iMac a podpis elektroniczny

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt paź 14, 2016 11:49 iMac a podpis elektroniczny

Jak w temacie. Czy jest na forum użytkownik obu w jednym? Okazało się, że pwpw nie dysponuje oprogramowaniem na iMac, co mnie wprawiło w osłupienie. Niestety, dziunia na infolinii technicznej w pwpw jest chyba mało udanym wypryskiem dobrej zmiany, bo oprócz odpowiedzi tak/nie/nie wiem nie była w stanie z siebie nic więcej wykrzesać.

Nie wierzę, że w XXI wieku jakiś ważny element życia nie uwzględnia istnienia systemów innych niż windows.
Czy ktoś mógłby mi coś doradzić, pomóc?
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pt paź 14, 2016 12:07 Re: iMac a podpis elektroniczny

ja nie mam takich sprzętów, ale pytanie co chcesz podpisywać elektronicznie ? jak tylko podpisy przez przeglądarkę to powinno wystarczyć ze komputer rozpozna czytnik kart podpięty do kompa,
Jak nie to tu są sterowniki http://www.cryptotech.com.pl/Pomoc_tech ... ntent.html

to też się może przydać (nie wiem jak w mac os ale w windzie trzeba zarejestrować certyfikat w systemie i ta aplikacja to ułatwia)
http://www.cryptotech.com.pl/Produkty/C ... ntent.html
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt paź 14, 2016 12:28 Re: iMac a podpis elektroniczny

ja mam podpis już zarejestrowany w systemie i podpisuję nie tylko dokumenty z przeglądarki, niestety. Te z przeglądarki można najczęściej podpisać profilem zaufanym e-puap, więc brak bezpiecznego podpisu ostatecznie można przeżyć. Gorzej z dokumentami typu oświadczenia/zaświadczenia, pisane w wordzie lub excelu i wysyłane do podmiotów innych niż instytucje państwowe.

Na takie zestawienia, jak w linkach od Ciebie nigdzie nie trafiłam i spróbuję najpierw je wykorzystać. Widzę przy jednym urządzenie, które mam ja. Bardzo Ci dziękuję za pomoc, ale jak mi coś nie pójdzie, będę Cię jeszcze dręczyć :lol:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości