Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Tutaj możesz umieścić ofertę/reklamę Twojej działalności

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Regulamin działu
Dział jest przeznaczony do umieszczenia oferty-reklamy usług związanych ze zwierzętami (sklepy, woliery, siatki, itp), nie dotyczy usług weterynaryjnych.
Administracja forum nie sprawdza i nie rekomenduje ofert/oferentów jedynie udostępnia miejsce do zamieszczenia reklamy/oferty.
Temat powinien zaczynać się od nazwy miejscowości, której oferta dotyczy.
Umieszczanie ofert w tym dziale jest bezpłatne.

Post » Wto lis 24, 2015 11:50 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Pies&Kot pisze:Moze poprostu nie znasz sie na przepisach prawnych unijnych dotyczacych wymogow i rodzajow opisow?nie musisz pytac jak nie chcesz i wiesz wszystko ,to przeciez porste ,ale nikt ani Tobie ,ani mnie nie zabroni byc grzecznym w odpowiedziach.
Pozdrawiam

Aaaa, no jasne przepisy unijne zabraniają, ciekawe jednak dlaczego niektórzy producenci podają dokładny i szczegółowy skład, wyliczając, ile mięsa, ile podrobów, ile ziemniaków, itd.. Cud po prostu, jak im się udaje te przepisy obejść.
I z mojej strony EOT, bo nie chciałabym robić mimowolnie reklamy słabej i drogiej karmie.
Obrazek

mimbla64

Avatar użytkownika
 
Posty: 14224
Od: Pon lis 12, 2007 9:29
Lokalizacja: Warszawa Wola

Post » Wto lis 24, 2015 11:54 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Pies&Kot pisze:Moze poprostu nie znasz sie na przepisach prawnych unijnych dotyczacych wymogow i rodzajow opisow?nie musisz pytac jak nie chcesz i wiesz wszystko ,to przeciez porste ,ale nikt ani Tobie ,ani mnie nie zabroni byc grzecznym w odpowiedziach.


to napisz (z powołaniem się na odpowiednie przepisy prawne unijne 8) chętnie z miejscami publikacji konkretnych zapisów ) co zawiera według Ciebie ta karma http://www.prinspetfoods.pl/p33-prins-p ... ViewBottom
bo na Twojej stronie pod linkiem jest podany taki skład (karma dla dorosłych psów) 160 zł za 10 kg lub 55 zł za 2kg http://pies-kot.info/?product=procare-basic-excellent
Skład
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, witaminy i minerały.



dla porównania skład kiepskiej i duuzo tańszej Pedegree 90 zł za 15 kg 8) http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... omposition
Skład:
zboża, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% jagnięcina), oleje i tłuszcze (m.in. 0,2% tran, 0,2% olej słonecznikowy), roślinne produkty uboczne (m.in. 2% suszonej melasy z buraków cukrowych ), minerały (m.in. 0,7% tripolifosforan sodu).

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 24, 2015 12:08 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

boguska_t pisze:
Pies&Kot pisze:
boguska_t pisze:W Taste of the Wild którą cytujesz dokładnie jest węglowodanów 20,11% w suchej masie. To co piszesz tylko utwierdza mnie w tym, że jako importer karm nie masz zielonego pojęcia o tym co robisz... W Power of Nature Farm mix 24,73% i jest to akurat gorszej jakości Power of nature. Sprawdź ilość węglowodanów w karmie Meadowland Mix, ale policz je umiejętnie... I warto przyjmować krytykę, a nie oburzać się i za wszelką cenę udowadniać, że to co się sprzedaje jest super gdy nie jest...


Nie oburzam sie tylko licze..proste podalas mi pare karm wiec patrze i pytam chyba moge Ciebie jako sprzedawce zapytac?nie oceniaj ludzi zamim ich nie poznasz....moze niektorzy maja wyksztalcenie kierunkowe...jak piszesz w pierwszych postach sama nie wiedzialas gdzie i jak obliczyc weglowodany, pytalas forumowiczow..nie tak???
to jak policzylam chyba ze w Polsce liczy sie inaczej:
100% - 42% eiwit (bialko)– 18% vet(tluszcz) – 3% ruwe celstof(surowe wlokno) – 10% vocht(woda) - ….% ruw(popiol) as = +- 27% weglowodanow jak udalo Ci sie wyliczyc 20,11% gdzie w takim razie ja sie pomylilam

a karma mokra w 99% nie jest karma bazowa...ze wzgledu na zawartosc wody.


chetnie pospieram sie merytorycznie ,ale grzecznie prosze nie pisze Ci ze nie wiesz co robisz..a moglabym patrzac na poprzednie posty...


Ja nie liczę na piechotę bo mi szkoda na to czasu.. korzystam z kalkulatora zazwyczaj http://rankingkarm.pl/ilosc-weglowodanow-i-innych-skladnikow-w-suchej-masie-dmb/
Masz rację każdy się uczył ja też, jak zaczynałam w branży to miałam jakąś tam wiedzę na temat karm ale tak naprawdę sporą zdobyłam już w trakcie prowadzenia sklepu i obserwując moje zwierzaki. I nadal zdobywam. Piszesz o wykształceniu kierunkowym? Jakim, nie ma specjalizacji dietetyk zwierząt a to wykształcenie jest chyba adekwatne do tematu. Nie jestem Twoim wrogiem, próbuję Ci radzić, jeśli uraziłam Cię jakimś zdaniem to przepraszam ale Twoje wypowiedzi są .. :? A do tego wpadasz z drugim kontem typowo marketingowym, które zażarcie broni Twoich racji... Oboje macie po kilka postów, nie dziw się, że to forumowiczów wkurza. Marketing szeptany to bardzo delikatna sztuka, tego też musisz się poduczyć.
Powinnaś traktować mnie jako potencjalnego kupca, wysłuchać co mam do powiedzenia i przemyśleć strategię. Do takich sklepów jak ja niebawem będziesz ofertę wysyłać i ich zaufanie będziesz chciała zdobyć, bez tego daleko nie zajedziesz. Jak pisałam wyżej znajdziesz kupców na towar bo każdy towar ma swojego kupca...


dziekuje za porade,cenie sobie uwagi tylko troszke zaskoczyl mnie agresywny ton postow ,ale coz moze tak ma byc..

Ja licze wszystko na piechote bo to moj kierunek i latwiej mi to obliczyc gdyz nie wiem jakie przeliczniki uzyl ktos tworzac kalkulator.

widze wiele karm nawet tych, ktore np. podajesz z opisem na innych polskich stronach "ponizej 10% weglowodanow"" i wiem ze to nie calkiem tak...

tak masz racje wyslalismy oferty do kilku sklepow internetowych,mamt tez pod swoja opieka coraz wieksza liczbe hodowli i kotow/psow na dietech lub prowadzonych przez konsultantow z powodu roznych problemow zdrowotnych.

wiem juz napewno, ze forum nie jest miejscem na merytoryczne rozmowy a bardziej pojedynkiem na slowa/fotki i tego typu sprawy..nic sie nie zmienilo od nastu lat niestety.

jestem zupelnie nowa w temacie forum i moim celem bylo tylko zasygnalizowac nowa marke...wiec nawet nie przyszlo mi do glowy ,ze zeby umiescic cos w reklamie musze byc dlugim uzytkownikiem forum.

Staram sie szybko na bledach uczyc

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 12:10 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Patmol pisze:
Pies&Kot pisze:Moze poprostu nie znasz sie na przepisach prawnych unijnych dotyczacych wymogow i rodzajow opisow?nie musisz pytac jak nie chcesz i wiesz wszystko ,to przeciez porste ,ale nikt ani Tobie ,ani mnie nie zabroni byc grzecznym w odpowiedziach.


to napisz (z powołaniem się na odpowiednie przepisy prawne unijne 8) chętnie z miejscami publikacji konkretnych zapisów ) co zawiera według Ciebie ta karma http://www.prinspetfoods.pl/p33-prins-p ... ViewBottom
bo na Twojej stronie pod linkiem jest podany taki skład (karma dla dorosłych psów) 160 zł za 10 kg lub 55 zł za 2kg http://pies-kot.info/?product=procare-basic-excellent
Skład
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, witaminy i minerały.



dla porównania skład kiepskiej i duuzo tańszej Pedegree 90 zł za 15 kg 8) http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... omposition
Skład:
zboża, mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (m.in. 4% jagnięcina), oleje i tłuszcze (m.in. 0,2% tran, 0,2% olej słonecznikowy), roślinne produkty uboczne (m.in. 2% suszonej melasy z buraków cukrowych ), minerały (m.in. 0,7% tripolifosforan sodu).


porownujesz cyfry czy jakosc skladnikow i certyfikaty,czy fabryke ktora popoludniu produkuje czekoladki?bo nie lapie...?

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 12:11 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

odpowiedź na pytanie po prostu 8) merytoryczne
Patmol pisze:to napisz (z powołaniem się na odpowiednie przepisy prawne unijne 8) chętnie z miejscami publikacji konkretnych zapisów ) co zawiera według Ciebie ta karma http://www.prinspetfoods.pl/p33-prins-p ... ViewBottom
bo na Twojej stronie pod linkiem jest podany taki skład (karma dla dorosłych psów) 160 zł za 10 kg lub 55 zł za 2kg http://pies-kot.info/?product=procare-basic-excellent
Skład
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, witaminy i minerały

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 24, 2015 12:14 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

mimbla64 pisze:
Pies&Kot pisze:Moze poprostu nie znasz sie na przepisach prawnych unijnych dotyczacych wymogow i rodzajow opisow?nie musisz pytac jak nie chcesz i wiesz wszystko ,to przeciez porste ,ale nikt ani Tobie ,ani mnie nie zabroni byc grzecznym w odpowiedziach.
Pozdrawiam

Aaaa, no jasne przepisy unijne zabraniają, ciekawe jednak dlaczego niektórzy producenci podają dokładny i szczegółowy skład, wyliczając, ile mięsa, ile podrobów, ile ziemniaków, itd.. Cud po prostu, jak im się udaje te przepisy obejść.
I z mojej strony EOT, bo nie chciałabym robić mimowolnie reklamy słabej i drogiej karmie.


Przepisy wymagaja tylko podania:
-nazwy i dla kogo jest przeznaczona
-skladu procentowego jezeli karma jest dedykowana np.z lososiem to ilie procent lososia
-diety
-kontaktu do producenta jezeli cos sie stanie lub masz watpliwosci

zabraniaja np.krypto reklamy czuli umieszczania zdjec miesa na opakowaniu choc jak wszyscy wiedza jest to czesto wykorzystywane na opakowaniach
Nikt tego nie sprawdza poprostu.

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 12:17 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

jakie przepisy? merytorycznie poproszę przywołać konkretne przepisy - żeby ci co się nie znają mogli sobie sprawdzić 8)

czy Ty jako reprezentant producenta na POlskę znasz skład tej karmy?

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 24, 2015 13:14 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Patmol pisze:jakie przepisy? merytorycznie poproszę przywołać konkretne przepisy - żeby ci co się nie znają mogli sobie sprawdzić 8)

czy Ty jako reprezentant producenta na POlskę znasz skład tej karmy?



Tak, znam sklad jakosciowy i ilosciowy karmy,przed podjeciem wspolpracy widzielismy proces produkcji,gotowy produkt(wybrany losowo jeden dla psa i jeden dla kota)sprawdzilismy niezaleznie w labolatorium na wydziale zywienia Akademii Rolniczej w Krakowie

ponize link w j.poskim do wytycznych:
file:///C:/Users/okdaniel6/Downloads/767%202009%20pools.pdf

pozdrawiam

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 13:19 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

to jaki jest skład tej karmy?

link się nie otwiera
(ten link jest u kogoś w komputerze kto jest użytkownikiem tego komputera i nazywa się okdaniel6 8) )

zamiast linka -wole przepisy (konkretne z nazwą, artykułem i miejscem publikacji)
chętnie się dokształcę

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Post » Wto lis 24, 2015 13:53 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

zaraz sprobuje to poprawic tak to jest dokument z mojego komputera

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 14:54 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Patmol pisze:to jaki jest skład tej karmy?

link się nie otwiera
(ten link jest u kogoś w komputerze kto jest użytkownikiem tego komputera i nazywa się okdaniel6 8) )

zamiast linka -wole przepisy (konkretne z nazwą, artykułem i miejscem publikacji)
chętnie się dokształcę


zapisane rozporzadzenie w europejskim dzienniku ustaw

ROZPORZĄDZENIA
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 767/2009
z dnia 13 lipca 2009 r.
w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady i uchylające dyrektywę Rady 79/373/EWG, dyrektywę Komisji 80/511/EWG, dyrektywy Rady 82/471/EWG, 83/228/EWG, 93/74/EWG, 93/113/WE i 96/25/WE oraz decyzję Komisji 2004/217/WE
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 4040,d.bGg

w tym linku jest pdf zawierajacy cale rozporzadzenie ktorego powinnie przestrzegac kazdy producent,ale kazdy ma prawo robic jak uwaza dopoki nie bedzie na niego skarg od konsumentow...

Pies&Kot

 
Posty: 22
Od: Nie lis 22, 2015 9:30

Post » Wto lis 24, 2015 22:42 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

To że nie ma wymogu, nie oznacza, że uczciwy producent nie mógłby... ale to tylko takie moje zdanie

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Wto lis 24, 2015 22:44 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Pies&Kot pisze:
wistra pisze:karma mokra POWINNA być karmą bazową, własnie ze względu na zawartość wody...


zgadzam sie w 100% tylko, ze bylaby bardzo droga w karmieniu dlatego producenci karm podaja ja jako uzupelniajaca


Oj nie, producenci piszą o karmie, że jest uzupełniająca jak jest uzupełniająca (ze względu na np. zbyt małą ilość niektórych składników). Nie ze względu na to, że drogo byłoby nią karmić.

kfiatek 1983

 
Posty: 1436
Od: Wto paź 04, 2011 22:15
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Post » Wto lis 24, 2015 23:09 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

kfiatek 1983 pisze:
Pies&Kot pisze:
wistra pisze:karma mokra POWINNA być karmą bazową, własnie ze względu na zawartość wody...


zgadzam sie w 100% tylko, ze bylaby bardzo droga w karmieniu dlatego producenci karm podaja ja jako uzupelniajaca


Oj nie, producenci piszą o karmie, że jest uzupełniająca jak jest uzupełniająca (ze względu na np. zbyt małą ilość niektórych składników). Nie ze względu na to, że drogo byłoby nią karmić.


Dokładnie tak. Są karmy bytowe i są uzupełniające. Uzupełniające nie mają zazwyczaj dodatków witamin i minerałów i mało tłuszczu. Są przysmakiem i dodatkiem do diety, nie mogą być pokarmem stałym i jedynym.
Najlepsze karmy dla kota w jednym miejscu. Na sztuki i w pakietach.
Obrazek
Zapraszam także na blog z poradami i ciekawostkami http://www.blog.kocimietka.pl
Obrazek Obrazek

boguska_t

Avatar użytkownika
 
Posty: 932
Od: Wto lip 22, 2014 6:44
Lokalizacja: Galowice k/Wrocławia

Post » Śro lis 25, 2015 10:02 Re: Nowa super premium karma dla kotów na rynku polski

Pies&Kot pisze:
Patmol pisze:to jaki jest skład tej karmy?

link się nie otwiera
(ten link jest u kogoś w komputerze kto jest użytkownikiem tego komputera i nazywa się okdaniel6 8) )

zamiast linka -wole przepisy (konkretne z nazwą, artykułem i miejscem publikacji)
chętnie się dokształcę


zapisane rozporzadzenie w europejskim dzienniku ustaw

ROZPORZĄDZENIA
ROZPORZĄDZENIE PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO I RADY (WE) NR 767/2009
z dnia 13 lipca 2009 r.
w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz, zmieniające rozporządzenie (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady i uchylające dyrektywę Rady 79/373/EWG, dyrektywę Komisji 80/511/EWG, dyrektywy Rady 82/471/EWG, 83/228/EWG, 93/74/EWG, 93/113/WE i 96/25/WE oraz decyzję Komisji 2004/217/WE
(Tekst mający znaczenie dla EOG)

http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... 4040,d.bGg

w tym linku jest pdf zawierajacy cale rozporzadzenie ktorego powinnie przestrzegac kazdy producent,ale kazdy ma prawo robic jak uwaza dopoki nie bedzie na niego skarg od konsumentow...



dlaczego tylko to rozporządzenie?
ustawa o paszach odwołuje się jeszcze do wielu innych


USTAWA z dnia 22 lipca 2006 r. o paszach (Dz.U.2014.398 ze zmianami)
Art. 1. Ustawa określa:
1) właściwość organów w zakresie higieny i urzędowej kontroli pasz oraz dodatków stosowanych w żywieniu zwierząt, określonych w przepisach:
a) rozporządzenia (WE) nr 183/2005 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 12 stycznia 2005 r. ustanawiającego wymagania dotyczące higieny pasz (Dz. Urz. UE L 35 z 08.02.2005, str. 1), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 183/2005",
b) rozporządzenia (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. w sprawie dodatków stosowanych w żywieniu zwierząt (Dz. Urz. UE L 268 z 18.10.2003, str. 29; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 40, str. 238), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1831/2003",
c) rozporządzenia (WE) nr 882/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie kontroli urzędowych przeprowadzanych w celu sprawdzenia zgodności z prawem paszowym i żywnościowym oraz regułami dotyczącymi zdrowia zwierząt i dobrostanu zwierząt (Dz. Urz. UE L 165 z 30.04.2004, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 45, str. 200), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 882/2004",
d) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 999/2001 z dnia 22 maja 2001 r. ustanawiającego zasady dotyczące zapobiegania, kontroli i zwalczania niektórych przenośnych gąbczastych encefalopatii (Dz. Urz. WE L 147 z 31.05.2001, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 3, t. 32, str. 289, z późn. zm.), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 999/2001",
e) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 767/2009 z dnia 13 lipca 2009 r. w sprawie wprowadzania na rynek i stosowania pasz, zmieniającego rozporządzenie (WE) nr 1831/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady i uchylającego dyrektywę Rady 79/373/EWG, dyrektywę Komisji 80/511/EWG, dyrektywy Rady 82/471/EWG, 83/228/EWG, 93/74/EWG, 93/113/WE i 96/25/WE oraz decyzję Komisji 2004/217/WE (Dz. Urz. UE L 229 z 01.09.2009, str. 1), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 767/2009"
- z uwzględnieniem zasad, obowiązków i wymagań, określonych w rozporządzeniu (WE) nr 178/2002 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 28 stycznia 2002 r. ustanawiającym ogólne zasady i wymagania prawa żywnościowego, powołującym Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności oraz ustanawiającym procedury w zakresie bezpieczeństwa żywności (Dz. Urz. WE L 31 z 01.02.2002, str. 1, z późn. zm.; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 6, str. 463, z późn. zm.), zwanym dalej "rozporządzeniem nr 178/2002";
2) właściwość organów w zakresie dotyczącym zezwoleń, oznakowania i nadzoru nad organizmami genetycznie zmodyfikowanymi przeznaczonymi do użytku paszowego oraz paszami genetycznie zmodyfikowanymi, określonym w przepisach:
a) rozporządzenia (WE) nr 1829/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. w sprawie genetycznie zmodyfikowanej żywności i paszy (Dz. Urz. UE L 268 z 18.10.2003, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 32, str. 432), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1829/2003",
b) rozporządzenia (WE) nr 1830/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 22 września 2003 r. dotyczącego możliwości śledzenia i etykietowania organizmów zmodyfikowanych genetycznie oraz możliwości śledzenia żywności i produktów paszowych wyprodukowanych z organizmów zmodyfikowanych genetycznie i zmieniającego dyrektywę 2001/18/WE (Dz. Urz. UE L 268 z 18.10.2003, str. 24; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 13, t. 32, str. 455), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1830/2003";
3) właściwość organów w sprawach transgranicznego przemieszczania organizmów genetycznie zmodyfikowanych, w zakresie dotyczącym organizmów genetycznie zmodyfikowanych przeznaczonych do użytku paszowego, określonego w przepisach rozporządzenia (WE) nr 1946/2003 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 15 lipca 2003 r. w sprawie transgranicznego przemieszczania organizmów genetycznie zmodyfikowanych (Dz. Urz. UE L 287 z 05.11.2003, str. 1; Dz. Urz. UE Polskie wydanie specjalne, rozdz. 15, t. 7, str. 650), zwanego dalej "rozporządzeniem nr 1946/2003";
4) zasady wytwarzania i stosowania pasz leczniczych, obrotu nimi, a także wymagania dotyczące ich jakości i sposób sprawowania nadzoru nad tymi paszami oraz ich urzędowej kontroli;
5) wymagania dotyczące higieny pasz i wprowadzania ich do obrotu, sposób sprawowania nadzoru nad tymi paszami oraz ich urzędowej kontroli, w zakresie nieuregulowanym w przepisach wymienionych w pkt 1.

i bardzo ciekawe sa tez zwykłe polskie przepisy jak ustawa o paszach i rozporządzenia do niej
dlatego tak ludzie się dopytują uparcie co jest w karmie tak konkretnie
np. to rozporządzenie

Dz.U.2014.206 ze zmianami
ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI(1)
z dnia 6 lutego 2012 r.
w sprawie zawartości substancji niepożądanych w paszach 8)

Dopuszczalne zawartości substancji niepożądanych w paszach są określone w załączniku nr 1 do rozporządzenia.

i to ludzi ciekawi ile jest tych substancji (wiem, że są dopuszczone przepisami. ale i tak może ich być mniej lub więcej )

i tym samym wraca moje pytanie o skład karmy

przykład -karma dla dorosłych psów http://www.prinspetfoods.pl/p33-prins-p ... ViewBottom
nazywa karmy wypasiona :roll: Prins ProCare Croque Basic Excellent :roll:
skład podany na stronie (link powyżej)
Zboża, mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego, produkty pochodzenia roślinnego, oleje i tłuszcze, drożdże, witaminy i minerały.

Składniki analityczne
Wilgotność 9,0%
Białko surowe 24,0%
Tłuszcz surowy 12,0%
Popiół surowy 7,0%
Włókno surowe 3,5%

Minerały
Wapń 1,4%
Fosfor 1,0%
Potas 0,6%
Magnez 0,2%
Sód 0,3%


i pytanie
ile tego zboża (procentowo) i jakie?
ile tego mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego ( i co to jest konkretnie? mówiła pani, że była na produkcji i widziała)
jakie produkty pochodzenia roslinnego?
jakie oleje i tłuszcze?
jakie witaminy?

może być po prostu w takiej np formie http://agro-fish.pl/wp-content/uploads/ ... d-2014.pdf

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27158
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości