Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Tutaj możesz umieścić ofertę/reklamę Twojej działalności

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Regulamin działu
Dział jest przeznaczony do umieszczenia oferty-reklamy usług związanych ze zwierzętami (sklepy, woliery, siatki, itp), nie dotyczy usług weterynaryjnych.
Administracja forum nie sprawdza i nie rekomenduje ofert/oferentów jedynie udostępnia miejsce do zamieszczenia reklamy/oferty.
Temat powinien zaczynać się od nazwy miejscowości, której oferta dotyczy.
Umieszczanie ofert w tym dziale jest bezpłatne.

Post » Czw kwi 22, 2021 11:34 Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Cześć wszystkim!

Nie da się ukryć, że kochacie zwierzęta (tak jak my!) Startujemy z nowym pomysłem - aplikacją pomagającą posiadaczom zwierząt znaleźć opiekę dla pupili, a opiekunom dotrzeć do potencjalnych klientów.
Jako właściciele dwóch kotów wiemy, że bywa to trudne i czasochłonne. Z myślą o usprawnieniu całego procesu powstała Kocia Ciocia.
Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej, zapraszamy!

Na naszym blogu znajdą się wkrótce aktualności dotyczące rozwoju aplikacji i planowanych funkcjonalności. Dzięki temu będziecie zawsze na bieżąco.

W przypadku zainteresowania projektem, okaż wsparcie - zapisz się do newslettera i pokaż nam, że to co robimy ma sens!

https://kociaciocia.io/

Nowa strona projektu. Start maj 2022.
https://pawsky.app/


Pozdrawiamy,
Zespół Pawsky App

Obrazek
Ostatnio edytowano Śro lut 16, 2022 20:16 przez Zespół_Kocia_Ciocia, łącznie edytowano 1 raz

Zespół_Kocia_Ciocia

 
Posty: 3
Od: Wto kwi 20, 2021 20:15

Post » Sob kwi 24, 2021 15:24 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

a jakies konkrety będą?

bo z profilu na FB zupełnie nic nie wynika.

jak zamierzacie sprawdzać opiekunów? w sensie konkretnym bo kocia ciocia to ma brać tego czworonoga do siebie ? czy przychodzić do pustego mieszkania/mieszkania w którym jest tylko kot?
jaka będzie wasza pomoc w razie kradzieży/ uszkodzenia czy zabicia kotów, zdemolowania mieszkania przez taką kocia ciocię zaangażowaną na podstawie waszej aplikacji?
jak będzie sprawdzać umiejętności tych osób ? odpowiedzialność?
https://www.kociaciocia.io/

A zdarzają się sytuacje , że koci opiekun/ten odpłatny na czas wyjazdu właściciela bezmyślnie przyczynia się śmierci kotów, którymi się miał opiekować( otwiera okno, lub zamyka pralkę i wychodzi)
jaka wtedy będzie Wasza odpowiedzialność jako pośredników?

macie taki tekst na stronie
Aplikacja Kocia Ciocia ma na celu kontaktowanie osób poszukujących opiekuna dla swojego pupila z osobami szukającymi dodatkowego zarobku.

brzmi to idiotycznie

jak to będzie zabezpieczone w związku z covidem?

będą jakie umowy podpisywane?
jaka będzie finansowa odpowiedzialność pośredników , jeśli wskutek zaniedbania lub celowego działania narażą opiekuna kota na straty?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Sob kwi 24, 2021 21:27 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Cześć, dzięki za poruszenie kilku kwestii :)

Aplikacja Kocia Ciocia ma na celu kontaktowanie osób poszukujących opiekuna dla swojego pupila z osobami szukającymi dodatkowego zarobku.

Dokładnie to aplikacja ma na celu. Będzie to przede wszystkim przestrzeń do poszukiwania usług (np. opieka/wyprowadzanie) i ich oferowania (marketplace).

brzmi to idiotycznie

Z naszej perspektywy nie, dziękujemy za cenną opinię :)

bo z profilu na FB zupełnie nic nie wynika.

Nie posiadamy profilu na FB.

jak zamierzacie sprawdzać opiekunów?

Pozostawiamy to społeczności, stąd system ocen i komentarzy.

jaka będzie wasza pomoc w razie kradzieży/ uszkodzenia czy zabicia kotów, zdemolowania mieszkania przez taką kocia ciocię zaangażowaną na podstawie waszej aplikacji?

Jeżeli dojdzie do naruszenia prawa to oczywiście udzielimy upoważnionym organom informacji o które wystąpią.

jaka wtedy będzie Wasza odpowiedzialność jako pośredników?

Nie zakładamy pośredniczenia w usługach, my zapewniamy nieodpłatnie przestrzeń do zaprezentowania możliwości/usług potencjalnego opiekuna zwierząt. Nie gwarantujemy opiekunom zawarcia jakiekolwiek umowy z właścicielami zwierząt.
Celem aplikacji nie jest zarabianie na pośrednictwie.

jak to będzie zabezpieczone w związku z covidem?

To pozostaje w gestii stron tj. opiekuna i właściciela

będą jakie umowy podpisywane?

To pozostaje w gestii stron tj. opiekuna i właściciela

Mam nadzieję, że to rzuca więcej światła na cel powstania aplikacji. Jeżeli nadal masz wątpliwości służę pomocą.
Pozdrawiam
Igor z Kocia Ciocia

Zespół_Kocia_Ciocia

 
Posty: 3
Od: Wto kwi 20, 2021 20:15

Post » Nie kwi 25, 2021 18:04 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Zespół_Kocia_Ciocia pisze:Cześć, dzięki za poruszenie kilku kwestii :)

Aplikacja Kocia Ciocia ma na celu kontaktowanie osób poszukujących opiekuna dla swojego pupila z osobami szukającymi dodatkowego zarobku.

Dokładnie to aplikacja ma na celu. Będzie to przede wszystkim przestrzeń do poszukiwania usług (np. opieka/wyprowadzanie) i ich oferowania (marketplace).

brzmi to idiotycznie

Z naszej perspektywy nie, dziękujemy za cenną opinię :)

bo z profilu na FB zupełnie nic nie wynika.

Nie posiadamy profilu na FB.

jak zamierzacie sprawdzać opiekunów?

Pozostawiamy to społeczności, stąd system ocen i komentarzy.

jaka będzie wasza pomoc w razie kradzieży/ uszkodzenia czy zabicia kotów, zdemolowania mieszkania przez taką kocia ciocię zaangażowaną na podstawie waszej aplikacji?

Jeżeli dojdzie do naruszenia prawa to oczywiście udzielimy upoważnionym organom informacji o które wystąpią.

jaka wtedy będzie Wasza odpowiedzialność jako pośredników?

Nie zakładamy pośredniczenia w usługach, my zapewniamy nieodpłatnie przestrzeń do zaprezentowania możliwości/usług potencjalnego opiekuna zwierząt. Nie gwarantujemy opiekunom zawarcia jakiekolwiek umowy z właścicielami zwierząt.
Celem aplikacji nie jest zarabianie na pośrednictwie.

jak to będzie zabezpieczone w związku z covidem?

To pozostaje w gestii stron tj. opiekuna i właściciela

będą jakie umowy podpisywane?

To pozostaje w gestii stron tj. opiekuna i właściciela

Mam nadzieję, że to rzuca więcej światła na cel powstania aplikacji. Jeżeli nadal masz wątpliwości służę pomocą.
Pozdrawiam
Igor z Kocia Ciocia



Czyli żadnych konkretów nie ma i za nic nie bierzecie odpowiedzialności.
moim zdaniem to co robicie nie ma sensu.
Stworzy jedynie dodatkowe miejsce do nadużyć.


na FB jest juz profil kocia ciocia -nie jest WASZ?

Skoro nie macie nawet profilu na FB, a nie macie także żadnej informacji na aplikacji "kocia ciocia" kto naprawdę robi tą aplikację (nie ma żadnych nazwisk, ani żadnej firmy, nie wiadomo czyja jest ta aplikacja) to nie wiem czy ktoś będzie na tyle ryzykował, żeby pobrać sobie na telefon nieznaną aplikacją, już samo pobieranie takiej nieznanej aplikacji na telefon jest raczej głupie.
A wpisywanie tam swojego adresu plus informacji, kiedy się ma być poza domem -jest jeszcze bardziej ryzykowne.

Gdyby aplikacja była chociaż odpłatna -to byłby jakiś nr konta/ firma/nazwisko do wpłat.
A tak - nie ma nic.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Nie kwi 25, 2021 21:02 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Patmol,zupełnie sie z Tobą nie zgadzam. Jest masa stron, których celem jest kontaktowanie ze sobą osób oferujących usług i tych, którzy usług poszukuja, np osób sprzątających ze wskazaniem rejonu, miasta itp, wpisywania swoich ogłoszeń o poszukiwaniu chętnych do takich prac. Ostatnio szukałam kogoś do wiosennego mycia okien w mieście oddalonym o 200 km i taką stronę trafiłam. Nie wiem, czy są, ale do niedawna były strony petsitterskie- ludzie oferujący opieke nad zwierzętami oferowali tam usługi wpisując jakimi zwierzętami się moga opiekowac, jaki zakres opieki oferują, jakie mają doświadczenie i na jakim terenie działają i każdy, kto potrzebował tej usługi mogł tam szukać ofert. Do poszukującego należało sprawdzenie osoby, która usługę oferowała. Sama z tego kilkukrotnie korzystałam i błogosławiłam, że ktoś wymyślił taką stronę, by kojarzyć pary ;)Aplikacja spełnia identyczną rolę, tylko jest aplikacją, a nie stroną internetową.
Nigdy nie oczekiwalam, że twórca strony ma ponosić odpowiedziałność za osoby tam sie ogłaszające, bo niby z jakiej paki. Nie oczekuję, że google będzie odpowiadało za innych usługodawców, ktorych oferty znajdę za ich pomocą. Nie będę oczekiwać, że autor aplikacji poniesie taką odpowiedzialność
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon kwi 26, 2021 8:36 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

Patmol widzę, że nadal masz wątpliwości. Spieszę z pomocą:

Czyli żadnych konkretów nie ma i za nic nie bierzecie odpowiedzialności.

Istnieje wiele portali, które działają w formie "tablicy ogłoszeniowej" czy "marketplace". Ze swojej strony dołożymy wszelkich starań, aby blokować osoby które będą zagrożeniem dla naszych pupili.

na FB jest juz profil kocia ciocia -nie jest WASZ?

Powtórnie odpowiadam, że nie. Gdy stworzymy oficjalny profil podlinkujemy go na naszej stronie internetowej.

(nie ma żadnych nazwisk, ani żadnej firmy, nie wiadomo czyja jest ta aplikacja) to nie wiem czy ktoś będzie na tyle ryzykował, żeby pobrać sobie na telefon nieznaną aplikacją

Stosowne informacje pojawią się w momencie udostępnienia aplikacji w oficjalnych kanałach dystrybucji. Do tego czasu nie ma możliwości pobrania aplikacji.

już samo pobieranie takiej nieznanej aplikacji na telefon jest raczej głupie.

Zdecydowanie. Nie zalecamy pobierania jakiejkolwiek aplikacji bez wcześniejszego sprawdzenia podmiotu odpowiedzialnego za jej powstanie oraz regulaminu.

A wpisywanie tam swojego adresu plus informacji, kiedy się ma być poza domem -jest jeszcze bardziej ryzykowne.

Aplikacja nie będzie wymagała podania takich informacji jak adres zamieszkania. Użytkownik będzie mógł podać miasto oraz zasięg w którym wyszukuje opiekunów. Natomiast "kalendarz dostępności" to funkcjonalność dla opiekunów, którzy mogą, ale nie muszą z niej korzystać.

maczkowa, dziękuję za głos rozsądku. :)

Zespół_Kocia_Ciocia

 
Posty: 3
Od: Wto kwi 20, 2021 20:15

Post » Pon kwi 26, 2021 11:54 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

to nie tyle głos rozsądku, co empiryczny. Być może, jeśli ktoś z tej formy nie korzystał, nie potrzebuje opieki nad zwierzakami ze strony osób obcych, to nie jest w stanie sobie tego wyobrazić. Był czas, gdy wyjezdząłam bardzo dużo, często do miejsc, gdzie nie mogłam zwierzaków zabrać, albo mogłam zabrać tylko na część wyjazdu- np jechałam do miejsca X, gdzie przez 4 dni zwierzaki mogłam miec przy sobie, a stamtad wybywałam na 2 dni do miejsca Y, gdzie ich zabrac nie mogłam, po czym wrcałam do X. Jednocześnie w miejscu, gdzie mieszkam nie mam bliskiej rodziny, wiec do rodziny musialam wozic zwwirzaki przez pół Polski. Nie ma wielu ludzi w takiej sytucji, stąd trudno im może być wyobrazic sobie aż taką potrzebę petsittingu w takiej formule, jaką proponujecie. Chociaż oczywiscie ona się sprawdzi też w takiej bardziej tradycyjnej formule, czyli opieka nad zwierzakiem w czasie wyjazdu w miejscu naszego zamieszkania
W każdym razie powodzenia w rozwijaniu projektu, bo wielu oiekunom zwierzaków może pomóc.
Obrazek

maczkowa

 
Posty: 7104
Od: Pon gru 03, 2018 16:47

Post » Pon kwi 26, 2021 14:09 Re: Kocia Ciocia, aplikacja dla opiekunów oraz właścicieli

ok, to będę obserwować jak to zadziała.
Możliwe, ze nie mam racji i to się rzeczywiście sprawdzi. Szczególnie jeśli ma być po prostu tablicą ogłoszeniową i tyle.

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27162
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości