Prywatność pw, czy w istocie?

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 30, 2014 14:59 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

aassiiaa pisze:
NITKA/KARINKA pisze:Mamy dostęp do czyjegoś PW tylko wtedy gdy ktoś je udostępni raportując (można zaraportować wiadomość wysłaną lub otrzymaną).

Administrator ( z dostępem do bazy)ma techniczną możliwość poznać treść PW.
W uzasadnionych przypadkach musi je np udostępnić na potrzeby sądu, prokuratury i policji.

Kocham teorie spiskowe na miau. :mrgreen:
Zacytuję bo może ktoś przeoczył.

Jasne, najlepiej obśmiać.

Dla mnie ważne jest to, że wbrew wcześniejszym enuncjacjom, możliwość czytania pw istnieje. I została potwierdzona przez moderatora.

I nie, nie podejrzewam admina, żeby się zajmował takimi pierdołami jak to, co jedna pani drugiej pani pisze w pw. Ale moderatorzy, a przynajmniej niektórzy z Was, to już zupełnie inny temat :wink:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 14:59 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Zosik pisze:Uwielbiam teorie spiskowe. Lecę po pop corn i piwo! :mrgreen:

Czy to legalne? :strach:

floxanna

Avatar użytkownika
 
Posty: 4088
Od: Pon paź 27, 2008 18:41
Lokalizacja: Olsztyn

Post » Pon cze 30, 2014 15:00 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

floxanna pisze:
Zosik pisze:Uwielbiam teorie spiskowe. Lecę po pop corn i piwo! :mrgreen:

Czy to legalne? :strach:

piwo czy pop corn :wink:
Obrazek

Dla naszych Słoneczek [*] Kochamy i tęsknimy.

ASK@

Avatar użytkownika
 
Posty: 55324
Od: Czw gru 04, 2008 12:45
Lokalizacja: Otwock


Adopcje: 11 >>

Post » Pon cze 30, 2014 15:01 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

to pytanie padało już nie raz na tym forum, więc nic to takiego ...

jedyną osobą która ma dostęp do bazy danych jestem ja, nie ma tu drugiego administratora (ani forum ani całego serwera), serwery są zainstalowane u mnie w domu, więc fizyczny dostęp osób trzecich jest wykluczony.

Dodatkowo żadne z narzędzi na tym forum (w tym moderatorskich) nie daje możliwości dostępu do cudzych PW (za wyjątkiem raportowanych) cz też do historii czatu.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon cze 30, 2014 15:02 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

floxanna pisze:
Zosik pisze:Uwielbiam teorie spiskowe. Lecę po pop corn i piwo! :mrgreen:

Czy to legalne? :strach:


No ja wiem... pełnoletnia jestem to CHYBA tak... 8O

casica - nie gniewaj się i nie oburzaj. Jak nie można czegoś zmienić, to pozostaje obśmiać. Aczkolwiek możliwość czytania mojego pw przez kogokolwiek już mnie tak nie śmieszy, a jedynie powstrzymuje od wysyłania pw jakichkolwiek, co by potem ktoś przeciw mnie jakiegoś mojego nieostrożnego sformułowania nie użył.
ObrazekObrazek

Zosik

 
Posty: 3797
Od: Pt sty 25, 2013 17:10
Lokalizacja: Częstochowa

Post » Pon cze 30, 2014 15:07 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

lrafal pisze:to pytanie padało już nie raz na tym forum, więc nic to takiego ...

jedyną osobą która ma dostęp do bazy danych jestem ja, nie ma tu drugiego administratora (ani forum ani całego serwera), serwery są zainstalowane u mnie w domu, więc fizyczny dostęp osób trzecich jest wykluczony.

Dodatkowo żadne z narzędzi na tym forum (w tym moderatorskich) nie daje możliwości dostępu do cudzych PW (za wyjątkiem raportowanych) cz też do historii czatu.

Owszem, sama pamiętam kilka "afer" w tym stylu, których skutkiem były tego typu pytania - czy jest możliwość.
No więc okazuje się, że jest. O ile pamiętam po raz pierwszy zostało potwierdzone, że możliwość istnieje, i że nie wymaga to jakichś specjalnych wielce umiejętności, dla informatyka, administratora, moderatora.

I o to mi chodziło, o potwierdzenie.

Skoro tak, to każdy niech wyciąga swoje wnioski i posługuje się pw wedle woli. Tyle.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 15:13 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

casica pisze:
lrafal pisze:to pytanie padało już nie raz na tym forum, więc nic to takiego ...

jedyną osobą która ma dostęp do bazy danych jestem ja, nie ma tu drugiego administratora (ani forum ani całego serwera), serwery są zainstalowane u mnie w domu, więc fizyczny dostęp osób trzecich jest wykluczony.

Dodatkowo żadne z narzędzi na tym forum (w tym moderatorskich) nie daje możliwości dostępu do cudzych PW (za wyjątkiem raportowanych) cz też do historii czatu.

Owszem, sama pamiętam kilka "afer" w tym stylu, których skutkiem były tego typu pytania - czy jest możliwość.
No więc okazuje się, że jest. O ile pamiętam po raz pierwszy zostało potwierdzone, że możliwość istnieje, i że nie wymaga to jakichś specjalnych wielce umiejętności, dla informatyka, administratora, moderatora.

I o to mi chodziło, o potwierdzenie.

Skoro tak, to każdy niech wyciąga swoje wnioski i posługuje się pw wedle woli. Tyle.

Pogrubienie moje.
Ode mnie wymagało by to SPECJALNYCH I WIELKICH umiejętności hakerskich/informatycznych, których nie posiadam. Więc jednak teoria powyższa mało prawdziwa...

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8284
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 30, 2014 15:16 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

aassiiaa pisze:
casica pisze:
lrafal pisze:to pytanie padało już nie raz na tym forum, więc nic to takiego ...

jedyną osobą która ma dostęp do bazy danych jestem ja, nie ma tu drugiego administratora (ani forum ani całego serwera), serwery są zainstalowane u mnie w domu, więc fizyczny dostęp osób trzecich jest wykluczony.

Dodatkowo żadne z narzędzi na tym forum (w tym moderatorskich) nie daje możliwości dostępu do cudzych PW (za wyjątkiem raportowanych) cz też do historii czatu.

Owszem, sama pamiętam kilka "afer" w tym stylu, których skutkiem były tego typu pytania - czy jest możliwość.
No więc okazuje się, że jest. O ile pamiętam po raz pierwszy zostało potwierdzone, że możliwość istnieje, i że nie wymaga to jakichś specjalnych wielce umiejętności, dla informatyka, administratora, moderatora.

I o to mi chodziło, o potwierdzenie.

Skoro tak, to każdy niech wyciąga swoje wnioski i posługuje się pw wedle woli. Tyle.

Pogrubienie moje.
Ode mnie wymagało by to SPECJALNYCH I WIELKICH umiejętności hakerskich/informatycznych, których nie posiadam. Więc jednak teoria powyższa mało prawdziwa...

Nie, od Ciebie wymagałoby to wyłącznie odpowiednich uprawnień.
Zaznaczam na wszelki wypadek, że to zwykła konstatacja.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 15:21 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Casica wszystko co jest w necie jest "gdzieś" i można to zdobyć/przeczytać/odzyskać. Wszystko zależy od umiejętności hakerskich.
Admin już napisał. Moderatorzy tego forum nie mają dostępu do pw oprócz tych raportowanych.

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8284
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 30, 2014 15:37 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

tajdzi pisze: A jakich haczyków można użyć na forum typu MIAU?
wiesz tamto forum było o dzieciakach, i też się dziwiliśmy tym haczykom ;) ingerowanie w posty, ostrzeżenia za "wulgaryzmy" pisane typu d**pa, później było już tylko gorzej. Jedna z matek wyraziła opinię na temat aborcji po gwałcie- temat dość kontrowersyjny- dostała bana za "podżeganie" do konfliktu, i było już z górki. Mogłabym mnożyć takie błahostki, ale po co. Forum to tylko forum.

Fajnie, że forum jest i pomagacie za pośrednictwem tego miejsca. Można też spotkać wielu ciekawych dwunożnych, jeszcze więcej wspaniałych futer. Ja dzięki forum mam swoje bestie, za co jestem wdzięczna, otrzymałam też pomoc od bardzo mądrej osoby- chwała Jej za to :) Pomijając...

Mnie jako zupełnie obiektywnemu obserwatorowi, przykro czasem się czyta skrajnie subiektywne oceny, wnioski, a nawet domysły moderatorów. I uwierzcie mi, wiem z doświadczenia :) choć mało prawdopodobnie to brzmi, biorąc pod uwagę moją małą aktywność na forum.

Evelyn_

 
Posty: 278
Od: Pt sie 23, 2013 19:45

Post » Pon cze 30, 2014 16:09 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

casica pisze:Nie, od Ciebie wymagałoby to wyłącznie odpowiednich uprawnień.
Zaznaczam na wszelki wypadek, że to zwykła konstatacja.



uprawnienia do bazy nie są w żaden sposób powiązane z kontem na forum, są to całkiem osobne sprawy, mozna nadać uprawnienia osobie nie będącej na forum.
Sugerowanie, że jest to cześć uprawnień moderatora, które wystarczy włączyć jest nie na miejscu.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon cze 30, 2014 16:21 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

lrafal pisze:
casica pisze:Nie, od Ciebie wymagałoby to wyłącznie odpowiednich uprawnień.
Zaznaczam na wszelki wypadek, że to zwykła konstatacja.



uprawnienia do bazy nie są w żaden sposób powiązane z kontem na forum, są to całkiem osobne sprawy, mozna nadać uprawnienia osobie nie będącej na forum.
Sugerowanie, że jest to cześć uprawnień moderatora, które wystarczy włączyć jest nie na miejscu.

Z całym szacunkiem Rafale, ale chyba nie zrozumiałeś o co mi chodziło. Rozważając kwestię teoretycznie.

Otóż teoretycznie wygląda to tak: Jeśli admin x stworzy uprawnienia do czytania pw, może je nadać moderatorowi. Ergo, moderator nie musi mieć umiejętności hakerskich. Może czytać pw bo takie uprawnienia dał mu admin. Była to odpowiedź na post aasssiiaa, wyrywanie jej z kontekstu nie ma sensu.

Nigdzie nie sugerowałam, że ktoś z moderatorów tego forum takie uprawnienia ma.
Zapytałam czy jest możliwość czytania pw. No więc jest. I tyle, i o to mi chodziło.
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 16:27 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Ale caly czas sugerujesz, ze moze mieć moderator a nie jest to do końca prawdą, bo mozesz mieć Ty, może mieć pan Czesław co o istnieniu forum pojęcia nie ma.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon cze 30, 2014 16:41 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

lrafal pisze:Ale caly czas sugerujesz, ze moze mieć moderator a nie jest to do końca prawdą, bo mozesz mieć Ty, może mieć pan Czesław co o istnieniu forum pojęcia nie ma.

Bo w wiecznie żywych forumowych enuncjacjach o czytaniu pw, nie pojawiają się pan Czesław albo Zdzicho, ani nawet ja, tylko moderatorzy.
Moje pytanie było czysto teoretyczne - czy jest taka możliwość, a nie - czy ktoś ma takie uprawnienia w odniesieniu do forum miau.

Skoro, jak sam piszesz, można nadać takie uprawnienia każdemu, to i moderatorowi można. A ktoś, komu je nadano nie musi być wybitnym hakerem ani nawet sprawnym informatykiem (wbrew temu co twierdzi aassiiaa). Nie jest to sugestia w kierunku określonego moderatora czy określonej afery. Było to pytanie, normalne pytanie, a nie próba wyjaśniania/rozwikłania/odpowiedzi na sugestie o czytaniu pw.

Ja swoją odpowiedź dostałam, słowo klucz "można". A że kodów do swojego konta nie podaję w pw, więc w sumie i tak mam to gdzieś :wink:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 16:48 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Czy naprawdę moderatorzy są nam potrzebni. Gadamy sobie o wszystkim i o kotach też. Jeśli ktoś będzie miał jakieś obiekcje to sam zwróci się do admina o pomoc. A czy naprawdę musimy zastanawiając się nad każdym słowem i na forum i na pw.
Podobało mi się tutaj, że mogłam pisać nie tylko o kotach ale o kolorze włosów i długości kiecki. Nie umiałam istnieć na forach akwa gdzie rygorystycznie przestrzegano merytorycznosci wypowiedzi.
Zastanówmy się, czy potrzeba nim forum się rozleci. Zbyt wiele dobrego tu sie dzieje
Koty żyją akurat tyle, żeby zdążyły spleść się z naszym życiem i zapaść
głęboko w serce. Potem je łamią. Ale ile warte byłoby życie bez nich...


Dwie baby i rudy ...

tosiula

 
Posty: 23190
Od: Sob lut 24, 2007 17:42
Lokalizacja: Kujawy; między miskami a kuwetą

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości