LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO-WIETRZENIE PÓŁEK!!! do 21.04

Tutaj możesz umieścić ofertę/reklamę Twojej działalności

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Regulamin działu
Dział jest przeznaczony do umieszczenia oferty-reklamy usług związanych ze zwierzętami (sklepy, woliery, siatki, itp), nie dotyczy usług weterynaryjnych.
Administracja forum nie sprawdza i nie rekomenduje ofert/oferentów jedynie udostępnia miejsce do zamieszczenia reklamy/oferty.
Temat powinien zaczynać się od nazwy miejscowości, której oferta dotyczy.
Umieszczanie ofert w tym dziale jest bezpłatne.

Post » Wto lis 06, 2012 19:24 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Paczuszka doszła, dziekuję bardzo, będziem testowac ;)
Obrazek

psiama

Avatar użytkownika
 
Posty: 11413
Od: Czw maja 07, 2009 13:19
Lokalizacja: Katowice/ Chorzów

Post » Wto lis 06, 2012 19:33 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Czekam na opinie, będą dla mnie bardzo cenne! ;)

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Wto lis 13, 2012 16:59 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Więc testujemy już chwilę. W sumie trzy razy dosypywałam - z jednej saszetki - preparat, bo wydawało mi sie, że za mało. W obu kuwetach M&M nie ma śladu czerwonego. Nie wydaje mi się możliwe , żeby sie żwirek nie załapał na jakieś siuśki, ale nie byłabym soba, gdybym nie zaczęła się martwić. Tym razem o to, czy aby taki test jest miarodajny, tzn. czy ten test spełnia zadania mu przypisane.
A po drugie - pomyślałam, że kot grzebie w żwirku, liże łapy.. Więc chciałam sprawdzić skład i się poradzic kogoś mądrego co to za chemia jest. Niestety na opakowaniu jest tylko - granulat + czerwień fenolu 0,02g% + składniki uzupełniające .
Dark_swan , wiesz coś więcej? Choćby o tych składnikach?
Prawo i Sprawiedliwość jest najbardziej mściwym gangiem politycznym w Europie./Davies

Obrazek
"Lepiej czasem zapalić małą świeczkę, niż przeklinać mrok.."

morelowa

 
Posty: 23027
Od: Sob gru 19, 2009 10:38
Lokalizacja: Wrocław

Post » Wto lis 13, 2012 17:32 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

morelowa pisze:Więc testujemy już chwilę. W sumie trzy razy dosypywałam - z jednej saszetki - preparat, bo wydawało mi sie, że za mało. W obu kuwetach M&M nie ma śladu czerwonego. Nie wydaje mi się możliwe , żeby sie żwirek nie załapał na jakieś siuśki, ale nie byłabym soba, gdybym nie zaczęła się martwić. Tym razem o to, czy aby taki test jest miarodajny, tzn. czy ten test spełnia zadania mu przypisane.
A po drugie - pomyślałam, że kot grzebie w żwirku, liże łapy.. Więc chciałam sprawdzić skład i się poradzic kogoś mądrego co to za chemia jest. Niestety na opakowaniu jest tylko - granulat + czerwień fenolu 0,02g% + składniki uzupełniające .
Dark_swan , wiesz coś więcej? Choćby o tych składnikach?



Ja mam w katalogu napisane tak: "Granulat owalny sypki zaimpregnowany roztworem wskazujacym pH. Każde 100g granulatu zawiera: czerwień fenolu 0,02g%, składniki uzupelniające do 100ml"

Czyli skład jest bardzo czytelny ;) Glównym skladnikiem 'diagnotycznym' jest czerwien fenolu/ czerwien fenolowa. Jest to jeden z barników stosowanych w diagnostyce lab. (np. cytologie barwione). Jest to substancja - wskaźnik. Tak jak np. oranz metylowy itp. ;)
W zakresie wskaźnikowym (pH 6,4 – 8,0) wykazuje różne odcienie zabarwienia pośredniego, będącego mieszaniną barw formy kwasowej i zasadowej. Czerwień fenolowa wykorzystywana zarówno w oznaczeniach alkacymetrycznych jak i np. w medycynie do kontrolowania pracy nerek.

"Mocz zdrowego kota ma barwę słomkową lub intensywnie żółtą, jest przejrzysty, a jego gęstość względna wynosi 1,015-1,060kg/l. Odczyn pH kociego moczu jest dość wąski i powinien wynosić około 6-6,5, aczkolwiek zdarzają się mruczki, które bez problemów funkcjonują przy nieco wyższym i nieco niższym odczynie. Z drugiej strony część kotów przy pH 7 może mieć już wytrącające się w moczu kryształy."



Czyli zakres barwienia powinien byc dokladny, bo już od 6,4 powinno dojśc do choćby nieznacznego zabarwienia żwirku na czerwono, a to znaczy, że działa (w zalezności od fizjologi danego kota) - a raczej alarmuje juz na pograniczu niebezpiecznej, ale dopuszczalnej krechy...

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Pon lis 19, 2012 10:18 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

To może i ja spróbuję przetestować na maupie? ... :roll:

:|
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. [M. Bułhakow]

Myszeńk@

 
Posty: 6257
Od: Pon lis 13, 2006 10:19
Lokalizacja: Łódź - okolice Parku Staszica :-)

Post » Pon lis 19, 2012 18:13 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Trzeba samemu podjąć decyzję ;) Ja podałam dane 'podręcznikowe' - nie zmanipulowane, więc kazdy może sprawdzić sam te wytyczne ;)

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Wto lis 20, 2012 10:01 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

To może poproszę :)
Nie wiadomo dlaczego wszyscy mówią do kotów "ty", choć jako żywo żaden kot nigdy z nikim nie pił bruderszaftu. [M. Bułhakow]

Myszeńk@

 
Posty: 6257
Od: Pon lis 13, 2006 10:19
Lokalizacja: Łódź - okolice Parku Staszica :-)

Post » Śro lis 21, 2012 16:44 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Proszę bardzo, wysyłam PW

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Czw sty 03, 2013 9:48 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Podrzucam...

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Czw sty 03, 2013 11:58 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

ja sobie zaznaczę do przemyślenia :)

Magis

 
Posty: 3737
Od: Pon lis 14, 2005 13:41
Lokalizacja: Poznań

Post » Pt sty 04, 2013 8:23 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

ile kosztuje wysyłka jednej paczki?
Obrazek

czarno-czarni

Avatar użytkownika
 
Posty: 41986
Od: Pon lip 21, 2008 12:35
Lokalizacja: Hradec Králové

Post » Pt sty 04, 2013 14:11 Re: FUSTEST-do wczesnego wykrywania infekcji dróg moczowych

Wg cennika PP, czyli 4,90

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Pon kwi 14, 2014 19:58 Re: LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO-WIETRZENIE PÓŁEK!!! do 2

KTO PIERWSZY TEN LEPSZY - oferta także dotyczy karm na wagę ;) Zapakuje i wyśle ;>>>

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

Post » Wto kwi 15, 2014 9:56 Re: LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO-WIETRZENIE PÓŁEK!!! do 2

Co sprzedajesz? Jakie produkty? Link mi nie działa, a pierwszy post jest sprzed dwóch lat...
Maja [2005 - 2017] i Gucio [2007 - 2017], Luśka i Tygrysek
Obrazek Obrazek Obrazek

http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=40312
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?t=67449

Regata

 
Posty: 7024
Od: Pt sie 26, 2005 18:46
Lokalizacja: Warszawa - Bielany

Post » Wto kwi 15, 2014 14:28 Re: LIKWIDACJA SKLEPU ZOOLOGICZNEGO-WIETRZENIE PÓŁEK!!! do 2

FUSTEST nadal aktualny, a nie chciałam forum zasmiecac nowym wątkiem.
Mnie link się otwiera na 2 komputerach, ale zamieszczenie wieczorem jeszcze raz w inny sposób ;))

dark_swan

 
Posty: 494
Od: Sob mar 29, 2008 7:32

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 90 gości