SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Kocie pogawędki

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie paź 06, 2013 20:56 SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Z pewną dozą nieśmiałości, ale czas już na trzecią część jednego z najbardziej merytorycznych wątków na forum :)

Pierwsza część
Druga część

Cytuj:
MOKRE

Słabe:

Odpowiednik zupek chińskich i parówek z Biedronki. Niby można na tym przeżyć, ale co to za życie?
Karmy te składają się głównie z odpadów każdego możliwego przemysłu: mięsnego, owocowo-warzywnego, zbożowego, mleczarskiego. Niewiele w nich wartości odżywczych, ale dzięki sztucznym aromatom cieszą się powodzeniem.

Whiskas
Kitikat
Simba
Gourmet
Sheba
Felix
Catessy
Dr. Clauder's
VERSELE-LAGA Lara Fitness
Jollycat
Tomi
Vitakraft
Festi
Princess Maintenance
Animonda Brocconis
[wycofana?] Animonda Country Dinner
[wstaw dowolną nazwę sieci sklepów]
(lista w żadnym razie nie jest zamknięta, bo tego szajsu jest od groma, a wypisanie wszystkiego zajęłoby lata i wymagało o wiele większej ilości postów, niż ten jeden)

Średnie:

Odpowiednich kupnych dań gotowych. Zwolennicy zdrowego żywienia pewnie by umarli, gdyby się dowiedzieli, co w nich siedzi, ale dla życia i samopoczucia zdrowego osobnika zupełnie wystarczą.
To w sumie najbardziej różnorodna grupa, w której skład wchodzą zarówno karmy leżące na granicy ze słabymi [takie jak Hills, IAMS, RC, w skład których z niewiadomych przyczyn wchodzą zboża i soja czy Butcher's Classic, którego producent otwarcie przyznaje, że tylko 80% składników jest świeże (a reszta pewnie na etapie zakładania cywilizacji :lol: )], jak i zupełnie nieokreślone (Bozita czy Leonardo, w których nie sposób stwierdzić, jakie składniki zostały użyte do produkcji) oraz takie, którym niewiele brakuje do bycia dobrymi (np. Animonda Carny, która cierpi przede wszystkim ze względu na zbyt duży udział podrobów w stosunku do mięsa). Wspólnym mianownikiem jest to, że podstawę stanowią produkty mięsne, karmy te mają też zazwyczaj pewne dodatki witaminowe i taurynę, ale w niezadowalających ilościach. Zbilansowane średnio na jeża.

Bozita
Smilla
Stuzzy
Animonda Carny, Exotic, Vom Feinsten, Rafine
Leonardo
Shmusy Nature's Menu, Vollwert Flakes
Princess Nature's Power
Miamor Ragout Royle, Vital Balance, Pastete
Royal Canin
Hills
IAMS
Feline Porta Holistic Cat
Amora
Yarrah Bio
Defu Bio
Butcher's Classic
Specific
Husse
Natures Menu
Evangers

Dobre:

Odpowiednik jedzenia w ekologicznych restauracjach. Niby dalej nie wiesz, co tam jest, ale masz poczucie wyższości i całe mnóstwo gwarancji zdrowotnych. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy...
Karmy te aspirują do miana zbilansowanych, składają się z mięsa i wymienionych z nazwy podrobów uzupełnionych niezbędnymi witaminami, minerałami i tauryną. Efekty są różne, ale przynajmniej się starają.

GranataPet
Grau
Catz Finefood
Power of Nature
Moonlight Dinner (No. 21-26)
Miamor Milde Mahlzeit/Delikatna Przekąska
Terra Faelis
Feringa
Herrmann's Bio
ZiwiPeak

Uzupełniające:

Znasz kogoś, kto nie lubi pizzy? Ja też nie. A znasz kogoś, kto jadłby wyłącznie pizzę i dobrze na tym wyszedł? Ja też nie.
Karmy te składają się z ładnego, czystego mięska (zwykle ryby lub kurczaka) + wody/galaretki + ryżu lub innego niczego nie wnoszącego dodatku. Pachną i wyglądają ładnie, są smaczne i chętnie jedzone, ale kompletnie niezbilansowane i podawanie ich na dłuższą metę może nie być najlepszym pomysłem.
W dodatku są drogie jak psy :roll:

Princess Premium
Applaws
Animonda Carny Ocean
Feline Porta 21
Almo Nature
Cosma
Miamor Feine Filets
Gimpet Shiny Cat
Schesir
Sheba Filety
Brit Care
Lunderland
Moonlight Dinner (No. 1-8)
Sushicat
Thrive

Nie jestem pewna, jak się ma sprawa z następującymi karmami, część z nich pewnie została wycofana, bo nigdzie nie mogę znaleźć:
SavannaPet
Nature's Harvest
GreenFish
Blue Buffalo
Le Chat
Gdyby ktoś miał jakieś informacje, chętnie wysłucham.

SUCHE

Tutaj ograniczę się do wypisania karm polecanych, gdyż tych gorszych jest na tyle dużo, że zebranie ich do kupy stanowiłoby naprawdę syzyfową pracę, a różnice między słabymi a średnimi są zbyt mętne i nie podejmuję się wykreślenia definitywnej granicy.

Kolejność mniej więcej (mocno mniej więcej) od najlepszej do akceptowalnej:
ZiwiPeak
WildCat
Power of Nature Natural Cat
Applaws
Orijen
Taste of The Wild
Feline Porta - Feline Finest Sensible - Grain Free
Acana
Demonki <3
Obrazek Obrazek

elianka

 
Posty: 2913
Od: Wto gru 26, 2006 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie paź 06, 2013 20:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

jesteśmy :ok:

w temacie pomidorów jeszcze - wołowa feringa, którą jada Łajza, po otwarciu zwykle intensywnie pachnie świeżym pomidorem (na mój ludzki nos, w dodatku zakatarzony - jestem permanentnym alergikiem). i mogę stwierdzić, że należy do ulubionych jego puszek. ale samego pomidora nie próbowałam dawać :conf:
czynię banerki, na przykład takie jak te poniżej. jeśli potrzebujesz - ślij PW, zaradzimy.
Obrazek Obrazek

Maupa

Avatar użytkownika
 
Posty: 3038
Od: Pon cze 04, 2012 23:38
Lokalizacja: Kraków/Warszawa

Post » Nie paź 06, 2013 20:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

zaznaczę sobie :lol:

Alyss

 
Posty: 534
Od: Czw wrz 06, 2012 19:01

Post » Nie paź 06, 2013 21:04 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Także się zgłaszam ;)
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Post » Nie paź 06, 2013 21:10 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

:) mój kot sam sobie pomidora bierze , nie wszystkie wie które są smaczne :) , dzielę się z nim i dostaje wierzch czasem ćwiartkę :) i zjada ze smakiem :) ale teraz już od x czasu nie ma dobrych pomidorów i te obecne nie interesują go
Obrazek

agara

Avatar użytkownika
 
Posty: 273
Od: Pon lis 09, 2009 22:35

Post » Nie paź 06, 2013 21:14 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

agara- nie to, że nie ma. My mamy pomidorki ze szklarni od teściowej :mrgreen: Jutro zrobię próbę z "żywym" pomidorkiem.

Dla mnie to ogromne poświęcenie, bo sama mam okrutną alergię na pomidory :roll:
Demonki <3
Obrazek Obrazek

elianka

 
Posty: 2913
Od: Wto gru 26, 2006 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie paź 06, 2013 21:17 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

A ja pomidorów nie cierpię :D w formie ketchupu, sosu, nadzienia, to jeszcze okay. Ale pomidory na kanapkę? Ble. A co dopiero, jak ludzie tak sobie biorą całego pomidora i jedzą jak jabłko - no jak tak można :ryk:

elianko, dodaj do tego spisu karm polecanych pozycję: Pomidor :D nasze koty polecają!
Obrazek Obrazek
Obrazek

Bellemere

 
Posty: 5079
Od: Nie lip 21, 2013 13:10
Lokalizacja: Sosnowiec/Gliwice

Post » Nie paź 06, 2013 21:30 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

:) jak tez kocham pomidory :) ale te nasze rodzime, to co teraz w sklepach jest no nie przepadam , a kot już taki "przybył" do nas, pierwszego pomidora ukradł mi z kanapki bo nie mogłam pojąc o co mu chodziło - a jemu szło o to bym mu teeegoo pomidora dała :)
Obrazek

agara

Avatar użytkownika
 
Posty: 273
Od: Pon lis 09, 2009 22:35

Post » Nie paź 06, 2013 21:32 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Ja też nie jem tylko surowych. Coś takiego w nich jest, że jak zjem to wymiotuję a od krojenia pieką mnie palce 8O Wszelkie ugotowane, przetarte, ketchup, sos - kocham po grób i mi nie szkodzą.

Ps. Drzizzzz, pierwsza strona wątku i już offop 8O
Ostatnio edytowano Nie paź 06, 2013 21:52 przez elianka, łącznie edytowano 1 raz
Demonki <3
Obrazek Obrazek

elianka

 
Posty: 2913
Od: Wto gru 26, 2006 18:42
Lokalizacja: Białystok

Post » Nie paź 06, 2013 21:38 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Mógł być równie dobrze o oliwkach :wink:

Ja na surowe pomidory przez wiele lat miałam coś w rodzaju alergii - "wygryzało" mi wnętrze ust jak jakimś kwasem (tak samo czereśnie i niektóre śliwki). Teraz już przeszło, ale zwyczajnie nie przepadam, wolę przetworzone, najlepiej grunciaki. Kocury się nie wtrącają, a chociaż łaciaty musi koniecznie skontrolować wszystko, co się pojawia w celu jedzenia, to do kontroli się ogranicza.
ObrazekObrazekObrazek
Panowie Kocurowie
"Poznasz siebie, poznając własnego kota." Konrad T. Lewandowski, "Widmowy kot"

PumaIM

Avatar użytkownika
 
Posty: 20169
Od: Pon sty 20, 2003 1:30
Lokalizacja: Warszawa

Post » Nie paź 06, 2013 21:39 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Też sobie zaznaczę.

Ja uwielbiam pomidory, w sezonie - jem tonami 8) .
Moje koty interesują się tylko szypułkami pomidorowymi, którymi świetnie bawią, a cała reszta ich nie obchodzi ;) .

karola7

 
Posty: 2986
Od: Pon paź 25, 2010 18:18

Post » Nie paź 06, 2013 21:51 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Myślałam, że będę pierwsza, a tu ledwo na pierwszą stronę się załapałam.

Szajka lubi ketchup, potrafi go podkraść z talerza.
Obrazek Obrazek
Klarunia [*] 06.2004 - 10.02.2013 czekaj na mnie za TM BARF-ujemy od września 2013r.

ab.

 
Posty: 8557
Od: Pt kwi 12, 2013 21:10
Lokalizacja: Koszalin

Post » Nie paź 06, 2013 22:11 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Nie jadamy pomidoruff, znaczy: ja jadam, koty NIE.
I też czytamy ten wątek!:)

kotkins

 
Posty: 8403
Od: Pt mar 25, 2011 22:39
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie paź 06, 2013 22:31 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

Przyklejam i przy okazji mam pytanie - czy spośród średnich mokrych ktoś może z miejsca powiedzieć, które są bezzbożowe? Potestowałabym :mrgreen:
A najlepiej jeszcze NIE w formie mielonki. Bo jakby mi kota jadła mielonkę, to bym kupowała te z wyższej półki :roll:

Szalony Kot

 
Posty: 23304
Od: Pt wrz 24, 2010 13:01
Lokalizacja: Grodzisk Maz./ Warszawa

Post » Nie paź 06, 2013 22:59 Re: SPIS KARM DLA KOTA CZ. 3

A ja mam pytanie o suche Granatapet którego zabrakło w spisie a ktore u mnie zastąpiło Apllawsa po którym koty miały wybitnie rzadka i śmierdząca sraczke :? A ta jest przyswajana i przyzwoicie wydalana :) ciekawa wiec jestem opinii no słyszałam mało pochlebne nad czym ubolewam
Obrazek

Goyka

 
Posty: 5213
Od: Pt mar 14, 2008 10:47
Lokalizacja: Warszawa Bielany

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: kicalka, skaz i 206 gości