Prywatność pw, czy w istocie?

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 30, 2014 16:55 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

casica pisze:Skoro, jak sam piszesz, można nadać takie uprawnienia każdemu, to i moderatorowi można. A ktoś, komu je nadano nie musi być wybitnym hakerem ani nawet sprawnym informatykiem (wbrew temu co twierdzi aassiiaa). Nie jest to sugestia w kierunku określonego moderatora czy określonej afery. Było to pytanie, normalne pytanie, a nie próba wyjaśniania/rozwikłania/odpowiedzi na sugestie o czytaniu pw.

Powyższe stwierdzenie napisałam w kontekście uprawnień jakie posiadam. Pewnie gdybym miała udostępniony wgląd to jego obsługa nie wymagałaby wielkich umiejętności. Na szczęście nie mam i nie chcę mieć.

aassiiaa

Avatar użytkownika
 
Posty: 8284
Od: Pt sty 20, 2006 14:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post » Pon cze 30, 2014 18:09 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

O rety, ale się spóźniłam :)
Rafał wyjaśnił dość dokładnie jak wygląda kwesta dostępu do bazy danych. Co do czytania pw, to wielka ulga, że modzi nie mają takiej możliwości (za wyjątkiem raportowanych), naprawdę wystarczy to co można wyczytać na podforach :strach:

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Pon cze 30, 2014 18:18 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Wyobraziłam sobie lrafała, jak z wypiekami na twarzy czyta co smakowitsze pw i obgaduje z modami na tajnym forum. :20145 japierdziu... :ryk:

Technicznie wszystko jest możliwe, nawet taki lejek komputerowy jak ja o tym wie. Nie jest to żadna wiedza tajemna. :ryk:
Nadanie modowi uprawnień do czytania pw, równałoby się z nadaniem mu uprawnień admina. O ile kumam z tego co było napisane. A o ile wiem admin jest tylko jeden. lrafal.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon cze 30, 2014 18:24 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

tu jest przykład programu do administracji bazami danych:
http://demo.phpmyadmin.net/master-config/
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pon cze 30, 2014 18:27 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

No weź :roll: żeby coś z tego zrozumieć, trzeba mieć jakąś elementarną wiedzę. Ja nie mam.
Szczyt umiejętności to instalacja gier
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 18:34 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Ja bym osobom, które twierdzą jakoby pw wyciekły do moderacji radziła zastanowić się:
1. czy adresat pw dochował tajemnicy (rozmawiamy, spotykamy się z wieloma różnymi osobami w realu),
2. czy samemu się nie "wyciekło" treści pw wpisami w różnych watkach i rozmowami w realu.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38254
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pon cze 30, 2014 19:35 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

casica pisze:...
Szczyt umiejętności to instalacja gier

szacun. u mnie to robi TZ
не шалю, никого не трогаю, починяю примус ;)
Aktualnie na pokładzie: Nadszyszkownik, Żwirek
Nasze koty za TM(w kolejności zgłoszeń): Kulka [*] 17.03.2023, Gluś [*] 26.03.2020, Zmrol [*] 24.09.2023
Robalek['] Kredka['] Pirat['] Połamaniec [']

zabers

Avatar użytkownika
 
Posty: 26125
Od: Nie lut 08, 2009 14:21
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 30, 2014 21:03 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

MariaD pisze:Ja bym osobom, które twierdzą jakoby pw wyciekły do moderacji radziła zastanowić się:
1. czy adresat pw dochował tajemnicy (rozmawiamy, spotykamy się z wieloma różnymi osobami w realu),
2. czy samemu się nie "wyciekło" treści pw wpisami w różnych watkach i rozmowami w realu.

Właśnie chciałam napisać to samo, co MariaD. Skoro admin nie nadał modom uprawnień do czytania pw, a znają ich treść, to pewnie dostali je bezpośrednio od zainteresowanych albo pośrednio łańcuszkiem.
Kiedyś było takie mądre powiedzenie dla pań skłonnych do nielegalnych romansów: "Nic tak nie plami kobiety jak atrament". A przy funkcji kopiuj-wklej, cytuj i prześlij dalej to już doprawdy żadna sztuka treści rozpowszechnić.
I żeby tylko mod i admin znali treść - może się okazać, że okrąży pół forum, a nadawca nawet się nie dowie.
Obrazek Kawunia?

koteczekanusi

 
Posty: 3666
Od: Pon sty 07, 2008 12:03
Lokalizacja: Warszawa - Żoliborz

Post » Pon cze 30, 2014 23:10 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

koteczekanusi pisze:
MariaD pisze:Ja bym osobom, które twierdzą jakoby pw wyciekły do moderacji radziła zastanowić się:
1. czy adresat pw dochował tajemnicy (rozmawiamy, spotykamy się z wieloma różnymi osobami w realu),
2. czy samemu się nie "wyciekło" treści pw wpisami w różnych watkach i rozmowami w realu.

Właśnie chciałam napisać to samo, co MariaD. Skoro admin nie nadał modom uprawnień do czytania pw, a znają ich treść, to pewnie dostali je bezpośrednio od zainteresowanych albo pośrednio łańcuszkiem.
Kiedyś było takie mądre powiedzenie dla pań skłonnych do nielegalnych romansów: "Nic tak nie plami kobiety jak atrament". A przy funkcji kopiuj-wklej, cytuj i prześlij dalej to już doprawdy żadna sztuka treści rozpowszechnić.
I żeby tylko mod i admin znali treść - może się okazać, że okrąży pół forum, a nadawca nawet się nie dowie.


Koteczekanusi, po prostu wyjęłaś mi to z ust korali.
Panienki, nie zajmujcie się plotkami, to i Wasze tajemnice nie będa ujawniane na forum.
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 30, 2014 23:26 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Ale jakie panienki? 8O
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Pon cze 30, 2014 23:35 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Spokojnie, Kasiu, nie pisałam ad personam
To było ogólnie tak, przepraszam.
Anna i tylko cztery koty :(

anna57

Avatar użytkownika
 
Posty: 13052
Od: Wto kwi 27, 2004 10:24
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon cze 30, 2014 23:36 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Spoko Aniu :)
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Wto lip 01, 2014 0:22 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

alix76 pisze:O rety, ale się spóźniłam :)
Rafał wyjaśnił dość dokładnie jak wygląda kwesta dostępu do bazy danych. Co do czytania pw, to wielka ulga, że modzi nie mają takiej możliwości (za wyjątkiem raportowanych), naprawdę wystarczy to co można wyczytać na podforach :strach:


?
W kwestii formalnej: każdy moderator ma dostęp do wszystkich? I tak sobie "wyczytuje", kiedy ma ochotę?

Funia

 
Posty: 2705
Od: Wto cze 10, 2003 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto lip 01, 2014 4:27 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

Funia pisze:
alix76 pisze:O rety, ale się spóźniłam :)
Rafał wyjaśnił dość dokładnie jak wygląda kwesta dostępu do bazy danych. Co do czytania pw, to wielka ulga, że modzi nie mają takiej możliwości (za wyjątkiem raportowanych), naprawdę wystarczy to co można wyczytać na podforach :strach:


?
W kwestii formalnej: każdy moderator ma dostęp do wszystkich? I tak sobie "wyczytuje", kiedy ma ochotę?

Moderator, jak każdy użytkownik, ma dostęp do podforów dostępnych bez logowania i po logowaniu i owszem, czytuje sobie :wink: , kiedy ma ochotę (lub czas). Przez podforum mam na myśli część forum - Koty czy Koci Łapci to też podforum :wink:
Jeśli pytasz o podforum zamknięte, to nie, mod widzi tylko takie, do którego przynależy (o ile tak jest). O porządek na podforach zamkniętych dbają ich moderatorzy - i to też mnie bardzo cieszy :twisted:
Natomiast warto pamiętać, że do podforum zamkniętego ma dostęp iluś użytkowników i od dyskrecji każdego z nich zależy, czy pisane tam treści nigdzie nie wypłyną.

alix76

Avatar użytkownika
 
Posty: 23037
Od: Nie mar 22, 2009 7:37
Lokalizacja: Wa-wa

Post » Wto lip 01, 2014 12:12 Re: Prywatność pw, czy w istocie?

alix76 pisze:Moderator, jak każdy użytkownik, ma dostęp do podforów dostępnych bez logowania i po logowaniu i owszem, czytuje sobie :wink: , kiedy ma ochotę (lub czas). Przez podforum mam na myśli część forum - Koty czy Koci Łapci to też podforum :wink:
Jeśli pytasz o podforum zamknięte, to nie, mod widzi tylko takie, do którego przynależy (o ile tak jest). O porządek na podforach zamkniętych dbają ich moderatorzy - i to też mnie bardzo cieszy :twisted: (...)


Dziękuję za wyjaśnienie. Ponieważ wątek jest o pw, zrozumiałam, że piszesz o podforach zamkniętych. Na szczęście źle zrozumiałam.

Funia

 
Posty: 2705
Od: Wto cze 10, 2003 20:48
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości