Frajda-po odbarczeniu rdzenia.

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Wto kwi 25, 2017 18:44 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Rzeczywiście jazda.

Może ktoś dołoży głosik Frajdzie.
My w tej chwili sporo zostawiamy u wetów. Trzy koty mają duże problemy ale może coś wymyślę.

Lidka

 
Posty: 16219
Od: Wto lut 03, 2004 8:57
Lokalizacja: Katowice

Post » Wto kwi 25, 2017 20:53 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Frajda po poludniu doszła do siebie. I w końcu mocno pospała. To wczorajsze i nocne pobudzenie to musiał być skutek narkozy. Sikanie popsuło się trochę. A już tak dobrze szło. No nic, może dojdzie do swojej normy.
Ma apetyt, dziś ignoruję jej zaczepki do zabawy, jak zalecone ograniczenie ruchu, to przez parę dni nie będzie polegująca. Tyle wysiłku w tą rehabilitację wkładam, a tu jeden głupi moment nieuwagi i klops.

edit:
Tak zupełnie źle to nie jest - dziś rano (środa) czekała na mnie bryłka w kuwecie :) . Zobaczymy, czy kupa wypali.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro kwi 26, 2017 5:47 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Oby szybko wróciła do formy. Całe szczęście, że miałaś szansę szybko zareagować. Oby było tylko lepiej!

gusiek1

 
Posty: 1659
Od: Nie sie 28, 2016 14:24
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt kwi 28, 2017 13:07 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Wróciła do swojej formy. Ufff...
Chociaż 4 tygodnie bez wyjazdu na wieś to niestety spore osłabienie mięśni tylnych łap. Postaram się nadrobić na początku przyszłego tygodnia. Bez łażenia o progres trudno.
Dziś byłyśmy ana akupunkturze z prądem i laserku. Teraz mamy mieć 2-3 tygodnie przerwy.
Z sikaniem w miarę. Rano zazwyczaj idzie i robi ładnie sama, nawet bez kupy. Po poudniu jakoś nie pamięta, ale zaniesiona w porę do kuwet wie, po co, i sama część ładnie robi. Także nie jest źle. Myślę, że podrażnienia po endoskopii mamy za sobą, odstawiamy leki i wracamy do normalności. Już oddaję pochowane zabawki, niech przynajmniej przez parę - paręnaście minut dziennie sobie pogania.
I muszę koniecznie wynaleźć coś, co będzie robiło za gryzak i będzie bezpieczne. Odkąd jest na przemielonym mięsie, nie gryzie kompletnie nic. Widać, że bardzo jej tego brakuje. A jej inwencja w wynajdowaniu sobie zabawek do gryzienia zaczyna mnie przerażać...

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Sob kwi 29, 2017 21:54 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Rano było deszczowo, więc co kot miał robić? Spał.
Ale po południu zaświeciło słońce:

Czy na pewno?
Obrazek

Więc trzeba się w końcu wyszorować:
Obrazek

I można spróbować naciąganego plażingu:
Obrazek

Obrazek

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Pon maja 01, 2017 17:32 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Ale cudowna :1luvu:
Mili <3 (AMY <3 pamietamy) Obrazek plus Bagira ObrazekObrazek
Watek : viewtopic.php?f=46&t=204368
Bagi do adopcji: viewtopic.php?f=13&t=200315

MonikaMroz

Avatar użytkownika
 
Posty: 18200
Od: Nie lip 24, 2011 9:30
Lokalizacja: Kutno

Post » Pon maja 01, 2017 21:09 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Fajna jest. Śliczna. :D
Miałam kiedyś szylkretkę.
Meoniku ['] - tak bardzo kocham i tęsknię każdego dnia. Na zawsze jesteś w moim sercu, czekaj na mnie, przyjdę na pewno.

Marcelibu

Avatar użytkownika
 
Posty: 21276
Od: Nie sty 11, 2009 1:10
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Post » Pon maja 01, 2017 22:15 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

O rany.
Niestety nie jestem w stanie wspomoc Cie finansowo :( Sama tone w dlugach, a Szara w szpitalu :(
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84840
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Wto maja 02, 2017 20:44 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Tak absolutnie bez żadnych emocji, jedynie kronikarsko zapiszę, że od jakichś dziesięciu dni (zprzerwą na dzień endoskopii i następny) obserwuję korzystną tendencję we Frajdowym sikaniu. Coraz więcej wysikuje sama! Tylko raz mimo pełnego pęcherza nie chciała zaniesiona do łazienki siknąć - ale była wtedy zakręcona, bo zobaczyła leżącą na półce ładowarkę do telefonu, a to dla niej przysmak największy. A poza tym, wyraźnie widać, że sika lepiej. Czasem nawet nie muszę jej nieść do łazienki, tylka sama idę i ją wołam. Jak już jest w łazience, to chwilę pomyśli, i zazwyczaj wymyśli, co trzeba zrobić.
Tylko ciii, nie zapeszamy!

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Śro maja 03, 2017 21:40 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

tfu, tfu :)
aktualny wątek viewtopic.php?f=46&t=213932
***** ***

zuza

Avatar użytkownika
 
Posty: 84840
Od: Sob lut 02, 2002 22:11
Lokalizacja: Warszawa Nowodwory

Post » Czw maja 04, 2017 9:32 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Nie zapeszmy pukam w niemalowane drewno!!

Pozdrawiamy!
Załoga: Pixie, Nitka, Coco i Ćiorny oraz Dixie[*]
Kot Pixior i burasy zapraszają: https://www.facebook.com/PixieKotZCharakterem
Zbiórka hiltonka: https://pomagam.pl/hilton

PixieDixie

Avatar użytkownika
 
Posty: 9813
Od: Czw kwi 23, 2015 7:40
Lokalizacja: TG

Post » Wto maja 09, 2017 10:23 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

W sobotę wzięłam Frajdę na wieś. Ledwo dopłynęłam przez zalany Radzymin, na szczęście nawałnice przycichły i Frajda połaziła sobie po południu. W niedzielę od rana też. Napędziła mi stracha, bo w niedzielę w pewnym momencie w domu strasznie jej sie wyprężyła prawa tylna łapa; tak, że aż paluszki jej sie pod spód wywinęły. Mam nadzieję, że to był skutek dużej ilości ruchu po 5 tygodniach lenistwa w Warszawie.
Pochwaliłam za sikanie - no i oczywiście co nieco sie popsuło. Tzn, jak nachodzi ją na zabawę, gdy ma pełny pęcherz, to nie czuje, że przy podskokach kropi podłoże...
Wczorajszy dzień przespała, za to dziś biega jak nakręcona.
Wczoraj zaczęłam dawać już TP-2, czyli te 'mocniejsze' kropelki. Wygląda na to, że wzmagaja apetyt, bo sępi w kuchni co chwila.

Polecam uwadze klatkę, sztuka nówka w pudełku, może ktoś potrzebuje? viewtopic.php?f=27&t=180068

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto maja 09, 2017 10:48 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

megan72 pisze:Rano było deszczowo, więc co kot miał robić? Spał.
Ale po południu zaświeciło słońce:

Czy na pewno?
Obrazek

Więc trzeba się w końcu wyszorować:
Obrazek

I można spróbować naciąganego plażingu:
Obrazek

Obrazek

Frajda wygląda wspaniale :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu: :1luvu:
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

Post » Wto maja 09, 2017 21:16 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

Ewidentnie coś się zmienia, ale nie wiem, czy na dobre...
Po południu Frajda poszła do łazienki i pięknie sie wysikała do dna. Wieczorem wróciłam do domu koło 21tej, bardzo się ucieszyła i popadła w zabawowe gonitwy i skoki - i co? Przy wskakiwaniu na łóżko poleciało z kota, ale nie odrobinę, jak jej się zdarza. Jak sie zorientowała, że leci, zadarła ogon i dokończyła sik. Duży, do spodu. Kołdra i poszwa do prania. Śpię dziś pod kocem...
Z jednej strony fajnie, że odsikała się do końca, z drugiej - niefajnie, że na kołdrę.

megan72

 
Posty: 3476
Od: Śro kwi 18, 2007 12:41
Lokalizacja: Cymru

Post » Wto maja 09, 2017 21:34 Re: Frajda-po odbarczeniu rdzenia. Zbieramy na turnus rehab.

No nie mamy na to wpływu, gdzie kotek się wysiusia. Na pocieszenie powiem Ci, że dzieci nie lepsze są - raz mi siostrzenica, która miała 3 latka usiadła na sofie i wysikała się w łóżko ;) To co ma powiedzieć taki biedny mały kotek :) Ciągłe kciuki, jak będę mogła to dołożę do rehabilitacji, ale wpierw muszę ustalić czym dysponuje w tym miesiącu, bo u mnie to od pierwszego do pierwszego :/
Skarby: Obrazek

klaudiafj

Avatar użytkownika
 
Posty: 23538
Od: Czw cze 05, 2014 21:02
Lokalizacja: Bytom

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości