Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto mar 24, 2015 14:01 Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

Dzień Dobry .
Czy jest możliwość zakrycia lub usunięcia twarzy ze zdjęcia , przez amatora niezbyt dobrze potrafiącego obsługiwać aparat fotograficzny i nigdy nie mającej do czynienia z programami dla grafików . Jakiś prosty w obsłudze program , czy inna metoda ? Mam wybitny antytalent plastyczny .
Mam ciekawe zdjęcia kotów : np siedzącego na bramce w trakcie rozgrywania meczu piłkarskiego i wyraźnie dopingującego graczy . W bramce mój wnuk a obok jego koledzy . Ich mamy nie życzą sobie zdjęć swoich dzieci na forum . Dodatkowo chcę wysłać artykuł do Blaga " I kto tu mruczy " , ilustrowanego zdjęciami a tam : koty , dzieci i dorośli . To już ogólnie dostępny internet . Pozdrawiam .
Nie uczłowieczaj kota - ukoć człowieka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna Mańka

Avatar użytkownika
 
Posty: 315
Od: Śro lis 20, 2013 10:49

Post » Wto mar 24, 2015 15:04 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

hmmm, jest taki program picassa, ma rozne opcje przystosowane do szybkiej i prostej obróbki zdjęć. Z tym ze jest to tez jednoczesnie album i przegladarka zdjec. Tylko pytanie czy chcesz całkowicie usunac twarze czy tylko je zaslonic/rozmazac? Bo jak to pierwsze to lepiej komuś zlecic.

anieli

Avatar użytkownika
 
Posty: 865
Od: Czw paź 25, 2012 16:11

Post » Wto mar 24, 2015 15:58 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

W komputerze otworzyć zdjęcie w Paint'cie. Tam masz mnóstwo możliwości - gumka (wycieranie),
różne kształty - zaklejenie.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Wto mar 24, 2015 16:26 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

Tak, tylko estetyka marna. Najlepiej rozmyc wszystko by bylo, ale to z kolei też może źle wyglądać jak bedzie za dużo. Czarna Mańka podrzuc jedna fote na pw, to Ci powiem czym to najlepiej ogarnac.

anieli

Avatar użytkownika
 
Posty: 865
Od: Czw paź 25, 2012 16:11

Post » Czw mar 26, 2015 12:25 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

Pytałam u fotografa , ale przesadzają z cenami jak zdjęcia nie u nich robione . Spróbuję na Paint'cie , nie chciała bym zniekształcić zdjęć .
Nie uczłowieczaj kota - ukoć człowieka
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Czarna Mańka

Avatar użytkownika
 
Posty: 315
Od: Śro lis 20, 2013 10:49

Post » Pon maja 02, 2016 13:36 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

Czarna Mańko najprostszy, bezpłatny programik do obróbki zdjęć:
http://www.dobreprogramy.pl/Photoscape, ... 12505.html
Mam , używam i jestem zadowolona bardzo!
Można zamazać "drganiami" twarz, niechciane elementy, dodać napis, rameczkę, przyciąć-prosty jak konstrukcja cepa, skoro ja się nauczyłam bez problemu! :lol:
ObrazekObrazekObrazek
Tylko przyjaciele słyszą Twój krzyk , gdy milczysz i widzą łzy, gdy się śmiejesz
"Boże , chroń mnie od fałszywych przyjaciół -z wrogami sobie poradzę"

kropkaXL

Avatar użytkownika
 
Posty: 35418
Od: Wto sie 12, 2008 14:18

Post » Sob cze 18, 2016 17:57 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

wchodzisz w painta i zamazujesz jakims flamastrem najlepiej czarnym..
lub pobierasz photo filtre i tam moznazamazac specjalnym narzedziem ktory rozmazuje obraz :)
w aparacie mozna czymś zakleić jakimś obrazkiem i też będzie :)

kozda

 
Posty: 1
Od: Sob cze 18, 2016 9:42

Post » Czw sie 18, 2016 21:19 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

W Photoscape jest dużo fajnych opcji, m.in. rozmycie fragmentu zdjęcia.
Bardzo lubię ten program i polecam.
_______________________________________________________
Jakie nudne byłoby życie gdyby nie ten rząd.
Nie, za PO nie było lepiej. Ludzie tyrali za 1.200 brutto. Afera goniła aferę :?

Podziwiam, jak szeregowy poseł ogrywa opozycję Obrazek
STOP HEJT! Nikt nie jest anonimowy w sieci.

Erin

Avatar użytkownika
 
Posty: 64069
Od: Pt cze 22, 2007 8:43

Post » Czw sie 25, 2016 22:46 Re: Jak usunąć twarz ze zdjęcia .

http://www.photoshoponlinefree.net/

1.utwórz obrazek z komputera : pokazujesz mu zdjecie konkretne, które będziesz edytować
2. wybierasz w znackach po lewej drugi od góry po lewej, taki kwadrat z przecietymi krawedziami, zmiania ci się rodzaj zaznaczenia. zaznaczasz twarz (tak jakbyś chciała zaznaczyć dwa pliki na pulpicie, klikasz i przeciągasz zaznaczenie) pojawia się migajacy kwadrat
3.wchodzisz w zakłądkę filtr->rozmycie polowe pokazuje się nowe okienko, w którym masz pasek do dostosowania rozmycia, najepiej przesunąć go maxymanie w prawo
4. zakładka plik->zachowaj w okienku ktore sie pojawi dajesz "ok" i pojawia sie okno systemowe do zapisu zjdecia w wybranym przez ciebie miejscu.

Efekt:
Obrazek Obrazek

Czy to wystarczy? Jak nie można to też zrobić w inny sposób

AleksandraZebrowata

Avatar użytkownika
 
Posty: 322
Od: Czw cze 30, 2016 23:17
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości