Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lis 24, 2011 14:56 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Że nie ma działów, do jedno. Do tego dodać można: częsty brak miasta w tytułach ogłoszeń adopcyjnych (a wystarczy głupie np. [Łódź] wpisać) czy brak przyklejonych tematów z organizacjami (czy chociaż grupami ludzi) działającymi w różnych miastach. Nic dziwnego, że przez forum trudno znaleźć kotom domy. Jak mnie ludzie pytają, skąd wziąć kotka, to aż mi głupio miau polecać. Jak ktoś nie ma sporej wprawy w korzystaniu z forum i prawdziwej determinacji - odrzuci go już pierwsze spojrzenie... Dziwi mnie ten bałagan, bo wszystkie szczurze fora są naprawdę przyzwoicie zorganizowane i wystarczy mi 5 minut, żeby sprawdzić, czy mogłabym komuś w czymś pomóc.
Obrazek Obrazek + Kosmicia i Migotka
Moje koty żywię BARFem.

alukah

 
Posty: 420
Od: Wto maja 31, 2005 15:16
Lokalizacja: Łódź/Lublin

Post » Nie lis 27, 2011 23:13 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Też mi się wydaje dziwne to jak wygląda to forum, a szczególnie zastanawiam się jak wyrabiają moderatorzy :?:
Zresztą jak się zajrzy to ponad 1000 stron, nawet z 2002r, nie wygodniej byłoby gdyby ktoś czasem "sprzątał" takie starocie? Odciąć 800str od tyłu i już lepiej ;)
Ja się tam zgadzam z Pawwwle i nie rozumiem jak komuś może się to podobać? A nawet jeśli się "podoba" to przecież nie o to chodzi!
Co to za wytłumaczenie, że taki urok tego forum, jeśli to prowadzi do nieporozumień, opóźnień w adopcjach, dublowania tematów (no bo jak ten "wcięło" to co poniektórzy napiszą nowy) a w efekcie - do jeszcze większego bajzlu.
Prawda jest taka, że choć właścicieli psów jest może więcej, to 'psie' fora są przejrzystsze (bardziej przejrzyste?) od kocich, bo osobne dla osobnych ras. A tutaj wszystko razem no i wygląda to jak wygląda.
Jeśli takie tematy pojawiały się już w 2008, czemu nikt nie zwrócił uwagi, że to ŚWIĘTA PRAWDA? Czyżby nie dotarło to do żadnego moda bo utonęło w natłoku tematów...?
Poruszam się po dużej ilości for, ale tu są chyba najwartościowsze rzeczy jeśli chodzi o koty... tylko kurczę jakby zapakowane w konserwę - a ja nie mam otwieracza. Bo tu tematy już się nawet nie dublują, ale powtarzają wiele, wiele razy. I co z tego że jest wyszukiwarka, jak wyskoczy ci i tak kilkadziesiąt stron do przejrzenia?
Najgorsze jest to że to się samo napędza, bo w takim rozgardiaszu nikt nie dba o porządek i jest coraz gorzej. I to będzie dalej coraz gorzej. Zastanawiam się jak to forum będzie wyglądało za 5, 10, 20 lat?
Nie rozumiem oburzenia forumowiczów (bardzo wyraźnego na niektórych tematach podanych przez wiewiur), jakby ludzie poddający taką propozycję naruszali jakąś świętość forum Miau, jakby stali użytkownicy byli dumni (?!) z tego co tu się dzieje. Czy Wy oczu nie macie?
Tzn. ja rozumiem że można wymyślać, że to forum żyje własnym życiem, dzikie jak kot i nieprzebyte jak amazońska dżungla, ale forum chyba nie powinno tak wyglądać?

Może ktoś stwierdzi, że bez sensu się męczyć skoro żadne wcześniejsze poruszenie tego tematu nic nie dało. Ale ja uważam, że z biegiem czasu będzie coraz więcej osób, które się o to będą starać - i warto, bo może to do kogoś dotrze?

KrysiaS

 
Posty: 326
Od: Sob lis 27, 2010 19:56

Post » Nie lis 27, 2011 23:31 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

A ja bardzo lubię taką formę, nie odnajduje się kompletnie na forum dogomanii, I co z tego, że działów od cholery skoro i tak mi nikt na pytanie nie odpowiedział nigdy, bo ten dział w którym zostawiam posta odwiedza wąska grupka ludzi a nie mogłam gdzie indziej, bo nie mogę dublować wątków a to zapytanie pasowało tylko do tego działu. Tu jest dla mnie wszystko jasno i przejrzyście, nigdy moje pytanie nie zostały bez odpowiedzi, a jak czegoś szukam konkretnego to wyszukiwarka forumowa też mnie nie zawiodła nigdy. Jedyne co bym dodała to może dział o nazwie problemy zdrowotne czy coś w tym stylu, bo takie wątki często się pojawiają i IMHO powinny mieć swój dział. Wiadomo, że nie diagnozujemy kotów przez net ale takie wątki są ważne, szczególnie jak laik trafi na beznadziejnego weta, to forum często po pokazaniu wyników, chociażby morfologii, jest w stanie nakierować czego szukać, jakie badania jeszcze wykonać, coś podpowiedzieć.

moorland

 
Posty: 1422
Od: Pon cze 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Nie lis 27, 2011 23:56 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

z Dogomanią mam dokładnie tak samo: kompletnie nie ogarniam. A tu bez problemu wszystko znajduję :D
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pon lis 28, 2011 6:44 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Dogomania dla mnie to koszmar, działów od cholery, w których i tak nie mogę sie połapać.
Od dawna przestałam tam zaglądać.

A jeśli chodzi o bałagan na miau, to np. sama KrysiaS, która tak uwielbia przejrzystość, na Zwierzyńcu wkleja dziesiątki wątków, dla pojedynczych psów. Dla mnie to jest zaśmiecanie forum, bo można założyć wątki zbiorcze i będzie od razu przejrzyściej.

Gdyby każdy kto ma pod opieką wiele zwierzat zakładał im indywidualne wątki, to mielibyśmy tu niezły sajgon...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Pon lis 28, 2011 7:10 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

No dogomania to w ogóle tragedia. Ale to ten sam problem, że próbuje ogarnąć wszystko zamiast skupić się na jednej rasie lub chociaż grupie.
Ale że inni mają gorzej to nie usprawiedliwienie żeby samemu mieć źle...

KrysiaS

 
Posty: 326
Od: Sob lis 27, 2010 19:56

Post » Pon lis 28, 2011 7:48 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Ale mi tu nie jest źle, wręcz przeciwnie. A dogomanie podałam jako przykład, bo ktoś wspominał, że forum, które ma dużo działów jest bardziej przejrzyste, a nie żeby powiedzieć: my nie mamy tak źle, bo inni mają gorzej. Jednych miau w takiej formie odstrasza, innych, tak jak mnie, przyciąga.

moorland

 
Posty: 1422
Od: Pon cze 22, 2009 12:26
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 28, 2011 8:15 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

CoToMa pisze:
Femka pisze:
CoToMa pisze:Spoko, nie jest tak źle.
Udało mi się już tu przeżyć 5 lat i nawet uzyskałam odpowiedzi na parę moich pytań :mrgreen:

o, CoToMa, czy ja Cię już gdzieś na forum nie spotkałam? :mrgreen:

a wiesz, że Ty mi też gdzieś mignęłaś :smokin:

No proszę.
A co niektórzy nie mogą znaleźć własnych spadających postów...
:mrgreen:

Ja tam nieskromnie powiem, że jakoś to forum ogarniam (w swoim zakresie); co więcej - bardzo dużo się tu nauczyłam.

magaaaa

 
Posty: 7599
Od: Pt paź 30, 2009 19:14

Post » Śro lis 30, 2011 16:53 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

A ja również przyłączę się do tych, którym obecne rozwiązanie nie odpowiada. Osobiście do działów Koty i Kociarnia nie zaglądam, bo szansa, ze trafię 2x na ten sam wątek jest minimalna, a za każdym razem czytać nowych nieznanych historii mi się nie chce. To, co tam się dzieje, to istne szaleństwo. Polecanie "podnoszenia" jest wg mnie bez sensu, bo niniejszym wątki są tak zaśmiecone, że również odechciewa się je czytać, a i chyba ślizga się to po granicy wyznaczonej w takim se o ogłoszeniu: viewtopic.php?f=1&t=114670

Niemniej wypruwać sobie o to żył nie zamierzam, to właścicielowi powinno zależeć na tym, żeby jego forum spełniało normy usability i accesibility.

Zasoova

 
Posty: 318
Od: Pt lip 30, 2010 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Post » Wto gru 20, 2011 13:41 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Zasoova pisze:Osobiście do działów Koty i Kociarnia nie zaglądam, bo szansa, ze trafię 2x na ten sam wątek jest minimalna, a za każdym razem czytać nowych nieznanych historii mi się nie chce.

Na trafianie 2x na ten sam wątek są proste sposoby, np.:

1. Podczas czytania interesującego Cię wątku kliknij "Śledź temat" i wtedy na maila dostaniesz powiadomienia o nowych postach w wątku (i w mailu będzie bezpośredni link)

albo

2. Dopisujesz się w interesującym Cię wątku. Potem łatwo do niego trafisz klikając "Zobacz swoje posty" (zobaczysz listę wątków, w których kiedykolwiek się odzywałaś).
Celinka >>>
Kitka [*]

Hana

 
Posty: 10054
Od: Pon lut 04, 2002 15:36

Post » Wto gru 20, 2011 13:45 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Jest i 3 sposób - w danym temacie na górze strony, pod przyciskiem "odpowiedz" jest opcja "Dodaj do zakładek".
Dodany do zakładek temat można łatwo znaleźć:
Panel użytkownika :arrow: Zakładki
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 22, 2011 11:46 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

Dzięki, ale potrafię na tyle ogarniać komputer, że te opcje nie są dla mnie tajemnicą do odkrycia. Spamowanie "zaznaczaniem" też nie jest w moim stylu. Dla mnie to forum jest nieczytelne.

Zaznaczam, że nie mam o to do właściciela forum żadnych pretensji, generalnie wisi mi to i nie wchodzę tam, gdzie jest nieciekawie dla mnie. Wypowiadam się, dlatego, że ktoś poruszył temat i to wszystko.

Zasoova

 
Posty: 318
Od: Pt lip 30, 2010 17:21
Lokalizacja: Warszawa

Post » Czw gru 22, 2011 11:52 Re: Bałagan, który uniemożliwia korzystanie z forum!

a mnie się to forum podoba
a i dogomania tez mi się podoba -chociaz jest trochę inna

Patmol

Avatar użytkownika
 
Posty: 27101
Od: Śro gru 30, 2009 14:03
Lokalizacja: Dolny Śląsk

[poprzednia]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości