Zły czas w komputerze

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lut 25, 2012 11:27 Zły czas w komputerze

Jak w temacie. I nie ma znaczenia czy ustawi się czas ręcznie, czy włączona jest funkcja "synchronizuj automatycznie z internetowym serwerem czasu". Znaczy ta synchronizacja zadziała, czas przez jakiś czas będzie poprawny, po jakimś bliżej nieokreślonym czasie (różnie) przestawi się na inną wartość, będzie "chodzić", ale ze złym wskazaniem. Komputer poleasingowy HP dc7600, windows XP (wgrany 2 dni temu).
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Nie lut 26, 2012 16:38 Re: Zły czas w komputerze

Może wyczerpała się bateryjka zegara na płycie głównej?

Wojtek

 
Posty: 27351
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Nie lut 26, 2012 18:24 Re: Zły czas w komputerze

Ten trop został mi wskazany. Kupiłam nawet baterię (jeszcze jej nie wymieniłam). Ale z kolei ktoś inny twierdzi, że jeśli nie resetuje się zawsze do konkretnych wskazań to nie w bateryjce problem.
Bateryjkę wymienię tylko muszę się na to zdobyć (ja siwa blondynka jestem :oops: ) i zobaczę co dalej.

A od południa wskazania zegara prawidłowe 8O
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Nie lut 26, 2012 19:49 Re: Zły czas w komputerze

barba50 pisze:Ten trop został mi wskazany. Kupiłam nawet baterię (jeszcze jej nie wymieniłam). Ale z kolei ktoś inny twierdzi, że jeśli nie resetuje się zawsze do konkretnych wskazań to nie w bateryjce problem. (...)

To prawda, ale ... ;)
Może być tak, że po włączeniu zasilania zegar jest "wyzerowany", ale po połączeniu z serwerem czasu synchronizuje się - wtedy masz dobre odczyty. A jeśli z jakiegoś powodu brak połączenia z serwerem czasu to odczyty są błędne.
Ale to wszystko tylko "gdybanie" ;) , pewności (w jedną lub drugą stronę) nabierzesz po wymianie baterii.

Wojtek

 
Posty: 27351
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Wto lut 28, 2012 8:30 Re: Zły czas w komputerze

Mam już pewność. Niestety wymiana baterii (była słaba, kwalifikująca się do wymiany) nie pomogła. Wczoraj godzina i data ustawione prawidłowo, komputer wyłączony o 23, dziś wskazania złe. Tzn data wczorajsza, godz. 18.40.
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto lut 28, 2012 11:41 Re: Zły czas w komputerze

A strefę czasową masz dobrze ustawioną ?
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto lut 28, 2012 18:48 Re: Zły czas w komputerze

lrafal pisze:A strefę czasową masz dobrze ustawioną ?

Mam. Gdyby to była kwestia złego ustawienia strefy czasowej to godzina zmieniałaby się o określoną wartość. A zmienia się od czapy, znaczy bez żadnego porządku.
Zrobiłam jeszcze jeden sprawdzian. Wyłączyłam w ogóle synchronizację z internetu i mam zamiar poobserwować czy wskazania będą się zmieniać. To nie wyeliminuje oczywiście problemu, tak być nie powinno, jakiś glut cały czas w komputerze siedzi, ale tak doraźnie - przestanie mnie denerwować godzina np. 10.42 o 18.48 8)
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Śro lut 29, 2012 10:12 Re: Zły czas w komputerze

No to już wiadomo. Komputer do wymiany. Kolega-komputerowiec pogrzebał mi wczoraj zdalnie w kompie. Stwierdził gluta, którego puściło HP. Nie działa zegar czasu rzeczywistego. Wadliwa była spora partia tych komputerów. Jedyna rada wymiana płyty głównej.
Sprzedawca się poczuł, komputer będzie wymieniony na inny egzemplarz.
No i mam robotę. Jakiejś dużej ilości danych w tym komputerze nie mam. Łatwo je można przenieść. Ale mam odinstalować wszystko co własnoręcznie wgrałam, a tego już trochę jest.
Ale im szybciej tym prędzej będę miała zabawkę ;)
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości