Domowe karmienie.

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw sty 13, 2011 19:39 Re:

bazylica pisze:nowy na forum to ma przechlapane.. trza przeczytać tyle wiadomości i tyle wiedzy przyswoić że 8O 8O 8O



Trzeba, trzeba :)
Sama jestem nowa i za każdym razem jak o coś chce zapytać to najpierw godzinami przetrząsam wątki.
I prawie zawsze znajduję odpowiedź. Przez to tak mało się udzielam :D

Tym razem postanowiłam się podzielić własnym przepisem, który jest kolejną mutacją już tu widniejących.

Moje kotuszki Nemo (9 mcy) i Leeloo (7 mcy) też jedzą suchego Royalka a do niedawna tylko złe saszetki.
Postanowiłam przeprogramować je na domowe. Na szczęście wybredne nie są więc na każdą domową porcję czekają niecierpliwie.

A robię je tak:
10 dkg serc kurzych
10 dkg żołądków kurzych
10 dkg wątróbki kurzej
Porcja rosołowa kurza
1 solidna marchew

Wszystko gotuję przez godzinę.
Powstałym rosołkiem zalewam 1/3 szklanki kaszy kuskus.

Mięso kroję, mieszam z kaszą i gotowe.
Przy pierwszych porcjach dodałam pół mięsnego gerbera, bo bałam się, że mogą nie jeść ale już przy kolejnych nie dawałam i jedzą równie ochoczo.
Jak zapominam wrzucić marchewki to do ugotowanego już mięsa dodaję ze 2 łyżki groszku z puszki.
Czasami oczywiście daję więcej jednego mięsa a innego wcale ale zawsze mniej więcej takie ilości w sumie.

Powstaje naprawdę potężny słoik żarełka. Wystarcza na spokojnie 3-4 dni.
Dostają po 2 x 2 łyżki stołowe dziennie plus dwie garstki suchego.
Nie wydają się głodne, bo suchego nigdy nie wyjadają do dna.

Mam nadzieję, że to zbilansowana na nich dieta?!
Obrazek Obrazek Obrazek

Sloper

 
Posty: 232
Od: Pon sty 10, 2011 11:18
Lokalizacja: Tychy

Post » Śro sie 17, 2011 19:41 Re: Domowe karmienie.

Na każdej stronie ktoś mówi coś innego: serca drobiowe dawać w końcu gotowane, surowe, przemrożone, sparzone CZY JAKIE?
Obrazek Obrazek

stanleyk

 
Posty: 91
Od: Śro mar 02, 2011 16:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Czw sie 18, 2011 23:37 Re: Domowe karmienie.

Pozwolę sobie podrzucić, bo serca leżą w lodówce i nie mam pojęcia, co z nimi zrobić.
Obrazek Obrazek

stanleyk

 
Posty: 91
Od: Śro mar 02, 2011 16:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Pon sie 22, 2011 13:00 Re: Domowe karmienie.

stanleyk pisze:Na każdej stronie ktoś mówi coś innego: serca drobiowe dawać w końcu gotowane, surowe, przemrożone, sparzone CZY JAKIE?

Nie jestem eksperetem ale wydaje mi, że każda z wymienionych przez Ciebie form (oprócz surowych, świeżych) powinna być dozwolona, bo zabija ewentualne bakterie i robactwo.
Potem tylko zależy jaką postać preferuje Twój kot?
Obrazek Obrazek Obrazek

Sloper

 
Posty: 232
Od: Pon sty 10, 2011 11:18
Lokalizacja: Tychy

Post » Pon sie 22, 2011 14:17 Re: Domowe karmienie.

Mój kot preferuje suchą karmę, więc teraz staramy się udziwniać, może coś ruszy...
Obrazek Obrazek

stanleyk

 
Posty: 91
Od: Śro mar 02, 2011 16:32
Lokalizacja: Gdańsk

Post » Śro lip 25, 2012 23:03 Re: Domowe karmienie.

Mam pytanie czy istnieje tu gdzieś po prostu lista rzeczy które kotu mogę dać do jedzenia - takich domowych? Z tego co przeczytałam to wołowina i drób - nerki śledziona serca wątroba mięso (mrożone lub gotowane), marchewka, groszek - gotowane, ryż. Coś jeszcze?
Obrazek
Podróż jest lepsza od dotarcia do celu.Liczy się to co człowiek przeżyje krocząc obraną drogą potknięcia, upadki, przyjaźnie. Trzeba tylko wierzyć, że przyszłość ułoży się po naszej myśli.

ewahejduk

 
Posty: 163
Od: Nie lip 22, 2012 20:04
Lokalizacja: jarocin

Post » Czw lip 26, 2012 21:23 Re: Domowe karmienie.

Przepatrz ten wątek: viewtopic.php?f=10&t=117399 oraz jego poprzednie części (wiem, ilość jest przerażająca).
Mięso dawaj surowe, tłuste, żylaste ;) czyste mięso (bez suplementów w postaci choćby tauryny) nie powinno stanowić więcej niż 20% diety kota. Powinnaś też pamiętać o tym, by nie mieszać kotu różnych rodzajów pożywienia (np w jednym posiłku chrupki i mięso - powinien być zachowany odstęp kilku godzin). Ryżu na Twoim miejscu bym nie dawała - należy starać się ograniczyć węglowodany, warzywa w małych ilościach.
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.

Aniołek_

 
Posty: 2489
Od: Pon sie 14, 2006 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lip 27, 2012 23:02 Re: Domowe karmienie.

Dziękuję za odpowiedź. O ryżu i warzywach myślałam jako o dodatku. Jak tylko będę miała czas na zakupy chcę kupić trochę wątróbki drobiowej, wołowej, jakieś serca i co tam jeszcze z podrobów dostanę i planowałam to zmielić bo na zabawę w rozdrabnianie nożem szkoda mi czasu. I tak sobie myślałam ugotować marchewę, trochę groszku, a następnie na tym nieco ryżu i przemielić to razem. A następnie po porcjować i zamrozić. Czy to dobry plan? Wiem że pytanie może nie jest wysokich lotów, ale kotka mamy od tygodnia i na jego przyjęcie wcale się nie szykowałam, bo nie planowałam nowego lokatora w domu :?
Obrazek
Podróż jest lepsza od dotarcia do celu.Liczy się to co człowiek przeżyje krocząc obraną drogą potknięcia, upadki, przyjaźnie. Trzeba tylko wierzyć, że przyszłość ułoży się po naszej myśli.

ewahejduk

 
Posty: 163
Od: Nie lip 22, 2012 20:04
Lokalizacja: jarocin

Post » Pon sie 13, 2012 9:35 Re: Domowe karmienie.

a groszek nie wzdyma kotów?
wiem że dla psów nie wskazany ze względu na wzdęcia
a jak to jest z kotami ?
własnie od wczoraj jestem właścicielka malca bo kos podrzucił mi go na wycieraczkę (wrrrr ludzie są wstrętni jak tak można żywe stworzenie potraktować)
i nie wiem co mu do końca dawać
tym bardziej że o malizna straszna
pomóżcie

munda2

 
Posty: 8
Od: Pon lis 15, 2010 13:50

Post » Nie wrz 01, 2013 6:13 Re: Domowe karmienie.

Ja mam pytanie odnośnie podawania kotkom podrobów. Jakie podroby można dawać kurze czy jakie? Co można dawać serca żołądki nerki? Jak je przygotować żeby były dobre dla kota?

piotrandrzej

 
Posty: 8
Od: Sob sie 31, 2013 18:01

Post » Nie wrz 01, 2013 19:24 Re: Domowe karmienie.

Z podrobów kurzych daję moim kotom serca i wątróbki, czasami żołądki.
Drobiowe mięso zawsze gotuję, natomiast wołowe daje surowe...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pt lis 15, 2013 5:29 Re: Domowe karmienie.

ja moją kotkę karmię z puszki bozita i suchy pokarm Brita . . bozitę widać że nie bardzo lubi, więc zmieniam na Animondę Carny i będę też gotować (serca, filety itd.) . . na zmianę . . ryż jadła ale już nie je . . :evil:

spróbuję z tą kasza kaskus :)
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Doda_

 
Posty: 353
Od: Nie kwi 13, 2008 15:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pt lis 15, 2013 9:05 Re: Domowe karmienie.

Nie gotuj - dawaj surowe, zdrowiej dla kota ;)
Ryżu, że nie je to nawet dobrze. Nie powinna go jeść, bo go nie trawi. Kaszy kuskus też nie dawaj, nie ma takiej potrzeby, tylko 'przejdzie przez kotkę' i nie da nic pozytywnego a może zaszkodzić długotrwale ;)
Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, skorzystałby na tym człowiek, a stracił kot.

Aniołek_

 
Posty: 2489
Od: Pon sie 14, 2006 17:28
Lokalizacja: Kraków

Post » Pt lis 15, 2013 9:40 Re: Domowe karmienie.

Zboża, kasze, ryż i inne pokarmy węglowowodanowe nie tyle "przejdą przez kotkę", co w dużej części przetworzą się na kocie sadełko, którego potem będzie niesłychanie trudno się pozbyć. Kot w tym się różni od psa, że jest stuprocentowym drapieżnikiem, potrzebuje białka (budulec), tłuszczu (energia), mikroelementów i wody. Węglowodany nie są mu potrzebne.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt lis 15, 2013 18:23 Re: Domowe karmienie.

to rozumiem że lepiej karmić suchą karmą, z puszki i same mięska surowe/gotowane ? Mleko uwielbia ale nie daję często . . co można podawać - chodzi o 'białe' pokarmy :) śmietanki, sery, jogurty itd ? bo bardzo lubi . .
...Ratując jednego zwierzaka nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego zwierzaka...

Doda_

 
Posty: 353
Od: Nie kwi 13, 2008 15:59
Lokalizacja: Sosnowiec

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Silverblue, włóczka, Wojtek i 205 gości