To chyba koniec mojego staruszka kompa :(

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon cze 27, 2011 17:07 To chyba koniec mojego staruszka kompa :(

Liczyłam się z tym, jakiś czas temu zaczęłam powoli przenosić to co istotne na drugi komputer, który mam do dyspozycji. Ale istotne jest w tym wszystkim słowo powoli. Nie zdążyłam przenieść sporej części zdjęć, niektórych dokumentów tekstowych, linków zapamiętanych w zakładkach.
Komputer niby się uruchamia. Wchodzi strona z ikonami na pulpicie, widoczny jest pasek zadań, ale po kliknięciu w cokolwiek nic się nie otwiera. Nie ma dostępu do moich dokumentów, mojego komputera - niczego. Rozumiem, że z takiego lakonicznego opisu to jak z wróżenia z kart :roll:
I tak się zastanawiam, że jeżeli we własnym zakresie nie uda mi się nic zrobić to czy szukać fachowej pomocy (znaczy odpłatnej, choć z kasą jest nieklawo :oops: ) do odzyskania tych danych...
Tyle mojego, że się wyżaliłam :evil:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto cze 28, 2011 16:03 Re: To chyba koniec mojego staruszka kompa :(

Uuuuuuuu!
Basiu, taka kiepska wiadomość :(
Może posypał się dysk fizycznie albo tylko system. Być może dane są do odczytania. Czy ktoś
mógłby Ci pomóc w takim manewrze, aby Twój dysk zainstalować u siebie w systemie jako
"slave" (drugi, tylko z danymi) i interesujące Cię rzeczy wyrzucić na płytę albo pendriva?
Nie wiem czy i jak można by połączyć oba Twoje komputery, aby z nowego widać było dysk
starego. Jednak myślę, że trzeba by dysk fizycznie wyjąć i podłączyć jako zewnętrzny.
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Śro lip 13, 2011 12:05 Re: To chyba koniec mojego staruszka kompa :(

Wydaje mi się, że problem jest w systemie
tym niemniej, też uważam, że najlepiej byłoby spróbować dysk podpiąć do innego systemu, sprawdzić, czy jest rozpoznawalny i jaki jest dostęp do zawartości.

Gdyby udało się wejść w panel sterowania, można jeszcze spróbować przywrócić system do wersji sprzed ostatniej aktualizacji (zakładam, że do Windows i że ma domyślne ustawienia pobierania aktualizacji, czyli pobiera je i instaluje automatycznie)
czasami aktualizacja rozrabia.

Jeśli posiadasz na płycie/pen drive jakiś program antywirusowy, to też warto przeskanować - ale to musi być skanowanie z dysku zewnętrznego, nie programem zainstalowanym na Twoim dysku
można to zrobić po wyjęciu dysku i podłączeniu go do innego komputera w celu sprawdzenia możliwości dostępu do zawartości.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości