Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw mar 28, 2013 16:26 Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Tak, na wszelki wypadek...
Nie pamiętam, czy po wykasowaniu historii przeglądania wyskoczył mi przy pierwszym wejściu na forum komunikat, czy nie, nie wiem.
Ale tak na wszelki wypadek przypominam, że trzeba widocznym miejscu...

http://www.komputerswiat.pl/blogi/blog- ... eczka.aspx
http://www.cmsszablony.pl/pliki-cookies ... t40793.htm

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

Post » Czw mar 28, 2013 18:06 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Na stronie rejestracji jest info i w faq na końcu.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8379
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw mar 28, 2013 18:49 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

No właśnie tak samo (przy rejestracji i w FAQ) mieliśmy to na forum, które pomagam administrować, ale wątpliwości co do widoczności komunikatu w końcu sprawiły, że adminka walnęła go dla świętego spokoju na samej górze strony.
Na jednej z podlinkowanych stron piszą:
W świetle obowiązujących od dzisiaj przepisów właściciele stron WWW muszą umieścić w widocznym miejscu informację o tym, że konkretna witryna zbiera o nich informacje za pomocą ciasteczek i jak z nich zrezygnować
....
Według prawników dodanie komunikatu na przykład w stopce strony internetowej nie spełni warunków ustawy, bowiem musi on być dobrze widoczny i zrozumiały dla odbiorcy


Gdzie nie wejdę - to samo - wyskakuje widoczny komunikat o cookies. Szczerze mówiąc w pierwszej chwili myślałam o tym, że to dlatego, że pierwszy raz od miesięcy wyczyściłam historię - zbiegło mi się w czasie z pojawieniem się komunikatów.

Tak że my to zrobiliśmy dla świętego spokoju, bo niby forum małe, ale jak się jakaś menda trafi to narobi kłopotów. Swoją droga paranoja - właściwie wejście na jakąkolwiek stronę powinno się zaczynać pusta planszą z komunikatem...ech...

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

Post » Czw mar 28, 2013 19:45 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Też zauważyłem na niektórych stronach.
W święta chciałem zamknąć temat ochrony danych osobowych na miau i puścić wszystko w ssl, a tu jeszcze baner trzeba zrobić :roll:
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8379
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt mar 29, 2013 17:08 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

ok, ssl zainstalowany, muszę jeszcze przemyśleć czy całość szyfrować czy tyko panel użytkownika + logowanie (ucp.php)

Odnośnie powiadomienia o cookies, zastanawiam się nad jednym faktem. Specyfiką takich for jak miau.pl jest to, że często obrazki w podpisach i postach są na portalach zewnętrznych, które razem ze swoją grafiką wysyłają swoje cookies.
I tu się sypie precyzyjna definicja, bo nie jestem w stanie dokładnie określić jakie ciacha się zapiszą podczas przeglądania forum. Jak to rozwiązać ?
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8379
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Pt mar 29, 2013 18:02 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

lrafal pisze:Odnośnie powiadomienia o cookies, zastanawiam się nad jednym faktem. Specyfiką takich for jak miau.pl jest to, że często obrazki w podpisach i postach są na portalach zewnętrznych, które razem ze swoją grafiką wysyłają swoje cookies.

O kurcze, faktycznie, nawet o tym nie pomyślałam. Pojęcia nie mam, jak to rozwiązać.

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

Post » Pt mar 29, 2013 19:37 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Przykład informacji o cookies wstawianych przez inne firmy: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... SlotII3img

Dodam jeszcze, że na dole strony Miau czasami pojawia banner wykonany we Flashu, a Flash zapisuje swoje własne "flash cookies", na co twórca strony WWW nie ma żadnego wpływu. Można tylko poinformować użytkowników jak to wyłączyć. http://help.adobe.com/pl_PL/FlashPlayer ... -7fff.html

Wojtek

 
Posty: 27366
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob mar 30, 2013 10:57 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Prz próbie wejścia na panel użytkownika wyświetlił się komunikat
Wystąpił problem z certyfikatem zabezpieczeń tej witryny sieci Web


Certyfikat zabezpieczeń przedstawiony przez tę witrynę sieci Web został wystawiony dla adresu innej witryny.

Problemy z certyfikatem zabezpieczeń mogą wskazywać na próbę oszukania Cię lub przechwycenia danych, które wysyłasz do serwera.
Zaleca się zamknięcie tej strony sieci Web i przerwanie przeglądania tej witryny sieci Web.
Kliknij tutaj, aby zamknąć tę stronę sieci Web.
Kontynuuj przeglądanie tej witryny sieci Web (niezalecane).
Więcej informacji


Jeśli ta strona została otwarta w wyniku kliknięcia łącza, sprawdź adres witryny sieci web na pasku adresu, aby upewnić się, że jest to oczekiwany adres.
Otwierając witrynę sieci web o adresie takim jak https://example.com, spróbuj dodać do adresu „www”: https://www.example.com.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz temat Błędy certyfikatów w Pomocy programu Internet Explorer.


Edycja 11:00 - komunikat nie wyświetla się.
[*] 7.03.1992-18.03.2004[']
Należało wdać się w awanturę. :(
Gdziekolwiek jesteś ...♥♥♥
KARINKA[*]15.06.2003-13.10.2008['] MACIUŚ[']5.05.2011 KUBUŚ[']26.07.2011 MRUŻKA[']27.03.2013
:cry: :cry: :cry:

NITKA/KARINKA

Avatar użytkownika
 
Posty: 12966
Od: Sob lut 21, 2009 8:41

Post » Sob mar 30, 2013 11:10 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8379
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob mar 30, 2013 11:40 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

lrafal pisze:/.../ Jak to rozwiązać ?

Gazeta napisała po prostu:
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.

Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności


u nas np. '... mogą je stosować również portale zewnętrzne, z których pobierane są pliki graficzne publikowane przez użytkowników forum...'
fckptn
Obrazek

ana

 
Posty: 23876
Od: Śro lut 20, 2002 21:56

Post » Wto kwi 02, 2013 18:36 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Bardzo piękny baner :ok:

Bryska4

Avatar użytkownika
 
Posty: 19048
Od: Sob paź 25, 2008 17:59

Post » Wto kwi 02, 2013 18:37 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

Super informacja! :D :ok:

Wojtek

 
Posty: 27366
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto kwi 02, 2013 18:42 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

zgadzam się z przedmówcami :ok: genialny :mrgreen:

izydorka

 
Posty: 9465
Od: Śro lut 04, 2009 21:09
Lokalizacja: Śląsk

Post » Wto kwi 02, 2013 22:42 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

A dlaczego on nie znika po naciśnięciu na "zamknij"? Po "zamknij" zostaję wylogowywana :o

kitkowa

Avatar użytkownika
 
Posty: 2761
Od: Śro lut 07, 2007 20:52

Post » Śro kwi 03, 2013 0:00 Re: Nowe prawo dotyczące m.in cookies.

sprawdzałem na kilku przeglądarkach i urządzeniach i zachowuje się poprawnie, napisz jaką masz przeglądarkę, jaki system ?
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8379
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości