Problem z zamykaniem systemu w kompie

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon gru 27, 2010 13:43 Problem z zamykaniem systemu w kompie

Tzn. ja bardzo dobrze wiem, że mój sprzęt jest stary (kilkuletni dell, kupiony jako poleasingowy) od dawna krzyczy, że ma za mało pamięci wirtualnej (nie nadaje się już do odnowy, nie ma niestety na rynku potrzebnych elementów), ma słaby procesor - generalnie jest w wieku emerytalnym. Ale DZIAŁA. Na tyle , że jest internet, coś tam w programach graficznych daje się zrobić.
Zamyka się jednakoż z problemami. Prawie zawsze pokazuje taki komunikat

Obrazek
który po chwili wygląda tak

Obrazek

wtedy należy kliknąć zakończ teraz i dopiero jest rezultat (czasami pokazuje problem z kończeniem innych procesów na tej samej zasadzie).

Nie czepiam się tego komputera. Od dawna tak ma, nic poza tym się nie dzieje. Jakoś zipie.

Ale dostałam drugi stary komputer teoretycznie lepszy, który był wyczyszczony ze śmieci i działał poprawnie. Po dostosowaniu do moich upodobań (mozilla zamiast IE, gg, winamp, zmiana otwierania zdjęć z Kodak EasyShare na zwykły podgląd obrazów w windows i program PhotoScape) pojawiły się takie same problemy jak w moim staruszku. Dokładnie. Niestety jestem komputerowym samoukiem i czasami działam metodą prób i błędów co nie zawsze daje zadowalający efekt...
Oprócz problemów z zamykaniem systemu pojawiła się jeszcze jedna anomalia w programie PhotoScape - w EDYTORZE nie działa funkcja zapisz, w innych (strona, łączenie, anigif) jest OK. Nie pomaga odinstalowanie i wgranie ponowne, ani otwarcie programu z pamięci przenośnej (wersja portable). Wciąż to samo.
Docelowo chciałam przejść na ten komputer, ale póki co muszę rozwiązać problemy jw.

Może ktoś ma jakiś pomysł, z czymś takie zachowanie kompa się kojarzy... Moja wiedza i szczere chęci to niestety za mało :oops:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Pon gru 27, 2010 16:54 Re: Problem z zamykaniem systemu w kompie

Ten proces jest od Firefoxa (według np. tego wątku lub tego), jest to jakiś dodatek lub za szybko zamykasz komputer po zamknięciu FF. Spróbuj wyłączyć FF, odczekać chwilę (sprawdzić na liście procesów, czy FF chodzi) i dopiero wtedy zamykać system.

Przy zamykaniu kompa system ma pewne swoje ustawienia, np. ile czasu czeka na zamknięcie procesów. Każdy program może mieć kilka "swoich" procesów, które zamyka w określonej kolejności. Jeśli Twój komp jest wolny, po prostu zamykanie poszczególnych programów może trwać dłużej, a system już zgłasza, że trwa to za długo, stąd tego typu komunikaty. Radzę zamykać programy ręcznie, a dopiero po jakimś czasie, gdy już żadne programy w tle nie chodzą, komputer.

/edit/
Problem może też być w tym, że wtyczka lub rozszerzenie kryjące się za procesem "nsAppshell:Event Window" jest niepoprawnie zainstalowana lub kłóci się np. z antywirusem. Jeśli odczekanie nie pomoże (proces ciągle chodzi, pomimo zamknięcia programu i dłuższego czasu oczekiwania), to można przeinstalować FF/dodatki
Pozdrawiam, Magda

yavien

 
Posty: 204
Od: Pt gru 11, 2009 17:14

Post » Pon gru 27, 2010 17:57 Re: Problem z zamykaniem systemu w kompie

Ja też zauważyłam - FF dosyć długo się ładuje i długo zamyka, widzę to szczególnie na nowym netbooku. Najśmieszniej jest, gdy FF zamknę, ale sobie przypomnę, że jeszcze czegoś nie obejrzałam - uruchamiam drugi raz... komputer mi na to, że FF już działa ;)

Co do drugiego problemu - trochę nad tym myślałam... Wychodzi na to, że podczas dostosowywania do swoich potrzeb, została usunięta jakaś biblioteka (zbiór z rozszerzeniem DLL), która odpowiada za wyświetlenie okienka z wyborem podkatalogu gdzie ma być zapisany zbiór (to się chyba nazywa ActiveX). Być może pomogłoby uruchomienie Windows w trybie awaryjnym, albo przywrócenie ostatniej poprawnie działającej wersji XP przez konsolę odzyskiwania. Niestety na tym się nie znam, bo regularnie robię backup przeznaczonym do tego programem i w razie problemów przywracam z niego poprawnie działający obraz moich Win.
Czy ktoś umie obsługiwać "Konsolę odzyskiwania"?

Miałam podobny problem, gdy nie chciał mi się uruchamiać program graficzny - ale wtedy on żądał uruchomienia instalatora od Office - naprawdę! Uruchomiłam instalator w trybie naprawczym i problemy z niedziałającym okienkiem ActiveX zniknęły :roll:

Prosimy o dalsze pomysły!
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Pon gru 27, 2010 19:21 Re: Problem z zamykaniem systemu w kompie

Czy dobrze rozumiem, że z tym zamykaniem komputera nie ma potrzeby walczyć :?: Tzn, że można zamykać go wolniej (z przerwą między zamknięciem FF a kliknięciem wyłącz komputer), ew. poprzez te okna, bo z tego co rozumiem z komputerem nic złego (gorszego od normalnego kiepskiego stanu :mrgreen: ) się nie dzieje, tak :?:
Bo mogłabym zrezygnować z FF (zostać przy IE), ale to chyba nie ma takiej potrzeby :wink:

Gorsza sprawa z tym PhotoScape'em (którego kocham miłością wielką, nie obejdę się bez niego kilku dni :oops: )

graszka-gn pisze: Wychodzi na to, że podczas dostosowywania do swoich potrzeb, została usunięta jakaś biblioteka (zbiór z rozszerzeniem DLL), która odpowiada za wyświetlenie okienka z wyborem podkatalogu gdzie ma być zapisany zbiór (to się chyba nazywa ActiveX).


Tylko dlaczego nie pokazuje się okno zapisu wyłącznie w edytorze :?: Gdybym robiła stronkę (z kilku zdjęć), obrazek w gif, łączenie zdjęć - to wszystko mogę zapisać, działa prawidłowo 8O

Prawdopodobnie można by przywrócić dane np. na dzień w którym komputer do mnie przyjechał (ub. wtorek), możliwe, że to by pomogło, ale nawet jeśli ktoś powie jak to zrobić to sama nie podejmę się tego, bo za cienka jestem komputerowo :(
Można było by jeszcze od nowa wgrać cały system. Mam chyba wszystkie płytki instalacyjne. Ale jak wyżej :evil: Sama tego nie zrobię.
Echhh..........
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina

Post » Wto gru 28, 2010 15:40 Re: Problem z zamykaniem systemu w kompie

Nie mam więcej pomysłów :/ Może poczytaj tu jeśli masz płyty instalacyjne:
http://poradniki.wordpress.com/2008/02/ ... alacyjnej/
albo to:
http://forum.dobreprogramy.pl/naprawa-s ... 44108.html

Jeśli to jest laptop, bałabym się instalować system całkiem od nowa - chyba, że masz komplet płyt z driverami to tego komputera.
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Wto gru 28, 2010 17:58 Re: Problem z zamykaniem systemu w kompie

graszka-gn pisze:Nie mam więcej pomysłów :/ Może poczytaj tu jeśli masz płyty instalacyjne:
http://poradniki.wordpress.com/2008/02/ ... alacyjnej/
albo to:
http://forum.dobreprogramy.pl/naprawa-s ... 44108.html

Jeśli to jest laptop, bałabym się instalować system całkiem od nowa - chyba, że masz komplet płyt z driverami to tego komputera.

To nie jest laptop, ale i tak nie będę samodzielnie nic zmieniać w systemie. Bo mogę więcej zepsuć niż naprawić :oops:

Ale, ale - ponawiam pytanie: czy to że komputer zamyka się tak jak opisane wyżej jest w jakimś stopniu szkodliwe dla komputera :?: Czy można po prostu polubić te trochę zachodu :twisted:

Problem z PhotoScape'em opisałam córce (ona zwykły użytkownik komputera, nie znawca). Spytała czy próbowałam instalować inną wersję PS, a ja na to nie wpadłam :)
Zainstalowałam 3,3 (ostatnia 3,5) i wychodzi na to, że zapisz w Edytorze działa 8O
(mam świadomość, że coś cały czas jest nie tak, problem raczej obeszłam, a nie rozwiązałam, sprawdziłam pobieżnie funkcje w tej starszej wersji i znalazłam funkcyjkę nie otwierającą się :evil: To margines w edytorze. Ale bez tego mogę żyć :mrgreen: :ryk:
Obrazek Staram się pisać poprawnie po polsku

barba50

 
Posty: 5015
Od: Nie kwi 03, 2005 12:01
Lokalizacja: Czarnów k/Konstancina




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości