Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro gru 01, 2010 7:05 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

turkusowa pisze:...
o! widzę, że ktoś mnie wysłuchał....

Nic podobnego - sam na to wpadłem. :wink:
Myśłę, że kryteria podziału są w tym przypadku wystarczająco ostre. Nie sądzę też, żeby ktokolwiek specjalnie protestował, bo niby dlaczego.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 01, 2010 9:52 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Nie protest, ale pytanie ;) :
dlaczego wydzielać wątki rezydentów z działu, który z definicji przeznaczony jest na "Kocie pogawędki"?

Obrazek

Wojtek

 
Posty: 27353
Od: Śro wrz 03, 2003 3:43
Lokalizacja: Warszawa - Birmanowo

Post » Śro gru 01, 2010 10:05 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Beliowen pisze:
CoToMa pisze:To właśnie dzięki Kotom wiele starych, chorych i umierających w schronach kotów znalazło DT czy DS.
Na Kociarni wiele z nich po prostu by nie doczekało swojej szansy...

IMO to nie tak
ponieważ nie jest przestrzegany podział (a przy wydzielaniu podforum Kociarnia padały argumenty, że właśnie Koty toną w wątkach adopcyjnych), mniej osób zagląda na Kociarnię
gdyby podział był przestrzegany od początku, dziś nie byłoby tego problemu.

A na chwilę obecną - impas. Na "kotach" są wątki adopcyjne, pogawędkowe i te typu "SOS", "PILNE!". Żeby dojść do jakiegoś porządku trzeba by rzeczywiście zadać sobie ogromny trud w poprzenoszeniu poszczególnych tematów. No i będzie trudno, bo na pewno bądą protesty, tak jak chociażby założycielki tego wątku.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Śro gru 01, 2010 10:10 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Wojtek pisze:Nie protest, ale pytanie ;) :
dlaczego wydzielać wątki rezydentów z działu, który z definicji przeznaczony jest na "Kocie pogawędki"?


No i co z wątkami gdzie oprócz rezydentów pojawiają się tymczasy?
Karolina

karolinah

 
Posty: 7630
Od: Wto gru 05, 2006 17:05

Post » Śro gru 01, 2010 11:12 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Jeszcze w kwestii wyjaśnienia.

Nie zakładam swoim kotom wątków TYLKO w celu ogłaszania - od tego mam allegro, ale.gratkę, i sto innych portali ogłoszeniowych. Wielokrotnie zakładałam wątki kotom dzikim czy chorym, które z początku nie nadawały się do adopcji. Po prostu lubię pisać.

Założę kotu wątek, a kiedy będzie gotowy do adopcji, przeniosę go na kociarnię. Kiedy kot znajdzie forumowy dom, który będzie chciał pisać w tym wątku, znowu będę musiała go przenieść, a nie daj boże kot wróci z adopcji... i znowu powtórka... jak tak to ma wyglądać, to ja dziękuje bardzo ;)

Cameo

 
Posty: 16220
Od: Pt cze 20, 2008 23:44

Post » Śro gru 01, 2010 12:00 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Cameo pisze:Jeszcze w kwestii wyjaśnienia.

Nie zakładam swoim kotom wątków TYLKO w celu ogłaszania - od tego mam allegro, ale.gratkę, i sto innych portali ogłoszeniowych. Wielokrotnie zakładałam wątki kotom dzikim czy chorym, które z początku nie nadawały się do adopcji. Po prostu lubię pisać.

Założę kotu wątek, a kiedy będzie gotowy do adopcji, przeniosę go na kociarnię. Kiedy kot znajdzie forumowy dom, który będzie chciał pisać w tym wątku, znowu będę musiała go przenieść, a nie daj boże kot wróci z adopcji... i znowu powtórka... jak tak to ma wyglądać, to ja dziękuje bardzo ;)

Ale właśnie tak to wygląda.
Dostaję pw z prośbami o przeniesienie wątku z Kociarni na Koty, kiedy kot znalazł dom, albo z powrotem, kiedy wrócił z adopcji.
Wczoraj moderowałam na Kotach wątek "pomocowy", dotyczący akcji wyłapywania kociaków bytujących w pewnym miejscu. W momencie, kiedy wszystkie kociaki zostały złapane i trafiły do DT, DT założył im wątek na Kociarni i poprosił o zamknięcie tego na Kotach.
Jakoś niektórzy naprawdę nie mają problemu z przestrzeganiem tych zasad.

I jeszcze jedno, a propos Twojej wcześniejszej "oceny" moich działań jako moderatora.
Wbrew temu, co może się Tobie wydaje, ja nie latam z wypiekami na twarzy po forum szukając, gdzie i do kogo by się przyczepić.
Większość moich interwencji to interwencje podejmowane na podstawie pw, które dostaję i raportów, które spływają do moderacji.
To użytkownikom forum przeszkadzają zbyt duże zdjęcia, za ciężkie grafiki, za długie podpisy, podbijanie wątków, wrzucanie do wątków linków do tematów niezwiązanych z tymi wątkami etc. A teraz, jak się okazuje, bałagan na Kotach.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Śro gru 01, 2010 15:03 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Wojtek pisze:Nie protest, ale pytanie ;) :
dlaczego wydzielać wątki rezydentów z działu, który z definicji przeznaczony jest na "Kocie pogawędki"?
Obrazek

Masz rację - myślę, że w celu ilościowego odciążenia Kotów.
"Kocie pogawędki o najbliższych kotach" - czy jakoś ładniej można nazwać.

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

Post » Śro gru 01, 2010 16:35 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Aleba pisze:I jeszcze jedno, a propos Twojej wcześniejszej "oceny" moich działań jako moderatora.
Wbrew temu, co może się Tobie wydaje, ja nie latam z wypiekami na twarzy po forum szukając, gdzie i do kogo by się przyczepić.
Większość moich interwencji to interwencje podejmowane na podstawie pw, które dostaję i raportów, które spływają do moderacji.
To użytkownikom forum przeszkadzają zbyt duże zdjęcia, za ciężkie grafiki, za długie podpisy, podbijanie wątków, wrzucanie do wątków linków do tematów niezwiązanych z tymi wątkami etc. A teraz, jak się okazuje, bałagan na Kotach.


Dziwna to sytuacja, gdy Mod jest zmuszony się tłumaczyć, że wypełnia swoje statutowe obowiązki :?
Czemu forumowicze się nie tłumaczą, dlaczego nie przestrzegają albo w ogóle nie czytali regulaminu ?
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Śro gru 01, 2010 21:27 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Wojtek pisze:Nie protest, ale pytanie ;) :
dlaczego wydzielać wątki rezydentów z działu, który z definicji przeznaczony jest na "Kocie pogawędki"?

Obrazek

z tego samego powodu, z jakiego zaistniał dział KOCIARNIA. w celu jako-takiej przejrzystości forum.
na ABC jest temat: poznajmy się. nieaktualizowany już z 1000 lat. a reszta to wielki-mix na KOTACH.

taka typowa sytuacja: mamy tymczasa do adopcji i znajduje się nowy opiekun /nieważne w tym momencie gdzie/. umowa adopcyjna zostaje podpisana i chyba każdy dt chciałby, żeby Kot i jego ds 'został' na miau. i co wtedy? były dt z kociarni musi zrezygnować, a ds założyć nowy temat. czyli ruch między dwoma działami jest, zresztą bardzo dobrze.
i tu taki trzeci dział jest jak znalazł...

edit: literówka
Pcim, a już miałam taką nadzieję ;) :lol:
tanie książki, ubrania damskie, męskie, dziecięce, małe butki, drobiazgi: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=144206
a tu buty damskie: viewtopic.php?f=27&t=127481 - tanio tanio!

turkusowa

 
Posty: 3484
Od: Wto lip 13, 2010 19:34

Post » Czw gru 02, 2010 3:30 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

turkusowa pisze:na ABC jest temat: poznajmy się. nieaktualizowany już z 1000 lat.
z ciekawości dopytam: kto miałby go aktualizować?
ostatni wpis w rzeczonym wątku z 1 grudnia nie jest wystarczająco bieżący? :wink:
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Czw gru 02, 2010 20:53 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Anja pisze:
turkusowa pisze:na ABC jest temat: poznajmy się. nieaktualizowany już z 1000 lat.
z ciekawości dopytam: kto miałby go aktualizować?
ostatni wpis w rzeczonym wątku z 1 grudnia nie jest wystarczająco bieżący? :wink:

Anja, bardzo zaciekawiła mnie ta ciekawość w Twoim pytaniu z ciekawości.. :P

oj, wiadomo, że chodzi o to, że ten temat niestety niewiele daje - raz na miesiąc jakiś zdawkowy wpis - co z poznaniem ma niewiele wspólnego. ale po co ja to piszę, przecież to oczywiste.. chyba tyle ode mnie w tym temacie. pozdrawiam.
tanie książki, ubrania damskie, męskie, dziecięce, małe butki, drobiazgi: http://forum.miau.pl/viewtopic.php?f=27&t=144206
a tu buty damskie: viewtopic.php?f=27&t=127481 - tanio tanio!

turkusowa

 
Posty: 3484
Od: Wto lip 13, 2010 19:34

Post » Czw gru 02, 2010 21:03 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

to trochę dla mnie za mało, wciąż czuje niedosyt :lol:
czy w związku z tym uważasz, że należy usunąć ten wątek z ABC?
można się się nad tym zastanowić
Obrazek
Pirackie Trio [']:
Brucek 20.10.2001-09.04.2015 / Hrupka 20.10.2001-23.07.2016 / Rysio 20.05.2002-23.06.2018
oraz Wiórka 20.04.2016-26.11.2018

PiNeski: Pirat Lotka i Neska

Anja

Avatar użytkownika
 
Posty: 25600
Od: Śro lis 06, 2002 9:01
Lokalizacja: Warszawa Dolny MoKOTów

Post » Pt gru 03, 2010 15:41 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Aleba pisze:Dostaję pw z prośbami o przeniesienie wątku z Kociarni na Koty, kiedy kot znalazł dom, albo z powrotem, kiedy wrócił z adopcji.
Wczoraj moderowałam na Kotach wątek "pomocowy", dotyczący akcji wyłapywania kociaków bytujących w pewnym miejscu. W momencie, kiedy wszystkie kociaki zostały złapane i trafiły do DT, DT założył im wątek na Kociarni i poprosił o zamknięcie tego na Kotach.
Jakoś niektórzy naprawdę nie mają problemu z przestrzeganiem tych zasad.

I jeszcze jedno, a propos Twojej wcześniejszej "oceny" moich działań jako moderatora.
Wbrew temu, co może się Tobie wydaje, ja nie latam z wypiekami na twarzy po forum szukając, gdzie i do kogo by się przyczepić.
Większość moich interwencji to interwencje podejmowane na podstawie pw, które dostaję i raportów, które spływają do moderacji.
To użytkownikom forum przeszkadzają zbyt duże zdjęcia, za ciężkie grafiki, za długie podpisy, podbijanie wątków, wrzucanie do wątków linków do tematów niezwiązanych z tymi wątkami etc. A teraz, jak się okazuje, bałagan na Kotach.


to może jeszcze ja dorzucę do tego wątku swoje trzy grosze - dzisiaj zorientowałam się, że bez mojej wiedzy, nie wiadomo kiedy, wątek założony przeze mnie na Kotach mojemu tymczasowi Makaremu (viewtopic.php?f=13&t=119990) znalazł się raptem na Kociarni....

teraz - z lektury poprzednich wpisów tu umieszczonych - wiem, że wątek przeniosła Aleba informując o tym w pierwszym poście (sorry - ale wpis w pierwszym poście jest po prostu nieuczciwy wobec założyciela - nie dostaje się o tym powiadomienia nigdzie, a do pierwszego postu raczej żaden autor wątku na co dzień nie zagląda!)

rozumiem konieczność utrzymania porządku na forum i współczuję moderatorom, że muszą czasami nad tym zapanować - ale błagam - z rozsądkiem!!!!!!!! nigdy nie zdarzyło mi się normalnie "adopcyjnego" kota wpychać na Koty zamiast na Kociarnię! na Kotach prowadziłam tylko do końca (czyli do momentu adopcji) wątki kota niewidomego i białaczkowego - dlatego, że to koty specjalnej troski, wymagające nietypowego, szczególnego domu, a więc także wyjątkowego forumowego wsparcia w tym temacie - a nie tylko zwykłych adopcyjnych ogłoszeń

w pierwszym poście wątku Makarego zaznaczyłam, że na razie nie jest to wątek adopcyjny - bo przygotowanie do Makarego do adopcji będzie wymagało czasu:

joluka pisze:Gryplan jest na razie taki: odpaść trochę Makarego (przy swojej posturze waży w tej chwili 5 kg...! - a wg naszej wetki powinien ok. 7-8 (nie chce niestety na razie dzisiaj jeść...), zrobić porządek z bardzo nieciekawą paszczą - wewnątrz, bo zewnątrz śliczna :1luvu: (trzeba jak najszybciej wyczyścić zęby i wyleczyć stan zapalny dziąseł), po sprawdzeniu zachowań, reakcji na koty, psa, człowieków porobić ogłoszenia i szukać najlepszego DS!!!!
Bardzo prosimy o kciuki za powodzenie gryplanu - i adaptację Makarego w naszym domu!


potem wyraźnie napisałam, że waham się, czy i kiedy Makary zostanie ogłaszany adopcyjnie:

joluka pisze:wnioski takie - na razie Makary absolutnie nie nadaje się do adopcji (Suatilja - sorry! nie wiem, jak długo to potrwa, więc może rozejrzyj się za innym kandydatem...) - a jeśli uda nam się go wyprowadzić na prostą :ok: to być może będzie trzeba szukać mu domu jako jedynakowi... (no chyba że zdrowiejąc da się jakoś przekonać do naszego czterołapnego towarzystwa i lęki mu miną....)


na jakiej więc podstawie Alebo stwierdziłaś, że wątek Makarego to wątek kota poszukującego w tej chwili domu i znalazł się w nieodpowiednim dziale?????????? :?: :?: :?: :?: 8O 8O 8O 8O

joluka

 
Posty: 4844
Od: Nie gru 30, 2007 16:51
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Post » Pt gru 03, 2010 17:29 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

joluka pisze:(sorry - ale wpis w pierwszym poście jest po prostu nieuczciwy wobec założyciela - nie dostaje się o tym powiadomienia nigdzie, a do pierwszego postu raczej żaden autor wątku na co dzień nie zagląda!)

Ok, to jak forma powiadomienia byłaby odpowiednia? Po prostu wpis w wątku? Bo nie wyobrażam sobie wysyłanie pw do autora każdego wątku, który moderuję - więcej czasu zajęłoby wysyłanie tych pw niż samo moderowanie ;)

joluka pisze:rozumiem konieczność utrzymania porządku na forum i współczuję moderatorom, że muszą czasami nad tym zapanować - ale błagam - z rozsądkiem!!!!!!!! nigdy nie zdarzyło mi się normalnie "adopcyjnego" kota wpychać na Koty zamiast na Kociarnię!

Może Tobie nie, innym i owszem...

joluka pisze:w pierwszym poście wątku Makarego zaznaczyłam, że na razie nie jest to wątek adopcyjny - bo przygotowanie do Makarego do adopcji będzie wymagało czasu

W tytule i w pierwszym poście napisałaś również, że kot jest u Ciebie na DT. Czyli jest, bądź będzie kotem do adopcji. Dlatego uznałam, że wątek jednak nadaje się na Kociarnię.
Analogicznie - kiedyś miałam u siebie kocięta, które pół roku chorowały, zanim zaczęły nadawać się do adopcji. Przez cały ten czas ich wątek wisiał na Kociarni - bo to jednak były tymczasy, szukające domu, chociaż niemogące się jeszcze do niego przeprowadzić.
Nie wiem, może to złe kryterium, ale takie przyjęłam, bo nie jestem w stanie doczytywać wszystkich wątków i wyszukiwać czy kot już jest ogłaszany, czy dopiero będzie.
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt gru 03, 2010 20:06 Re: Przeniesienie wątku bez zgody założyciela.

Tak - zwykły wpis raczej lepszy. Końce wątków zwykle czyta się. :)

PcimOlki

 
Posty: 10931
Od: Nie wrz 16, 2007 14:12
Lokalizacja: Wrocław

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości