Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Śro lip 28, 2010 20:55 Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

2. Niedopuszczalne jest umieszczanie na Forum postów, materiałów i prywatnych wiadomości:
a) niecenzuralnych,
b) niezgodnych z prawem,
c) łamiących zasady netykiety,
d) będących ofertą kupna-sprzedaży lub rozmnażania nierasowych zwierząt,
e) obraźliwych i agresywnych,
f) będących spamem,
g) szkodzących dobremu imieniu Forum.


Powyższe można raportować do modów.

6. Administracja Forum zastrzega sobie prawo do usuwania treści niezgodnych z niniejszym Regulaminem, jak również prawo do blokowania/ograniczania uczestnictwa w Forum Użytkownikom, którzy łamią regulamin. Na miau.pl obowiązuje następujący system ostrzeżeń:
a) oficjalne upomnienie ze strony administracji Forum. Jeśli nie skutkuje następuje:
b) powtórne upomnienie ze strony administracji Forum. W przypadku braku reakcji Użytkownik otrzymuje:
c) status persona non grata - osoba niepożądana. Status wiąże się z utrudnieniem dostępu do niektórych funkcji Forum. Status odwracalny jest automatycznie po okresie 3 miesięcy, o ile użytkownik zacznie przestrzegać zasady regulaminu i przeprosi publicznie użytkowników Forum za swoje zachowanie. W przypadku braku poprawy następuje:
d) trwała i nieodwracalna blokada dostępu do Forum
e) trwała blokada dostępu do Forum może nastąpić również na prośbę Użytkownika.
Wszelkie decyzje związane z powyższym podejmowane są przez administrację Forum. Administracja zastrzega sobie prawo do zablokowania dostępu do Forum również w trybie natychmiastowym, bez stosowania ww. punktów. Może to nastąpić w przypadkach drastycznego łamania regulaminu jak również w przypadku trollingu.


I teraz moje pytanie - ile (mniej więcej) razy trzeba złamać regulamin, żeby została wszczęta procedura opisana w powyższym fragmencie?
Ostatnio edytowano Sob lip 31, 2010 19:10 przez Jana, łącznie edytowano 1 raz

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Sob lip 31, 2010 19:09 Re: Raportowanie postów a regulamin forum

Znaczy - uznaniowo?

Można łamać regulamin regularnie i nic? Albo raz czy dwa i dostaje się te wszystkie ostrzeżenia itd?

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Czw wrz 23, 2010 21:46 Re: Raportowanie postów a regulamin forum

Jana pisze:Znaczy - uznaniowo?

Można łamać regulamin regularnie i nic?

Z tego co zauważyłam to tym forum działa to dokładnie jak napisłaś - uznaniowo. Są równi i równiejsi. Można sobie załatwić np.wykasownie połowy wątku, ponieważ są tam napisane niewygone dla kogoś rzeczy. Z drugiej strony można jechać po kimś jak po łysej kobyle i modzi nie reagują. Ja już od dawna mam serdecznie dość tego miejsca. Gdyby nie to, że udało mi w tym roku załatwić tutaj DT dla 8 kotów, to już dwano bym opuściłabym ten zakątek sieci.
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Czw wrz 23, 2010 22:03 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Zawsze można zgłosić bezpośrednio do moderatora albo i do mnie jak złożenie raportu nie pomaga.
Genowefa, zostań moderatorem, zobaczysz jak to fajnie gdy użytkownicy (dorośli ludzie) sprawy, które kwalifikują się do sądu rozwiązują sobie na forum i oczekują od moderatorów ..... "osądu" i "wymierzenia kary".
Obrazek

lrafal

Avatar użytkownika
 
Posty: 8376
Od: Czw sty 31, 2002 15:24
Lokalizacja: JO82IM

Post » Czw wrz 23, 2010 22:31 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

lrafal pisze:Genowefa, zostań moderatorem, zobaczysz jak to fajnie gdy użytkownicy (dorośli ludzie) sprawy, które kwalifikują się do sądu rozwiązują sobie na forum i oczekują od moderatorów ..... "osądu" i "wymierzenia kary".

Nie zostanę moderatorem na tym forum. Zbyt wiele widziałam osobiście. Wiem o sparawch, które kwalifikują się do sądu, ale świadkowie nie zdecydują się zeznawać. W końcu to tylko koty... Dla zbyt wielu osób na tym forum...
Obrazek
Obrazek
Jeszcze żaden nieśmiertelny bóg nie przeżył śmierci swoich wyznawców.
NAUKA O KLIMACIE.PL

genowefa

Avatar użytkownika
 
Posty: 18789
Od: Pon wrz 18, 2006 13:34
Lokalizacja: Warszawa-Ursus

Post » Pt wrz 24, 2010 8:37 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

lrafal pisze:Zawsze można zgłosić bezpośrednio do moderatora albo i do mnie jak złożenie raportu nie pomaga.
Genowefa, zostań moderatorem, zobaczysz jak to fajnie gdy użytkownicy (dorośli ludzie) sprawy, które kwalifikują się do sądu rozwiązują sobie na forum i oczekują od moderatorów ..... "osądu" i "wymierzenia kary".

Rafał, mój pierwszy post dotyczył spraw ewidentnych. Permanentnego obrażania innych uczestników, każdy taki post był raportowany. I nic, zero reakcji (no dobra, zdarzyło się kilka razy, że jeden z modów usuwał co pikantniejsze treści). I dalej nic. Dałam spokój, bo chyba wiem czemu takie święte krowy tutaj są. To znaczy - wiem dlaczego, chociaż tego nie akceptuję, jednak jako zwykły użytkownik nie mogę niczego zrobić.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Śro gru 08, 2010 23:06 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Po raz kolejny chamskie, obraźliwe i agresywne wypowiedzi są ok. Zero jakiejkolwiek reakcji moderatorów, chociaż co najmniej kilkanaście postów jest zaraportowanych.

Jana

 
Posty: 32148
Od: Pt sty 03, 2003 19:59
Lokalizacja: Warszawa (Koło)

Post » Pt lut 04, 2011 9:17 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

siliana pisze:Bardzo proszę o nieobrażanie się wzajemne :(
mod siliana

Mam pytanie.

Wyraźnie zaznaczam, że jest to pytanie a nie zarzut.

Czy moderator wpisując taki post w wątku, zwraca również uwagę konkretnej osobie, której post był raportowany, na pw?

Cytowany post siliany jest tylko przykładem, bo takie wpisy widzę i od innych moderatorów.

I dlaczego, mimo zakliknięcia że chcę być poinformowana o sprawdzeniu zgłoszenia nic nie dostaję?

I czy w przypadku niesłusznego zgłoszenia dostaje się informację o braku podstaw do interwencji?
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 04, 2011 10:02 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

MariaD pisze:
siliana pisze:Bardzo proszę o nieobrażanie się wzajemne :(
mod siliana

Mam pytanie.

Wyraźnie zaznaczam, że jest to pytanie a nie zarzut.

Czy moderator wpisując taki post w wątku, zwraca również uwagę konkretnej osobie, której post był raportowany, na pw?

Cytowany post siliany jest tylko przykładem, bo takie wpisy widzę i od innych moderatorów.

I dlaczego, mimo zakliknięcia że chcę być poinformowana o sprawdzeniu zgłoszenia nic nie dostaję?

I czy w przypadku niesłusznego zgłoszenia dostaje się informację o braku podstaw do interwencji?

Ja raz zgłaszałam post kilka miesięcy temu. Zakliknęłam w opcji, że proszę o powiadomienie mnie, że sprawa została "załatwiona". I dostałam taki e-mail, po czym na jego podstawie dopytałam na PW Moderatora jaka jest sytuacja i otrzymałam odpowiedź.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt lut 04, 2011 10:26 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Ja nie dostałam takiego maila. :(
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 04, 2011 10:29 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

A zakliknęłaś opcję, że chcesz być powiadomiona o rozpatrzeniu? To było raz i dawno - nie pamiętam dokładnie, jak ta opcja się nazywa. Ale sens był taki, jak napisałam wyżej.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt lut 04, 2011 14:49 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Marcelibu pisze:A zakliknęłaś opcję, że chcesz być powiadomiona o rozpatrzeniu? To było raz i dawno - nie pamiętam dokładnie, jak ta opcja się nazywa. Ale sens był taki, jak napisałam wyżej.

Tak, prosze pani. :) Odkliknęłam. O rozpatrzeniu (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). :D
Nie ważne. To akurat nie jest najważniejsze z moich pytań.
ObrazekObrazekObrazek

MariaD

Avatar użytkownika
 
Posty: 38275
Od: Pt mar 19, 2004 18:31
Lokalizacja: Warszawa-Mokotów

Post » Pt lut 04, 2011 14:55 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

MariaD pisze:
Marcelibu pisze:A zakliknęłaś opcję, że chcesz być powiadomiona o rozpatrzeniu? To było raz i dawno - nie pamiętam dokładnie, jak ta opcja się nazywa. Ale sens był taki, jak napisałam wyżej.

Tak, prosze pani. :) Odkliknęłam. O rozpatrzeniu (jakkolwiek by to nie zabrzmiało). :D
Nie ważne. To akurat nie jest najważniejsze z moich pytań.


OMG... :oops: ślepam:

MariaD pisze:
I dlaczego, mimo zakliknięcia że chcę być poinformowana o sprawdzeniu zgłoszenia nic nie dostaję?
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pt lut 04, 2011 16:43 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

Z MariąD już przetestowałyśmy maile o raportach. Wszystko jest OK z wyjątkiem jednego mylącego komunikatu, którym być może zajmie się główny admin lrafal :mrgreen:

MariaD pisze:
siliana pisze: napisał(a):
Bardzo proszę o nieobrażanie się wzajemne :(
mod siliana


Mam pytanie.

Wyraźnie zaznaczam, że jest to pytanie a nie zarzut.

Czy moderator wpisując taki post w wątku, zwraca również uwagę konkretnej osobie, której post był raportowany, na pw?

W tej materii wszystko zależy od stylu pracy moderatora i różnych innych indywidualnych okoliczności.
Ja mogę tylko od siebie powiedzieć, że oczekuję, iż taki ogólny komunikat każdy użytkownik wątku (niezależnie czy jego posty są "przed" czy "po") rozpatrzy we własnym sumieniu z należytą powagą. Niestety przeważnie się przeliczam :(
Dyscyplinować przez PW każdego uczestnika kłótni internetowej z osobna po prostu nie da się. Oczywiście w uzasadnionych przypadkach "wręczane są" ostrzeżenia z wpisaniem do kartoteki.
Obrazek

graszka-gn

Avatar użytkownika
 
Posty: 3964
Od: Wto maja 29, 2007 19:04

Post » Pon lut 21, 2011 12:23 Re: Raportowanie postów a regulamin forum PYTANIE

W jednym z wątków początkująca użytkowniczka pisała prowokacyjne posty, obrażała forumowiczów, była wyjątkowo bezczelna i chamska. I co? Nadal pisze, nadal prowokuje, chociaż w nieco stonowanej formie. Naprawdę nie rozumiem, dlaczego na naszym forum właściwie wszystko wolno. Co taki użytkownik może zrobić, żeby dostać bana? Ewidentny troll może sobie trollować zupełnie bezkarnie. Jedyne, co go spotyka, to usuwanie postów.

vega013

 
Posty: 14686
Od: Czw lut 22, 2007 20:00
Lokalizacja: Warszawa Radość

[następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości