Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto gru 11, 2012 16:36 Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

Mam taki problem:

Swoje konto pocztowe mam na Tlenie. W pracy - działa wszystko cacy. Mogę odbierać pocztę, pisać i wysyłać maile.
Na domowym laptopie - ni hu-hu. Widzę wszystkie maile, które przyszły, a żadnego nie mogę otworzyć :| . Po kliknięciu na wiadomość po prostu nic się nie dzieje. Nie otwiera się. Nie mogę wejść w wysłane, w kopie robocze, w nic.
Nie jest to wina myszki, bo np. na miau.pl czy na fb myszka działa, mogę klikać gdzie mi się podoba, otwierać dowolne tematy itp.

Jaka może być przyczyna takiego stanu rzeczy?
Co robić, żeby jednak móc korzystać z poczty w domu?

Bardzo, bardzo proszę o radę.

bazyla

 
Posty: 5321
Od: Pon kwi 03, 2006 8:14
Lokalizacja: okolice Pruszkowa

Post » Wto gru 11, 2012 17:06 Re: Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

Hej poniżej zamieszczam takie małe komputerowe ABC może Tobie lub komuś innemu się przyda :)

Standardowo jak coś Nam nie działa tak jak trzeba z komputerem należy wykonać 3 czynności.
WAŻNE komputer funkcjonuje tzn. włącza się, nie zawiesza, nie wyłącza etc. jeśli tak nie jest a się nie znamy - zalecam udać się z komputerem do serwisu (sama diagnostyka kosztuje od 20-40 zł a mamy pewność, że robi to fachowiec) bądź sklepu komputerowego gdzie pracownicy mogą orzec coś więcej o stanie komputera.

STANDARDOWE CZYNNOŚCI POMOCNE NA WIELE KOMPUTEROWYCH DOLEGLIWOŚCI:
0. Zresetować komputer. Uruchomić ponownie komputer (Start/uruchom ponownie). Sprawdzić czy to coś pomogło.
1. Sprawdzić stan posiadanego antywirusa - jak trzeba to pobrać aktualizacje - oprogramowania, bibliotek - program musi być włączony! (jeśli nie to problemem jest zawirusowany komputer). Zrobić pełne skanowanie komputera. Wykonać punkt 0.
2. Zainstalować darmowy program CCleaner/FCleaner/Odkurzacz, który posprząta komputer z plików tymczasowych, następnie go uruchomić i wyczyścić komputer. (nie wykasuje raczej nic ważnego). Wykonać punkt 0.

------------------------------
W Twoim przypadku myślę, że warto również reinstalować przeglądarkę. Jeśli to nie pomoże to będziemy myśleć dalej - na odległość trudno jest ocenić co może powodować takie zachowanie komputera.

nanillia

 
Posty: 63
Od: Pt mar 09, 2012 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2012 19:50 Re: Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

O mamuńku - już otwieram tę pocztę :piwa: .
Zastosowałam się do Twoich rad, ale bez efektu. Po 3 godz., gdy już wypróbowałam wszystkie pomysły i weszłam gdzie się dało w ustawienia - wpadłam na pomysł, że usunę ciasteczka :P .
Usunęłam - i póki co na razie poczta działa.

Aby nie zapeszyć i co by się znów nie spsuła - nie cieszę się. Na razie.
Poczekam z euforią :D .

Edit: już nie działa jednak :? .

bazyla

 
Posty: 5321
Od: Pon kwi 03, 2006 8:14
Lokalizacja: okolice Pruszkowa

Post » Wto gru 11, 2012 21:06 Re: Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

No tak, zapomniałam napisać, że trzeba spojrzeć w ustawieniach/opcjach programu "czyszczącego" by czyścił historię przeglądania ciasteczka i inne ale cieszę się, że udało się naprawić mimo to wszystko działa. Żadna praca stracona - komputer na pewno szybciej i płynniej chodzi :D

nanillia

 
Posty: 63
Od: Pt mar 09, 2012 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2012 21:53 Re: Nie mogę korzystać z mojej poczty - co robić ???

To coś mi się wydaje, że to przeglądarka (może ściągnęła jakąś bubel-aktualizację ostatnio lub po prostu się wysypała) - spróbuj skorzystać lub jeśli nie masz to zainstalować jakąś inną np. Chrome, Firefoxa lub Operę i zobacz czy na nich problem będzie się powtarzał. Miałam taki przypadek u znajomego, FF przestał ni z tego ni z owego właściwie działać - winna była aktualizacja do nowszej wersji - po usunięciu aktualizacji i reinstalowaniu przeglądarki włącznie z usunięciem danych użytkownika bo były uszkodzone niestety wszystko zaczęło działać - trzeba też było wyłączyć automatyczne aktualizacje.
Trzymam kciuki :ok:

nanillia

 
Posty: 63
Od: Pt mar 09, 2012 11:10
Lokalizacja: Warszawa




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości