Pola['], Irys ['], Bonnie['] ... i całkiem spory pies

blaski i cienie życia z kotem

Moderatorzy: Estraven, Moderatorzy

Post » Nie mar 18, 2012 13:07 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

AAAA misie dwa :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Nie mar 18, 2012 21:03 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Ładne misie :1luvu:

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Pon mar 19, 2012 7:52 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

W piątek byłam z Misiem u weta. Trochę odpuściłam moich zwierzakom, a przecież one nie są już bardzo młodziutkie. Lilo ma dobre wyniki krwi, jedynie kreatynina w górnej granicy normy i powinnam to kontrolować.
Za to zęby do czyszczenia i kanaliki nosowo-łzowe, czy jakoś tak. On "od zawsze" płakał, ale ostatnio jakby więcej. Kiedy będzie pod narkozą pani wet sprawdzi to. I zrobi usg nerek (już w przeszłości miał lekko podwyższone parametry, teraz ciut wyższa kreatynina).
Ale to dopiero po kolejnej wypłacie :/
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pon mar 19, 2012 14:50 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

jaki jeden Misio rozdarty :lol:
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Pon mar 19, 2012 15:13 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Miś :1luvu: Jedyny taki...
Obrazek Obrazek

anita5

 
Posty: 22470
Od: Sob cze 18, 2005 16:48
Lokalizacja: Śląsk

Post » Pt kwi 06, 2012 18:15 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Obrazek
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt kwi 06, 2012 19:22 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Wesołych Świąt w pogodnych nastrojach :) :ok:

mahob

Avatar użytkownika
 
Posty: 12523
Od: Czw lut 15, 2007 12:44
Lokalizacja: Kraków

Post » Wto sie 12, 2014 18:28 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Ludku złoty. Ostatni post tu dałam ponad 2 lata temu. Myślałam, że to może jakieś parę miesięcy jak nie było mnie u siebie. Niestety nie wyrabiam czasowo i porzuciłam życie forumowe praktycznie całkowicie. Z FB też można trochę plotek zaczerpnąć ;) Takie miejsce gdzie i koty, i psy, i storczyki, i róże są w jednym miejscu :D

Ale coby zadość uczynić obietnicy, to napiszę co tam u nas słychać. Nie wiem od czego zacząć, ale najważniejsze jest to, że skład mojej gromadki się nie zmienił. Ciągle te same koty i całkiem spory pies. Pola i Bonnie kończą w tym roku 11 lat, Lilo 10. Więc już wiek poważny, chociaż oczywiście jeszcze nie zaawansowany. Na zdrowie moje mruczydła nie narzekają na szczęście. Bonnie mi trochę zachorowała na nie-wiadomo-co w maju, bo trochę wymiotowała śliną podbarwioną krwią świeżą, następnego dnia już był to kolor brunatny. Wyniki krwi dobre, tylko niska kreatynina (że niby niedożywiona) i odwodnienie. Trochę pojeździliśmy na kroplówki, dostała antybiotyk i na szczęście wrócił stary dobry Bąk. Pola i Miś zupełnie dobrze, ale czekają na przeglądy na jesień. Oczywiście równowaga w przyrodzie musi być zachowana, no to do weta latamy z psem. Nie dzieje się nic poważnego i ogólnie pies jest w dobrej kondycji, ale najpierw była alergia. Potem kontuzja łapy, co oczywiście już się u mnie wiązało z widmem dysplazji. Na szczęście rtg bioder i kręgosłupa wyszły bardzo dobrze, a kontuzja była raczej związana ze ścięgnem jakimś. Ponieważ Szila się szybko męczyła zrobiliśmy badania w kierunku chorób serca. Okazuje się, że suka ma przerost prawej komory. Nie jest związane to ze sportem (wówczas byłby to przerost lewej komory), a jakimiś problemami od strony płuc. Przyczyną może też być tarczyca.
No i tak: niedoczynności tarczycy nie ma, ale jeden z hormonów jest na niskim poziomie i musimy badać. Popracowaliśmy nad kondycją poprzez długie spacery w tempie. Ta droga okazała się być właściwa i sprawa kondycji psa to nie kwestia serca tylko braku pracy w tym kierunku.
Niestety aktualnie jesteśmy obie w punkcie wyjścia, gdyż złamałam palec w stopie i już piąty tydzień jestem ograniczona ruchowo, a nie mam roweru :(

Jest podejrzenie, że Szila jest jednak starsza niż nam powiedziano. W momencie adopcji została "wyceniona" na dwa lata, więc miałaby teraz 5 lat. Wg mnie 6 lat to minimum jakie ma, bo niestety w ciągu ostatnich miesięcy "padły" jej zęby - siekacze. Pojawiły się siwe włoski na pysiu i na klacie. Jest jednak ciągle bardzo chętna do pracy i uskuteczniamy sobie dalej naszą zabawę w psi sport. W zeszłym roku zdałyśmy egzamin BH w Czechach, i PT w Polsce. Przygotowujemy się do kolejnych egzaminów, może nawet zawodów. Ten złamany palec oczywiście mocno mi pokrzyżował plany.
No i tak mnie wciągnęła ta zabawa z psami, że planuję zakup psa już ściśle do sportu. Oczywiście największą przeszkodą jest TZ, bo raz że pies miał się pojawić już w tym roku, a dwa nie chce się zgodzić na psa rasy, jaką ja wybrałam.

Żeby już dłużej nie zanudzać to przypomnę jeszcze moją gromadkę wizualnie :)

Bonnie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Lilo

Obrazek

Obrazek

Królowa jest oczywiście tylko jedna. Pola

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Szilak

Obrazek
Ostatnio edytowano Wto sie 12, 2014 19:48 przez carmella, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Wto sie 12, 2014 19:29 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Śliczna gromadka :1luvu:
kicikicimiauhau
 

Post » Wto sie 12, 2014 19:46 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Piękne zdjęcia i zwierzaki :1luvu: :D
Dobrze że o nie tak dbasz :ok:
A jaką rasę pieska wybrałaś ? 8)
ObrazekObrazek

amyszka

Avatar użytkownika
 
Posty: 24121
Od: Czw mar 22, 2007 14:26
Lokalizacja: Bolesławiec Śl.

Post » Wto sie 12, 2014 21:14 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Cieszę się, że wróciłaś :D I cieszę się, że towarzystwo zdrowe. Też jestem ciekawa, jaką wybrałaś rasę psa.
***** ***
Obrazek

Femka

Avatar użytkownika
 
Posty: 89662
Od: Sob mar 24, 2007 19:56
Lokalizacja: wiocha zabita dechami, ale jak malowniczo :)

Post » Śro sie 13, 2014 11:17 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Trudno nie dbać o futra skoro są moje. Staram się ... i trochę nie staram ;) Próbuję wyszukiwać promocje róże na chrupki oraz puszki i bywa, że nieraz kupuję całkiem tanie karmy. Na zmianę z tymi polecanymi, super premium. Koty moje nie lubią karm bezzbożowych poza Applaws. Po Orijenie, Acanie wymiotują, najgorzej było po TOTW. Mięsa specjalnie nie lubią, jak coś to kurczak. Dostają puszki. Czasami applaws czy inny specjał, a czasami felix czy inny whiskas. I muszę przyznać, że mocz jest jakoś tak bez osadów, wyniki nerkowe ostatnie były dobre.

Jeżeli chodzi o psa to myślę o owczarku belgijskim malinois. Ale jak TZ zaprze się na nie to zostanę przy owczarku niemieckim z linii użytkowej.
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt mar 27, 2015 9:18 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Drapieżnik pozostanie zawsze drapieżnikiem :)

Obrazek
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

Post » Pt mar 27, 2015 9:27 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

Chyba się domyślam czyja to łapusia :1luvu:
Są chwile, kiedy brak ludożerców daje się boleśnie odczuć.
Alfons Allais

Aleba

Avatar użytkownika
 
Posty: 21216
Od: Czw sie 05, 2004 16:52
Lokalizacja: Warszawa

Post » Pt mar 27, 2015 9:28 Re: Pola, Irys, Bonnie ... i całkiem spory pies

nio :)

Obrazek

PS. jeszcze się pochwalę, że byłyśmy z suczydłem moim dwa razy na zawodach obedience. Na pierwszych miałyśmy 3 miejsce, teraz dwa tygodnie temu 1, w swojej klasie oczywiście. Mam powera do dalszej pracy :)

Obrazek
Obrazek

carmella

 
Posty: 15616
Od: Nie lut 29, 2004 14:46
Lokalizacja: Podbeskidzie

[poprzednia][następna]



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 332 gości