WAŻNA INFORMACJA - mówimy NIE SPAMEROM i UP-owcom

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Czw lip 22, 2010 5:57 WAŻNA INFORMACJA - mówimy NIE SPAMEROM i UP-owcom

Na forum rozprzestrzeniają się dwie plagi:

1) SPAM, w dwóch postaciach: przez wklejanie takich samych postów przez jedną osobę lub małą grupę osób do wielu wątków na forum oraz przez wysyłanie PW o tej samej treści do wielu osób.

Wątpiącym polecam przeczytanie ze zrozumieniem definicji SPAMu z wikipedii. Tak, nawet te wpisy w wątkach łapią się pod wszystkie 3 punkty definicji spamu...

2) Masowe UP-owanie, czyli podnoszenie nic nie wnoszącym "up" lub emotką wielu wątków na raz, czasem po kilka razy dziennie. Zjawisko prześladujące głównie Kociarnię, ale dające się odczuć i gdzie indziej, n.p. na Kocim Bazarku.

Oba te zachowania są wysoce niepożądane. Staraliśmy się do tej pory reagować jednostkowo i przez ostrzeżenia, ale, jak pokazują ostatnie dni, nasze działania są niewystarczające.

Ten wątek to informacja i zarazem ostrzeżenie.


Definicja SPAMu jest dość jednoznaczna. Od dzisiaj spamerzy będą otrzymywać czasowego bana już po pierwszym zgłoszonym i potwierdzonym przypadku spamowania. Recydywiści mogą się dorobić stałego bana.

Nie chcemy na razie wprowadzać ścisłej definicji UP-owania - rozumiemy, że czasem jakiś wątek trzeba podbić. Niemniej jednak, jeśli ten apel nie pomoże, możemy zostać zmuszeni do określenia sztywnych reguł ilościowych i czasowych.

MIAU jest wyjątkowo dużym i różnorodnym forum. I do tej pory obywało się bez sztywnych regulaminów regulujących wszystko. Chcielibyśmy, aby tak zostało, ale do tego potrzebna jest samodyscyplina użytkowników.


Ze względu na okres wakacyjny wszelkie zgłoszenia proszę wysyłać do więcej niż jednego moda :)

INFO: co zrobić, gdy dostaniemy spamerskie PW skierowane do wielu osób?
Najprostsza rada: NIE ODPOWIADAĆ!

Każda odpowiedź na PW wysłane pierwotnie do więcej, niż jednej, osoby, spowoduje wysłanie kolejnego PW do wszystkich tych osób, które pierwsze PW dostały. Po czym poznać, że tak się stanie? Gdy wciskamy guzik "cytuj" lub "odpowiedz", widzimy tabelkę z częściami składowymi PW:
Ikona PW:
Do:
BCC:
Temat:
Wiadomość:
Jeśli w polu "Do:" jest długa lista nicków - wszystkie te osoby dostaną naszą odpowiedź!
Jeśli koniecznie chcemy odpowiedzieć spamerowi, to mamy dwa wyjścia:
1) Napisać zupełnie nowe PW, korzystając z opcji "Napisz wiadomość".
2) Pousuwać wszystkie nadmiarowe nicki w polu "Do:", klikając przy każdym guzik "Usuń".

Atka

Avatar użytkownika
 
Posty: 11509
Od: Wto maja 20, 2003 11:31
Lokalizacja: WarszawaKto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości