość ciekawie, nie wiem jak ze zbilansowaniem (musieliby mądrzejsi ocenić). Zastanawiam się, czy z tego oleju szafranowego to kot by miał w ogóle jakiś pożytek. Chyba lepsza wersja z olejem z łososia. Cena tylko nie powala, jest porównywalna do PoN... no ale przynajmniej łatwiej dostępna :roll:

saphirith1987

Avatar użytkownika
 
Posty: 65
Od: Śro sty 01, 2014 14:37
Lokalizacja: Poznań

Post » Sob lip 19, 2014 10:15 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Meldujemy się i My :201497
A właściwie to jest nas siódemka, bo dokarmiam po sąsiedzku kotkę i jej 4 kociaki (szukając im przy okazji domu, co jest bardzo ciężkie :( )

Strasznie się wydłuża ta dostawa PoN :roll: Micii powoli nudzi się już czysty kurczakowy, więc mieszam mu z WildCat. Hitem jest rybny Orijen, który dostaje jako "przekąskę" lub kiedy grymasi przy mokrym. Wystarczy 5 chrupek i miska zjedzona w całości.

anuuuusia

 
Posty: 89
Od: Sob lut 15, 2014 15:25

Post » Sob lip 19, 2014 22:27 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

I ja zaznaczam, jednocześnie chwaląc się, że przestawiłam totalnie wiejskie i zupełnie podwórkowe, niemal podchodzące pod wolnożyjące koty pod opieką mojej chrzestnej na TOTW. 8)
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon maja 18, 2015 18:03 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Polina pisze:Czym różnią się od siebie te pakiety? Tylko ceną i smakami, czy jest to też inny rodzaj karmy?

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... nga/438546

http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... nga/314460


Ceną i smakami, przy czym jest też różnica w zawartości mięsa - ta droższa ma chyba ok. 95% mięsa, a ta druga - 70% + bulion. Ja kupuję tę drugą, 2 smaki. Z pakietu próbnego zdecydowany nr 1 to łosoś i indyk, ale pstrąg i kurczak oraz królik i indyk też są pochłaniane w zabójczym tempie :D Kaczka i cielęcina, choć mniej entuzjastycznie, również została zjedzona do końca, co mnie bardzo zszokowało (cielęcina?! 8O ) Ostatnio pojawiły się 3 nowe smaki, ale tylko w puszkach 400g. Wzięłam na próbę 6x400 jagnięciny i królika. Już czekając na przesyłkę zaczęłam żałować, bo mimo że Feringa jest uwielbiana, to przecież jagnięcina już nie... Ale karma znika z miski równie szybko. Nie wiem, o co chodzi, ale nie narzekam! :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mandala20

Avatar użytkownika
 
Posty: 627
Od: Pon wrz 22, 2014 15:41

Post » Pon maja 18, 2015 21:41 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tyśka1 pisze:
Polina pisze:Jak Was tak czytam, jak słyszę o wylizanych miskach... skręca mnie z zazdrości... Co ja źle robię, no co?
Zmieniałam miseczki (bo może to panience nie pasuje), zmieniałam miejsca podawania posiłków (bo może to panience nie pasuje), chowałam wszystko żeby zgłodniała, podawałam z palca, ręki, maziałam po pyszczku, usuwałam się żeby mogła zjeść w samotności, stałam przy niej, żeby mogła zjeść w towarzystwie, klęczałam, kucałam, podawałam letnie, podawałam w temperaturze pokojowej, podlewałam wodą... i nic :(

Kurczę, jakbym o sobie i moich kotach czytała...

My z mokrych aktualnie jesteśmy na gourmecie, Iamsach, Schmusy i animonda fom feinsten ale tylko wersje z indykiem. Oczywiście nie wszystkie smaki, rybne mokre odpada już na samym starcie. Musi także być dużo sosiku bo inaczej nie ruszą.
Chociaż jak teraz jesteśmy codziennie na surowym mięsku (nie barf) to saszetki dajemy mniej więcej co drugi dzień (po jednej na łepek) i są nieco lepiej zjadane niż wcześniej.

Jak dużo sosiku, to polecam Miamora w sosie w saszetkach. Mają naprawdę duuuużo sosu :)

A na niejadki, no cóż, jest jeden sposób: szukać do skutku.

Dark Angel

 
Posty: 1034
Od: Wto sie 12, 2014 11:38
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pon maja 18, 2015 23:44 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Chciałabym się zapytać znawców kociego żywienia, czy lepszym rozwiązaniem dla kota byłoby karmienie go wyłącznie mokrą karmą średniej jakości (pokroju animondy carny, smilli), czy dobrej jakości suchą (Orijen, PoN, TOTW...) i podawaną raczej w formie smakołyku mokrą karmą lepszej jakości (typu Grau, GranataPet, CFF...)?

Madame Miaou

 
Posty: 4
Od: Pon sty 12, 2015 22:20

Post » Wto maja 19, 2015 6:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

Dark Angel pisze:Jak dużo sosiku, to polecam Miamora w sosie w saszetkach. Mają naprawdę duuuużo sosu :)

A na niejadki, no cóż, jest jeden sposób: szukać do skutku.

Był miamor, dwa razy :) Kilka lat temu oraz niedawno kupiłam znowu. Leżą po dziś dzień i czekają aż maluszki na tymczasie będą mogły je zjeść bo moje ruszyć nie chcą. Nawet sosik nie bardzo im idzie-a to prawie zawsze zjadają z każdej saszetki.

tyśka1

Avatar użytkownika
 
Posty: 636
Od: Pon cze 04, 2012 19:32

Post » Wto maja 19, 2015 6:58 Re: SPIS KARM DLA KOTA cz. 4

tyśka1 pisze:
Dark Angel pisze:Jak dużo sosiku, to polecam Miamora w sosie w saszetkach. Mają naprawdę duuuużo sosu :)

A na niejadki, no cóż, jest jeden sposób: szukać do skutku.

Był miamor, dwa razy :) Kilka lat temu oraz niedawno kupiłam znowu. Leżą po dziś dzień i czekają aż maluszki na tymczasie będą mogły je zjeść bo moje ruszyć nie chcą. Nawet sosik nie bardzo im idzie-a to prawie zawsze zjadają z każdej saszetki.

Moja też, nawet nie chce jeść sosu z Miamora. Nawet koty mojej mamy (mniej wybredne) go nie chciały. z Miamora podchodzą tylko pasty odkłaczające :ryk: i to tak co dwa, trzy dni.

Polina

Avatar użytkownika
 
Posty: 375
Od: Sob sty 17, 2015 14:58

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Mojo97, polalala i 234 gości