Prywatność pw, czy w istocie?

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 30, 2014 14:05 Prywatność pw, czy w istocie?

No właśnie, jak to jest z czytaniem czy też możliwością czytania pw przez administrację?
Bo zawsze informowano nas, że nie jest to możliwe bo wymagałoby "rozmontowania" forum i w ogóle byłoby tak skomplikowane, że nie warte zachodu. Informatyk ze mnie jak z koziej dupy trąbka, więc wierzyłam, bo czemu nie miałabym wierzyć?

Oczywiście, w ciągu tych lat gdy jestem na forum było kilkanaście (znanych mi) przypadków, iż różne osoby twierdziły, że ich pw były czytane przez moderatorów. Takie opinie wynikały z prostego 2+2, czyli: dwie osoby piszą do siebie w pw, a nagle nieostrożny (?) moderator albo odnosi się do treści zawartych w tych pw, albo reaguje ostrzegając przed karą, takie tam przykłady.
Ostatnio znowu była podobna sytuacja, pojawiły się informacje, że pw są czytane. Nie uwierzyłam, ale dla sportu postanowiłam sprawdzić.

Mam kolegę, bardzo dobrego informatyka. Osobę zupełnie nie związaną z forum. Zapytałam więc i oto zadał on kłam moim przekonaniom :(

Czy na forum tego typu https://forum.miau.pl/index.php
administrator i moderatorzy mogą czytać pw użytkowników? Tzn słyszałam, że jest to możliwe, ale bardzo skomplikowane, tak skomplikowane, że wymagałoby rozmontowania forum.
Jak to jest?


o możliwość czytania pw przez administrację napisał tak:

nie jest to trudne. nie musisz nic rozmatowac, poprostu albo wyczytasz je z bazy danych bezposrednio, albo masz skrypt modol ktory to zrobi. z dostepem administracyjnym to zaden problem

i dorzucił:
There is no function like that built in. You could read the DB directly if you have proper access. Barring that, you could write a script that does so.

With the new module system, it would be fairly easy to add such a feature directly into the ACP, pending your knowledge of PHP/SQL/phpBB coding and your ability to write the required script.


A poza tym:
https://area51.phpbb.com/phpBB/viewtopic.php?t=26781

No więc jak to jest? Bo niektóre, w tym powyższym kontekście, nieostrożne aktywności niektórych moderatorów mogą świadczyć o tym, że nasze pw są czytane. Wbrew wcześniejszym enuncjacjom taka możliwość jednak istnieje i jak się wydaje nie wymaga jakichś szczególnie skomplikowanych działań.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 14:16 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

zaznaczę bom ciekawa odpowiedzi
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 30, 2014 14:20 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

W tym świetle niektóre pozornie zaskakujące antypatie nagle przybierają o wiele bardziej zrozumiały (choć przy tym także niezmiernie bulwersujący) wydźwięk… Hadko nawet myśleć…

floxanna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4088
Od: Pon paź 27, 2008 18:41
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon cze 30, 2014 14:24 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Moderatorzy tego forum ( o ile mi wiadomo) nie mają dostępu do baz danych Forum Miau.

Mamy dostęp do czyjegoś PW tylko wtedy gdy ktoś je udostępni raportując (można zaraportować wiadomość wysłaną lub otrzymaną).

Administrator ( z dostępem do bazy)ma techniczną możliwość poznać treść PW.
W uzasadnionych przypadkach musi je np udostępnić na potrzeby sądu, prokuratury i policji.

Nie wiedzieliście o tym ?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon cze 30, 2014 14:25 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

floxanna pisze:W tym świetle niektóre pozornie zaskakujące antypatie nagle przybierają o wiele bardziej zrozumiały (choć przy tym także niezmiernie bulwersujący) wydźwięk… Hadko nawet myśleć…

Pisałaś, że jesteś moderatorem forum.
Czy masz tam dostęp do PW innych użytkowników?

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12964
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Pon cze 30, 2014 14:32 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

NITKA/KARINKA pisze:Moderatorzy tego forum ( o ile mi wiadomo) nie mają dostępu do baz danych Forum Miau.

Mamy dostęp do czyjegoś PW tylko wtedy gdy ktoś je udostępni raportując (można zaraportować wiadomość wysłaną lub otrzymaną).

Administrator ( z dostępem do bazy)ma techniczną możliwość poznać treść PW.
W uzasadnionych przypadkach musi je np udostępnić na potrzeby sądu, prokuratury i policji.

Nie wiedzieliście o tym ?

Gdy jest konieczne ujawnienie pw na potrzeby tzw organów, to oczywista i jasna sytuacja.

A o możliwości łatwego czytania pw, ja przy najmniej nie wiedziałam, a kiedyś pytałam moderatora o taką możliwość. odpowiedział mi taj, jak napisałam w pierwszym poście. Jakoś się czuję oszukana taką odpowiedzią :(
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 14:35 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

NITKA/KARINKA pisze:
floxanna pisze:W tym świetle niektóre pozornie zaskakujące antypatie nagle przybierają o wiele bardziej zrozumiały (choć przy tym także niezmiernie bulwersujący) wydźwięk… Hadko nawet myśleć…

Pisałaś, że jesteś moderatorem forum.
Czy masz tam dostęp do PW innych użytkowników?

Z zasięgniętych informacji wynika, że to wyłącznie kwestia nadania odpowiednich uprawnień :?
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 14:37 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Zaznaczę
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon cze 30, 2014 14:39 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Dzień dobry, piszę jako wierna czytelniczka niektórych wątków...

Kiedyś mieszkając za granicą udzielałam się na jednym z forów dla rodziców, założycielka tamtego forum była również administratorem. Długi czas forum było miejscem spotkań zatroskanych mam, później miejscem pogaduch, aż w końcu stało się naszą "kawiarenką". Niektórym zacieśnianie relacji bardzo się nie spodobało. Zaczęły się dziać różne rzeczy, posty ginęły, sypały się ostrzeżenia, w końcu ludzie znikali banowani na potęgę- tylko dlatego, że wyrażano swoje zdanie na różne tematy- niekoniecznie z tym zdaniem zgadzała się pani administrator. Nagle forum zamknięto. Po jakimś czasie jedna z moderatorek przyznała się jak do tego doszło, jakich haczyków użyto, do czego się posunięto. Wiara, że PW- oznacza prywatność nie jest rozsądne, niezależnie od forum.

Swoją drogą odważne pytanie jak na panujące czasy na Miau :mrgreen:

Evelyn_

 
Posty: 278
Od: Pt sie 23, 2013 19:45

Post » Pon cze 30, 2014 14:42 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Jakoś mi ta historia opowiedziana przez Evelyn_ wyjątkowo przypomina to, co się dzieje na miau. Tylko forum jeszcze nie zamknięto, ale wszystko przed nami. :smokin:
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon cze 30, 2014 14:47 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Evelyn_ pisze:Dzień dobry, piszę jako wierna czytelniczka niektórych wątków...

Kiedyś mieszkając za granicą udzielałam się na jednym z forów dla rodziców, założycielka tamtego forum była również administratorem. Długi czas forum było miejscem spotkań zatroskanych mam, później miejscem pogaduch, aż w końcu stało się naszą "kawiarenką". Niektórym zacieśnianie relacji bardzo się nie spodobało. Zaczęły się dziać różne rzeczy, posty ginęły, sypały się ostrzeżenia, w końcu ludzie znikali banowani na potęgę- tylko dlatego, że wyrażano swoje zdanie na różne tematy- niekoniecznie z tym zdaniem zgadzała się pani administrator. Nagle forum zamknięto. Po jakimś czasie jedna z moderatorek przyznała się jak do tego doszło, jakich haczyków użyto, do czego się posunięto. Wiara, że PW- oznacza prywatność nie jest rozsądne, niezależnie od forum.

Swoją drogą odważne pytanie jak na panujące czasy na Miau :mrgreen:


A jakich haczyków można użyć na forum typu MIAU?
--------
Obrazek
Obrazek

tajdzi

Avatar użytkownika
 
Posty: 16813
Od: Śro lut 16, 2005 10:47
Lokalizacja: Mafia Tarchomińska :)

Post » Pon cze 30, 2014 14:52 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

NITKA/KARINKA pisze:Mamy dostęp do czyjegoś PW tylko wtedy gdy ktoś je udostępni raportując (można zaraportować wiadomość wysłaną lub otrzymaną).

Administrator ( z dostępem do bazy)ma techniczną możliwość poznać treść PW.
W uzasadnionych przypadkach musi je np udostępnić na potrzeby sądu, prokuratury i policji.

Kocham teorie spiskowe na miau. :mrgreen:
Zacytuję bo może ktoś przeoczył.

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8284
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 30, 2014 14:54 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Zosik pisze:Jakoś mi ta historia opowiedziana przez Evelyn_ wyjątkowo przypomina to, co się dzieje na miau. Tylko forum jeszcze nie zamknięto, ale wszystko przed nami. :smokin:

teoria spiskowa :mrgreen: Zawsze coś się na forach dzieje . U jednych jest większa zadyma u u innych mniejsza.Ale zawsze jest coś. To forum i nigdy wszystkim się nie dogodzi.
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 30, 2014 14:55 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

NITKA/KARINKA pisze:
floxanna pisze:W tym świetle niektóre pozornie zaskakujące antypatie nagle przybierają o wiele bardziej zrozumiały (choć przy tym także niezmiernie bulwersujący) wydźwięk… Hadko nawet myśleć…

Pisałaś, że jesteś moderatorem forum.
Czy masz tam dostęp do PW innych użytkowników?

Nie.

floxanna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4088
Od: Pon paź 27, 2008 18:41
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon cze 30, 2014 14:56 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

ASK@ pisze:
Zosik pisze:Jakoś mi ta historia opowiedziana przez Evelyn_ wyjątkowo przypomina to, co się dzieje na miau. Tylko forum jeszcze nie zamknięto, ale wszystko przed nami. :smokin:

teoria spiskowa :mrgreen: Zawsze coś się na forach dzieje . U jednych jest większa zadyma u u innych mniejsza.Ale zawsze jest coś. To forum i nigdy wszystkim się nie dogodzi.


Uwielbiam teorie spiskowe. Lecę po pop corn i piwo! :mrgreen:
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości