Prawnik potrzebny

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt gru 07, 2012 15:56 Re: Prawnik potrzebny

MariaD pisze:
Poker71 pisze:zwykłe pospolite tyłokrycie żeby się przyczepić do "należytej staranności" nie można było.

Zawsze się mozna przyczepić. Nawet jak admin/mod sprawdzi, stary użytkownik potwierdzi, to i tak znajdzie się ktoś kto uzna, że jednak tej "należytej stranności" nie było. To subiektywne odczucie.



nieprawda, akurat pojęcia staranności są dość dokładnie i mało uznaniowo traktowane w kwestiach prawnych.
i to że "ktoś" sobie uzna nie ma nic do tego.

Poker71

 
Posty: 5145
Od: Nie lip 01, 2007 15:03
Lokalizacja: Pomorze

Post » Wto gru 11, 2012 11:26 Re: Prawnik potrzebny

Prawnikiem nie jestem ale znam się na SEO i faktycznie te strony mogły by spowodować (lub mieć na celu - o ile tutaj możemy założyć działanie umyślne) obniżenie danego wyniku jeśli linkowałyby bezpośrednio do niego lub np. do strony głównej forum - a skąd te linki?? bo ich nie znalazłam w wynikach już...
Zresztą musiała by być ich cała masa by ukatrupić to forum :ok:
Domena ma 9 lat page rank 4 - duże, stare, żywe forum - ogromne wyzwanie - Google nie jest głupie! Traktuje linki zewnętrzne jako "sąsiedztwo" na które nie każdy ma wpływ. Wiem, że tak można by trochę zaszkodzić ale NIE będę rozwijając się bardziej w temacie bo nie chcę by moja wiedza w jakikolwiek szkodliwy sposób została wykorzystana. Tak jak mówi admin nie trzeba nic zgłaszać Google - roboty wyszukiwarki na bieżąco odwiedzają popularne strony nawet co parę minut :P
Gorzej z linkami wewnętrznymi - tu Google jest bez serca i traktuje je jak Naszą własność - więc proszę je tak jak to mówi admin wstawić w odpowiedni kod lub jeśli ktoś nie potrafi niech zwróci się do admina z prośbą o pomoc. Wszystkie za równo te brzydkie linkujące do zablokowanych przez Google treści jak i do strony firm, że tak się wyrażę "źle postępujących" -bo uważam, że jeśli już mamy komuś podnosić pozycję w Google niech to będzie organizacja charytatywna :kotek: lub lecznica, w której weterynarze leczą te Nasze biedaki z sercem, za pól darmo lub pro bono - w ten sposób choć tak możemy im się odwdzięczyć. Oni też muszą zarobić by istnieć a jak przestaną istnieć to kto o zgrozo będzie dobrze zwierzaki leczył ??

nanillia

 
Posty: 63
Od: Pt mar 09, 2012 11:10
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 11, 2012 12:26 Re: Prawnik potrzebny

nanillia pisze:Prawnikiem nie jestem ale znam się na SEO i faktycznie te strony mogły by spowodować (lub mieć na celu - o ile tutaj możemy założyć działanie umyślne) obniżenie danego wyniku jeśli linkowałyby bezpośrednio do niego lub np. do strony głównej forum - a skąd te linki?? bo ich nie znalazłam w wynikach już...
Zresztą musiała by być ich cała masa by ukatrupić to forum :ok:
Domena ma 9 lat page rank 4 - duże, stare, żywe forum - ogromne wyzwanie - Google nie jest głupie! Traktuje linki zewnętrzne jako "sąsiedztwo" na które nie każdy ma wpływ. Wiem, że tak można by trochę zaszkodzić ale NIE będę rozwijając się bardziej w temacie bo nie chcę by moja wiedza w jakikolwiek szkodliwy sposób została wykorzystana. Tak jak mówi admin nie trzeba nic zgłaszać Google - roboty wyszukiwarki na bieżąco odwiedzają popularne strony nawet co parę minut :P
Gorzej z linkami wewnętrznymi - tu Google jest bez serca i traktuje je jak Naszą własność - więc proszę je tak jak to mówi admin wstawić w odpowiedni kod lub jeśli ktoś nie potrafi niech zwróci się do admina z prośbą o pomoc. Wszystkie za równo te brzydkie linkujące do zablokowanych przez Google treści jak i do strony firm, że tak się wyrażę "źle postępujących" -bo uważam, że jeśli już mamy komuś podnosić pozycję w Google niech to będzie organizacja charytatywna :kotek: lub lecznica, w której weterynarze leczą te Nasze biedaki z sercem, za pól darmo lub pro bono - w ten sposób choć tak możemy im się odwdzięczyć. Oni też muszą zarobić by istnieć a jak przestaną istnieć to kto o zgrozo będzie dobrze zwierzaki leczył ??

Google naprostowało już im ścieżki. A z wyników nie całe forum zniknęło, a jedynie bardzo spadł ten wątek, gdy się wpisywało nazwę tamtej firmy. Ale to trwało chyba parę godzin tylko.
Cała akcja to był chyba dla nich WIZERUNKOWY bardzo celny strzał - w stopę. Na Fb ich strona też jest, od 26.XI, martwa. Urealnił się indeks popularności - o ich stronie "mówi" 7 osób (to jest wynik za tydzień, zdaje się). To wygląda realniej niż poprzedni prawie tysiąc. 8) Może cała para poszła w SEO. :D

Myślę, że można chyba spokojnie o całej sprawie zapomnieć.

VVu

 
Posty: 3758
Od: Pt maja 14, 2010 11:46

Post » Wto gru 11, 2012 12:36 Re: Prawnik potrzebny

to ja temat wieczorem odkleję i na techniczne przeniosę
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto gru 11, 2012 14:59 Re: Prawnik potrzebny

Czy ja moge prosic o kontakt na pw kpgos z prawnikow? Potrzebuje pomocy przy zwrocie towaru kupionego na allegro.
03.07.2010 ['] Prezes. Kocham Cię.
26.11.2020 ['] Murziłka
12.05.2022 ['] Tiger
22.03.2024 ['] NW SP Dongalas Glitne DSM


Dom bez kota jest jak człowiek bez duszy... Nie ma w nim życia.

Prawdziwa miłość nie potrzebuje słów. Albo milczy. Albo MRUCZY!

wistra

 
Posty: 9375
Od: Nie paź 08, 2006 17:11
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 11, 2012 16:39 Re: Prawnik potrzebny

To dobrze, że to był tylko kilku godzinny spadek :)
Raczej po prostu odpuścili zabawę bo SEO to cieńko w kogokolwiek przypadku widzę - to by była syzyfowa praca i efektów za szybko by się nie udało osiągnąć (za silna pozycja jest tego forum) nawet jeśli chodzi o ukrycie konkretnego wątku. Zabiegi manipulowania pozycją strony w wyszukiwarce to nic innego jak pozycjonowanie (white SEO i black SEO) a jest proces, który to trwa nawet do kilku miesięcy. Jakby w szybki sposób można było manipulować wynikami to by nikt nie korzystał z Google bo zwracałoby nie trafne wyniki bo każdy by listą wyników manipulował jak chciał.
Może Google zmieniało po prostu algorytm i to było tymczasowa korekta pozycji?? Tak się często dzieje ze stronami potrafią nawet 1-2 dni być na innej niż zwykle pozycji a potem wszystko wraca do normy.
Linki jak linki każdy może dodać linka do strony więc może też to być przypadek. Ale "przezorny zawsze ubezpieczony" więc pozwolę sobie monitorować przyrost i jakość linków prowadzących do forum przez najbliższy czas.

nanillia

 
Posty: 63
Od: Pt mar 09, 2012 11:10
Lokalizacja: Warszawa

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości