Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Tu można zgłaszać problemy techniczne i ćwiczyć swoje umiejętności.

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Sob lis 28, 2009 13:40 Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Witajcie,

Od pewnego okresu czasu toczyła się rozmowa na temat oddania własnego, "agresywnego" kota przez dziewczę z gimnazjum (kotek95monika), które chciało prowadzić DT, a nie radzi sobie ze swoim kotem :roll:

Oto wątek: viewtopic.php?f=1&t=102844

Ludzie byli oburzeni - ja też :evil: Czasem dawali posty z reprymendą (i tak lekką), niektórzy dawali rady. Nic nie pomagało, jak grochem o ścianę, ani rozmowa telefoniczna. Wczoraj doszło nawet do sytuacji, gdy nagle zarejestrowała się jakaś szamta87, która była tylko aktywna w tym wątku i była obraźliwa / wyuzdanie wulgarna pod adresem uczestników rozmowy. Wątek jest zamknięty już, a obraźliwe posty wykasowano i dobrze :ok:

Mam tylko pytanie: co się stało z Szamta87 i kotek95monika? Czy IP było to samo i czy mają ban?
Ostatnio edytowano Sob lis 28, 2009 18:14 przez yohanna_8, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post » Sob lis 28, 2009 14:28 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

zaznaczę sobie wtek, bo też jestem ciekawa...
=========================
Obrazek
=========================
http://www.allegro.pl/item924254167_dla ... haryt.html

Otiskowa Mama

 
Posty: 885
Od: Nie cze 07, 2009 14:11
Lokalizacja: WROCŁAW

Post » Nie lis 29, 2009 2:15 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

yohanna_8 pisze:Mam tylko pytanie: co się stało z Szamta87 i kotek95monika? Czy IP było to samo i czy mają ban?

Tych nicków było więcej, niż tylko dwa. Bany, owszem, są nadawane, niemniej - przez typ IP można oczekiwać recydywy.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Pon lis 30, 2009 22:47 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

dziękuję ^^

Dobrze, że ma ban. Zobaczymy, jak to dalej się potoczy. Trzeba uważać i tyle. Więcej nie da się zdziałać.
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon lis 30, 2009 22:51 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Banami się tu nie szafuje i na szczęście. Więc musialaby sobie solidnie na takowego zarobić.

Marsylka

 
Posty: 545
Od: Pt sie 19, 2005 14:39

Post » Wto gru 01, 2009 10:41 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Moment, czyli nie dostała bana? hmm, no ale ona sobie zasłużyła :conf: Mowa szczególnie o koncie szamta87, której posty, naprawdę wulgarne, zostały usunięte i chyba kilka wypowiedzi kotek95monika - także. No, dobra, ja bym zbanowała, więc mnie nigdy nie bierzcie na Admina :mrgreen: :mrgreen: Szanuję nasz czas, żebyśmy nie musieli czytać nierozumnych wywodów, miejscami wulgarnych, ale szczególnie życie zwierzaczków, których dobro tutaj nam przyświeca. Rozumiem, że Admin jednak jest łaskawy i daje szansę poprawy :wink:

Zawsze też można sprawdzić, do którego providera należy dane IP i przesłać mu info o zaistniałej sytuacji, dać tutaj namiary na dostawcę tylko. Jeśli delikwent / ka nie tylko na tym forum daje popalić, no to provider może (nie musi..) wysłać ostrzeżenia użytkownikowi, poinformować rodziców :twisted:
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 01, 2009 11:05 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Żeby poznać pelne IP trzeba zwrócić się do providera - a jeszcze lepiej - najpierw zglosić wydarzenie na policji. Providerzy nie są wcale tacy chętni do dzielenia się info (ustawa o ochronie danych osobowych).

Marsylka

 
Posty: 545
Od: Pt sie 19, 2005 14:39

Post » Wto gru 01, 2009 11:23 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Nie wiem, jak jest to forum zbudowane, ale ja mając status moda na innym widzę ip każdego. Pojawia mi się ikonka "ip" koło każdego posta i klikając tam widzę pełne ip, oraz, które konta korzystają z tego ip i z jakich ip korzystała osoba o tym nicku. Nie macie czegoś takiego? Dodam, że ja się nie znam na tych sprawach i wiem tyle, co z własnego doświadczenia i tyle, co się dopytam mojego TŻ - informatyka :oops:
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 01, 2009 11:31 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

To jest skrocone Ip :)

Marsylka

 
Posty: 545
Od: Pt sie 19, 2005 14:39

Post » Wto gru 01, 2009 11:34 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Nie wiem?.... :oops: Mi się wydaje, że całe, ale dopytam się specjalisty jak już będzie w domu ^^ No, ale to nie wystarczy do bana?
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto gru 01, 2009 11:38 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

do bana tak :)

Marsylka

 
Posty: 545
Od: Pt sie 19, 2005 14:39

Post » Wto gru 01, 2009 11:44 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

yohanna_8 pisze:No, ale to nie wystarczy do bana?

IP jest znane, tyle że bywa "ruchome" co oznaczałoby konieczność banowania całego zakresu IP (na przykład konkretnego providera) z potencjalnie negatywnymi skutkami dla innych, niezwiązanych ze sprawą użytkowników forum, bez gwarancji zaś, że ban okaże się w pełni skuteczny. Tak i zostaje wówczas pilnować nowych wcieleń osób, które mają trudności z zachowaniem się w sieci.

Estraven

 
Posty: 31460
Od: Pon lut 04, 2002 15:30
Lokalizacja: Poznań

Post » Wto gru 01, 2009 11:55 Re: Ban pewnej młodej pseudo-działaczki

Czyli jednak ma ruchome =/ No to faktycznie bez sensu banować. Wiem też, że na innym forum banuje się jednak, tylko potem się cofa ban, bo jest tak jak mówisz, że z czasem może się okazać, iż inni użytkownicy nie mogą się zalogować, gdy zbanowany już nie używa tego ip. Ale jest ukarany jakiś czas.
Obrazek Obrazek

yohanna_8

 
Posty: 91
Od: Pt paź 23, 2009 20:20
Lokalizacja: Kraków




Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości