Pytanie odnośnie moderacji - problem techniczny

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Pon mar 15, 2010 21:31 Pytanie odnośnie moderacji - problem techniczny

Od razu na wstępie zaznaczę, że pytam
nie oceniam, nie komentuję, nie zgłaszam zastrzeżeń
mój post i pytanie w nim postawione, jest neutralny
agresja: 0 ;)

Wiem, że ewentualne pytania i uwagi dotyczące moderacji należy, wg regulaminu forum, zgłaszać moderatorom na PW.
Mam jednak pewien problem techniczny
ponieważ moderatorów jest dziesięcioro, nie zawsze wiadomo, do kogo skierować pytanie
ba, ponieważ na ogół są ukryci (nie wszyscy, ale część tak) - nie wiadomo, do którego z nich napisać, żeby możliwie najszybciej uzyskać odpowiedź na pytanie

np. dziś
w pewnym momencie zamknięto :arrow: ten wątek
rozumiem, że dyskusja była nerwowa, że w wątku pojawiła się obok kota druga, ludzka bohaterka
ale jednak sprawa w nim dyskutowana jest dość istotna
jest to zresztą tylko przykład rosnącej w ostatnim czasie tendencji na forum do gloryfikowania i wspomagania kolekcjonerek (nie, Agn, nie piszę o Tobie) - bo jak inaczej określić kogoś, kto przygarnia koty na prawo i lewo, bez żadnej refleksji, nie ma żadnych adopcji, a nawet nie czyni starań w kierunku szukania przyjmowanym na "wieczny tymczas" kotom, często zdrowym i jak najbardziej adopcyjnym, domów?

nie wiem, czy zamykanie takich wątków, powodujące ich "opadnięcie" w czeluści forumowego archiwum, jest dobrym wyjściem na dłuższą metę :(

bardzo chętnie przedyskutowałabym kwestię zamykania takich wątków na PW z moderatorem, ta dyskusja nie musi być prowadzona w wątku :)

i tu właśnie jest problem techniczny, o jakim chciałam napisać
czy istnieje możliwość, żeby moderator zamykający wątek, jeśli nie jest to zamknięcie zwyczajowe po 100 stronach, zostawiał w nim jakiś namiar na siebie?
żeby, w razie gdyby ktoś - czyli np. ja ;) - miał pytanie dotyczące przyczyn zamknięcia, wiedział, do kogo z moderatorów to pytanie kierować?
wydaje mi się, że byłoby to ułatwienie nie tylko dla mnie, jako użytkownika, ale też dla Was, drodzy Moderatorzy
bo przecież osoba, która zamyka wątek, coś tam o nim wie i może na pytanie odpowiedzieć od ręki
natomiast inny moderator może zmarnować sporo czasu, żeby ewentualnie wątek przejrzeć, dowiedzieć się, dlaczego został zamknięty, czy odpowiedzieć na inne dotyczące wątku pytania.

To oczywiście tylko, jak zaznaczyłam na początku, neutralne pytanie.
Z góry dziękuję za odpowiedź :kotek:
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E

Post » Wto mar 16, 2010 5:29 Re: Pytanie odnośnie moderacji - problem techniczny

Z tego, co wiem, ten wątek został zamknięty na prośbę jego Autorki.

A co do podpisywania zamknięć w sytuacjach niejednoznacznych, to OK.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto mar 16, 2010 7:45 Re: Pytanie odnośnie moderacji - problem techniczny

Dziękuję :)
abluo ergo sum

Beliowen

Avatar użytkownika
 
Posty: 55549
Od: Czw lis 25, 2004 11:33
Lokalizacja: 52°04′N 21°01′E




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości