mozilla

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pt lut 18, 2011 23:01 mozilla

czy wiecie jak to ustawic, zeby otwierajac nowa karte w mozilli zaciagala sie 1 ustalona z gory strona? obecnie otwiera mi sie ona tylko przy 1 otworzeniu mozilli, a przy otwieraniu kolejnych strony sa puste.

siliana

 
Posty: 9856
Od: Śro lis 09, 2005 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 19, 2011 0:50 Re: mozilla

W pierwszej karcie otwiera się "tzw. strona startowa", następne otwierane "nowe karty" są
puste z definicji. Jeśli się chce otwierać konkretne strony w następnych kartach, trzeba je sobie
wyciągnąć do paska zakładek albo do listy zakładek w menu. Jeśli w liście zakładek utworzymy
"Nowy folder" (oczywiście nadajemy mu swoją nazwę) i mamy tam kilka pozycji - można je
wszystkie na raz otworzyć w kartach.
Taka jest moja wiedza - o ile dobrze zrozumiałam pytanie :roll:
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Sob lut 19, 2011 0:53 Re: mozilla

mysle, ze dobrze zrozumialas moje pytanie, natomiast nie jestem pewna, czy ja dobrze zrozumialam odpowiedz :D kolejne otwierane strony musza byc puste, nie moze sie do nich zaciagac strona startowa - dobrze zrozumialam?

siliana

 
Posty: 9856
Od: Śro lis 09, 2005 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 19, 2011 1:02 Re: mozilla

Mam wrażenie, że w angielskiej wersji użyte jest słowo "blank" w odniesieniu do nowej karty. To by wszystko tłumaczyło.
Aby w nowej karcie szybko otworzyć stronę startową, trzeba nacisnąć ikonkę z domkiem-lub Alt+Home.

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Sob lut 19, 2011 7:56 Re: mozilla

graszka-gn pisze:Aby w nowej karcie szybko otworzyć stronę startową, trzeba nacisnąć ikonkę z domkiem-lub Alt+Home.


rany - tego nie wiedzialam 8O bardzo mi pomoglas, dzieki :ok:

siliana

 
Posty: 9856
Od: Śro lis 09, 2005 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Post » Sob lut 19, 2011 9:45 Re: mozilla

siliana pisze:czy wiecie jak to ustawic, zeby otwierajac nowa karte w mozilli zaciagala sie 1 ustalona z gory strona? obecnie otwiera mi sie ona tylko przy 1 otworzeniu mozilli, a przy otwieraniu kolejnych strony sa puste.

A to zależy jaka Mozilla :)
Mozilla to nie jest jeden konkretny program, lecz cały projekt, w skład którego wchodzą m.in. przeglądarki internetowe, programy pocztowe, kalendarz, program do zarządzania zaplanowanymi zadaniami i inne.

Przeglądarka internetowa dołączona do pakietu Mozilla SeaMonkey nie tylko rozwiązuje Twój problem, ale daje jeszcze więcej możliwości.
Można zdefiniować akcję dotyczącą:
a) uruchomienia programu,
b) otworzenia nowego okna,
c) utworzenia nowej karty.
Do wyboru są następujące akcje:
a) pusta strona,
b) strona startowa ("domowa"),
c) strona ostatnio oglądana,
d) poprzednia sesja (czyli cały zestaw kart) - ta możliwość jest dostępna tylko przy uruchamianiu programu.

Można też zdefiniować co ma się stać po kliknięciu na przycisk "Home" (czyli ikonkę z domkiem, o której pisze graszka).

Na rysunkach opisy są po angielsku, bo wolę używać tej wersji, ale jest też dostępna wersja polska.
Obrazek

Obrazek

---

graszka-gn pisze:(...)
Aby w nowej karcie szybko otworzyć stronę startową, trzeba nacisnąć ikonkę z domkiem-lub Alt+Home.

Tę ikonkę można zmienić.
Ja wstawiłem sobie Birmana ;)
Obrazek
Podczas ładowania stron zachowuje się on tak:
Obrazek

Wojtek

 
Posty: 27347
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob lut 19, 2011 12:11 Re: mozilla

Aż mi szkoda, że ja z silianą mamy tylko ff :(
...i że nie mam birmana :crying:
Kiedyś, gdy jeździłam z moimi kotami do doktor Konarskiej-Szubskiej, pani Aleksandra chciała nam dać kociaka ze
spodziewanego najbliższego miotu. Trzymałam na rękach jej zjawiskową kotkę.... wtedy nie śmiałam przyjąć tej oferty,
nie byłam gotowa na ten cud natury pod moim dachem.
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Sob lut 19, 2011 13:10 Re: mozilla

graszka-gn pisze:Aż mi szkoda, że ja z silianą mamy tylko ff :(
...i że nie mam birmana :crying:
(...)

Jedno i drugie można zmienić :)

Wojtek

 
Posty: 27347
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Sob lut 19, 2011 14:37 Re: mozilla

Niestety ja się bardzo przywiązuję do tego, co mam - więc raczej ff u mnie bezpieczny póki co.
Pozostaje do rozważenia kwestia adopcji birmana jako trzeciego kota do niewielkiego mieszkania w bloku
i słabowitej pańci.... :wink:


Jeszcze mała porada dotycząca FF:
Ja szybko otwieram nową kartę z zawartością klikając w zakładkę (lub "domek") z naciśniętym klawiszem Ctrl. I jeszcze tak samo działa mi naciśnięcie samego środkowego klawisza myszki.
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości