Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie? - do zamknięcia:)

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt maja 27, 2011 8:57 Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie? - do zamknięcia:)

Jakiś czas temu dostałam sprawną, ale używaną drukarkę z której byłam bardzo zadowolona. Drukowała poprawnie, udało mi się znaleźć do niej tusze za grosze. Niestety wczoraj przestała działać, lampka zasilająca sygnalizuje błąd, 5 pomarańczowych mignięć które w instrukcji opisane są tak:
Pięć mignięć: Głowica drukująca niezainstalowana/uszkodzona

Zainstaluj głowicę drukującą. Zdejmij ochronną taśmę.

Jeśli ponowna instalacja głowicy drukującej nie rozwiąże problemu, wymień ją na nową. Skontaktuj się z przedstawicielem serwisu firmy Canon.


Nie bardzo wiem co znaczy "zainstaluj głowicę drukującą". Mam do tej drukarki cd instalacyjne, ale ponowna instalacja nic nie dała.

Wiem, że w którymś momencie coś przestaje żyć i trzeba się z tym pogodzić, ale może jest coś o czym nie wiem, co uzdatniło by jeszcze mój sprzęt. Muszę powiedzieć, że jestem z moją drukarką związana emocjonalnie, a na nową w tej chwili mnie nie stać...
No i zostały mi do niej nowiutkie tusze kupione na zaś :wink:
Ostatnio edytowano Sob cze 04, 2011 15:58 przez barba50, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Pt maja 27, 2011 23:29 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

Głowica drukująca to jest to miejsce gdzie się wkłada atramenty. Z lewej strony powinna być dzwignia blokująca, po odblokowaniu wyciąga się całość. Można ją czasami dostać w sklepach, tyle, że cena jest podobna do ceny drukarki.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Sob maja 28, 2011 15:20 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

lrafal pisze:Głowica drukująca to jest to miejsce gdzie się wkłada atramenty. Z lewej strony powinna być dzwignia blokująca, po odblokowaniu wyciąga się całość. Można ją czasami dostać w sklepach, tyle, że cena jest podobna do ceny drukarki.


Dzięki za wyjaśnienie. Mam świadomość, że przy takim starym sprzęcie naprawa (np. kupno nowej głowicy) jest finansowo nieopłacalna. Przejadę się jutro na giełdę komputerową, pochodzę, porozglądam się, popytam o tę moją drukarkę (często można spotkać kogoś kto chce naprawdę pomóc), a jak nie to może znajdę coś używanego za pół darmo, czasem można trafić jakąś tego typu okazję. Wrzucę do auta moją starą drukarkę, może komuś się jeszcze na coś przyda, może ją zreanimuje, a ja pozbędę się jej z domu.
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto maja 31, 2011 7:36 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

No niestety wizyta na giełdzie nic nie dała. Z moją oczywiście nic nie można już zrobić (prócz wymiany głowicy, ale to przecież nieopłacalne). Nie znalazłam żadnej używanej drukarki w przystępnej cenie. A nowe... Nową drukarkę można kupić względnie tanio, na giełdzie, w supermarkecie bądź na allegro, nawet za 100 - 110 zł, ale jak skończy się tusz to komplet tuszy kosztuje ok. 150 zł. Czyli co - wtedy bardziej by się opłacało kupić znowu nową drukarkę? To jakieś chore :evil:
Do mojej starej tusze kupowałam po kilka zł :|
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto maja 31, 2011 8:10 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

Yyy.
Kartridże i tonery można regenerować przecież
cena to zwykle ok. 30% ceny oryginalnego, nowego zestawu.
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto maja 31, 2011 9:14 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

Może coś tam nie kontaktuje, wyciagnij głowice i zaistaluj ponownie (małe szanse ale to nic nie kosztuje)
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Wto maja 31, 2011 10:54 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

Niestety bez efektu :( Chyba się przyjdzie pogodzić :roll:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Sob cze 04, 2011 15:57 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie?

Na KŁ napisałam

I po problemie :) Zainwestowałam :D Pieniądze niezbyt wielkie, HP nowe, więc na gwarancji, do tego nie tylko drukarka, bo urządzenie ze skanerem, kopiarką i czytnikiem kart (można więc np. drukować bezpośrednio z karty pamięci aparatu). A to wszystko za 129 PLN :mrgreen:


I ten wątek można już zamknąć :)
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto maja 29, 2012 17:23 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie? - do zamknięc

Nie wiem gdzie napisać....
Mam problem z urządzeniem HP Deskjet F2280 All-in-One które to przez nieuwagę odinstalowałam naciskając nie to co potrzeba. :oops: :(
Problem w tym, że nie mogę znaleźć płyty do ponownego jej zainstalowania.
Proszę o pomoc, bo muszę przesłać dokumenty a nie mam jak. :crying:

Mam pobrać? http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=i ... dQ&cad=rja
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=i ... sQ&cad=rja
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40249
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice

Post » Wto maja 29, 2012 23:33 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie? - do zamknięc

Tak, jeśli to sterownik do modelu, który posiadasz oraz do systemu operacyjnego, na jakim pracujesz, pobierz
potem podłącz drukarkę, a jak system ją znajdzie i zapyta o plik sterownika, wskaż ręcznie ten pobrany
i powinno być ok :)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Śro maja 30, 2012 18:33 Re: Drukarka Canon i560 - umarła bezpowrotnie? - do zamknięc

Dziękuję Beliowen :D
Obrazek Obrazek

Kłamstwo jest jedyną ucieczką słabych. Stendhal
Wątek Łopatą i do piachu ku przestrodze o zaufaniu i podłości ludzkiej bez granic, ale i szczęśliwym zakończeniu :) :) :)
http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=1& ... &start=960

Anna61

 
Posty: 40249
Od: Nie lis 25, 2007 20:27
Lokalizacja: Pabianice




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości