Pomocy!!!

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro sty 19, 2011 23:55 Pomocy!!!

Co mam zrobić i jak to zrobić, żeby nie przychodziły mi powiadomienia o nowych postach w śledzonych watkach na adres email. Tak mi to zapycha skrzynkę, że oszaleję, a nijak samodzielnie nie potrafie tego zlikwidować :evil:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 20, 2011 0:38 Re: Pomocy!!!

ucp.php?i=main&mode=subscribed

na dole klikasz "oznacz wszystkie" a następnie przycisk "przestań śledzić ..."
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw sty 20, 2011 0:42 Re: Pomocy!!!

Powyższa porada dobra, jeśli się nie chce wcale śledzić.
Ale aby tylko wyłączyć powiadamianie na maila, trzeba chyba w
"Panelu użytkownika"
»"Preferencje forum"
» Edytuj domyślne ustawienia pisania"
» Domyślnie powiadamiaj mnie o odpowiedziach: O TAK O NIE
postawić kropkę przy NIE ?
Być może trzeba się potem wylogować i zalogować...

Edit: Ważne: w świetle objaśnień Wojtka z postów poniżej wynika, że ten sposób jest dobry, ale w momencie gdy w jakimś wątku piszemy pierwszy raz. Jeśli chcemy ten wątek śledzić, należy zaznaczyć to opcją na górze tabeli postów. Jeśli dodatkowo chcemy dostawać maile, trzeba zaznaczyć opcję pod polem treści naszej wiadomości.
Zmiana opcji w panelu użytkownika nie ma wpływu na wątki śledzone dotychczas.
Ostatnio edytowano Pt sty 21, 2011 13:54 przez graszka-gn, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Czw sty 20, 2011 15:54 Re: Pomocy!!!

Odnośnie powyższego:
Wypróbowałam na sobie i wygląda na to że sposób nie działa :( Edit: działa :) patrz wyczerpujące wyjaśnienie Wojtka poniżej.
Gdy wyłączę opcję powyżej "Domyślnie dodawaj mój podpis:", to podczas pisania w wątku odpowiedzi, opcję podpisu pod polem treści mam niezaznaczoną.
Ale opcja "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" mimo niezaznaczenia w profilu ciągle aktywna.
To czym się wyłącza tę opcję "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" ? Za każdym razem indywidualnie? Czy wtedy wątek ciągle będzie śledzony? W celu wyłączenia śledzenia wątku klika się w opcję na górze tabeli......

Może do łączności z miau warto założyć oddzielną skrzynkę milową - na onecie albo wp ?

Jak ktoś umie - można w swojej skrzynce założyć odpowiednie filtry.

Przyznam, że się pogubiłam.
Proszę o objaśnienie.
Ostatnio edytowano Pt sty 21, 2011 13:56 przez graszka-gn, łącznie edytowano 3 razy

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Czw sty 20, 2011 16:07 Re: Pomocy!!!

Ja wczoraj właśnie zrobiłam tak, że odznaczyłam ten właśnie wątek po napisaniu posta.
Niestety efekt jest taki, że przestałam w ogóle śledzić wątek :evil:
I nie mam go w śledzonych tematach i forach w panelu uzytkownika.

Więc co? Albo śledzę z mailem, albo wcale?
Bardzo to duży dyskomfort, bo skrzynkę mam totalnie zapchaną :(
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 20, 2011 16:11 Re: Pomocy!!!

Możesz wątek dodać do zakładek, wtedy go nie zgubisz, a nie będziesz dostawać powiadomień...
...

CoToMa

Avatar użytkownika
 
Posty: 34546
Od: Pon sie 21, 2006 14:34

Post » Czw sty 20, 2011 16:46 Re: Pomocy!!!

A ja mam odwrotny problem. Od jakiegoś czasu nie dostaję powiadomień a chcę :?
Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Czw sty 20, 2011 18:21 Re: Pomocy!!!

Musisz zalogować się na stronie Twojej poczty i sprawdź czy powiadomienia nie lądują w spamie.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw sty 20, 2011 18:33 Re: Pomocy!!!

Ale dalej nie wiemy jak wyłączyć powiadomienia na skrzynkę.
Sposób podany przez graszka-gn u mnie też nie działa.
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Czw sty 20, 2011 18:37 Re: Pomocy!!!

Słuchajcie wyłączyłam, w sposób brutalny, ale udało się.
W outlooku (bo z niego korzystam) w wiadomości jest opcja "zablokuj nadawcę"
Nie dość, że zablokowało to usunęło cały ten ogromny i potworny bałagan.
Bardzo przepraszam miau.pl i szanownego admina, ale już się tak dłużej żyć nie dało :twisted:
Dedykacja specjalna - kto się tłumokiem urodził, walizką nigdy nie będzie!

casica

Avatar użytkownika
 
Posty: 49062
Od: Pt mar 30, 2007 22:12
Lokalizacja: Łódź

Post » Czw sty 20, 2011 18:42 Re: Pomocy!!!

casica pisze:Słuchajcie wyłączyłam, w sposób brutalny, ale udało się.
W outlooku (bo z niego korzystam) w wiadomości jest opcja "zablokuj nadawcę"
Nie dość, że zablokowało to usunęło cały ten ogromny i potworny bałagan.
Bardzo przepraszam miau.pl i szanownego admina, ale już się tak dłużej żyć nie dało :twisted:

No tak, ale w ten sposób nie będą przychodziły również e-maile wysyłane za pośrednictwem miau.

Skoro przy zaznaczeniu NIE przychodzą, to zmieniłam na TAK i wyczyściłam skrzynkę, zobaczymy czy to coś da :twisted:
Obrazek

Każda przykrość nas dotyka, tylko niektóre szczególnie.

Amika6

Avatar użytkownika
 
Posty: 10613
Od: Śro sty 24, 2007 18:48
Lokalizacja: Chełm (Lubelskie)

Post » Pt sty 21, 2011 2:51 Re: Pomocy!!!

Ale komplikujecie ;)

1.
Panel użytkownika -> Preferencje forum -> Edytuj domyślne ustawienia pisania -> Domyślnie powiadamiaj mnie o odpowiedziach: Tak/Nie

To ustawienie jest ważne dla wątków, w których odzywamy się po raz pierwszy. Nie ma ono wpływu na wątki, które już są śledzone.

2.
Wątek, który jest już śledzony, będzie śledzony nadal nawet przy wyłączonej opcji nr 1.
Musi tak być, bo gdyby opcja nr 1 była nadrzędna, to nie byłoby możliwości śledzenia pojedynczego wątku - można byłoby śledzić tylko wszystkie, albo żadnego.


graszka-gn pisze:(...)
Wypróbowałam na sobie i wygląda na to że sposób nie działa :(
Gdy wyłączę opcję powyżej "Domyślnie dodawaj mój podpis:", to podczas pisania w wątku odpowiedzi, opcję podpisu pod polem treści mam niezaznaczoną.
Ale opcja "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" mimo niezaznaczenia w profilu ciągle aktywna.
To czym się wyłącza tę opcję "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" ? Za każdym razem indywidualnie? Czy wtedy wątek ciągle będzie śledzony? W celu wyłączenia śledzenia wątku klika się w opcję na górze tabeli......


Eksperyment był niepełny :)

Eksperyment A
a) wyłącz opcję nr 1,
b) spróbuj napisać odpowiedź w jakimś wątku, który do tej pory śledziłaś - pod oknem edycyjnym będziesz miała zaznaczoną opcję "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi",
c) spróbuj napisać odpowiedź w jakimś wątku, którego do tej pory nie śledziłaś - opcja "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" pod oknem edycyjnym nie będzie zaznaczona.

Eksperyment B
a) włącz opcję nr 1,
b) spróbuj napisać odpowiedź w jakimś wątku, który do tej pory śledziłaś - pod oknem edycyjnym będziesz miała zaznaczoną opcję "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi",
c) spróbuj napisać odpowiedź w jakimś wątku, którego do tej pory nie śledziłaś - opcja "Powiadom mnie e-mailem o odpowiedzi" pod oknem edycyjnym będzie zaznaczona.




Jeśli ktoś chce zrezygnować ze śledzenia wątków, które śledził do tej pory i nie chce śledzić nowych, to musi zrobić dwie rzeczy:
a) wyłączyć opcję nr 1 - dzięki temu nie będzie powiadomień z nowych wątków,
b) wyłączyć śledzenia wszystkich wątków, które były śledzone dotychczas:
Panel użytkownika -> Śledzone tematy i fora -> Obrazek
Uwaga: zdaje się, że opcja "Oznacz wszystkie" dotyczy tylko bieżącej strony. Jeśli ktoś ma listę śledzonych wątków na kilku stronach, to chyba będzie musiał powtórzyć tę operację dla kolejnych stron.



Jeśli ktoś chce śledzić tylko wybrane wątki, a nie wszystkie, w których cokolwiek napisał, to sugeruję:
a) wyłączyć opcję nr 1 - dzięki temu nie będzie powiadomień z nowych wątków
b) włączyć śledzenie wybranych wątków (każdego oddzielnie)
Obrazek


Jeśli ktoś chce kontrolować zmiany w wybranych wątkach, ale bez powiadomień na e-mail, powinien skorzystać z "zakładek":
Obrazek

Wojtek

 
Posty: 27351
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Pt sty 21, 2011 8:20 Re: Pomocy!!!

lrafal pisze:Musisz zalogować się na stronie Twojej poczty i sprawdź czy powiadomienia nie lądują w spamie.
Nie lądują, nie ma wcale.
Bazylek 27.03.2012 [*] Ludzik 11.03.2015 [*] Julia 19.09.2021 [*] Bułka 9.10.2021 [*] Barszczyk 15.03.2022 [*] Na pewno do Was przyjdę, na pewno.
Obrazek

1969ak

 
Posty: 4338
Od: Nie kwi 22, 2007 12:33
Lokalizacja: Białystok

Post » Pt sty 21, 2011 13:48 Re: Pomocy!!!

Wojtek jak zwykle nieoceniony :1luvu:
Teraz wszystko układa mi się spójnie i konsekwentnie.
Jestem bardzo wdzięczna, bo lubię taki stan rzeczy.

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Pt sty 21, 2011 13:52 Re: Pomocy!!!

1969ak pisze:
lrafal pisze:Musisz zalogować się na stronie Twojej poczty i sprawdź czy powiadomienia nie lądują w spamie.
Nie lądują, nie ma wcale.


Napisz mi na pw na jakiego maila mają przychodzić powiadomienia.
Założyłem sobie konto pocztowe na gazeta.pl (takie masz w profilu) i powiadomienia dochodzą błyskawicznie.
Sprawdziłem też logi serwera pocztowego i mam potwierdzenia, że serwer googla (pracujący dla gazeta.pl) pocztę dla Ciebie przyjął.
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości