Żart wirusowy

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro maja 08, 2002 1:26 Żart wirusowy

Cytuję za: http://www.europe.f-secure.com/hoaxes/jdbgmgr.shtml

W kwietniu pojawiła się w sieci rozsyłana e-mailem wiadomość-ostrzeżenie o nowym wirusie odkrytym podobno w pliku Windowsów JDBGMGR.EXE. Plik ten jest standardowym plikiem znajdującym się w każdym systemie Windows. Sprawdziliśmy kilkanaście wersji instalacyjnych Windowsów i nie odkryliśmy w owych plikach nic niepokojącego.

Wiadomość jest tylko żartem i należy ją zignorować i nie przekazywać jej dalej.

Jeśli wymazaliście plik JDBGMGR.EXE z waszego systemu, można go odtworzyć instalując update Microsft Virtual Machine albo Internet Explorera.

Owszem, istnieją robaki (jak np. Magistr), które rozsyłają czasem pocztą zainfekowany plik JDBGMGR.EXE jako załącznik, zatem jeśli otrzymacie pocztą ów plik albo jakikolwiek inny komponent programu Windows, będzie on napewniej zainfekowany. Jednak ten plik JDBGMGR.EXE, który posiadacie z dawna w swoim komputerze, jest najprawdopodobniej czysty.


List ma postać instrukcji i krąży w wielu wersjach językowych. Polska brzmi tak:

TOP URGENT
PILNE
Nowy wirus wedruje przy pomocy MSN messenger. Nazywa sie
jdbgmgr.exe i przenosi automatycznie za pomoca messengera i ksiazki
adresowej.
Nie wykrywa go McAfee ani Norton, pozostaje w uspieniu przez 14 dni zanim zniszczy caly system.

Mozna go usunac zanim zniszczy foldery twojego komputera.
Aby go usunac :
1. Wejdz w "start" i "wyszukaj"
2. Wybierz pliki i foldery, wpisz jdbgmgr.exe
3. Upewnij sie, ze przeszukujesz moj komputer
4. Kliknij na znajdz teraz (wyszukaj)
5. Jesli masz wirusa ukaze sie ikona misia i nazwa jdbgmgr.exe.
NIE OTWIERAC POD ZADNYM POZOREM
6. Podswietl nazwe wirusa lewym przyciskiem myszy i usun klikajac na prawy.
7. Oproznij kosz
Jesli znajdziesz w swoim komputerze ten wirus, rozeslil informacje do osob z Twojej listy wysylkowej, zanim narobi szkod.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Śro maja 08, 2002 13:16

Padłam ofiarą tego żartu :? , przysłał mi go znajomy (informatyk) w dobrej wierze a ja przesłałam dalej, za co przepraszam osoby, które go otrzymały.

Eva

 
Posty: 2399
Od: Wto lut 05, 2002 17:24

Post » Śro maja 08, 2002 14:37

A ja takiej osobie (nie znajomej) odeslalem info o wirusie command.com , z podobna instrukcja wyszukania i wykasowania pliku.
Po tygodniu dowiedzialem sie jak to ja jestem be za to , ze kazalem tej osobie wykasowac interpreter polecen :lol: :lol:
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob maja 11, 2002 13:13

Takie żarty nie raz krążą. Po co to ktoś robi, zastanawia mnie to cały czas. 8O
Organizacja Obrony Praw Zwierząt
adres www: http://gesio74.republika.pl
Zapraszam

Grzesio

 
Posty: 516
Od: Sob maja 04, 2002 22:41
Lokalizacja: Radom




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości