Instrukcja wstawiania zdjęć na forum

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 09, 2005 2:20 Instrukcja wstawiania zdjęć na forum

1. Wstawianie zdjęć na forum
2. Tworzenie pokazu sladów


lrafal pisze:Witam,

Mamy małą zmianę regulaminu w punkcie 5 dotyczącą wielkości zdjęć i podpisów:

b) Staraj się nie umieszczać bezpośrednio na Forum zdjęć ani innej grafiki, która może obciążać pobieranie Forum. Zamiast zdjęć umieść linki do nich. Jeżeli już musisz umieścić zdjęcie na Forum, to nie powinno ono być większe niż 640 pikseli na dłuższym boku i przekraczać wagi 150 kilobajtów. Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.
c) Podpis (grafika i tekst) nie powinien przekraczać wymiarów 640 na 200 pikseli. Podpis należy do konkretnego użytkownika Forum. Nie wykorzystuj ikonek, grafik ani tekstów, które ktoś umieścił wcześniej w swoim podpisie bez jego zgody.


1. Cytuję przepis wg "Amika6" (graszka-gn, Nie Lut 13, 2011 14:44)
Wiem, że zdjęcia z opisami są trochę wieksze niż pozwala na ro regulamin forum, ale zrobiłam to celowo, bo są czytelniejsze. Mam nadzieję, że wyjątkowo z tego powodu mod je zaakceptuje :)

Zauważyłam, że instrukcja obrazkowa do ImageShacka z pierwszego postu jest trochę nieaktualna bo zmienił się wygląd strony tego serwera.
Robiłam nową na potrzeby forum krakvetu, więc wkleję i tutaj :D

Opisy krok po kroku zrobiłam na zdjęciach (zrzuty z ekranu), bo tak chyba jest czytelniej i jednocześnie łatwiej się nauczyć.

Adres serwera http://imageshack.us/


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

********************

Tak wyglądają efekty wklejania poszczególnych linków:

1. Link do dużego zdjęcia
http://img824.imageshack.us/img824/2930/dscn6640.jpg

2. Duże zdjęcie na forum

Obrazek

3. Miniatura na forum - po kliknięciu otwiera zdjęcie w pełnym wymiarze

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ja usuwam ten dolny dopisek w linku
Kod: Zaznacz cały
Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us[/url]

i miniatura wygląda tak

Obrazek

*******************************************************************************
Dla przypomnienia dorzucę jeszcze parę uwag do tej historyjki obrazkowej :D

Duże zdjęcia oryginalne (te do oglądania bez powiększania) bezpiecznie jest robić w wymiarach 640x480, bo takie max. dozwolone są do zamieszczania na forum miau.
Jeśli to ma być miniaturka do powiększania można robić w wymiarach 600x800 lub większych.

I bardzo ważne - wklejając zdjęcia i miniaturki z tego serwera nie należy dodawać tych [img].[/img] na początku i na końcu wklejanego linka.
By sprawnie poszło kopiowanie, trzeba mieć otwarte jednocześnie forum i Imageshacka

Jeśli chcemy wkleić kilka miniaturek dobrze jest dawać spację między nimi - będą w poziomym rzędzie, a co się nie zmieści w jednej linii - automatycznie przesunie się do drugiego rzędu a stronka nie będzie sie rozjeżdżała.
Nie powinno się korzystać z ENTERa bo miniaturki będą jedna pod drugą i wtedy post będzie długi.

Natomiast przy wklejaniu większych zdjęć dobrze jest po każdym zdjęciu dawać albo spację albo ENTER by zdjęcia były jedno pod drugim, wklejone bez odstępów, jedno obok drugiego spowodują rozciągnięcie posta w poziomie (tak samo jak zdjęcie zbyt dużych rozmiarów).

Musimy o tym pamiętać, bo nie wszystkie przeglądarki automatycznie dopasowują takie informacje do ograniczeń okna danego forum.
I to co u nas wygląda prawidłowo, u innych może chować się daleko poza ekranem.


Ponieważ założycielka tego wątku do kilku miesięcy nie zagląda na forum, może któryś z modów wkleli to do pierwszego postu.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Moim zdaniem korzystając z ImageShacka, warto zarejestrować się tam zarejestrować, bo wtedy ma się dostęp do wszystkich swoich wklejonych zdjęć.
Można je kopiować bez ponownego wgrywania, uzupełniać opisy, zmieniać status z publicznych na prywatne, usuwać w razie potrzeby.

I jeszcze jedna ważna informacja - zdjęcia nie oglądane są po jakimś okresie autoamatycznie usuwane z serwera (nie wiem jaki jest teraz ten okres ale kiedyś to było chyba 6 m-cy), no i potem mamy na forum taki wkurzajacy kwadracik z krzyżykiem zamiast zdjęcia.

By tego uniknąć na wszelki wypadek samemu trzeba przejrzeć (otworzyć miniaturkę z albumu) własne zdjęcia, a to jest tylko możliwe jak ma sie własny album.
Więc chyba dobrze jest zarejestrować się przed zamieszczaniem tam zdjęć.


Obrazek

Obrazek

Mam nadzieję, że komuś przydadzą się te i powyższe opisy :D

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
2. Przepis na pokaz slajdów
UWAGA: Poniższa instrukcja, napisana przez Wojtka, mówi nam, jak w ImageShacku można zrobić fajny pokaz slajdów.
Ponieważ jego wyświetlanie odbywa się "poza forum", rozmiar fotek może być większy niż 640x640 :D
graszka-gn



W przedstawiony sposób można przesyłać do Imageshacka wiele zdjęć jednocześnie, nie trzeba każdego pojedynczo.

Na tym etapie:

Obrazek


można wybrać kilka zdjęć jednocześnie (trzeba posługiwać się klawiszami Shift i Ctrl):

Obrazek

Po zatwierdzeniu wybranych plików, pojawi sie lista przesyłanych zdjęć:

Obrazek

Po przesłaniu wszystkich zdjęć pojawia się taki ekran:

Obrazek


Strzałka nr 2 pokazuje gdzie znajdują się różne wersje kodów do zdjęć (lista wyboru obejmuje m.in. bezpośrednie odsyłacze, kody HTML i BBcody (czyli na forum)).

Strzałka nr 1 pokazuje link do pokazu slajdów z przesłanymi zdjęciami. Trzeba kliknąć prawym klawiszem myszy na napisie i z "właściwości" odczytać adres odsyłacza. A działa to tak:

http://img545.imageshack.us/slideshow/w ... ra1024.jpg

graszka-gn: Oczywiście ten sposób można wykorzystać do szybkiego wklejenia wielu zdjęć na forum, ale wtedy należy wybrać opcję zmniejszania 640x480 :mrgreen:
Ostatnio edytowano Wto paź 05, 2010 15:17 przez Fraszka, łącznie edytowano 14 razy
Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat...
Obrazek ->tu nasz wątek-> a tu album :)

Fraszka

 
Posty: 5746
Od: Wto lip 27, 2004 9:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Pt gru 09, 2005 9:10

Super to opisałaś :ok: , myślę że powinno być to tutaj podklejone żeby każdy "nowy" miał dostęp do instrukcji od razu po wejściu tutaj
pozdrawiam ;)
RyBa niezalogowana
 

Post » Pt gru 09, 2005 16:04

to ja do intrukcji podkleje jeszcze linki do naszego FAQ, bo niestety wielu uzytkownikow to omija:
http://forum.miau.pl/faq.php

oraz wazny cytat z tegoz FAQ odnosnie zdjec i podpisow:

3. b) Pamiętaj o Użytkownikach, którzy korzystają z łączy wolniejszych niż Twoje. Staraj się nie umieszczać bezpośrednio na forum zdjeć ani innej grafiki, która moze obciążać pobieranie forum. Zamiast zdjęć umieść linki do nich. Jeżeli już musisz umieścić zdjęcie na forum, to nie powinno ono być większe niż ok. 350 na 200 pixeli, i przekraczać wagi 20 kilobajtów. Dbaj o to, aby nie było zbyt wiele takich zdjęć na jednej stronie wątku.

3. c) Wiele osób korzysta z rozdzielczości 800x600. Podpis (grafika i tekst) nie powinien przekraczać wymiarów 400 na 70 pikseli. Dłuższy podpis będzie im utrudniał czytanie forum. Podpis należy do konkretnego użytkownika forum. Nie wykorzystuj ikonek, grafik ani tekstów, które ktoś umieścił wcześniej w swoim podpisie. Chyba, ze za jego zgodą.
Ostatnio edytowano Sob lut 18, 2006 1:54 przez Anja, łącznie edytowano 2 razy
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Nie gru 11, 2005 13:49

dzięki za instrukcję

traper

 
Posty: 107
Od: Nie sty 16, 2005 22:29
Lokalizacja: olsztyn

Post » Pon gru 12, 2005 9:01

pomozcie nie moge zmniejszyc zdjecia choc jest ponizej 200kb...
Obrazek

bezbarwnosc

 
Posty: 342
Od: Pt gru 02, 2005 10:34
Lokalizacja: Wrocław

Post » Pon gru 12, 2005 11:12

co zrobic aby zmniejszyc pare zdjec i aby moj podpis nie byl za dlugi?
Obrazek

bezbarwnosc

 
Posty: 342
Od: Pt gru 02, 2005 10:34
Lokalizacja: Wrocław

Post » Nie gru 25, 2005 22:37

W każdym programie graficznym można to zrobić, trzeba się trochę pobawić. :)
Nie jest proste wytłumaczyć, mi przynajmniej... łatwiej to zrobić:

Obrazek
Spróbuj trochę z siebie dać tym, co mają gorszy świat...
Obrazek ->tu nasz wątek-> a tu album :)

Fraszka

 
Posty: 5746
Od: Wto lip 27, 2004 9:04
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post » Śro gru 28, 2005 10:44

ciekawe czy sie uda? :D

Obrazek
Teoś mój

Teoś'owa

 
Posty: 17
Od: Śro gru 28, 2005 10:04
Lokalizacja: Mierzyn

Post » Śro gru 28, 2005 10:47

udało się :D :D :D

Obrazek
Teoś mój

Teoś'owa

 
Posty: 17
Od: Śro gru 28, 2005 10:04
Lokalizacja: Mierzyn

Post » Czw gru 29, 2005 10:17

tescik :wink:
Obrazek
Obrazek

sylwiah2

 
Posty: 4103
Od: Śro gru 28, 2005 23:36
Lokalizacja: Kraków

Post » Czw gru 29, 2005 10:26

Ups udało sie :D
Obrazek
Obrazek

sylwiah2

 
Posty: 4103
Od: Śro gru 28, 2005 23:36
Lokalizacja: Kraków


Post » Czw gru 29, 2005 19:23

normalnie nigdy się nie nauczę!!!!!!!! :crying:
ObrazekObrazek
Bóg stworzył kota,żeby człowiek mógł głaskać tygrysa

asiakleina

 
Posty: 415
Od: Śro gru 14, 2005 21:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw gru 29, 2005 19:29

pomocy,proszę bo już ze sobą nie mogę wytrzymać :x ,ale jestem ciemna :cry: chciałabym tylko mieć zdjęcie w podpisie :?
ObrazekObrazek
Bóg stworzył kota,żeby człowiek mógł głaskać tygrysa

asiakleina

 
Posty: 415
Od: Śro gru 14, 2005 21:03
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Czw gru 29, 2005 19:31

ObrazekObrazek
Bóg stworzył kota,żeby człowiek mógł głaskać tygrysa

asiakleina

 
Posty: 415
Od: Śro gru 14, 2005 21:03
Lokalizacja: Olsztyn

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości