2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Wystawy i pokazy kotów. Ogłoszenia, informacje, zdjęcia

Moderatorzy: DoBo, Moderatorzy

Post » Nie sie 03, 2014 20:42 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Niestety na hali było bardzo gorąco. Sektory byly waskie. Dla mnie była to pierwsza i ostatnia wystawa w Sopocie. Ale towarzystwo i prowadzący byli super :-)

assiye

Avatar użytkownika
 
Posty: 32
Od: Pt wrz 13, 2013 10:54

Post » Nie sie 03, 2014 21:11 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Hala to tragedia.
Bardzo, bardzo bym chciała, żeby wróciła hala z 2011.
W sektorach brakowało mi miejsca do przygotowania kota. Było bardzo wąsko.
Poza tym było fajnie :)
IC Avari FaBriCat*PL
ur. 23.08.2010

Julia_Av

 
Posty: 289
Od: Śro mar 14, 2012 18:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Nie sie 03, 2014 21:41 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

jaskier pisze:Mamy dobrą wiadomość dla wystawców, a w zasadzie dla kotów!
Dyrekcja Sopockiego Klubu Tenisowego przebudowała instalacje w hali wystawowej i teraz latem będzie nas owiewać przyjemny chłodny wietrzyk.


To j była moja ostatnia wystawa w Sopicie ( klubu Amber).
Klub napisał, że bedzie owiewał nas przyjemny wiaterek.
Gdzie on był ? Już chłodniej było przed chalą nirz w niej.
Szkoda, że klub tak perfidnie nabiera wystwaców.


Sektory był bardzo ciasne. Za to miejsca dla zwiedzajacych było dózo. Widac wystawa nastawianona na zwiedzajacych.
Calina*PL

cami322

 
Posty: 484
Od: Pon mar 02, 2009 20:50
Lokalizacja: Elblag

Post » Nie sie 03, 2014 22:43 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Pojechałam do Sopotu (nie tylko ja z resztą) dwa razy: PIERWSZY I OSTATNI. To jakieś nieporozumienie totalne. Obiecany przyjemny wietrzyk to był w wejściach oraz na dworze, w środku zapewnić musieliśmy go sobie sami np przy pomocy katalogu :roll: Może wystawy w Sopocie powinny odbywać się tylko dla Sphinksów?

I jeszcze takie pytanie "organizacyjne". Sędziowie nie powinni znać katalogu, czy się mylę? Czy ktoś dał całkowity zakaz sędziom na przechodzenie przez drzwi, gdzie wisiała rozpiska sektorów? Obrazek

Gosiak104

Avatar użytkownika
 
Posty: 6660
Od: Nie gru 18, 2005 10:36
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo

Post » Nie sie 03, 2014 23:30 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

vodu pisze: [...] losowanie badziewia[...]

doroczny Konkurs Szczęścia jak zwykle obfitował w atrakcyjne nagrody.... Koledze trafił się kubeczek z zaschniętymi resztakami kawy na dnie..... Zostawię bez komentarza.
ewa

ewry

 
Posty: 143
Od: Pt wrz 21, 2007 8:05

Post » Pon sie 04, 2014 12:43 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Dwa lata temu byłam w Sopocie ze swoim kotem. Poprzysięgłam sobie, że nigdy więcej. Potworny zaduch i gorąco doprowadzały mnie do rozpaczy. Przez dwa dni po wystawie czułam się chora. Nie żartuję, naprawdę tamte warunki nie były na moje zdrowie. W tym roku poszłam jako gość, bo koleżanka mnie zapewniła, że ma być chłodzenie. Jak już wiadomo, chłodzenia nie było. Nie wiem, jakim cudem wytrzymali te warunki wystawcy (nie wiem też, jakim cudem wytrzymały je koty, ale koty się nie wypowiedzą raczej). Wiem, że ja jako gość, który zapłacił za bilet, czuję się oszukana. Nie wybrałam się na zwiedzanie czynnej huty żelaza ani nie wybrałam się do sauny - moim zdaniem przed wejściem powinna wisieć tablica ostrzegawcza.
Weszłam tu dzisiaj wyłącznie po to, żeby przeczytać, co na to organizatorzy. A organizatorzy nic. Nie ma problemu? Nic się nie stało? Przed wystawą organizatorzy byli aktywni, opowiadali, co tam za cenne i unikatowe przedmioty wsadzają do torebeczek (nie wsadzili mini wiatraczków?). Znalazłam też post, który mnie zaniepokoił:
W sierpniu nie ma już takich upałów jak w czerwcu czy lipcu - to raz. Dwa- instalacja chłodząca jest regulowana. Po trzecie wystawy w Sopocie
zawsze są udane choćby na róże upominki dla hodowców, Piękne puchary . Niespodzianki .


O ile autorka tego postu, salomea, mieszka w Trójmieście, to łże w żywe oczy. W Trójmieście to sierpień jest najbardziej upalnym miesiącem. Lipiec często bywa deszczowy, w czerwcu w ogóle temperatury spadają tak, że można chodzić w zimowych ciuchach. Jeśli ktoś planuje plażowanie nad polskim morzem, to wiadomo, że powinien przyjechać w sierpniu. To powszechnie znana prawda. W ogóle gdziekolwiek w Polsce czerwiec należy do miesięcy najbardziej upalnych?!
Ten post nasunął mi taką myśl, że nieobecność chłodzenia nie była przypadkowa, że organizatorzy z premedytacją narazili tylu ludzi i tyle zwierząt na cierpienie. A teraz milczą.
To, co napisał Marcepan, też niepokoi – wynika z jego słów, że organizatorzy już się kiedyś tłumaczyli brakiem wpływu na aurę. Dobrze widzę? To znaczy, że organizatorzy jakoś stadnie zakładają, że sierpnie są chłodne? Nie można zadzwonić do IMGW ? Na pewno z pamięci by powiedzieli, że w pierwszy weekend sierpnia na 90% można liczyć w Sopocie na nieziemski upał.

Cedzak

 
Posty: 3
Od: Wto mar 05, 2013 19:38

Post » Pon sie 04, 2014 16:30 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

zgadzam się z przedmówczyniami , kasa a nie dobro zwierząt i nas ludzi było ważne .
sektory ciasne, koty w porównaniu siedziały jeden na drugim , agresja, zmęczenie, kłamstwo o klimatyzacji, zmuszanie do siedzenie do końca aż do finału BOB, żeby odebrac dyplomy.
Rozumiem, że wystawa nie była duża a więc i kasy mniej ale czy to kasa zawsze musi być najważniejsza ?
Niepodzianki w pięknej czerwonej torbie do dupy , na co komu balony i chorągiewka . Ludzie trzeba było nic nie dawać i przynajmniej twarzy nie palić.
Przykro mi , to była moja ostatnia wystawa w Sopocie .
Dziękuję sąsiadom za miłe towarzystwo - to jedyny pozytywny aspekt tej wystawy .
Obrazek

Kikee

 
Posty: 622
Od: Czw sty 26, 2006 17:14

Post » Pon sie 04, 2014 18:55 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Takie ustawienie sektorów było bardzo niefortunne, wystawcy byli niezaniepokojeni osobami postronnymi, którzy często wchodzili od strony wystawcy.
Temperatura w hali była nie do zniesienia, a zapowiadanej klimatyzacji w ogóle nie było, co było ogromnym rozczarowaniem.
Ring sędziowski był bardzo mały, wystawca zostawiając kota w klatce musiał się obijać przez stewardów, sędziów i innych wystawców.
Następnym razem bardzo zastanowimy się nad ponownym przyjazdem na kolejną wystawę w Sopocie.

Nosol's Cats

Avatar użytkownika
 
Posty: 4
Od: Pon sie 04, 2014 18:12

Post » Pon sie 04, 2014 22:35 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

no dobrze, poczekałam cierpliwie ponad dobę.

rozumiem, że organizatorzy i grupka klakierów, niezwykle pobudzona, kiedy napływały informacje o pucharkach i kolejnych rzeczach wkładanych do torby dla wystawców, postanowili wziąć nas na przeczekanie.
że sobie popyszczymy i zamilkniemy, bo nam się znudzi.

a ja się na to milczenie nie zgadzam.

salomea pisze:W sierpniu nie ma już takich upałów jak w czerwcu czy lipcu - to raz. Dwa- instalacja chłodząca jest regulowana. Po trzecie wystawy w Sopocie zawsze są udane choćby na róże upominki dla hodowców, Piękne puchary . Niespodzianki .


otóż nie, drogi Cat Clubie Amber.
ta wystawa nie była udana.
ze względu na pogodę, a co za tym idzie, skandaliczne warunki dla wystawców i kotów.
i żadne długopisy czy mapki tego nie zrekompensują, naprawdę.

i pytam publicznie, czy doczekam się wyjaśnienia?

obiecuję też, że nie zapomnę o tym. i w przyszłym roku, kiedy znów się ożywicie przed wystawą, będę bardzo aktywna.

a wątek sobie na wszelki wypadek skopiuję, bo lubią znikać.
Izabela
Obrazek

Marcepan

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Od: Śro lip 11, 2007 15:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto sie 05, 2014 8:43 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Obrazek

Marcepan

Avatar użytkownika
 
Posty: 1629
Od: Śro lip 11, 2007 15:22
Lokalizacja: Sopot

Post » Wto sie 05, 2014 8:46 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Obawiam się, że na odpowiedź poczekamy dość długo, bo łatwiej jest zapakować "śmieci" do czerwonej torby i zrobić z tego pokaz na 1,5 miesiąca i kilka stron wątku, niż przyznać się do błędów, przeprosić a braku klimatyzacji a tym samym wprowadzenia wystawców w błąd niczym nie da się usprawiedliwić :twisted:

Mimo wszystko czekam na wyjaśnienia :mrgreen:
bo los tak naprawdę często się uśmiecha, trzeba tylko ten uśmiech dostrzec i na niego odpowiedzieć

Enya

Avatar użytkownika
 
Posty: 1408
Od: Czw paź 23, 2003 12:30

Post » Wto sie 05, 2014 9:11 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

Enya pisze:Obawiam się, że na odpowiedź poczekamy dość długo, bo łatwiej jest zapakować "śmieci" do czerwonej torby i zrobić z tego pokaz na 1,5 miesiąca i kilka stron wątku, niż przyznać się do błędów, przeprosić a braku klimatyzacji a tym samym wprowadzenia wystawców w błąd niczym nie da się usprawiedliwić :twisted:

Mimo wszystko czekam na wyjaśnienia :mrgreen:


Niestety - zgadzam się z powyższym. Wyjasnienia by sie tez jakies przydaly.

Ja mam niestety jeden wniosek. Po raz kolejny skusiłam się na wystawe w Sopocie, mimo, ze w zeszłym roku zarzekałam sie ze to był ostatni raz. Skusilam się ze względu na fakt, że mieszkam rzut beretem od Sopotu. Ale tym razem, oświadczam publicznie, to był ostatni raz. Wolę wydać wiecej pieniędzy na dojazd i hotel niż prażyć się w tej hali. Wystawa źle rozplanowana i zorganizowana, sektotry ciasne, momo, że zwiedzający miejsca aż za dużo mieli. Do tego opowiadanie zbdur na temat klimatyzacji, która tam chyba po prostu nie istnieje...

Przypuszczam też, ze organizatorzy nie będą mieli ochoty na żadne wyjaśnienia... bo i po co, kasę już policzyli przecież :smokin:

W tym roku było mało wystawców, w przyszłym roku wróżę organizatorom problemy ze skompletowaniem minimum jakiegoś ;)
Ostatnio edytowano Wto sie 05, 2014 20:49 przez Surima, łącznie edytowano 2 razy

Surima

Avatar użytkownika
 
Posty: 206
Od: Wto gru 14, 2010 10:23
Lokalizacja: Gdynia

Post » Wto sie 05, 2014 10:39 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

A ja mam pytanie o dwie kotki perskie - nr 4 i 5.
Czy "4" to jakaś martwa dusza, czy pomyłka w katalogu?
Obie kotki po tych samych rodzicach, ta sama data urodzenia, różne przydomki ...
Obrazek

Avian

Avatar użytkownika
 
Posty: 27170
Od: Śro lip 05, 2006 13:15
Lokalizacja: Poznań / Luboń

Post » Wto sie 05, 2014 11:52 Re: 2-3.08.2014 MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA KOTÓW W SOPOCIE

To raczej błąd przy zgłoszeniu. Tutaj jest rodowód kotki z numer 4
https://ssl.felispolonia.eu/rodowod.php?id=118982

milczek_89

 
Posty: 37
Od: Śro wrz 25, 2013 10:57

Post » Wto sie 05, 2014 12:57 Międzynarodowa Wystawa Kotów SOPOT 1/2.08.2014

Witam,
jak to jest że osoba non stop wyrzucana z wystaw za handel kociakami (ostatnio wystawa w łodzi oraz warszawska ekkr)
pani Stankiewicz Barbara na wystawie w Sopocie handluje sobie bezpardonowo nie zgłoszonymi kociakami mając wszystkich i wszystko w D....

zgłoszone 2 koty SPH tej pani

http://catshow.eu/2014-08-cca/index.php?nom=11

189. CH ESMERALDA, (szkoda że pani nie wpisuje przydomka hodowców za ich trud i ciężką pracę hodowlaną jak i również wpisuje się jako hodowca i wystawca :/ szkoda ze na to pozwalają władzę :( ) SPH d
Ow: Stankiewicz Barbara

190. IC SUSANA, SPH a 32
Br: Barbara Stankiewicy PL
Ow: Stankiewicz Barbara


o to dowód w galerii pana Mariusz Hekselman / Fotografa
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 513&type=1

kobieta ta trzyma niespełna 3 miesięczne kocie / czarnego kota sph (nie ma zgłoszonego żadnego kota sph w tym kolorze "n" !!!)

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hph ... 3054_n.jpg

https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/hph ... 3054_n.jpg

dlaczego wszyscy przyzwalamy na to dlaczego organizatorzy przymykają oko dlaczego zgłaszając 2 dorosłe koty bezkarnie można handlować kociakami?!?!
nie jest to pierwszy wybryk tej pani :/ czemu nie ma żadnych konsekwencji a na zgłoszenia słyszymy "...że już po ptakach :/ "


przykro że wszyscy jesteśmy tak nie równo traktowani a zarazem nie ma żadnych konsekwencji na takie poczynania / zgłoszenia = zero reakcji :/
Ostatnio edytowano Wto sie 05, 2014 14:35 przez NITKA/KARINKA, łącznie edytowano 1 raz
Powód: za duże zdjęcie zamieniłam na link

iza_ptasznikowa

 
Posty: 2
Od: Wto sie 05, 2014 12:29

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości